PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za działkę wziąć??????



Betusia35
17-01-2010, 17:29
Cechy działki:
- rolna, ale można budować dom po uzyskaniu warunków zabudowy,
- powierzchnia - 3000 m2,
- prąd - w drodze,
- woda - w gruncie (brak wodociągu),
- kanalizacja - brak - przydomowa oczyszczalnia ścieków lub szambo,
- otoczenie: las z jednej strony, z drugiej strony: droga utwardzona gminna, z trzeciej jedno zabudowanie,
- odległość do miasta Torunia: 20 km,
- odległość do PKS - 2 km,
- odległość do sklepu, szkoły, przedszkola, kościoła itp, - 3 km,
- okolica cicha, spokojna.

Na ile wycenić tę działkę?

Proszę pomóżcie.

pjr
31-01-2010, 21:49
Poszukaj w internecie albo popytaj pośredników w Toruniu.

voytas80
15-02-2010, 12:48
Pomyśl czy nie warto podzielić na 2 działki, niestety łatwiej sprzedać mniejsze i więcej można zarobić. Sporo ludków lubi małe działki nie wiadomo dlaczego :roll:

Betusia35
20-02-2010, 21:45
Też tego nie rozumiem :), ale pewnie chodzi o to, że tańsze ...

prawdziwy.anika
21-02-2010, 03:21
:cool:

Łukasz789
21-02-2010, 11:15
Zgadzam się z tym ,że działki mniejsze nie muszą być tańsze .W dzisiejszych czasach mała działka to rzecz wymarzona ludzie ciągle zabiegani , nie mają czasu na uprawianie rabat itp. A działki powyżej 10-15a kupują zwykle ludzie albo bardzo bogaci albo kochający zieleń , albo ludzie na emeryturze czyli zwykle ludzie mający masę wolnego czasu. Oczywiście trawę mogę skosić relaksując się przy tym. kiedyś marzyłem o działce powyżej 30a najlepiej idącej w hektary. chciałem zrobić sobie na niej staw itp. Ale od tego planu odwiódł mnie pewien znajomy który kupił sobie dom z działką 80a . Dla niego jest to koszmar co 1-2 tygodnie trzeba skosić trawę kupił sobie do tego specjalny traktor ale koszty utrzymania takiej działki są ogromne. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie ogrodnika , który zadałby o wygląd działki. Osobiście również nie jestem miłośnikiem uprawiania ogródka ale lubię mieć gdzie rozpalić grilla itp. I tego jednego na pewno nie zniosę koło domu moich rodziców wybudowali osiedle domów jednorodzinnych , domy piękne wszystko mi się podobało , nawet cena bardzo atrakcyjna dopóki nie wyszedłem przez drzwi w salonie na taras. którego nie było!!! nie wiem jak oni to zrobili i kto się na to zgodził ale tam zaraz za drzwiami było ogrodzenie!!! W takiej sytuacji zdecydowanie wole mieszkanie w bloku nic coś takiego. Jestem również miłośnikiem większych , nie koniecznie bardziej skomplikowanych domów. Dlatego w moim odczuciu dla mnie działką idealna jest działka 10-12a.
Reasumując działkami drogimi( droższymi) są działki małe nawet w gorszej lokalizacji lub działki duże na osiedlach willowych.

voytas80
23-02-2010, 13:09
no niekoniecznie tansze...im mniejsza dzialka,tym drozsza z tzw metra...
ja chcialabym miec mala dzialke tak do 500m ze wzgledow praktycznych...nie naleze do milosnikow przyrody,ogolnie rzecz ujmujac :roll: a dzialka na ktorej nawet jest sama trawa wymaga niestety pracy...mam niepodzielne 1500(pz)...skonczy sie pewnie na tym,ze wydziele sobie 200 metrow ogrodka,a reszta niech zarasta chaszczami i czeka na zmilowanie :lol:

Działke można podzielić poprzez zniesienie współwłasności sądownie nie najtańszy sposób (sąd 300 + ok 1700 mapka do celów podziału), ale skuteczny. Jedyny warunek to odpowiedni dostęp do drogi dla obu nowopowstałych działek.

Pozdrawiam
Voytas

voytas80
23-02-2010, 13:11
Ja lubie duże działki i nie mam obsesji z trawą :) miłó mieć zarośniete fragmenty działki :) Jeż chetnie w nich zamieszka. :D

prawdziwy.anika
23-02-2010, 13:13
:cool:

voytas80
23-02-2010, 13:19
Jeżeli 2 nowopowstałe działki bedą miały dostep do drogi to sądownie niezależnie od warunków planu zagospodarowania można te działki podzielić.
Wiem bo w piatek byłem w sadzię i takie działki podzieliliśmy :)