PDA

Zobacz pełną wersję : tynk czy płyta w łazience na poddaszu



sewerynslowi
12-01-2010, 10:06
mam niedługo zamiar zabrać się za wykończenie łazienki na poddaszu, ściany stoją, są tylko nie otynkowane, mają narzuconą szprycę - jak podkład pod kafle. Doszliśmy z Żoną do wniosku, ze nie będziemy jednak kładki płytek, tylko pomalujemy łazienkę farbą do łazienek. No i teraz nie wiem, czy lepiej wytynkować ściany, czy przykleić płyty do tych ścian. Szybciej na pewno wyszłyby płyty. Ale czy są lepsze, a przynajmniej tak samo dobre jak tynk?
Co o tym myślicie?

zbigmor
12-01-2010, 10:13
W przypadku zalania łazienki (a to może się zdarzyć) lepiej, aby za tynkiem nie było pustej przestrzeni, gdzie może się gromadzić woda.

sewerynslowi
12-01-2010, 10:15
w sumie myslałem nad przyklejeniem płyty do istniejącej ściany, a nie wykonania stelażu

zbigmor
12-01-2010, 10:25
w sumie myslałem nad przyklejeniem płyty do istniejącej ściany, a nie wykonania stelażu

Też to miałem na myśli. Wiele to nie zmienia bo płyty z zasady klei się na placki i szczelina jest w wielkości uzleżnionej od równości ściany.

sewerynslowi
12-01-2010, 10:29
:) czyli lepiej tynki, w sumie tak myslałem, ale zajmie mi to więcej czasu

FlashBack
12-01-2010, 18:18
tynki gora :D

wick
13-01-2010, 00:48
mam niedługo zamiar zabrać się za wykończenie łazienki na poddaszu, ściany stoją, są tylko nie otynkowane, mają narzuconą szprycę - jak podkład pod kafle. Doszliśmy z Żoną do wniosku, ze nie będziemy jednak kładki płytek, tylko pomalujemy łazienkę farbą do łazienek. No i teraz nie wiem, czy lepiej wytynkować ściany, czy przykleić płyty do tych ścian. Szybciej na pewno wyszłyby płyty. Ale czy są lepsze, a przynajmniej tak samo dobre jak tynk?
Co o tym myślicie?
ależ to musi być wielka łazienka