PDA

Zobacz pełną wersję : Kominki wentylacyjne - wykończenie.



tufus
14-01-2010, 07:29
Dzień Dobry,

Mam pytanie odnośnie wykończenia instalacji wentylacyjnej na poddaszu.
Na dachu mam zamontowane kominki wentylacyjne, jeden do kanalizacji a reszta do wentylacji pomieszczeń. W jaki sposób zakończyć je na sufitach, i jak podłączyć kratkę z kominkiem wentylacyjnym. Załważyłem że w kominkach skrapla mi się woda i wszystko leci na podłogi, a podczas gdy jest śnieżyca i duży wiatr to potrafi napadać śnieg przez taki kominek. Stąd moje pytanie aby nie mieć później problemów ze śniegiem czy z wodą.

Dziękuję za pomoc.

Barbossa
14-01-2010, 07:49
...Załważyłem że w kominkach skrapla mi się woda i wszystko leci na podłogi, a podczas gdy jest śnieżyca i duży wiatr to potrafi napadać śnieg przez taki kominek. Stąd moje pytanie aby nie mieć później problemów ze śniegiem czy z wodą.

.....
jesteś pewnien, że chcesz uslyszeć co z tym zrobić?
bo obawiam się, że rada będzie b.ciężka do zrealizowania...

orko
14-01-2010, 07:51
Dzień Dobry,

Mam pytanie odnośnie wykończenia instalacji wentylacyjnej na poddaszu.
Na dachu mam zamontowane kominki wentylacyjne, jeden do kanalizacji a reszta do wentylacji pomieszczeń. W jaki sposób zakończyć je na sufitach, i jak podłączyć kratkę z kominkiem wentylacyjnym. Załważyłem że w kominkach skrapla mi się woda i wszystko leci na podłogi, a podczas gdy jest śnieżyca i duży wiatr to potrafi napadać śnieg przez taki kominek. Stąd moje pytanie aby nie mieć później problemów ze śniegiem czy z wodą.

Dziękuję za pomoc.
Masz po prostu spieprzoną wentylację poddasza!
Kominki wentylacyjne są tylko do wentylacji kanalizacji.

tufus
14-01-2010, 07:59
Tak chciałbym się dowiedzieć co się z tym robi. Co do spieprzonej wentylacji, widzę to na wielu dachach oraz w projektach. Zamontowanie kratki w ścianie nie daje takiego efektu jak w suficie.

M K
14-01-2010, 11:11
Dzień Dobry,

Mam pytanie odnośnie wykończenia instalacji wentylacyjnej na poddaszu.
Na dachu mam zamontowane kominki wentylacyjne, jeden do kanalizacji a reszta do wentylacji pomieszczeń. W jaki sposób zakończyć je na sufitach, i jak podłączyć kratkę z kominkiem wentylacyjnym. Załważyłem że w kominkach skrapla mi się woda i wszystko leci na podłogi, a podczas gdy jest śnieżyca i duży wiatr to potrafi napadać śnieg przez taki kominek. Stąd moje pytanie aby nie mieć później problemów ze śniegiem czy z wodą.

Dziękuję za pomoc.

Kominki zlikwidować i zrobić wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną.