PDA

Zobacz pełną wersję : Macie jakis patent na pozbycie się rdzy w piecu CO



jacek_m
12-01-2010, 07:39
Czytając wątek o paleniu owsem w piecu retortowym postanowiłem sam spróbować. Kupiłem tonę owsa za całe 250 złotych i przez miesiąc mieszałem go z grochem w stosunku 50:50. Owies palił się całkiem dobrze, jednak podczas ostatniego czyszczenia pieca okazało się że wymiennik w piecu pod warstwą sadzy pokrył się rdzą :evil: . Widać z tego że jednak zawartość chloru w zbożach jest spora i wypowiedzi producentów kotłów w których nie polecają palenia np. owsem w kotłach zaprojektowanych do palenia Eko-groszkiem mają swoje uzasadnienie.

W związku z powyższym mam do Was pytanie co robić z ta rdzą, wyczyścić do końca we wszystkich zakamarkach się nie da, zostawić tak jak jest ??

Kris2222
12-01-2010, 08:04
potrzymaj go pare dni na wysokiej tem. ale na eko grochu , powinno zejść , ale najpierw sadze oczyść
chłopie to masz grzech owsem palić :wink: ludzie nie mają co jeść a ty owsem palisz :lol:

jajmar
12-01-2010, 08:15
chłopie to masz grzech owsem palić

a pokute to ma czyszczenie rdzy :)

zbigmor
12-01-2010, 08:48
Zostawiłbym tak jak jest. od kiedy to wysoka temperatura usuwa rdzę? Jakaś nowa metoda?

retrofood
12-01-2010, 08:49
Zostawiłbym tak jak jest. od kiedy to wysoka temperatura usuwa rdzę? Jakaś nowa metoda?

znana z metalurgii... palić aż się roztopi... :D

PS. a na poważnie: też bym to zostawił w spokoju.

jacek_m
12-01-2010, 09:35
masz grzech owsem palić :wink: ludzie nie mają co jeść a ty owsem palisz :lol:

Jak bym słyszał oficjalne stanowisko rolników, bo po cichu to do mnie mówili że sami palą zbożem tylko jakby sie sąsiedzi dowiedzieli to by ich wyklei ze wsi :lol:

jacek_m
12-01-2010, 09:37
[quote="retrofoodna poważnie: też bym to zostawił w spokoju.[/quote]

ok wyczyszczę piec i popalę eko-grochem tydzień, mam nadzieję że rdza zejdzie

jacek_m
05-02-2010, 11:12
potrzymaj go pare dni na wysokiej tem. ale na eko grochu , powinno zejść

i rdza nie zeszła :( i raczej nie ma zamiaru

zastanawiam się czy po sezonie nie wyczyścić dokładnie pieca i przesmarować go czymś w rodzaju odrdzewiacza, ale nie wiem czy to dobry pomysł :roll:

pierwek
05-02-2010, 13:46
a może ta rdza była tam wcześniej tylko się za bardzo nie przyglądałeś? :roll:

jacek_m
05-02-2010, 13:48
a może ta rdza była tam wcześniej tylko się za bardzo nie przyglądałeś? :roll:

to jest nowy piec , odpalony na jesieni