PDA

Zobacz pełną wersję : budowanie z konopii...



shima
10-01-2010, 17:36
Slyszal ktos moze o hemcrete?
podobno dobre dziadostwo, do ocieplania i wzmacniania domow drewnianych na bazie szkieletowej...
nawet w polsce juz ktos to robi :)
ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic :)

perm
10-01-2010, 18:53
Slyszal ktos moze o hemcrete?
podobno dobre dziadostwo, do ocieplania i wzmacniania domow drewnianych na bazie szkieletowej...
nawet w polsce juz ktos to robi :)
ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic :)

Byle koza zeżre :)

edde
10-01-2010, 19:05
byle nie z indyjskich, bo szybko znikną :lol:
a z pomocą jakiego cba, cbb, cbś czy innego cbx zniknie w ciurmie też budowniczy :wink:

r-32
10-01-2010, 19:16
...podobno dobre dziadostwo...
:o

...ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic :)
:o :o Czy tylko ja mam wrażenie , że kolega pomylił fora :D ?

Pozdrawiam

Tańcząca Chmura. :wink:

Mirek_Lewandowski
10-01-2010, 19:42
No nie... z wapnem się nie da :lol:
http://images42.fotosik.pl/158/40f77a0509e14114.jpg (http://www.fotosik.pl)

wojtas122
10-01-2010, 19:52
...podobno dobre dziadostwo...
:o

...ciekawi mnie czy ktos mial z tym juz jakies doswiadczenia bo na zagranicznych stronach sie tego nie moga nachwalic :)
:o :o Czy tylko ja mam wrażenie , że kolega pomylił fora :D ?

Pozdrawiam

Tańcząca Chmura. :wink:
Do Czech z Nim :wink:

10-01-2010, 20:25
He, 2 w jednym - dom ocieplony i zapasy towarku na dłuugi czas 8)

A kryptoreklamę się robi bardziej umiejętnie.

shima
10-01-2010, 20:37
palic sie tego nie da :D
ponoc niepalne :)
http://www.limetechnology.co.uk/pages/hemcrete.php
ale wyglada dobrze i chcialem sie dowiedziec czy ktos juz w polsce z tego budowal?

10-01-2010, 20:49
w Polsce buduje sie z rodzimego trocinobetonu /wiórobetonu/
równiez niepalny

retrofood
10-01-2010, 21:29
w Polsce buduje sie z rodzimego trocinobetonu /wiórobetonu/
równiez niepalny
ale zawsze za egzotykę można więcej wydać!

Nie wiem czy ktoś pamięta, że w XIX wieku, nasi książęta sprowadzali skądś tam ze świata piękne meble wiklinowe produkowane zresztą w... Rudniku nad Sanem i wywożone przez kupców żydowskich na zachód.

10-01-2010, 21:36
„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – pisał Wincenty Pol
podobnie było z urządzeniem do przepychu pod drogami tzw. "kret"
wymyslił je Polak - a sprowadzamy z USA ...

daggulka
10-01-2010, 21:51
ja się nie znam , ale mnie się konopie nie kojarzą z budowaniem :roll: .... i chyba za drogo wychodzi :wink: :lol:

11-01-2010, 06:47
Shima - zwracam honor w kwestii kryptoreklamy (a propos priv) :D

Dla mnie to za bardzo eksperymentalna technologia żeby zaryzykować swoje własne fundusze na jej testowanie. Nic to specjalnie nowego nie wnosi, cenowo - nie wiem, ale nie sądzę, żeby było tanie. Ciekawe jak wytrzymałość mechaniczna, strop oparty na tym, sposób "wkuwania" rurek w ściany i inne drobiazgi tego rodzaju. Od razu mówię, że nie czytałam pdfów.
I podejrzewam, że jakieś porządne odwodnienie trzeba by było zrobić żeby to stało (też nie tania sprawa).

Na stronie zrobili z tego budynek socjalny - pewnie dostali dofinansowanie na użycie technologii innowacyjnych 8) . I ograniczanie emisji CO2 - no i na całych wyspach mają zimę, że hej, tak sobie ograniczyli...

shima
11-01-2010, 09:29
Jak juz wspomnialem na pw, budowali z tego osiedle kiedy mieszkalem w uk (a zime rzeczywiscie maja tam ze hoho :P)...
co do wytrzymalosci mechanicznej to niby jest 7x wieksza ale na rozciaganie, a nie kompresyjna, wiec jako budulec sie nie nadaje, niby tez izoluje (wiec styropianu by myszy nie przegryzly tylko zywili sie konopia :P), ale jak widze w Polsce mamy swoje technologie juz sprawdzone (trocinobeton) :D

coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce :P
ale to raczej jak cena spadnie :)

EZS
11-01-2010, 09:37
coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce :P
ale to raczej jak cena spadnie :)

Ja czekam na angielskie gniazdka z wyłącznikiem...
Chyba się nie doczekam. Sprzedawcy mówią - tego nikt nie kupi, wytwórcy - sklepy nie wezmą. A coraz więcej ludzi jest zainteresowanych i nie ma gdzie kupic :lol:

shima
11-01-2010, 14:22
coz... pozostaje jedynie czekac az ktos zacznie eksperymentowac w polsce :P
ale to raczej jak cena spadnie :)

Ja czekam na angielskie gniazdka z wyłącznikiem...
Chyba się nie doczekam. Sprzedawcy mówią - tego nikt nie kupi, wytwórcy - sklepy nie wezmą. A coraz więcej ludzi jest zainteresowanych i nie ma gdzie kupic :lol:

ale gniazdka z wylacznikiem juz sa :P
http://www.reling.pl/katalog/gniazda-i-wylaczniki/gniazdo-elektryczne-z-wylacznikiem.html tutaj chociazby (chociaz nie wiem czy mozna podawac linki do stron sklepow...)
i sa dostene juz od lat :P

JerzyBw
11-01-2010, 14:43
W Czechach nie tylko można zapalić ale i od dawna też izolować ;)
http://nabytekdosrubu.cz/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=10&Itemid=75

shima
11-01-2010, 18:50
czyli jednak i z konopii mozna :) koszt jak widac tez taki ogromny nie jest, wiec chyba jednak dalej bede drazyl temat :)
problem w tym czy u nas wolno tego uzyc na budowie (nie tyle calego hempcretu co izolacji z konopii nie bedac zarejestrowanym u wojewody przetworca?)
caly temat konopii jest obwarowany takimi przepisami, ze az strach sie pytac :P

PWS
31-05-2010, 23:30
wydaje mi sie ze istnieje pewna roznica pomiedzy konopia indyjska a przemyslowa,ktora w rzeczywistosci nie jest tutaj materialem budulcowym lecz tylko izolacyjnym, wyglada na to ze sluzy tylko za wypelnienie wczesniej zbudowanego szkieletu drewnianego lub metalowego i w efekcie nie przejmuje zadnych obciazen, zreszta jest to chyba bardzo trwaly material izolacyjny i ma bardzo dobre parametry

Grażka
21-06-2010, 14:45
palic sie tego nie da :D
ponoc niepalne :)
http://www.limetechnology.co.uk/pages/hemcrete.php
ale wyglada dobrze i chcialem sie dowiedziec czy ktos juz w polsce z tego budowal?

Popytaj na www.cohabitat.net - forum bo tu same dzikusy się odzywają.