PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ULA S-GL191 pracownia ATRIUM



Szymon_D
29-01-2004, 21:42
Czy ktoś z was buduje dom wg projektu GL 191 studia Atrium ?
Jakie są wady tego projektu ?

Pozdrawiam

Szymon

Mendziur
29-01-2004, 22:05
To jest najładniejszy projekt jaki widzielismy i wybraliśmy z żoną :P

magi
31-01-2004, 13:47
http://studio-atrium.com.pl/res/191/par.gif

http://studio-atrium.com.pl/res/191/pod.gif

http://studio-atrium.com.pl/res/191/duz_0.jpg

Ładny, jakoś nie ma do czego się przyczepić. :)

martag
31-01-2004, 15:01
Witam,
to jeden z moich kandydatów do kupna obok Czarusia http://www.archeton.pl/projekty/index.asp.
Też jestem bardzo zainteresowana, czy ktoś już go wybudował. I stałe pytania:
- ile kosztował stan surowy otwarty?,
- z jakich materiałow?,
- czy w trakcie budowy wychodzą jakieś błędy w projekcie?
Bardzo dziękuję z a wszelkie informacje i uwagi.

Pozdrawiam,
Marta

Mendziur
31-01-2004, 19:50
Właśnie go na wiosne zaczynamy budować czekamy na zejscie zimy

i jak to wyglada??

1.połczyliśmy na parterze pokój 5 i 6 dzieki czemu mamy duzy salon
2. lazienke robimy w kotłowni (4) oczywiscie bez przejscia do garażu
3. w pomieszczeniu nr 3 bedzie kacik komputerowy
4. powiekszylismy okna we wszystkich pokojach
5. po rozmowach z 10 znajomymi zrezygnowalismy z balkonu na piętrze(przy działce 3000 m2 nie sprawdzi się)
6. na pietrze z pokoju 4 i 3 wydzieliliśmy (pośrodku) garderobe
7. na piętrze przenieśliśmy łazienkę z 2 do 5
8. i takie tam drobne..... taras, murek na czesci przejscia miedzy kuchnią a salonem, kominek przy drugim kominie, murowania rogów

stan surowy z oknami (tylko 2 połaciowe) licze w 60tyś i jakoś się sprawdza może będzie z małym hakiem

materiały jusz kupuję bo są promocje i niedługo podrożeją no i Vat!!

jak są jakieś pytania to chętnie odpowiem

PS. Wigiliję planuje w nowym domku :P

martag
06-02-2004, 09:23
Dzięki Mendziur za odpowiedz. Dobrze, że zaczynasz już w tym sezonie. My zaczynamy w przyszłym, no chyba że uda się w tym roku stan zero... Wszystko zależy od wolnych terminów ekipy, na którą jesteśmy zdecydowani i raczej będziemy na nich czekać, niż szukać innej. Jeżeli zdecydujemy się na ten projekt, to mam nadzieję na bieżące informacje z placu boju :wink:

A powiedz w jaki sposób wyliczyłeś te 60 tys.? Co wchoczi w skład tej kwoty? Czy to nie zbyt optymistyczne prognozy?

Pozdrawiam serdecznie,
Marta

Mendziur
06-02-2004, 14:51
Na początku troszkę historii:

Nigdy nie zdecydowałbym się na budowe gdyby nie kosztorys wujka który zakończył budowe rok temu i co się okazało
On wybudował dom 230 m2 (całkowitej) w wysokim standarcie drewniane podłogi, drogie wykończenia, cegła klinkierow, okna drewniane, zabudowa kuchni że ho ho itp. i wydali 230 tyś
(kosztorys był bardzo dokładny obejmował nawet flaszki dla murarzy zawsze było 1+1 :P )
Wybraliśmy mniejszy dom o mniejszym standarcie i policzylismy mniej wiecej ile to bedzie o jakiś tam procent mniej (oczywiście przyłączy, pieca itp nie można tak liczyc tylko 100%)
Liczyliśmy kilka.....kilkanaście nocy i decyzja budujemy
Zaczeliśmy walke o pozwolenie -> oczywiście nie ma planu zagospodarowania BIUROKRACJA trwało to 10 m-cy
Jusz zonę wysyłałem żeby chodziła do użędów bo ja po 10 s wszczynałem awanture.

Jak to policzyłem:
1. robocizna
murarze - rozmawiałem z ekipami od 20tyś do 4 tyś
wybrałem murarza + 1 pomocnik 7 tyś + ja+ rodzina
cieśla+dekarz (ekipa 5 osobowa) = 4,3tyś (nie cenili tak jak
wszyscy z metra powiedział mi cene za cały dach i przystałem
2. materiały
fundamenty+bloczki+ociepleni+izolacja = 5 tyś
ściana 3 warstwowa (max/10cm sty/DZ)
pustaki 13 tyś
styropian na posadzki i ocieplenie 3,5 tyś
drewno na dach 4,5 tyś
blachodachówka 12 tyś
strop teriva 1 = 3 tyś (38 zł m2) jest jakies 70 m2 stropu
prosto od producenta
wychodzi jakieś 53 tyś + 10 tyś(cement i tak tam na wszelki
wypadek)

I to wszystko
Chętnie coś jeszcze podpowiem

PS. trzeba się targować jak i materiały i robocizna
na materiałach 10 % to standart
(nie zawsze tanie to gorsze a drogie to lepsze)
ekipa im droższa tym bardziej trzeba ją pilnować i często robi aby szybciej a potem po 2 latach wychodzą "kwiatki"

trzeba się orientować lekko (czytać muratory) i myśleć MYŚLEĆ nie
zawsze fachowiec radzi dobrze!!!

Szukać promocji itp. np. styropian w zime jest tanszy podrożal od 1 lutego o 10-15 % kto o tym wiedział to mógł zrobić zapas (ja kupiłem na całą budowe)

Chętnie pomoge
mam cyfrówkę więc na bierząco będe robił zdjęcia

Pozdrawiam

misiunia
06-02-2004, 15:08
mam problem prosze o pomoc....musze zaprojektować promenadę przy rzece...ale nie wiem jak zaznaczyć na projekcie wzniesienie czyli górę ...proszę o pomoc jak to zaznaczyć???????????????????????? :x

martag
07-02-2004, 22:50
misiunia - ja nie wiem. Myślę, że więcej osób przeczyta Twoją prośbę jeżeli umieścisz ją w "Wymianie doświadczeń" lub w "Projektach" jako osobny temat :D . Tak myślę. Pozdrawiam.

Mendziur - dzięki za odpowiedz. Jak będę miała konkretne pytania to na pewno zapytam. Jutro spotykamy się z ludzmi, którzy pomogą nam wstępnie skosztorysować stan surowy otwaty. Zobaczymy co oni powiedzą. Napiszę Ci jutro jak wyszło.

Pozdrawiam,
Marta

martag
09-02-2004, 20:54
Mendziur - nie udało mi się wczoraj ale już spieszę z odpowiedzią.
Wstępne szacunki kosztów stanu surowego otwartego okazały się dla nas akceptowalne. :D Ostatecznie więc zdecydowaliśmy się budować GL191 :D
W tym roku dajemy sobie czas na formalności i oszczędności. A w przyszłym - stan surowy. W zależności od wielkości oszczędności - może coś więcej... Tak czy siak, chcemy etapować budowę - najpierw bryła główna, później przeprojektowany garaż (dwustanowiskowy z sypialnią(-ami?) nad nim). Oczywiście łazienka na górze z 2 do 5. Reszta zmian jeszcze do przemyślenia. Najpierw trzeba kupić projekt. :D

Pozdrawiam sedecznie,
Marta

Szymon_D
14-02-2004, 12:33
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jestem aktualnie na etapie wniosku o warunki zabudowy.
Zmiany, jakie wspólnie z żoną wprowadziliśmy do projektu:
- wprowadzenie podpiwniczenia,
- wydłuzenie garażu,
- wprowadzenie ścianki pomiedzy salonem, a kuchnią.

Projekt wybraliśmy m. in. ze względu na stosunkowo niski koszt budowy, jednak Mendziur 60 tys. PLN (stan surowy) jest bardzo optymistyczą wersją, czego Tobie i sobie życzę. :P

Pozdrawiam

Szymon

martag
13-05-2004, 22:28
Już wiosna, na budowach wrze, a tu puściutko. :(

Szymon_D, Mendziur a może i ktoś jeszcze - czekam na wieści z placu budowy!

Kupiliśmy z mężem już ten projekt :D
Mam nadzieję, że uda nam się go wybudować do przyszłej jesieni. Czekam więc z niecierpliwością na Wasze opowieści, zdobyte doświadczenia.

martag
16-05-2004, 23:29
Witam,

widziałam dziś GL191 na "żywo". Bardzo nam się podobał. Bardzo proporcjonalny. Jeszcze wczoraj chciałam zrobić kilka zmian w projekcie, ale po dzisiejszej wycieczce... mam wątpliwości. Ten który widziałam wygląda tak jakby nie było żadnych zmian w projekcie. A wygląda naprawdę bardzo ładnie. Niestety nie widziałam wnętrza, bo nikogo nie było. :( Może jeszcze kiedys się uda.

Jeszcze raz apeluję do budujących wg tego projektu - dajcie znak życia!

Pozdrawiam serdecznie

Arkady147
31-10-2004, 18:48
Witam!

Niedawno kupiłem działkę, szukam czegokolwiek o GL 191. Jeżeli możliwe jest przesłanie zdjęć z placu budowy lub gotowego domu to byłoby super! Nie wspomnę już o możliwości zobaczenia budowy "na żywo" :D . Gdzie ewentualnie widzieliście taki dom??

Pozdrawiam,