PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można mieszać styropian z wełną?



maksiu
11-01-2010, 13:31
Witajcie

Zabieram się za robienie podłogi na strychu i wpadł i do głowy pewien pomysł.

Podłogę strychu będę układał na jętkach oddzielających strych od poddasza, między jętami jest ułożona wełna. Mam ponadto kilka worków pełnych granulatu styropianowego. Pomyślałem, aby tym granulatem wypełnić wszelkie dołki jakie gdzieniegdzie występują w wełnie, oczywiście od strony strychu.

Czy są ku temu jakieś przeciwwskazania? Są jakieś powodu dla których nie można mieszać styropianu i wełny? Do czego ewentualnie jeszcze można użyć tego granulatu?

I jeszcze na koniec pytanie z innej parafii, czy pod deski podłogi dawać jakąś folie ? Strych nieocieplony

pozdrawiam
maksiu

zbigmor
11-01-2010, 13:34
Nie widzę przeciwskazań do takiego mieszania, choć wolałbym mieszać granulki styropianu z granulatem wełny między jętki.
Pod deski lepiej dać tą folię bo oddzielasz pomieszczenia ogrzewane od nie ogrzewanych.

maksiu
11-01-2010, 13:40
Nie widzę przeciwskazań do takiego mieszania, choć wolałbym mieszać granulki styropianu z granulatem wełny między jętki.
Pod deski lepiej dać tą folię bo oddzielasz pomieszczenia ogrzewane od nie ogrzewanych.

Sęk w tym, że wełna już tam leży od jakiegoś czasu
A co do folii to zrozumiem że paroizolacyjna, tak?

dziękuje za wypowiedź i pozdrawiam
m.

pierwek
11-01-2010, 13:45
tez tak chcę zrobić ale zastanawiam się czy wełna będzie "oddychała" ;) a tak na poważnie obawiam się, że po przykryciu jej mielonym styropianem jak jakoś zawilgotnieje to nie będzie schła...

Mam trochę resztek styropianu po ocieplaniu i chcę go przerobić na granulat właśnie do ocieplenia sufitu nad poddaszem (wełna już tam siedzi) oraz chcę go wsypać za ścianki kolankowe z GK (nie mam ściany kolankowej). Połać dachu cała jest ocieplona 18+5cm wełny. styropian sypałbym żeby ocieplić strop za zbudowaną ścianką kolankową.

orko
11-01-2010, 19:23
Folia pod podłogą stryszku zwłaszcza paroizolacyjna to ZŁY pomysł.
Para wodna musi jakoś wyjść z domu. Izolujemy zawsze zgodnie z regułą: W środku szczelniej niż na zewnątrz!

an-bud
11-01-2010, 20:20
Folia pod podłogą stryszku zwłaszcza paroizolacyjna to ZŁY pomysł.
Para wodna musi jakoś wyjść z domu. Izolujemy zawsze zgodnie z regułą: W środku szczelniej niż na zewnątrz!
tylko zły?
Baaaaaaardzo zły pomysł

zbigmor
12-01-2010, 07:53
Albo ja, albo ktoś inny żarty sobie robi. Pod podłogą stryszku rozumiem jako nad sufitem ogrzewanego pomieszczenia i tam jak najbardziej jest uzasadnione użycie folii paroizolacyjnej. Co innego, gdyby u góry było poddasze użytkowe.
Chyba, że ja coś źle zrozumiałem z postu autora.

an-bud
12-01-2010, 08:17
paroizolacje daje się przed wełną od strony pomieszczenia, jak masz nad to sprawdz co się tam dzieje :wink:

zbigmor
12-01-2010, 12:32
Chyba, że ja coś źle zrozumiałem z postu autora.
trzeba było napisać, że na wełnie dawać folie o klasę cieńszą niż to co pod karton gipsem np: pod wełną folia gruba wysoko-paroszczelna, a na wełnie folia cieńsza nisko-paroszczelna, albo tylko wiatroizolacja i wtedy nie ma nigdzie problemu

PS ja u siebie na strychu wymieszałem granulat pianki poliuretanowej z styropianem i wszystko to przykryłem jastrychem, i nie zamierzam tam zaglądać nawet za 100 lat


No i przyznaję się, że to częściowo moja wina. Ja zrozumiałem, że pod deski znaczy pod krokwie, a nad płyty. Pod samą podłogę nie ma dla mnie znaczenia (jeśli to poddasze użytkowe) bo i tak to zostanie przykryte czymś co skutecznie ograniczy ucieczkę wilgoci w górę. W przypadku strychu nieużytkowego zdecydowanie popieram powyższą wypowiedź.

wick
13-01-2010, 01:15
Folia pod podłogą stryszku zwłaszcza paroizolacyjna to ZŁY pomysł.
Para wodna musi jakoś wyjść z domu. Izolujemy zawsze zgodnie z regułą: W środku szczelniej niż na zewnątrz!
tylko zły?
Baaaaaaardzo zły pomysł
typowe,podtarcie gęby

PS. jak tego,niecierpie