PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawnie zrobić podłogówke



Rysiek S.
30-01-2004, 09:05
Zaczynam przygotowywać się do instalacji ogrzewania podłogowego.
Piec gazowy , obieg wody( nie elekrtyczne) ok70m2.
Od czego zacząć i jaka kolejność prac. Czy następnie najpierw zrobić wylewki a dopieo później tynki (obawa czy nie pouszkadzają instalacji)?
rośba o rady.

Tomasz M.
30-01-2004, 09:13
Na pewno nie wpuszczałbym tynkarzy na ułożone rurki podłogówki :evil: . Zrób albo najpierw tynki, a potem podłogówkę i od razu wylewki albo (niektórzy forumowicze tak robią, choć większość fachowców nie zaleca) najpierw rurki, zaraz potem wylewkę i jak trochę przeschnie - tynki, tylko zasłoń wylewkę przed zachlapaniem przy tynkowaniu.

30-01-2004, 09:45
Popieram Tomka w całej rozciągłości

EIMUND
30-01-2004, 09:47
zapomniałem się zalogować :oops: :oops: ten gość piętro wyżej to byłem ja.

Przekorek
02-02-2004, 10:26
Tomasz ma racje. Nie zapomnij o plastyfikatorze do zaprawy betonowej, żeby wylewka nie popekała.

ori_noko
12-02-2004, 23:28
A może macie ją przyzwoitą firmę z poznańskiego do robienia podłogówki? Bo takiej będzie trza góra tradycyjna parter wodne podłogowe...

12-02-2004, 23:43
Czy do podlogowki moze byc kociol weglowy i jaka automatyka?
Czy zasilanie podlogowki bierze sie z powrotu kaloryfera ?

jamles
13-02-2004, 00:23
u moich teściów w jenej łazience jest zrobiona podłogówka z powrotu
kaloryfera, jedyna automatyka pieca węglowego to dwie albo trzy łopaty
węgla :wink: . Instalator mojej kotłowni i podłogówki twierdzi, że to nie może poprawnie działać( kotłownia olejowa, rozdzielacze).
U teściów działa od 5 lat, podłoga jest ciepła, kafelki sie nie odkleiły, nie
popękały

Przekorek
13-02-2004, 09:21
Problemem w podlogowce opartej o piec weglowy jest temperatura - czytalem ze wiele kotłów weglowych pracuje na b. goracej wodzie (70-90 stopni), a podlogowka wymaga 40-45 stopni na wejsciu. Trzeba chyba zastosowac tzw pompe zmieszania wstepnego - ktora wymiesza wode ciepla i zimna przed wejsciem w obieg podlogowki. Jezeli to przeskoczysz (także kosztowo), to innych zagrożen nie widze.