PDA

Zobacz pełną wersję : czy taka podpora utrzyma cegły elewacyjne?



martinflash
10-01-2010, 17:53
czy taka podpora utrzyma cegły elewacyjne?
zakotwiczę zbrojenie w ścianie piwnicy i wyleję taką podporę
czy wytrzyma to nacisk muru z cegły elewacyjnej 3-4m wysokości?

http://images47.fotosik.pl/246/98bd2552287d99bc.jpg

jareko
10-01-2010, 18:05
a nie pomyślałeś o tym ze w miejscu gdzie zawsze panują najniższe temperatury (poziom gruntu) robisz sobie betonowa opaskę niczym nie odseparowana od ściany ? wiesz jak sp... będą tedy kilowaty?

martinflash
10-01-2010, 18:10
a nie pomyślałeś o tym ze w miejscu gdzie zawsze panują najniższe temperatury (poziom gruntu) robisz sobie betonowa opaskę niczym nie odseparowana od ściany ? wiesz jak sp... będą tedy kilowaty?

nie rozumiem?
ja będę to izolował (żółty pasek)

jareko
10-01-2010, 18:19
sadzac po proporcjach tych zółtych kresek.... kiepskie to docieplenie

martinflash
10-01-2010, 18:29
sadzac po proporcjach tych zółtych kresek.... kiepskie to docieplenie
poglądowo tylko tak wygląda że mało
to będzie grubo ocieplone tym styropianem do piwnic i i hydroizolacją oraz obsypane kamieniami aż do rury drenażowej kamieniami 10-30 mm

pytanie moje czy ta podpora nie odpadnie i utrzyma nacisk cegieł?

edde
10-01-2010, 19:11
http://forum.muratordom.pl/post3892808.htm?highlight=#3892808

chyba już było, po co dublujesz?

martinflash
10-01-2010, 19:18
http://forum.muratordom.pl/post3892808.htm?highlight=#3892808

chyba już było, po co dublujesz?

nie było, to inny projekt, zobacz na rysunki

szybkaosa
10-01-2010, 20:27
Można to jeszcze tak.
http://www.j-p.pl/produkty/index/217/system-do-oparcia-elewacji-klinkierowych_

wick
10-01-2010, 20:48
z twojego dzienniczka wynika że masz potężne(szerokie)ławki
dlaczego poprostu nie użyjesz bloczków betonowych jako fundamencik pod tą ścianke elewacyjną
np. bloczek 12/24/38
grubość bloczka = szerokość cegły

martinflash
11-01-2010, 07:32
Można to jeszcze tak.
http://www.j-p.pl/produkty/index/217/system-do-oparcia-elewacji-klinkierowych_

te podpory kosztują 250-300 zł za metr bieżący, ja mam 50 m nbwód domu , czyli 15000 zł, za drogo

lukasz_p
11-01-2010, 07:33
z twojego dzienniczka wynika że masz potężne(szerokie)ławki
dlaczego poprostu nie użyjesz bloczków betonowych jako fundamencik pod tą ścianke elewacyjną
np. bloczek 12/24/38
grubość bloczka = szerokość cegły

Zdecydowanie w ten sposób rozwiązać problem. Zwłaszcza, że są piwnice i one także powinny być ocieplone. Zatem wykonanie trójwarstwowych ścian piwnicy będzie najlepszym rozwiązaniem. Może można przy tym wykorzystać żyletki pozostałe po łączeniu szalunków do stabilizacji ściany osłonowej (odpowiednio je przedłużyć, pomiędzy ścianą fundamentową nośną a osłonową dać min. 8-10 cm ocieplenia - ja bym dał styrodur)

martinflash
11-01-2010, 07:36
z twojego dzienniczka wynika że masz potężne(szerokie)ławki
dlaczego poprostu nie użyjesz bloczków betonowych jako fundamencik pod tą ścianke elewacyjną
np. bloczek 12/24/38
grubość bloczka = szerokość cegły

mam miejsca na ławach około 20 cm,
na górze będzie: 12 cm wełna+ 2 cm pustka powietrzna + 12 cm cegła elewacyjna, razem około 26 cm, tyle by musiał mieć bloczek, czyli dwie warstwy by musiały iść, nie zmieści mi się to na ławie, a ławy już nie poszerzę bo chyba nie można już tego wykonać

lukasz_p
11-01-2010, 07:44
z twojego dzienniczka wynika że masz potężne(szerokie)ławki
dlaczego poprostu nie użyjesz bloczków betonowych jako fundamencik pod tą ścianke elewacyjną
np. bloczek 12/24/38
grubość bloczka = szerokość cegły

mam miejsca na ławach około 20 cm,
na górze będzie: 12 cm wełna+ 2 cm pustka powietrzna + 12 cm cegła elewacyjna, razem około 26 cm, tyle by musiał mieć bloczek, czyli dwie warstwy by musiały iść, nie zmieści mi się to na ławie, a ławy już nie poszerzę bo chyba nie można już tego wykonać

Nie jestem specjalistą, ale chyba ściana fundamentowa trójwarstwowa nie musi mieć takiej samej szerokości jak elewacyjna. Poza tym dając styropian lub styrodur nie dajesz pustki wentylacyjnej. Zapytaj doświadczonego wykonawcę, ale moim zdaniem idealnie pasyje 8 cm styro lub styroduru + bloczek 12cm lun 10 cm + bloczek 10cm. Nie rób żadnych badziewnych i drogich podpór! Ściana trójwarstwowa bedzie idealnym rozwiązaniem

lukasz_p
11-01-2010, 07:47
Jezszce jedna rzecz przyszła mi na myśl - możesz chyba nadwiesić troszkę ścianę osłonową na ławach np. 3 cm, a potem kolejne 3 cm na górze - ale o to już musisz zapytać konstruktora lub doświadczonego wykonawcę.

jprzedworski
11-01-2010, 11:08
a nie pomyślałeś o tym ze w miejscu gdzie zawsze panują najniższe temperatury (poziom gruntu) robisz sobie betonowa opaskę niczym nie odseparowana od ściany ? wiesz jak sp... będą tedy kilowaty?

nie rozumiem?
ja będę to izolował (żółty pasek)
Nie za bardzo. Ta półka nie jest ocieplona od góry - tak, gdzie stoją cegły elewacji.
Jak się robi ścianę trójwarstwową, to i fundament powinien być trójwarstwowy.
Druga moja wątpliwość, to konstrukcja, a dokładnie zbrojenie. W poprzednim projekcie było to przedłużenie zbrojenia z wieńca, tu chyba przewidujesz wiercenie już istniejącej ściany fundamentowej i zabetonowanie prętów. Nie wyrwą się?