PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna mineralna Knauf spowadzana z UK - co sądzicie ?



MrButton
11-01-2010, 17:57
Witam Szanownych forumowiczów!
Szukam właśnie wełny mineralnej do ocieplania poddasza i zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawiła sie na rynku tania wełna mineralna firmy Knauf i z tego co zdążyłem się zorientować sprowadzana jest ona z Wielkiej Brytanii. Cena jest naprawde atrakcyjna mozna sprawdzić na allegro. Co więcej, na opakowaniach napisane jest, że została ona wyprodukowana z buttelek szklanych z odzysku. Co sądzicie o tym produkcie? Czy warto w nią zainwestować?

Robert_5577
11-01-2010, 19:39
Witam!
Kupiłem taką wełne od człowieka z okolic Wiśnicza (wystawia to na allegro).
Potrzebowałem jej dosłownie 40 metrów do docieplenia dachu na strychu.Wcześniej używałem Isovera i powiem tak: drugi raz juz bym tego KANUFA z UK nie kupił.Wełna poprostu "dziwna" jak dla mnie.Łatwo się rwała, a konzystencja przypominała watę - ale taką z apteki....I na koniec jedna kupiona przeze mnie rolka była delikatnie mówiąc "śmierdząca" -ale mysle że to nie wina samego produktu, tylko pozostałość po jakimś zwierzaku lub po sposobie w jaki jest to przechowywane.Człowiek od którego to brałem trzymał to "pod chmurką".
pozdrawiam,
Robert

FlashBack
11-01-2010, 19:54
Witam Szanownych forumowiczów!
Szukam właśnie wełny mineralnej do ocieplania poddasza i zauważyłem, że w ostatnim czasie pojawiła sie na rynku tania wełna mineralna firmy Knauf i z tego co zdążyłem się zorientować sprowadzana jest ona z Wielkiej Brytanii. Cena jest naprawde atrakcyjna mozna sprawdzić na allegro. Co więcej, na opakowaniach napisane jest, że została ona wyprodukowana z buttelek szklanych z odzysku. Co sądzicie o tym produkcie? Czy warto w nią zainwestować?
na twoj dach lepszej od tej welny szkoda dawac bo i tak sie zmarnuje.

mariankossy
11-01-2010, 19:57
Badziewie , widać na zdjęciach,
R też niskie.
dla gr. 10 cm tylko Rd = 2,25 ( dla Unimaty Rd = 2,55 )

http://www.allegro.pl/item874532948_nowosc_welna_mineralna_knauf_ecose_1 00mm_150mm_170.html

Jak już decydować to dopiero po sprawdzeniu wagi takiej beli porównując np. do Unimaty isovera.
Im cięższe tym lepsze bo gęstsze/cieplejsze

MrButton
11-01-2010, 21:05
na twoj dach lepszej od tej welny szkoda dawac bo i tak sie zmarnuje.

A co ty masz na myśli mówiąc, że na moim dachu sie coś zmarnuje ????????

zbigmor
12-01-2010, 08:04
Badziewie , widać na zdjęciach,
R też niskie.
dla gr. 10 cm tylko Rd = 2,25 ( dla Unimaty Rd = 2,55 )

http://www.allegro.pl/item874532948_nowosc_welna_mineralna_knauf_ecose_1 00mm_150mm_170.html

Jak już decydować to dopiero po sprawdzeniu wagi takiej beli porównując np. do Unimaty isovera.
Im cięższe tym lepsze bo gęstsze/cieplejsze

Ewidentna nieprawda. Gęstość wełny nie jest parametrem handlowym i nie ma bezpośredniego związku z własnościami izolacyjnymi. Czasami zwiększając gęstość poprawiamy jej własności izolacyjne, a czasami odwrotnie i nie ma prostej zależności bo zależy to od kilku niezależnych czynników.

JanuszC
12-01-2010, 08:53
Wata śmierdzi bo zmokła, przecież trzymana pod chmurką. Z tego co wiem wełna która zmoknie nie nadaje się już do użycia.

v8zj
19-06-2010, 21:26
Wata śmierdzi bo zmokła, przecież trzymana pod chmurką. Z tego co wiem wełna która zmoknie nie nadaje się już do użycia.

wiec mało wiesz. Powiem Ci tak, koc tez izoluje Cię przed utratą ciepła jak go upierzesz też nie nadaje się juz do użycia?