PDA

Zobacz pełną wersję : Witam wszystkich :)



Moose
14-01-2010, 19:18
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od dawna w planach naszych leżało (odłogiem :wink: ) powiększenie powierzchni mieszkaniowej czyli zamiana mieszkania. Dwa tygodnie temu wpadł mi do głowy dość dziwny pomysł - skoro przeprowadzka i całe zamieszanie z tym związane to dlaczego nie do własnego domu...? A jak do to drewniany... Z bali...
trochę to takie porwanie z motyką na słońce ( brak kasy :( ) ale może się uda...?
I siedzę czytam, wybieram (strasznie trudne to wszystko...). Będę pewnie zadawać pytania które były ale proszę o łagodny wymiar kary :roll: , bo jestem w tej materii zupełnie zielona.
Pozdrawiam.

ekmir
14-01-2010, 20:29
Witaj.
Przecież każdy kiedyś był "zielony"

AgaJeżyk
15-01-2010, 22:48
drewniany... Z bali...

Zapraszam do wątku "Domy z bali"


trochę to takie porwanie z motyką na słońce ( brak kasy :( ) ale może się uda...?
...teeeeż tak mówiłam :wink: Teraz mówię

"Nie ma rzeczy niemożliwych"



I siedzę czytam, wybieram (strasznie trudne to wszystko...). Będę pewnie zadawać pytania które były ale proszę o łagodny wymiar kary :roll: , bo jestem w tej materii zupełnie zielona.
Pozdrawiam.

...zielona też byłam - a jakże. Wszystko przed tobą :lol:

Powodzenia - Aga

mirkapki
18-01-2010, 18:16
Najtrudniej jest zacząć, a potem to jakoś leci bo jak się widzi, że prace na budowie idą do przodu to człowiek wielu rzeczy potrafi sobie odmówić i pcha każdy grosz w wymarzony dom :wink:

mirkapki
18-01-2010, 18:17
powodzenia

Moose
20-01-2010, 18:53
Dzięki wszystkim za miłe powitanko.
AgaJeżyk próbuję przebrnąć przez domy z bali ale wiadomości tyle :o , że chwilami zastanawiam się czy nie zrezygnować...
Chociaż miło byłoby mieć własny - nie "blokowy" - przytulny kąt.
Na razie "potykam" się o stosy dokumentów, "ściany urzędów" trudne do przebicia :roll: oraz wirtualne ściany bali :wink:
Pozdrawiam

AgaJeżyk
20-01-2010, 19:27
Dzięki wszystkim za miłe powitanko.
AgaJeżyk próbuję przebrnąć przez domy z bali ale wiadomości tyle :o , że chwilami zastanawiam się czy nie zrezygnować...


...nawet o tym nie myśl :evil:

To jest wiedza absolutnie przyswajalna i ciekawa. Jest tylko jedna, ważna zasada - POWOLI.

Wszystko na raz sie pokiełbasi :wink: ... i się wystraszysz.

Jak ja pojęłam - każdy może :roll:

Moose
21-01-2010, 18:41
Dzięki za dobre słowo :)

Postanowiłam: Dom powstanie!!!

AgaJeżyk
21-01-2010, 20:22
Dzięki za dobre słowo :) !!! - dziękuj, dziękuj :wink: - tego w fachowej literaturze nie znajdziesz :lol:


Postanowiłam: Dom powstanie!!!

http://img94.imageshack.us/img94/2042/klaszczebest52wwwegifyp.gifhttp://img94.imageshack.us/img94/2042/klaszczebest52wwwegifyp.gifhttp://img94.imageshack.us/img94/2042/klaszczebest52wwwegifyp.gif

...I bierz się do roboty - czekamy na dziennik !
Będę cię dopingować ok ?

Moose
21-01-2010, 23:57
Jasne, że OK!!! :D
Mam nadzieję, że z tych dzienników forumowych wyczytam coś również z"międzywierszy" :wink: coby podstawowych błędów nie popełniać...

AgaJeżyk
22-01-2010, 00:04
Pisz dziennik. Jak zaczniesz babole walić jak ja - zaraz cię ktoś skoryguje .

Nie ma lepszego sposobu na uchronienie się przed błędami.
Zanim coś wywiniesz - ktoś cie powstrzyma :wink:

Moose
25-01-2010, 21:36
Złożyłam wniosek na ustalenie warunków... wrrrr
Brak prądu, wody, krzaczory i drzewa w nadnaturalnych ilościach w dodatku działka znajduje się w parku kraj i żeby śmieszniej było ma to być natura 2... :evil:
Nie wiem czy przetrzymam :-?

AgaJeżyk
25-01-2010, 21:47
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wszystko się zgadza ... jak u mnie !

Tak to wygląda kochana i ...przetrzymasz ... co nas nie zabije itd.

U mnie "Rezerwat Złota Góra" ... cuda wyczyniają !

Z Poznania pisma przychodziły od "wszystkich świętych" ... tylko cierpliowść potrzebna ... tylko cierpliwość :wink:

Aaaa - prądu jeszcze nie mam :lol: ... no co zrobię ? Śmiać się trzeba !

Będzie dooooobrze :wink:

Moose
26-01-2010, 21:15
Może i będzie jak mnie wcześniej szlag nie trafi :roll:
Ale złego diabli nie biorą podobno :wink:
Za kosmetyczne zmiany projektu bajońskie sumy słyszę :evil:
Rozpiętość szacownych geodetów od 800 do 2600 za to samo... DŻIIIIIZASSSS
A TO DOPIERO POCZĄTEK :o

AgaJeżyk
26-01-2010, 21:30
... No to ja ci nie powiem ile wywaliłam na "papierologię" ...

Co cię będę osłabiać. Nie ominie cię to - murowany czy drewniany - takie realia w naszym dziwnym kraju ...

Cierpliwooooości :wink:

ekmir
26-01-2010, 22:22
Złożyłam wniosek na ustalenie warunków... wrrrr
Brak prądu, wody, krzaczory i drzewa w nadnaturalnych ilościach w dodatku działka znajduje się w parku kraj i żeby śmieszniej było ma to być natura 2... :evil:
Nie wiem czy przetrzymam :-?

Ja też miałem krzaczory i to sporo (tzw. śliwa tarnina) - wystąpiłem z wnioskiem do UMiG o wyrażenie zgody na usunięcie - otrzymałem stosowną decyzję pozwalającą :) (w zamian muszę dokonać określonej ilości nasadzeń).
A żeby śmieszniej było jak wystąpiłem o warunki zabudowy to się okazało, że działka znajduje się obszarze objętym opieką konserwatora zabytków :(.
Ponieważ jestem dociekliwy (a z Konserwatorem nie jest tak łatwo, szczególnie na etapie inwestycji) udało mi się sprawę wyjaśnić - błąd urzędnika (pomyłka o ponad 1 km.)

Skoro inni przetrzymali, to Ty zapewne też przetrzymasz :)

Powodzenia.

ekmir
26-01-2010, 22:24
Złożyłam wniosek na ustalenie warunków... wrrrr
Brak prądu, wody, krzaczory i drzewa w nadnaturalnych ilościach w dodatku działka znajduje się w parku kraj i żeby śmieszniej było ma to być natura 2... :evil:
Nie wiem czy przetrzymam :-?

Ja też miałem krzaczory i to sporo (tzw. śliwa tarnina) - wystąpiłem z wnioskiem do UMiG o wyrażenie zgody na usunięcie - otrzymałem stosowną decyzję pozwalającą :) (w zamian muszę dokonać określonej ilości nasadzeń).
Żeby śmieszniej było jak wystąpiłem o warunki zabudowy to się okazało, że działka znajduje się obszarze objętym opieką konserwatora zabytków :(.
Ponieważ jestem dociekliwy (a z Konserwatorem nie jest tak łatwo, szczególnie na etapie inwestycji) udało mi się sprawę wyjaśnić - błąd urzędnika (pomyłka o ponad 1 km.)

Skoro inni przetrzymali, to Ty zapewne też przetrzymasz :)

Powodzenia.

Moose
27-01-2010, 17:01
Hehehe mówcie mi tak dalej, że się uda i takie tam... :D , to nie będzie innego wyjścia. W przyszłym tygodniu notariusz i stanę się posiadaczem ziemskim :wink: .

Pozdrawiam wszystkich walczących z machiną administracyjną naszego pięknego kraju 8)