PDA

Zobacz pełną wersję : pekniecia na suficie



Alfzmelmack
12-01-2010, 13:30
Witam
Wlasnie gruntowalem sufit i jak byl mokry to widac bylo rysy natomiast jak wysechl rys nie ma czy to oznacza ze w przyszlosci w tych miejscach pojawia sie pekniecia?

zbigmor
12-01-2010, 13:35
ja pewnie nie będę w stanie odpowiedzieć na pytanie, ale może zdradzisz tajemnicę jaki to sufit?

12-01-2010, 13:54
Pewnie teriva ;-)

U mnie było podobnie. Podczas gruntowania można było zobaczyć gdzie są belki, po wyschnięciu gruntu i pomalowaniu nie widać tego nawet pod halogenem.

Przy okazji remontu po 4 latach "wiszenia" sufitu zrobiliśmy "odkrywkę" - przynajmniej u mnie to nie są pęknięcia, tylko nierówności widoczne po zagruntowaniu.

janekbo
12-01-2010, 19:21
U mnie wyschło, poszła farba i po jej wyschnięciu odsłoniło się mikro-pęknięcie. Co prawda na górze złożyłem w tym miejscu 400kg paneli... no ale.
Widać terriva tak ma.
Akryl i znowu farba zakryły to. Na świeżej można poprawiać.

Kris2222
12-01-2010, 20:56
jak słyszę grunt to mnie rzyganie bierze
u siebie po szpachlowane płyty na poddaszu żona malowała gruntem pod farbę ,oj jak sie wku.....em gdy zacząłem malować
grunt zadziałał jak rozpuszczalnik czy coś takiego , całą gładź szlag trafił , rozmazała sie tak jak grunt byl malowany szczotką , nic tylko płakać , już więcej nie gruntuje po gładziach , lepiej użyć rozcieńczonej farby

a te pęknięcia to nie tak czasem na tynku cem. wap.

panicz
12-01-2010, 21:49
Na płyty k-g właśnie zaleca się gruntować rozcieńczoną farbą...

kuba1r
12-01-2010, 22:19
Do Kris2222 a gładz aby była sucha, miałem przypadek, że płakać jak właściciel po skończeniu szpachlowania zagruntowaniem chciał sprawdzić jakość moich prac i zaczoł pomimo moich zastrzeżeń malować dość dokładnie nie jedną warstwą ale z poprawkami po swoim malowaniu i efekt był taki, iż zpartolił cłą pracę bo ściągną nie tylko szpachlę ale nawet gdzie niegdzie flizelinę nawet z papierem z płyt którą porzednio była gruntowana,
a wracając do pęknięć mikro kanalików to porostu żle przygotowany tynk o złym składzie, druga przyczyna złe proporcje mas szpachlowych coś zostało dodane przez fachowców do ułatwienia sobie pracy a jest tego sporo jak ktoś chce pracować szybko i wydajnie nie licząc się z tym iż poprawiać będzie właściciel i to nie raz.