PDA

Zobacz pełną wersję : moze ktos wie co zrobic z cofka w kominie



mcmiki
10-01-2010, 19:10
Mam kominek na 1 pietrze w kamienicy zalozony w miejsce istniejacej kuchni weglowej w 1998 roku.Dostalem opinie ze moze byc tam zainstalowany.Problemy zaczely sie zaraz po instalacji.U mnie wszystko oki mam ciag po otwrciu drzwiczek nic nie wydostaje sie na zewnatrz sam czyszcze komin za wlasna kase,ale sasiadowi na ostatnim pietrze/tez ma kominek otwarty/cos tam wpada do mieszkania/smierdzi raczej delikatnie bo organoleptycznie to stwierdzilem/.Mam pewnosc ze komin jest z krotki bo min dlugosc powinna wynosic 4 metry od trojnika/czyli jego kominek jest zainstalowany zdecydowanie nieprawidlowo/twierdzi ze ma pozwolenie/1988r/.Co robic w takiej sytuacji bo facet mnie straszy ze wezwie jakies tam sluzby bo go truje a ja uwazam ze to on jest winien bo przy adaptacji strychu powinien podniesc za niskie kominy.Po drodze na 7 pietro jest piec lokali i zaden sasiad nie ma zastrzezen co do mojego kominka/nikomu nie smierdzi/.Ogolnie to typ jest roszczeniowy i czeka zebym ja to naprawil/kominiarz stwierdzil ze podniesienie komina o metr powinno problem zlikwidowac/.Kwestia kto to ma robic i placic/adm odpada/.Propozycje zeby na pol jakos Pana sasiada nie zadowalaja a ja uwazam ze robie mu grzecznosc.POMOCY-

M K
10-01-2010, 19:20
Czy po wykonaniu kominka odebrał to kominiarz lub inna wyższa instancja i wypisał kwit pozwalający na użytkowanie kominka, potwierdził drożność i poprawność wykonania kanałów wentylacyjnych i spalinowych. Jeżeli tak to nie ma co się bać a sąsiad niech sam sobie poprawia komin.

EZS
10-01-2010, 22:10
zwykle powodem cofania przez komin jest brak wenrylacji i coś, co mu wysysa powietrze. Może być to wyciąg nad kuchenką lub jakiś piec - coś, co potzrebuje tlenu. Jak okna szczelne a nie ma kanału wentylacyjnego, to komin się zamienia w kanał. To nie twoja broszka.
Mam nadzieję, że macie oddzielne kanały spalinowe a problem jest jedynie z zasysaniem od góry?

orko
11-01-2010, 19:30
Jak sam napisałeś nic nie zmieniałeś bo wcześniej była tam kuchnia węglowa, więc sąsiad może cię cmoknąć.
Ty tylko wymieniłeś kuchnię węglową na nowszy model czyli kominek.
:D