PDA

Zobacz pełną wersję : jaka pilarka spalinowa?



brachol
31-01-2004, 11:31
na poczatku tematu napisalez ze chodiz mi o pilarke do uzytku wokol domy w tym do ciecia drewna do kominka ok 15 mp na sezon (zamierzam duzo palic w kominku) i dlatego pytam jakich uzywacie pilarek i jak sie sprawdzaja przy roznych pracach a sprzedawca zawsze moze chciec sprzedac drozsza chociaz mi pilarka o takich parametrach nie bedize potrzebna

czmirek
31-01-2004, 11:36
Witam
prosze o odpowiedz jakich uzywacie pilarek spalinowych podczas roznych prac przy swoich domach? Miedzy innymi oczywiscie do ciecia drewna do kominka czy tez pieca?
z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi.
polecam sthila (chyba tok to sie pisze) dobra , lekka , wygodna , do tego lancuch OREGON- a i wszystko gra

brachol
31-01-2004, 11:49
stihl (zreszta nei tylko ta firma) ma rozne modele z tego powodu poprosilbym o sprecyzowanie tez jakie modele polecacie dzieki

jArti2
31-01-2004, 13:27
STIHL MS 170
przyzwoita - po fazie budowy szalunków na fundamenty (1.20 wysokie) + przecinka rzeczy zbędnych na działce niestety konieczna wymiana łańcucha. Postawiłem na markę ze względu na konieczną bezawaryjna pracę na budowie. Jak na razie w porządku. widziałem trochę tańsze pilarki (OREGON) ale nie zdecydowałem się.

pete
31-01-2004, 13:42
Witam
prosze o odpowiedz jakich uzywacie pilarek spalinowych podczas roznych prac przy swoich domach? Miedzy innymi oczywiscie do ciecia drewna do kominka czy tez pieca?
z niecierpliwoscia czekam na odpowiedzi.
Ja mam Stihla 023 o mocy 2.6 KM. Stałem się jego posiadaczem trochę przez przypadek. wcześniej rozważałem kupno kilku innych marek, m.in. Jonsered, Husqvarna,Oleomac,Solo, Partner. Husqvarna,Partner,Oleomac,Jonsered są w jednej korporacji szwedzkiej Electrolux. Stihl i Solo to produkty niemieckie. jeśli kupisz którykolwiek z tych produktów powinieneś być zadowolony. Ja gdybym kupował kolejny raz niekoniecznie wybrałym Stihla.
Pozdr.

31-01-2004, 15:28
Czy do dorywczych prac koło domu wystarczy elektryczna, czy raczej kupić spalinową? Czy wogóle zaprzątać sobie głowę elektryczną?

andrzejj_
31-01-2004, 15:30
Ja uzywam Husqwarna.Jestem bardzo zadowolony

mariusz12
31-01-2004, 20:15
Napewno nie z supermarketów. Dobra piła używana w domu powinna mieć dużą moc i możliwośc zamontowana np. nożyc do żywoplotu.

amadeusz
01-02-2004, 11:11
Zgadzam się z tymi, którzy odradzają kategorycznie zakup piły w supermarketach. Przećwiczyłem to już. Kupiłem i przyznaję, że z tym były same kłopoty. Połakomiłem się ze względu na cenę. Niestety, złodziej ukradł mi ten egzemplarz. Dwa lata temu kupiłem Husqwarnę. Używałem na budowie dużo i do bardzo treudnych zadań. Spisuje się świetnie. A poza tym zarówno serwis jak i części są ogólnie dostępne. Jestem bardzo zadowolony. Polecam.

brachol
01-02-2004, 11:15
ponawiam prosbe o podawanie typow tych pilarek ktore polecacie a nie tylko firmy. Dzieki

czmirek
01-02-2004, 11:38
ponawiam prosbe o podawanie typow tych pilarek ktore polecacie a nie tylko firmy. Dzieki
trudno doradzac konkretny model jesli nie podajesz do jakich celow chcesz ja przeznaczyc. sprzedawca powinien ci doradzic konkretny model do twojch wymagan. inna bedzie tylko i wylacznie do drobnych prac , a inna do wycinki drzew w lesie. sam musisz zadecydowac jaki typ i dlugosc prowadnicy jest ci potrzebny.

m_arek
01-02-2004, 15:31
Używam Husqvarny 340,to jedna z mniejszych pilarek tej firmy.co roku "przerabia" ok. 15 mp drewna i sprawuje sie OK,służy już 3 lata.Kupiłem ją bo była dobra cena,ten model co roku jest w promocji,no i serwis jest na miejscu.
Pozdrawiam.

Adam___
01-02-2004, 22:47
Stihl 023 (chyba)
i chodzi jak burza.Juz od 3 lat albo nawet 4.Nie pamietam dokladnie
Wogole postawilem na jakosc i do koszenia kupilem tez Stihla.Tzn dokladnie Vikinga ale to ta sama marka

GOŚĆ_1
03-02-2004, 22:02
SOLO 639 albo SOLO 645, tańsza od Stihla, parametry podobne, niezawodna i niemiecka

basset
15-03-2005, 22:57
A ja mam Husqvarne 340 :D :D :D

qbrakus
16-03-2005, 07:52
A ja mam Husqvarne 340 :D :D :D
Ja też mam taką.
I do tego nabyłem to
http://www.ebhp.pl/i/plik_biggr_765.jpg

araman
16-03-2005, 08:06
Bardza fajne nie widzę tylko pokrętła do dostrajania stacji radiowych i regulacji głośności.

Po godzinie ciecia bez słuchawek to troche w głowie brzęczy.