PDA

Zobacz pełną wersję : Tylko do praktykow: czy robic szufelke w wiatrolapie ?



szczukot
07-01-2010, 19:24
Witam
Pytanko kieruje tylko do osob ktore maja centralby odkurzacz i go uzytkuja : czy warto robic szufelke w przedpokoju czy nie ?

Fantom
ps. Bo wstepnie widze, ze z zteorii kazdy mowi : robic. A potem mam glosy od tych co maja, ze nigdy jej nie uzyli.

irtad
07-01-2010, 20:10
Nie robić. Zrobiłem szufelkę w kuchni i w ciągu dwóch lat nie użyłem jej ani razu. Wolę iść po rurę, podłączyć i machnąć całą kuchnię niż iść po miotłę machać nią po całej kuchni. Przypuszczam że z wiatrołapem było by to samo.

MAREK&KASIA
07-01-2010, 23:07
Nie zrobliśmy nigdzie szufelek. Zgadzam się z poprzednikiem. Jak juz odkurzam to jade wszytsko po kolei

cieszynianka
07-01-2010, 23:41
Robić, robić!

Do wiatrołapu nosi się najwięcej różnego przybytku na butach. Malutka szczotka do podmiatania może sobie siedzieć w szafce z butami, utajniona i niewidoczna, ale gotowa w każdej chwili do użytku.

Jakoś nie wyobrażam sobie siebie zasuwającej do pomieszczenia gospodarczego po rurę tylko po to , żeby zebrać piach z tych marnych, niecałych czterech metrów kwadratowych :-? :roll:

Ale ja leniwa jestem :oops: i lubię sobie zmniejszać ilość roboty, jeśli tylko to możliwe :wink:

zetka
08-01-2010, 00:47
Szufelkę mam w wiatrołapie, kuchni i na piętrze w korytarzu. Na całej podłodze w wiatrołapie położyliśmy sobie wycieraczkę (sprzedawaną na metry) a z niej zmieść piachu się nie da, więc szufelka jest tam obecnie bezużyteczna. W kuchni też używamy baaaaardzo rzadko, głównie z uwagi na fakt że i tak codziennie odkurzam (2 psy w domu) a rura non stop leży w korytarzu więc jest pod ręką. Za to dość często używam tej szufelki na piętrze (w łazience mam dużą szczotkę i włosy psów/piasek/opadnięte liście z kwiatów wolę raz dwa podmieść pod szufelkę niż targać rurę z dołu żeby poodkurzać :lol:) Budując nowy dom zdecydowanie mogłabym zrezygnować z szufelki w kuchni i wiatrołapie.

widmoboy
08-01-2010, 06:52
Ja też mam w kuchni i wiatrołapie. W wiatrołapie sprawdza się znakomicie, obok jest pomieszczenie w którym stoi miotła. Kilka ruchów i pozamiatane. Dłużej trwa droga po rurę i zwinięcie jej później niż samo zamiatanie.
W kuchni też się sprawdza ale nie tak często.

kaltam
08-01-2010, 07:02
Mam w kuchni i się sprawdza. Niektórzy robią koło kominka (nie chodzi o popiół).

panda
08-01-2010, 10:04
Mam w wiatrołapie i koło kominka, tyle że nie klasyczną szufelkę lecz wysokie gniazdo (Husky). Można i podmieść i podłączyć wąż, nazywa się to gniazdo-zmiotka.
Tak to wygląda:
http://www.husky.pl/grafika/katalog/vacpan_duzy_maly.jpg

artmag
08-01-2010, 19:37
Nieproszona wypowiem swoją opinie. 8)
Jeszcze nie mamy, ale już planuję. Po wstępnym "hurraa-optymizmie" i planowaniu wszędzie szufelek zmieniłam zdanie. Szufelka będzie tylko w kuchni. Kupiliśmy ręczny odkurzacz akumulatorowy, (za 150 zł) taki ładowany w gniazdku. Teraz sprząta nim córka- wszelkie drobne śmieci, w przyszłości będzie ładował się w dolnej łazience i będzie "pod ręką" do szybkiego sprzątania.
http://www.mediamarkt.pl/produkty/male-agd/odkurzacze/odkurzacze-reczne?&page=4&

martek1981
09-01-2010, 10:16
No właśnie, a jak to jet z tą szufelką przy kominku? Warto ją zainstalować? Wydaje się, że mogą tam się często pojawiać jakieś drobne zanieczyszczenia.

Kris2222
09-01-2010, 12:20
na co ci odkurzacz centralny ?jak i tak będziesz potrzebował miotły by zmieść do tej szufelki . my w kuchni mamy mały waż na bębnie w szafce , ładnie sie z bębna odwija a potem ładnie zwija .
Wiec może w wiatrołapie też by sie sprawdziło w jakieś szafce na buty ,czy coś podobnego

szczukot
09-01-2010, 13:14
na co ci odkurzacz centralny ?jak i tak będziesz potrzebował miotły by zmieść do tej szufelki . my w kuchni mamy mały waż na bębnie w szafce , ładnie sie z bębna odwija a potem ładnie zwija .
Wiec może w wiatrołapie też by sie sprawdziło w jakieś szafce na buty ,czy coś podobnego

Mozesz dac namairy na takie rozwiazanie ?
Bo to chyba jest fajniejsze niz szufelka

Fantom