PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć roztopiony plastik z szyby kominkowej?



10-01-2010, 17:05
I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?

andk
10-01-2010, 17:25
Palcem - jak szyba ostygnie :D
Przecież to szkło - można pomóc sobie czymś twardym, aby nie diamentem, kwarcem, hartowaną stalą :D itp..

Daga&Adam
10-01-2010, 17:26
I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?

Ja czyszcze szybe czyscikiem do naczyn z TESCO (taka a'la "futrzata metalowa" kulka ;) Balem sie najpierw czy nie bedzie szyby rysowac ale nic! Wszystko schodzi idealnie, bez rysek. Sprobuj tym :)
pozdr.

Sziva
10-01-2010, 17:49
Spróbuj na zimno starą kartą kredytową. To sprawdzony sposób do usuwania ciał stałych z szyby.

Mirek_Lewandowski
10-01-2010, 18:39
Żyletka

10-01-2010, 20:10
Palcem i podobnymi środkami oczywiście próbowałam :evil:

Zrobiła się mocno przylegająca, spieczona warstwa, za nic się to nie chce od szyby odklejać. Drapanie czymkolwiek nie daje praktycznie żadnych efektów.

Może jakiś rozpuszczalnik? Tylko jaki, żeby jeszcze bardziej nie narozrabiać?

wiaterwiater
10-01-2010, 23:56
za nic się to nie chce od szyby odklejać. Drapanie czymkolwiek nie daje praktycznie żadnych efektów.
Z drugiej strony podrap. :lol: :lol: :lol:

11-01-2010, 06:37
Po głowie sie też drapałam, z takim samym skutkiem 8)

Beaty
11-01-2010, 08:53
Baba_budowniczy- nie wiem czy mieszkasz blisko Biedronki, ale jest tam taki środek: Power Fist; nie wiem co zawiera, ale dla mnie to bomba!
spróbuj popsikać tym zimną szybę, odczekać chwilę i usunąć szmatką ewentualnie wspomóc się drapakiem Dr. Berckmana do płyt ceramicznych

a polecam go na wszelkie zacieki po zażelazionej wodzie- wypróbowałam przez 3 lata chyba wszystkie obecne na rynku środki i ten wygrał, a moje bakterie nie zdychają
pzd

remekb
11-01-2010, 09:03
Usuwalem przypalony plastik z szyby kominkowej takim drapakiem do czyszczenia plyt kuchenek elektrycznych.

NOTO
11-01-2010, 09:05
Może rozpal porządznie w kominku i zbierz plastik czymś drewnianym.

lolek30
11-01-2010, 11:37
..rozpalić porządnie , potwierać wszystkie szybry żeby kominek chwycił prawidłową temperature spalania. Wszystkie zabrudzenia wraz z sadzą się wypalą...

NOTO
13-01-2010, 21:49
..rozpalić porządnie , potwierać wszystkie szybry żeby kominek chwycił prawidłową temperature spalania. Wszystkie zabrudzenia wraz z sadzą się wypalą...

Tylko że plastik jest na drugiej stronie szyby. Trzeba czytać uważniej :)

lierre81
28-08-2017, 09:02
I jej nie porysować czy nie uszkodzić?
Oczywiście sprawka małoletniego eksperymentatora.
Dotknął rozgrzanej szyby pudełkiem po jogurcie i "makaronem" - czyli poliuretanową pałką do nauki pływania.

Czy macie jakieś pomysły czym to potraktować?

Witaj, mam podobna sytuacje czy udalo ci sie jakos usunac ten plastik? Bede wdzieczna za informacje.

Kominki Piotr Batura
28-08-2017, 15:18
Witaj, mam podobna sytuacje czy udalo ci sie jakos usunac ten plastik? Bede wdzieczna za informacje.Siedem lat minęło....pewnie forumowicz ma już inne zmartwienia :) Moja rada: ostudzić szybę maksymalnie jak można (niekoniecznie do zamrażarki ;) ) i ostrym skrobakiem do okien (takim z solidną żyletką jako ostrze), ściąć zabrudzenie, trzymając narzędzie pod kątem 45%.