PDA

Zobacz pełną wersję : podbitka dachowa zmieniła kolor



Kasia_de
11-01-2010, 12:56
a w zasadzie nie sama podbitka (PVC) tylko listwy wykończeniowe.

Podbitka jest firmy Royal Soffit http://www.royaleuropa.com/pod-siding5.html

Mam kolor, który u nich nazywa się ciemny orzech, w rzeczywistości wygląda jak złoty dąb.

Panele wyglądają ok, listwy ... zzieleniały i wyglądają paskudnie.

Będę pisać reklamację, oczywiście, ale interesuje mnie, czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym produktem?

Sandacz
11-01-2010, 17:08
reklamację powiadasz, od zazielenienia ? daruj sobie, daremny trud, jak by wypłowiały to może i by uwzględnili (zależy jaki okres gwarancji oczywiście) szczotka , szmatka wiadereczko i jedziesz z koksem :D

Kasia_de
11-01-2010, 17:37
ale to nie jest brudne!
one kolor zmieniły!

no i jak - panele podbitki są takie jak były (nie pobrudziły się?) a listwy są zielone?

Sandacz
11-01-2010, 17:51
Czyli co ta politura złazła ? bo nie kumam :roll: czy wyblakło na zielono ?

Kasia_de
11-01-2010, 18:42
no powierzchnia wygląda normalnie, kolor odcień zmienił, utleniło się czy co

Sandacz
11-01-2010, 19:01
Często bywa tak , że sprzedawca ładuje Ci wszystkie dodatki wykończeniowe z innej firmy (bo na nich najwięcej zarabia) może to u Ciebie ten pikuś ? nie twierdzę że każdy sprzedawca jest taki sam, ale zdrzają się takie przypadki niestety, czasami bywa że i sam producent szukając oszczędności (też nie każdy) zamawia owe dodatki u innego poddostawcy maxymalnie żyłując warunki, więc poddstawca kombinuje jak by tu najtaniej wyprodukować i tak kóleczko się zamyka. Dotyczy to zarówno znanych producentów jak i tych mniej , nie ma reguły, zależy od szczęścia, wezwij kogoś stamtąd gdzie kupiłaś, niech się wypowie, myślałem że zarosło mchem, ale tego gwarancja napewno nie obejmuje, jak wypłowiało to co innego , reklamuj. Powodzenia

bombel79
11-01-2010, 19:33
Kasiu, a gdzie mozna kupic ta niebywale interesujaca podbitke? no wiesz, takie rzeczy lepiej wiedziec :D

Kasia_de
11-01-2010, 20:10
Chyba większoć składów ma tego Royala w ofercie :-) ja kupiłam w Zielonce

edde
11-01-2010, 20:20
a nie masz czasem tej "zieleni" wystawionej na słoneczko?

Kasia_de
12-01-2010, 07:57
mam te listwy z wszystkich stron domu, wszędzie zzieleniały

ale razem z listwami są panele przecież, które koloru nie zmieniły

Wczoraj mąż znalazł kawałek listwy, który leżał w garażu (raczej go słońce nie naświetliło :lol: ) i też był zielony. To wygląda tak, jakby te listwy miały oryginalnie taki nietwarzowy kolor a potem ktoś je na "orzech" pomalował, po czym farba się starła.

Przemmekk81
22-06-2011, 22:02
Kasiu mozesz wkleic fotki Twoich podbitek bo tez myslem o royalu i tym kolorze