PDA

Zobacz pełną wersję : Linia zabudowy



rgozdawa
15-01-2010, 20:46
Witam serdecznie, może się powtarzam, ale nie mogę znależc swojego przypadku w tej sprawie, chodzi mi konkretnie o linie zabudowy, posiadam działkę sze.28 na 25 z tych 25 zrobili mi linię zabudowy na 11 metrów od granicy działki , czyli zostaje mi 14 metrów, urzędnicy sugerowali się stojącym obok domkiem, nadmienie iż dojazd do mojej działki jest drogą prywatną poza tym obok mnie nie będzie juz działek, jak mogę zmienic linię zabudowy i czym to argumentowac. Dodam, że sąsiad miał wąską wcześniej działkę, a teraz ma tak samo jak ja 25 metrów.

mirkapki
15-01-2010, 22:26
Na jakim dokumencie jest wyznaczona ta linia zabudowa, czy jest to plan miejscowy czy określona została w warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu?

jeżeli określona została w planie miejscowym to na zmianę raczej niemasz szansy

jeżeli w warunkach zabudowy to proponuje udać się do urzędu, który warunki wydał i porozmawiać z osobą zajmującą się wydawaniem warunków zabudowy argumentując zmianę szerokocią lini zabudowy sąsiednich budynków,

w ostateczności może pomóc rozmowa z Wójtem, czy też odpowiednio sprawującym władzę w gminie Burmistrzem czy Prezydentem

mirkapki
15-01-2010, 22:29
dla pocieszenia dodam, iż ja rwónież miałam problem z zapisem w warunkach zabudowy i interwencja u pani Wójt przyniosła sukces, zostało zmienione połozenie mojego budynku tak jak chciałam

rgozdawa
17-01-2010, 10:31
linia jest w warunkach zabudowy;-), czyli mam się udać do urzędu, zrobię to w dniu jutrzejszym;-). Dzięki za info, :D mam nadzieję że i mnie uda się załatwić tą linię na moja korzyść. 8)

mirkapki
17-01-2010, 21:38
proponuję grzecznie podpytać "urzędnika" co da się w twojej sprawie zrobić i w jaki sposób możesz dokonać zmiany w zapisie WZ

sSiwy12
18-01-2010, 10:22
Warto wiedzieć :lol:

Linię zabudowy, zgodnie z Rozporządzeniem w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania.... (Dz.U. 2003 r., Nr 164, poz. 1588),


§ 4
1. Obowiązująca linie nowej zabudowy na
działce objętej wnioskiem wyznacza się jako przedłużenie linii
istniejącej zabudowy na działkach sąsiednich.

3. Jeżeli linia istniejącej zabudowy na
działkach sąsiednich przebiega tworząc uskok, wówczas obowiązująca
linie nowej zabudowy ustala się jako kontynuacje linii zabudowy tego
budynku, który znajduje się w większej odległości od pasa drogowego