PDA

Zobacz pełną wersję : ROLETY ZEWNĘTRZNE na okno dachowe: opinie, montaż, rozwiązania - wątek zbiorczy



Yvett
05-08-2005, 09:27
Mam dylemat, nie wiem, jakie kupić? Z zaczepami, czy z prowadnicami. Poęcia nie mam, czy jest sens przepłacać za prowadnice, czy jednak warto, bo zaczepy się nie sprawdzają. Jak to u Was jest?

elczak
10-08-2005, 14:28
My mamy z zaczepami. Nie długo bo zaledwie tydzień, ale jest ok.

Dorota_N
16-08-2005, 23:01
Przylaczam sie do pytania :)))

marcelin
17-08-2005, 20:44
Mam Veluxy z beżowymi roletami na zaczepy i żałuję.W czasie słonecznej pogody słońce pali niemiłosiernie.Taka roleta stanowi pewną ochronę, ale niewystarczającą.Nie wiem jak jest przy Fakro, ale przy Veluxach roleta całkowicie nieprzeźroczysta jest tylko w połączeniu z prowadnicami.Choć to rozwiązanie droższe.Z technicznego punktu widzenia zaczepy działają bez zarzutu.

Aleksandryta
18-08-2005, 11:47
Ja mam z zaczepami i z prowadnicami (FAKRO). Od strony południowej lub, gdzie słońce lubi długo zaglądać, to tylko z prowadnicami i sam materiał gruby, a od zewnątrz ze srebną folią odblaskową. To były moje doświadczenia z takimi roletami z blokowiska, z 6 m2 kuchni, która była od strony południowej - był dramat, a po zainstalowaniu takich rolet ze srebną folią odblaskową dało się w kuchni wytrzymać. Natomiast w innych miejscach (np. od strony płn) zwykłe z zaczepami i cienki materiał, ale nie przeźroczysty i jest OK. namawiam Cię do tego, bo niezależnie od okien połaciowych na strychu w upały i tak trudno jest wytrzymać.

Yvett
18-08-2005, 13:59
Dzięki, tak myślałam, ze trzeba jednak te z folią i prowadnicami, no cóż, może rozłożę to na etapy - lato już się kończy :-?

Anula73
19-08-2005, 12:57
Czesc,

Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" :-) Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

Anula

kabietka
20-06-2007, 14:01
Czesc,

Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" :-) Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

Anula

Cześć!
Napisz proszę czy masz markizy z 1% prześwitem czy z 10%
Właśnie noszę sięz zamiarem kupna lecz nie wiem które sąskuteczniejsze :O)
Pozdrawiam :D

slawciol
22-06-2007, 19:03
ja mam wewnętrzne rolety firmowe FAKRO, są rewelacyjne tylko maja jedna wadę, gwoździe które dali w komplecie są stalowe i rdzewieją.Gwożdzie które mocują uchwyty. Jak zdecydujesz sie to kup gwoździki z nierdzewki.

Dami
30-07-2008, 00:26
Witam zastanawiam się nad zakupem rolety lub markizy zewnętrznej do okna fakro

Markiza zewn. kosztuje ok 200 pln

Roleta ponad 1000 zł a jeszcze z napędem i sterowaniem to mamy ponad 1500 zł


Czy ktoś posiada roletę Fakro typu ARZ i podzieli się opinią z użytkowania?

Czy warto wydać te pieniądze?


http://www.fakro.pl/htmli/137.php



:wink:

mc_gregor
30-07-2008, 10:30
Czy ktoś posiada roletę Fakro typu ARZ i podzieli się opinią z użytkowania?

Czy warto wydać te pieniądze?


Ja mam otwierane recznie od strony poludniowej i zachodniej, co prawda jeszcze nie mieszkam ale roznica jest wyczuwalna. Na probe zostawilem kiedys rolety podniesione i temperatura byla jak w piekarniku, na drugi dzien byly zamkniete i bylo o niebo lepiej. Jedyny minus to zaciemnienie w pokoju.

Wirecki
28-01-2009, 22:18
Czy doczekałaś się odpowiedzi? Jakie sama kupiłaś?



Czesc,

Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" :-) Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

Anula

Cześć!
Napisz proszę czy masz markizy z 1% prześwitem czy z 10%
Właśnie noszę sięz zamiarem kupna lecz nie wiem które sąskuteczniejsze :O)
Pozdrawiam :D

Dami
29-01-2009, 11:57
Kupiłem w październiku 2008 Fakro ARZ elektryczną.

Ponieważ cena montażu była wysoka ok 800 pln zamontowaliśmy sami.

Bardzo prosty montaż ok 2 h (oczywiście nie liczę czasu na podprowadzenie przewodów.)

Roleta działała ok 2 miesiące ale jak przyszły mrozy to był problem z uruchamianiem w końcu się zacięła (niestety na przy pełnym opuszczeniu)

I tu problem zgłosiłem w Fakro 05-01-2009 i do dziś serwis nie naprawił!!! :(

Obiecali wymienić na nową i czekam z ciemną klatką schodową.

Podobno jeszcze tydzień.

Lookita
16-06-2009, 22:55
czy ktos uzytkuje rolety zewnetrzne w oknach polaciowych velux?bardzo prosze o opinie,jak sie to sprawuje mechanicznie,czy warto?planuje uzywac ich do ograniczania przegrzewania en sloneczna pokoju na poddaszu,w ktorym sa 3 okna ,zima ,chcialbym troche zatrzymac ciepla w srodku,warto miec te rolety zewnetrzne???

genesis
16-06-2009, 23:10
Osobiście jestem zwolennikiem żaluzji/rolet wewnętrznych - jest duży wybór. Zewnętrzne rolety w naszym klimacie nie za bardzo sprawdzają się zimą. Zasłaniasz na noc, popada trochę mokrego śniegu który zamarza - i z odsłonięciem ich musisz czekać do odwilży :cry:
Latem na mój gust za bardzo zaciemniają pomieszczenie. Poza tym są b. drogie, a w użytkowaniu mogą się stać przekleństwem.
pozdro
genesis

Lookita
21-06-2009, 15:44
Czytalem uwagi teoretyczne,ale nie mam praktycznych opinii-jak sprawuje sie i dzialaja rolety zewnetrzne do Veluxow, ponadto prosze o wypoeidzi,dotyczace funkcjonalnosci wewnetrznych rolet zaslaniajaco-zaciemniajacych do veluxow.Bardzo dziekuje ,oczekuje praktycznych uwag.
JA licze,ze majac 3 okna velux w pokoju na poddaszu,zima ogranicze jego wyziebianie,a latem przegrzewanie sloncem.Co do rolet wew. raczej wiem,ze uzyskam zaslone,ochrone przed sloncem,ale nie przed utrata ciepla zima i mimo wszystko przegrzewaniem sie poemiszczenia,choc istotnie je zredukuje...Mam racje?
Czy faktycznie rolety zew. sie zacinaja zima i nie sa warte tych niemalych pieniedzy?

Lookita
26-06-2009, 10:44
Kto uzytkuje rolety zewnetrzne do Veluxow?Bardzo interesuja mnie uwagi,opinie po uzytkowaniu tych okien,latem,zima.Czy maja praktyczne zastosowanie,sprawdzaja sie,zacinaja sie zima?Bardzo prosze o odpowiedzi praktykow rolet zewnetrznych do Veluxow,a nie medrkow i teoretykow.

adwalk
26-06-2009, 11:34
Ja zciemniam przy użyciu rolety Fakro bo nie mam Veluxa ;(
Nie zacina się, jest ciszej podczas deszczu.
Elektryczna byłaby wygodniejsza w używaniu.

Robek Warmia
09-08-2009, 21:38
Dział nazywa się wymiana doświadczeń więc proszę was o doświadczenia związane z użytkowaniem rolet w oknach dachowych, chodzi o rolety zewnetrzne. Czy dzisiaj zdecydowalibyście sie ponownie ? Czy rolety są przydatne , czy też stanowią gadżet ? Czy macie sterowanie elektryczne i jak się to sprawdza ? Koszt rolet jest stosunkowo wysoki (katalogowo ok. 1000 za sztukę) więc będę wdzięczny za wasze uwagi.

Lookita
09-08-2009, 21:40
Mnie szlag trafia z oknami polaciowymi,na razie mam rolety wew. do nich,sprawdzily sie,ale tylko rolety zew. odetna najwiecej energii od okien....Zatem ten temat mnie interesuje,gdyz rozwaze zakup 2 rolet zew. za jakis czas...

Robek Warmia
10-08-2009, 10:18
Rozumiem, że szlag trafia z uwagi na ilośc ciepła i światła wpadająca do pokoju ?

Czyli argument za roletami ? A jakie chcesz manualne czy sterowane elektrycznie np. tak jak kontakt ?

Lookita
10-08-2009, 10:57
Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza :-),ogolnie,elewacyjne to porazka.Nie mam elektryki wyprowadzonej pod rolety zew,wiec jesli juz sie zdecyduje,to albo na manuale,ale solarne rowniez przemysle.....Teraz nie mma pieniedzy,na pewno w tym roku tematu nie skonsumuje,jeszcze nie spalcilem zew. rolet na dolne okna....Solarna jest o polowe drozsza niz manual,ale nie trzeba wiercic do pokoju kanalu na korbke.Slyszalem mieszane opinie na temat dzialania rolet zew. zima.Sam nie wiem,ale juz odczuwam brak ich...Czy to wystarczy by mnie przekonac i zakupic?Okien nie zlikwiduje,choc taki zamiar mialem :-)Koszt jednak duuuuzo wiekszy,ale spokoj ostateczny.

mynia_pynia
10-08-2009, 13:26
Okna połaciowe (dachowe) są fantastyczne. Dają "jak dla mnie" o 200% więcej światła niż te z lukarn.

Mam u siebie w dwóch pokojach lukarny gdzie okno jest wielkości 120x120, a pokoje wielkości ~14m2 od południa i jestr w nich ciemno.
Mam dwa pomieszczenia od północy gdzie są po 2 okna dachowe 78x118 o identycznej powierzchni i jest tam super jasno, tworzy się taki piękny klimat poddasza.

Nie mam rolet zewnętrznych ani wewnętrznych bo okna są od północy i nie muszę chronić pomieszczenia przed nagrzaniem, a przed wychłodzeniem ... rolety nie pomogą.

Robek Warmia
10-08-2009, 13:36
[quote="Lookita"]Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza :-),

O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.

Lookita
10-08-2009, 14:23
Inne podejscia,inne warunki-u mnie okna polaciowe od zachodu-2 sztuki 140 x 78 czy jakos tak,jedno od wschodu....Upal,gorac przy roletach wew. zaslonietych tuz przy szybie niesamowity.Taki maly grzejnik wlaczony na maxa latem :-)Rolety troszke zima i latem,te zewnetrzne zwlaszcza pomagaja,naprawde ;-)

Zonzi
10-08-2009, 16:03
Okna Fakro 178x140 rolety zewnetrzne AMZ po 2 na pokój.

Znaczna roznica przed i po. Teraz mam prawie taka sama temperature na dole i na gorze i mozna normalnie funkcjonowac. Wada jest to ze trzeba zwijac na czas burzy bo stukaja w szybki i lekki polmrok jak komus przeszkadza.

Wirecki
10-08-2009, 18:35
O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie. A na jakim jesteś etapie? Jaki kąt dachu, wysokość dolnej ramy okna nad podłogą? Jakie wymiary ma to pomieszczenie/ ile metrów ma bok z planowanymi oknami? Planowałeś już co i jak bedzie stało w tym pomieszczeniu?

Zonzi, możesz to "rozwinąć"? Niszczą się? Stukają - chodzi o wiatr, że nimi łomoce, czy deszcz/grad?

Wada jest to ze trzeba zwijac na czas burzy bo stukaja w szybki

Robek Warmia
11-08-2009, 20:57
O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie. A na jakim jesteś etapie? Jaki kąt dachu, wysokość dolnej ramy okna nad podłogą? Jakie wymiary ma to pomieszczenie/ ile metrów ma bok z planowanymi oknami? Planowałeś już co i jak bedzie stało w tym pomieszczeniu?[/quote]

AD. 1 jestem na etapie zalewania stropu nad parterem, czyli czas mam.
Ad. 2 kąt dachu 42 stopnie; wysokośc dolnej ramy 105 cm.
Ad. 3 540 cm x 605 cm bok z oknami 605 cm
Ad. planowalem bedzie to pokoj dla nas sypialnia z jakims stolikiem, a obok sa dwie garderoby (na przeciwległej scianie) po d skosem z drugiej strony po 4,5 m2.

Niecierpliwie czekam, co po tych odp.

cieszynianka
12-08-2009, 00:25
Tu coś było:

http://forum.muratordom.pl/rolety-na-oknach-fakro-ktos-ma,t52399.htm?highlight=rolety%20oknach%20dachowyc h

http://forum.muratordom.pl/okna-polaciowe,t20090.htm?highlight=rolety%20oknach%20d achowych

:wink:

Pinok
12-08-2009, 11:21
cieszynianka chyba w jakiś amok wpadła ;)

cieszynianka
12-08-2009, 16:29
cieszynianka chyba w jakiś amok wpadła ;)

To był relaks - przerwa w pakowaniu i przenoszeniu rzeczy, które chyba się mnożą przez pączkowanie :o
Im więcej przeniesiesz, tym więcej wyłazi z różnych zakamarków :roll:

:lol: :lol: :lol:

Wirecki
12-08-2009, 18:03
Niecierpliwie czekam, co po tych odp. To sorki, że zawiodłem z natychmiastową odpowiedzią.
Pytałem, bo:
1. w sypialni od południa nie robiłbym tylu okien, rolety to nie to samo co 2x-3x warstwa wełny
2. jeśli sa tak nisko i niezbyt "płasko" to zapytałbym jeszcze o sąsiedztwo od tej strony. Generalnie sporo widać.
3. ad elektryki - w Twoim przypadku (okna nisko) to faktycznie gadżet.
Jeśli do tego balkon od zachodu, to trochę może być ciepło.

pozdr.

ps. katalogowo np fakro są trochę droższe niż piszesz..

malka
12-08-2009, 18:41
Mam okna połaciowe i na wszystkie zakupiałam rolety zewnętrzne, ale nie metalowe, lecz z tkaniny noszą nazwę "markizy" :roll:
http://web02.velux.com/vpl/dsp3/!cipc4.shop?cPar=6
po pierwszwsze - zacieniają
po drugie- wyciszają (podczas deszczu)
po trzecie - cena, koszt jednej markizy to ok 350 zł (na standardowe okno 78x118 )

Robek Warmia
12-08-2009, 23:14
Niecierpliwie czekam, co po tych odp. To sorki, że zawiodłem z natychmiastową odpowiedzią.


Z tą niecierpliwością to żart.

Dzieki za uwagi uswiadomiłeśmi pare rzeczy np.z elektryką, ze to bedzie gadżet itp...

Od tej strony południowej jedynie widok na pola i rzekę czyli nikt nie zajrzy - ale o tym tez nie pomyslałem wczesniej co do innych okien. Balkon od wchodu. Dzieki

jacekot
13-08-2009, 10:42
[quote=Lookita]Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza :-),

O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.

efektownie - tak
efektywnie - nie

Sam zrobiłem w dwóch pokojach dodatkowe okno dachowe aby je doswietlić ( oprócz okien w scianch szczytowych) , może i dają więcej swiatła , ale latem to propstu porażka , to tak jak mniej więcej w szklarni.

Będziesz mial trzy super, kup sobie odrazu rolety , albo bananowca i palmę on.

Zonzi
14-08-2009, 13:33
Zonzi, możesz to "rozwinąć"? Niszczą się? Stukają - chodzi o wiatr, że nimi łomoce, czy deszcz/grad?


Niszczyc sie nie niszcza ale wiatr nimi miota i halasuja okrutnie.
Zwiniecie zajmuje chwilke, jest do tego specjalny kijek. Generalnie polecam. Z malo ktorego zakupu bylem tak zadowolony :D

gniezniok
25-11-2009, 21:04
Witam
Zastanawiam sie nad montażem rolet zewnetrznych na okna dachowe. Koszt to ok 1000zl/szt wiec jest to szarpnięcie portfela jednak przy tych wichurach, gradobiciach i anomaliach pogodowych może to być rozsadna decyzja...
Co sądzicie

out
25-11-2009, 22:51
jak masz jedno okno dachowe to może i zamontować warto jeśli masz na pozostałych oknach ale na dobrą wichure to chyba nie pomoże

Andrzej Wilhelmi
26-11-2009, 00:02
A co może stać się oknu w czasie wichury? Podobnie z gradobiciem. Firma Fakro daję dożywotnią gwarancję na szyby w swoich oknach na gradobicie. Chcąc chronić szybę musiałbyś mieć stale zaciągniętą roletę więc jaki pożytek z okna?! Wniosek nasuwa się jeden: nie ma sensu. Pozdrawiam.

adwalk
26-11-2009, 12:20
Mam rolety zewnętrzne we wszystkich oknach w domu, w tym jedną na dachowym w sypialni.
W sumie mechanizm na korbkę otwierający roletę okna dachowego jest najmniej wygodny.
Latem roleta dobrze chroni przed przegrzewaniem.
Zasunięta istotnie wycisza deszcz i wiatr.
Potwierdzam, że często nie chce się nam tej na oknie dachowym otwierać.

Krzych Warsaw
01-12-2009, 10:28
Moim zdaniem lepiej mieć niż nie.

Ręczna obsluga jest nie wygodna ale są też przecież rolety sterowane elektrycznie.

Taka roleta to zawsze dodatkowa ochrona okna.
Zresztą wszystko zalezy od indywidualnych upodobań i przekonań.

Bezdomna
16-01-2010, 22:29
Mam na myśli rolety wewnętrzne, takie z materiału na szybę. Czy można zamontować te do normalnych okien? Są dużo tańsze...Ale czy będą się trzymać? Spadek dachu u mnie to 40 st.

witu102
16-01-2010, 23:30
można zawsze do okien dokręcić takie plastikowe dyngsy i w momencie jak roleta będzie na dole dolną listwę rolety tam przytwierdzać...nie sądzę, żeby materiał był na tyle ciężki, aby przy 40% spadku przezwyciężyć bezwładność rolki i się rozwinąć...można też w razie czego zamontować blokadę do łańcuszka...są jeszcze systemy z prowadnicami lub z żyłkami po bokach dedykowane do okien dachowych.

facy1
15-09-2011, 22:30
Witam,

Czy jest możliwość zainstalować do okien dachowych VELUX rolet zewnętrznych innych niż firmy velux czytaj tańszych niż velux a spełniających podobne funkcje. Czy ktoś już rozpoznawał ten temat i może się podzielić doświadczeniami.

Pozdrowienia,

Facy.

KrisMil
17-09-2011, 14:37
Witam,

Czy jest możliwość zainstalować do okien dachowych VELUX rolet zewnętrznych innych niż firmy velux czytaj tańszych niż velux a spełniających podobne funkcje. Czy ktoś już rozpoznawał ten temat i może się podzielić doświadczeniami.

Pozdrowienia,

Facy.

Tak.
Ja kupowałem "zamiennik". Wyszło ok. 30% taniej.
Więcej informacji
http://www.kronmat.com/o1/htmlo1/3.php
Przy czym jest to link do producenta.
Ja kupowałem tu: www.velset.pl

Agatorek
15-06-2014, 14:09
Czy ktoś z Was ma może doświadczenie zarówno z markizami zewnętrznymi (materiał w formie drobnej siateczki) , jak i z roletami zewnętrznymi (aluminium) ??
Czy jest duża różnica w odbijaniu światła?

Zarówno markizy jak i rolety byłyby zewnętrzne (lepiej odbijają światło niż te wewnętrzne, no i szyba się nie nagrzewa), firmy Velux - bo takie mam okna (łącznie 6 dachowych)
1. Markizy - zacieniają/ odbijają światło w 73 %, koszt na wszystkie okna to jakieś 1600 zł (wersja manualna ). Wersja elektryczna - ok. 6600 zł, wersja solarna ok. 8650 zł.
Niestety zapomniałam spytać z czego są wykonane. Na ich stronie jest napisane, ze jest to materiał w formie siateczki.
2. Rolety - zacieniają w 100%/odbijają światło w 97% , dodatkowo izolują (plus 27%), redukują hałas deszczu itp., wykonane z aluminium.
Koszt na wszystkie okna - ok. 7400 zł (wersja manualna lub elektryczna), 11.200 zł - wersja solarna.

Rolety czy markizy? Skłaniam się ku roletom manualnym/elektrycznym (ta sama cena)
Ma ktoś z was? Możecie polecić lub odradzić?

hokejgk1
30-06-2014, 08:37
A MNIE NURTUJE JEDEN PROBLEM:

- Palnuje rolety INTEGRO, mam "bede miał" okna 2 szt nieotwierane jedno typu FIX a drugie tarasowe (jeszcze nie weim jakie albo typowo balkonówke, albo PSK z jedną połówką stałą, lub HSA

Jak czyścić roletę od środka, czy mocno się ona brudzi od str. okna ???


- Ponoć przy INTEGRO wystaje jakaś rurka gdzieś z boku która ciężko obrobić styro ?

piotrek146
09-10-2014, 07:59
Kochani ! Jeśli przeszkadza wam ilość ciepła wpadająca do domu w czasie lata przez okna dachowe to mam genialny (sprawdzony na swoim mieszkaniu) sposób na wyeliminowanie wpadającego ciepła o ok 80 %!!! przy bardzo małym zaciemnieniu i min kosztach. Jest to folia okienna zewnętrzna,przeciwsłoneczna,lub innaczej nazywana lustrem weneckim.Mam tak zrobione wszystkie okna w moim mieszkaniu. Za całośc zapłacilem ok 200 zł.Montaż samemu bez problemów.Tak jak pisze- ok 80% energii cieplnej słońca nie wpada do mieszkania tylko jest odbijane na zewnątrz!.Zaciemnienie mieszkania o jakieś 20%. Takich folii na rynku jest bardzo duży wybór.Pozdrawiam

Pusia&Kssawery
09-10-2014, 12:51
A MNIE NURTUJE JEDEN PROBLEM:

- Palnuje rolety INTEGRO, mam "bede miał" okna 2 szt nieotwierane jedno typu FIX a drugie tarasowe (jeszcze nie weim jakie albo typowo balkonówke, albo PSK z jedną połówką stałą, lub HSA

Jak czyścić roletę od środka, czy mocno się ona brudzi od str. okna ???


- Ponoć przy INTEGRO wystaje jakaś rurka gdzieś z boku która ciężko obrobić styro ?

Kurcze, to faktycznie problem.
Rolety brudzą się od środka również - kurzą.
Kurz oczywiście należy usuwać i ze względów estetycznych i ze względów technicznych.
Tu jest fajnie opisane: http://zaluzjerolety.com/poznan/konserwacja-rolet-zewnetrznych/
Dobrze po umyciu i osuszeniu przetrzeć je antystatem, wypróbowałam - mniej się kurzą.
Niestety w oknach bez możliwości otwarcia nie będziesz miał dostępu do wewnętrznej strony rolet.

toma1
14-06-2015, 20:56
Witam ma ktoś rolety otwierane na pilota solarne cos takiego http://oknadachowe.info.pl/rolety-zew-do-okien-dachowych-roleta-fakro-arz-solar-78x140/p,298009,c,58412 Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.

Doradca VELUX
18-06-2015, 10:36
Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.

Witaj toma1,
Odpowiem na Twoje pytanie na przykładzie rolet VELUX.
Rolety zewnętrzne zasilane solarnie, jak również elektryczne posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które chroni mechanizm napędowy, jeśli roleta jest zablokowana w wyniku na przykład akumulacji śniegu i lodu.
Roleta solarna VELUX typu SSL nie wymaga okablowania. Można ją zainstalować na każdym oknie VELUX, bez potrzeby prowadzenia kabli zasilających. Umieszczony w górnej części kasetonu panel solarny dba o zasilanie rolety, ładując się nie tylko w słoneczne dni.
W pełni naładowana bateria solarna umożliwia obsługę 100 cykli czyli zamknij-otwórz. W zestawie z roletą dostarczany jest pilot jednokierunkowy, ale roleta może być też obsługiwana za pomocą panelu dotykowego KLR 200, w którym możemy programować własne cykle obsługi rolety, tak by o danej godzinie się automatycznie odsłaniały lub zasłaniały.
321192321193

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Redakcja
18-06-2015, 11:02
Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu poradnikowego na temat.

1338 (http://forum.muratordom.pl/private.php?do=showpm&pmid=4131533)

Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F) - to Telewizja poradnikowa dla Was

Ekspert FAKRO
18-06-2015, 14:29
Witam ma ktoś rolety otwierane na pilota solarne cos takiego http://oknadachowe.info.pl/rolety-zew-do-okien-dachowych-roleta-fakro-arz-solar-78x140/p,298009,c,58412 Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.

Witam,

Rolety zewnętrzne solarne FAKRO ARZ SOLAR obejęte są tym samym okresem gwarancji jak wersje sterowane elektrycznie i ręcznie a trwałość panelu słonecznego wynosi aż 12 lat. W okresie zimowym również możemy obsługiwać roletę - nawet w przypadku wystąpienia oblodzenia system przeciążeniowy zabezpiecza przed ewentualnym uszkodzeniem.

Chętnie również poznam opinie użytkowników- czekamy na wpisy

Pozdrawiam
Konsultant FAKRO

toma1
21-06-2015, 14:40
''Ekspert FAKRO'' czy przy zakupie 4 szt. rolet dostane jakiś rabacik jeszcze z tej ceny http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknadachowe.info.p l%2Frolety-zew-do-okien-dachowych-roleta-fakro-arz-solar-78x140%2Fp%2C298009%2Cc%2C58412 dzięki.

Ekspert FAKRO
22-06-2015, 13:47
''Ekspert FAKRO'' czy przy zakupie 4 szt. rolet dostane jakiś rabacik jeszcze z tej ceny http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foknadachowe.info.p l%2Frolety-zew-do-okien-dachowych-roleta-fakro-arz-solar-78x140%2Fp%2C298009%2Cc%2C58412 dzięki.

Witam,

Niestety ze swojej strony mogę operować tylko cenami katalogowymi.
Z tym pytaniem proponuję zwrócić się do wybranego dystrybutora produktów FAKRO.

Lista punktów dostępna jest na naszej stronie internetowej: http://www.fakro.pl/dystrybucja/gdzie-kupic/wszystkie-produkty/

Pozdrawiam
Konsultnat FAKRO

bif
01-07-2019, 10:59
Witam ,
czy Wasze rolety też tak hałasują? najpierw pisk a potem od połowy wibracje, trzęsą się
https://vimeo.com/345416156 hasło 123
pzdr bif

bif
08-11-2019, 13:56
czym smarujecie rolety na oknach dachowych, jakis sylikon?