PDA

Zobacz pełną wersję : zamocowanie jętki w środku



brachol
14-01-2010, 08:59
Witam
mam taki projekt więźby, że są 3 murłaty dwie standardowo na ścianach zewnętrznych i jedna na środkowej ścianie i na tej murłacie opierają się jętki (są montowane parami) i powinny być do niej zamocowane. I teraz mam dylemat: 1. czy zamocować je kątownikami ciesielskimi i przewiercić na szpilkę a pomiędzy nie dać kawałek krokwi żeby się nie schodziły
2. Czy może nawiercić jętki i od razu lekko murłatę i wbić gwoździe krokwiaki? Tylko jaką długość (jetki mają wysokość 15 cm)? Ja myślę, że gdzieś tak 25-27 cm powinno wystarczyć.
Nie ukrywam, że ten drugi sposób bardziej mi się podoba ponieważ jest szybszy do wykonania.

DACxxxAZ
18-01-2010, 17:15
Przedstaw projekt to będzie jaśniej,prawdopodobnie jętki masz pod płatwią więc w takiej standardowej sytuacji rozwiercam jętkę i od spodu wbijam krokwiaka a łączenie jętki z krokwią na mniejsze gwoździe i śrube. Kloc usztywniający między jętkami jak najbardziej nawet z odpadków krokwi wykonasz. Zamiast krokwiaka możesz użyć dużych wkrętów. Jeśli zaś jętka leży na płatwi murłacie to krokwiak/śruba od góry .

labas1
18-01-2010, 19:27
Brachol
Nie musisz dawać żadnego projektu, wiadomo o co chodzi.
Jeśli środkowa murłata jest 14-stka, weź gwoździe 275 mm i przybij każdą jętkę do tej murłaty - atom nie ruszy, robota prosta, szybka i skuteczna.

Aha, nie musisz wiercić w jętkach żadnych otworów - zbij trochę szpic gwoździa (stępiony) - nie będą pękać jętki.

brachol
24-01-2010, 07:23
oki
dzieki bardzo wszystko jasne