PDA

Zobacz pełną wersję : brak komina w łazience



sewerynslowi
12-01-2010, 10:11
czy dobrym rozwiązaniem wentylacji w łazience (nie ma dostępu do komina wentylacyjnego) jest zamontowanie wentylatora, który będzie się uruchamiał gdy poziom wilgotności w łazience wzrośnie, i który będzie uruchamiała się po wyłączeniu światła w łazience - np na jakies 5 minut?

chodzi mi np o wentylator silent 100

czy macie jakieś inne rozwiązanie?

niktspecjalny
12-01-2010, 10:22
Jak to nie masz w łazience kratki wentylacyjnej?też nie miałem ale projektant wymyślił połączenie komina wentylacyjnego z dolną łazienką gdzie nie ma komina rurą pcv fi 110.Wszystko jest ok.Wilgotność w normie.

sewerynslowi
12-01-2010, 10:28
no własnie nie mam tego w projekcie, a do najbliższego komina mam 3 metry poziomo, także i tak chyba bym musiał mieć jakiś wentylator.

Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją, zeby nie wpychało powietrza podczas postoju wentylatora.

niktspecjalny
12-01-2010, 10:40
no własnie nie mam tego w projekcie, a do najbliższego komina mam 3 metry poziomo, także i tak chyba bym musiał mieć jakiś wentylator.

Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją, zeby nie wpychało powietrza podczas postoju wentylatora.

Moja rura ma 3,5 m idzie od komina przez wiatrołap do łazienki.Ładnie ja zamaskowałem płyta gdzie dodatkowo wyszło mi fajne oświetlenie.

sewerynslowi
12-01-2010, 10:43
a nie skrapla się w tej rurze woda? nie jest ona mokra?

niktspecjalny
12-01-2010, 10:49
a nie skrapla się w tej rurze woda? nie jest ona mokra?

Nic mi się nie skrapla.Dolna łazienka ma podłogówkę i grzejnik drabinkowy.Jest dość ciepłą łazienką.Myślałem nad zamontowaniem wentylatorka ale pomysł znikł a i wilgotność też znikoma i w normie.

madzioras
12-01-2010, 12:26
no własnie nie mam tego w projekcie, a do najbliższego komina mam 3 metry poziomo, także i tak chyba bym musiał mieć jakiś wentylator.

Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją, zeby nie wpychało powietrza podczas postoju wentylatora.

To pogratulować projektanta, który nie wie że łazienka powinna mieć dostęp do komina wentylacyjnego. A inwestor teraz drapie się w głowę co z tym począć :evil:

MarlenitaS
12-01-2010, 12:31
Ja ciągnę rurę z komina w kotlowni,raptem moze z 2m (łazienka i kotlownia dzielą ścianę) i wentylacja jest :)

sewerynslowi
12-01-2010, 12:31
własnie, mądry Polak po szkodzie :)

jeżeli można zrobić poziomą rurę o długości 3m z łazienki do komina w drugim pomieszczeniu to sobie z tym poradzę, jak nie można to zamontuję dobry wentylator, np ten o którym wspomniałem w pierwszym poście.

nie wiem tylko co lepsze, czy do którego z tych rozwiązań nie ma żadnego przeciwskazania itd

niktspecjalny
12-01-2010, 12:41
no własnie nie mam tego w projekcie, a do najbliższego komina mam 3 metry poziomo, także i tak chyba bym musiał mieć jakiś wentylator.

Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją, zeby nie wpychało powietrza podczas postoju wentylatora.

To pogratulować projektanta, który nie wie że łazienka powinna mieć dostęp do komina wentylacyjnego. A inwestor teraz drapie się w głowę co z tym począć :evil:

No no no ale go pocieszyłeś i jeszcze ze złością mu to wytykasz.Może mu coś poradź a nie w pierwszym wejściu szukasz winnego ,którego tak na prawdę jeszcze nieokreślono.masz..... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

M K
12-01-2010, 15:31
czy dobrym rozwiązaniem wentylacji w łazience (nie ma dostępu do komina wentylacyjnego) jest zamontowanie wentylatora, który będzie się uruchamiał gdy poziom wilgotności w łazience wzrośnie, i który będzie uruchamiała się po wyłączeniu światła w łazience - np na jakies 5 minut?

chodzi mi np o wentylator silent 100

czy macie jakieś inne rozwiązanie?

A ten wentylator gdzie ma wydmuchiwać powietrze, na zewnątrz? :o :o :o
Kiepskie rozwiązanie.
Łazienka jest na parterze czy poddaszu?

niktspecjalny
12-01-2010, 15:43
czy dobrym rozwiązaniem wentylacji w łazience (nie ma dostępu do komina wentylacyjnego) jest zamontowanie wentylatora, który będzie się uruchamiał gdy poziom wilgotności w łazience wzrośnie, i który będzie uruchamiała się po wyłączeniu światła w łazience - np na jakies 5 minut?

chodzi mi np o wentylator silent 100

czy macie jakieś inne rozwiązanie?

A ten wentylator gdzie ma wydmuchiwać powietrze, na zewnątrz? :o :o :o
Kiepskie rozwiązanie.
Łazienka jest na parterze czy poddaszu?

Napisał przeca ,że na zewn.


Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją,

M K
12-01-2010, 15:53
Napisał przeca ,że na zewn

Faktycznie nie przeczytałem dokładnie.

Marek13
12-01-2010, 18:30
Tylko taki wentylator nigdy nie będzie szczelny. Oznacza to, że do łazienki, która powinna być najcieplejszym pomieszczeniem, będzie wpływało zimne powietrze z zewnątrz. Z komfortem nie będzie to miało nic wspólnego i zaczniesz żałować rozwiązania. Przemyśł poprowadzenie rury do komina.

Sandacz
12-01-2010, 19:45
Montujesz kominek wentylacyjny w dachu, łączysz go za pomocą spiro lub giętkiego połączenia z kratką wen. w suficie i masz sprawną wentylację, jak się uprzesz możesz nawet dołożyć wentylator

fenix2
12-01-2010, 21:26
Ja ciągnę rurę z komina w kotlowni,raptem moze z 2m (łazienka i kotlownia dzielą ścianę) i wentylacja jest :)

Ale chyba nie ten sam kanał wentylacyjny co kotłowni tylko jakiś wolny co ?
BO inaczej nieszczęście gotowe.

phans
12-01-2010, 21:47
no własnie nie mam tego w projekcie, a do najbliższego komina mam 3 metry poziomo, także i tak chyba bym musiał mieć jakiś wentylator.

Dlatego pomyslałem nad wentylatorem w ścianie zewnętrznej, z automatyczną żaluzją, zeby nie wpychało powietrza podczas postoju wentylatora.
Koniecznie powietrze wyciągaj z łazienki w górę ponad dach (nawet dociągając rurę te 3m poziomo do komina) a poprzez ścianę zewnętrzną sobie odpuść. Wentylatorek Silent 100 niech działa 24h/dobę bo to tylko 8W/h
(oczywiście należy się orientować czy w domu coś takiego można zrobić z uwagi np. otwarty kominek, kociołek z otwartą komorą spalania czy inne kanały wywiewne aby ich nie zaburzać bo wtedy w łazience mechanicznie wymuszasz obieg powietrza).

lanetagf
13-01-2010, 10:27
My mamy parterowy domek. W łazienkach mamy wentylację rozwiązaną w ten sposób, że do wentylatorka jest podłączona rura spiro, którą jest zaś połączona z dachówką wentylacyjną. Wiosną, latem, jesienią nie ma problemu, ale zimą-nasza pierwsza zima-już gorzej. Przy mrozach woda się skraplała i tam gdzie było małe załamanie rury tam się zbierała aż w końcu zaczęła spływać na dół. Tam gdzie nie było załamń bezpośrednio spływała woda na dół. Pozostało nam nie uruchamiać wentylatora. Ponieważ dwie łazienki mamy duże (stosunkowo) i w praktyce często są drzwi uchylane myślimy o zrezygnowaniu z wentylacji. Jedna łazienka jest dość mała i tam będziemy niestet musieli coś wymyślić. Może ktoś ma jakieś w tym temacie doświadczenie, a szczególnie osoby z domów parterowych z poddaszem nieurzytkowym to byłoby miło gdyby się podzielili swoimi doświadczeniami.

hojnorek
13-01-2010, 12:24
podobny problem... mam łazienkę na poddaszu i komin wentylacyjny wymurowany tak, że wlot wentylacji mniej więcej na h=1,5m (czyli nie pod sufitem).
czy może tak zostać?
czy wspomóc tą wentylację mechanicznie?