PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

pfortuna
28-07-2010, 22:55
Witam,
Ja rozważam budowę praktyczny 2 lub doskonały 1EN. Czy ktoś ma już postawiony stan surowy otwarty Praktycznego lub wyżej w woj podkarpackie, świętokrzyskie lub lubelskie.

miejski
29-07-2010, 08:29
Cenę mogę podesłać na priwa.


To ja poproszę, porównam ze swoją, choć ja mam mniejszy zakres robót.

pp_mp
29-07-2010, 10:59
Jestem bardzo zadowolony ,że forum w końcu się rozkręciło. aga979 i AnMar007 proszę o jak największą liczbę zdjęć i opisów z postępu robót. Te informacje są dla nas wszystkich bezcenne.

miejski
29-07-2010, 13:34
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu dostanę PnB potem jeszcze 14 dnia na uprawomocnienie i ruszam :-)
W międzyczasie instalacja blaszaka, wychodka i podciągnięcie prądu do celów budowlanych oraz ściągnięcie humusu i wytyczenie budynku.

Zastanawiam się czy grodzić tymczasowo działkę siatką leśną czy nie?

Może wreszczcie się ruszy coś w moim dzienniku...

imat7
30-07-2010, 09:00
Witam. Projekt praktycznego 2 czeka na pozwolenie w starostwie. Budowa w okolicach Wrocławia. Dostałem na dzień dzisiejszy jedną ofertę na wykonanie SSO z dachem. AnMar007 jeśli możesz podeślij na maila [email protected] cenę do przedstawionego zakresu prac. Dziękuję i pozdrawiam

aga979
01-08-2010, 19:20
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu dostanę PnB potem jeszcze 14 dnia na uprawomocnienie i ruszam :-)
W międzyczasie instalacja blaszaka, wychodka i podciągnięcie prądu do celów budowlanych oraz ściągnięcie humusu i wytyczenie budynku.

Zastanawiam się czy grodzić tymczasowo działkę siatką leśną czy nie?

Może wreszczcie się ruszy coś w moim dzienniku...

Witam
Nasze gratulacje Miejski :)
Także myśleliśmy nad ogrodzeniem tymczasowo działki siatką leśną , ale zrezygnowaliśmy i jak na razie jest si.
Zależy to także jak daleko się znajduje twoja działka, my mamy 10 minut drogi na pieszo.
Pozdrawiam

miejski
03-08-2010, 09:24
Ja mam jakieś 50m do ulicy i pętli autobusowej oraz co najmniej kilka budynków w promieniu 100m, więc na dzień dzisiejszy nie grodzę.
Gmina ma też robić kolektor ściekowy (m.in. przez kawałek mojej działki) więc grodzenie jest niecelowe.

SylwiaGru
06-08-2010, 16:24
Witam

Chciałabym zapytać o lokalizację inwestycji i czy byłaby możliwość obejrzenia jej na żywo? Jestem zainteresowana zakupem projektu i chciałabym jeśli to możliwe znaleźć się we wnętrzu tego domu.

pozdrawiam

miejski
06-08-2010, 19:42
Raczej nie ma takiej mozliwości, pierwsze projekty sprzedano w lutym 2010.

siuta9
09-08-2010, 18:15
Witam Kolegów i Koleżanki

mam pytanie do osób które już rozpoczęły budowę - gdzie powstają pierwsze PRAKTYCZNE?

levv
10-08-2010, 17:46
Witam wszystkich inwestorów Praktycznego. Wczoraj zamówiliśmy projekt Praktyczny 2 lustrzane odbicie. Planuję realizację domu od wiosny 2011. Lokalizacja: Legnica. Z zainteresowaniem czytam wszystkie posty w tym wątku i pomysly na zmiany w projekcie.
Osobiście również chcę zlikwidować podcień na rzecz większego gabinetu i z uwagi na kierunki świata przesunąć duże okno salonowe.
Zastanawiam się nad otwieranymi drzwiami w wykuszu jadalni (przesuwne) ze względu na to, że będzie w tej części mój główny taras ogrodowy. Planujemy powiększenie części gospodarczej kotłowni wzdłuż ściany szczytowej równolegle do gabinetu i wygospodarowanie spiżarni w części kotłowni z wejściem od korytarza wejściowego do garażu.
Myślę nad zmianą schodów z zabiegowych na takie ze spocznikiem w środku biegu (wygodniejsze w użytkowaniu).
Na poddaszu, w mniejszym pokoju (w tym bez okna dachowego) z uwagi na małe doświetlenie chcę zrobić okno w ścianie szczytowej, a okno na klatce schodowej przesunąć symetrycznie względem kalenicy.
Co sądzicie o mojej koncepcji?
Jak wyglądają Wasze kosztorysy. Szacuję, że systemem gospodarczym możnaby go postawić za jakieś 350 tys. zł.

Po konsultacji z architektem, jak uda się zmaterializować na papierze projekt zmian to podeślę na forum.
Pozdrawiam

aga979
10-08-2010, 18:53
Witam Kolegów i Koleżanki

mam pytanie do osób które już rozpoczęły budowę - gdzie powstają pierwsze PRAKTYCZNE?

Witam
Koło Swarzędza (wielkopolska) :)
Pozdrawiam

neumann55
15-08-2010, 07:58
Witam w piątek otrzymałem pozwolenie na budowe domu PRAKTYCZNEGO 2. Dom powstanie koło Tarnowskich Gór .Zaczynam na przełomie sierpnia i września. Dokonałem pewnych zmian w projekcie tj. sciany warstwowe,strop teriwa,likwidacja wieńca,likwidacja murków na tarasie ,wykonanie spadu tarasu w jedną stronę o1,5 stopnia, powiększenie pomieszczenia gospodarczego . Pozdrawiam wszystkich budujących czy ktoś buduje Praktycznego na Śląsku? ADRIAN

karo_
16-08-2010, 21:26
Witam w piątek otrzymałem pozwolenie na budowe domu PRAKTYCZNEGO 2. Dom powstanie koło Tarnowskich Gór .Zaczynam na przełomie sierpnia i września. Dokonałem pewnych zmian w projekcie tj. sciany warstwowe,strop teriwa,likwidacja wieńca,likwidacja murków na tarasie ,wykonanie spadu tarasu w jedną stronę o1,5 stopnia, powiększenie pomieszczenia gospodarczego . Pozdrawiam wszystkich budujących czy ktoś buduje Praktycznego na Śląsku? ADRIAN

Gratuluję!

Nasz Praktyczny 2 stanie pod Gliwicami. ZnB uprawomocniona, dom wytyczony, mamy gotowy wjazd, woda i prąd są, koparka i ekipa budowlana wchodzi w poniedziałek. Materiały w drodze :)

A propos zmian w projekcie, my mamy ich niewiele, ale chętnie zapoznalibyśmy się z projektem zmian zwłaszcza w obrębie pomieszczenia gospodarczego! Może możemy już skontaktować się przez priva?:)

aniaasp
17-08-2010, 13:21
Witam
Koło Swarzędza (wielkopolska) :)
Pozdrawiam

Witam,

My też będziemy się budować koło Swarzędza.....w tamtym tygodniu odebraliśmy projekt :) oczywiście Praktyczny 1 :)

Wiol_@
18-08-2010, 06:56
Witam!
PnB juz mamy także w najbliższym czasie zaczynamy budowę praktycznego 1. W tym roku tylko fundamenty.
karo_ mam do Ciebie pytanko gdzie dokładnie budujecie i ile wyjdą Was materiały na fundamenty.

grigo
18-08-2010, 11:33
Witam wszystkich fanów praktycznego.
Wczoraj rozmawiałem z projektantem DZW. Praktyczny 3 ma wejść do sprzedaży z początkiem października a tuż po nim praktyczny 4.
Załączam wizkę praktycznego 3, jest to wersja na którą się zdecydujemy. Nad garażem powstanie dodatkowy pokój na stół bilardowy :) Mam wystarczająco dużą działkę by grilla robić w ogrodzie, poza tym odpada problem izolacji tarasu.
http://poczta.onet.pl/4184798,zalacznik.html?a=v&k=0&f=0&ui=65339327&s=2
Pozdrawaim

pp_mp
18-08-2010, 16:01
grigo proszę o przesłanie zdjęcia praktycznego 3 na maila [email protected], na stronie nie wyświetla się. Bardzo proszę.

karo_
18-08-2010, 20:25
Witam!
PnB juz mamy także w najbliższym czasie zaczynamy budowę praktycznego 1. W tym roku tylko fundamenty.
karo_ mam do Ciebie pytanko gdzie dokładnie budujecie i ile wyjdą Was materiały na fundamenty.

Witaj!
Budujemy ok 20 km od Gliwic, na razie jednak wolelibyśmy nie zdradzać naszej kryjówki :) Jeśli chodzi o koszt materiałów na fundamenty, to ceny ostatecznej jeszcze nie znamy, bo materiały zamówione są na pierwszych kilka dni pracy, zgodnie z wytycznymi ilościowymi naszych wykonawców. Damy znać za jakiś czas.
Dla ciekawostki podam, że z tych większych ilościowo materiałów, tylko stal wyjdzie nas drożej niż w kosztorysie inwestorskim. Cała reszta mniej lub porównywalnie (reszta, czyli bloczki, beton, etc.) :) Oby tak dalej :)

marcos
18-08-2010, 20:58
Witam wszystkich fanów praktycznego.
Wczoraj rozmawiałem z projektantem DZW. Praktyczny 3 ma wejść do sprzedaży z początkiem października a tuż po nim praktyczny 4.
Załączam wizkę praktycznego 3, jest to wersja na którą się zdecydujemy. Nad garażem powstanie dodatkowy pokój na stół bilardowy :) Mam wystarczająco dużą działkę by grilla robić w ogrodzie, poza tym odpada problem izolacji tarasu.
http://poczta.onet.pl/4184798,zalacznik.html?a=v&k=0&f=0&ui=65339327&s=2
Pozdrawaim

grigo wrzuc na fotosik albo gdzie tam wolisz te fotki. Potem daj namiar na link na forum. Jak mimo tego nie poradzisz sobie to daj znac i pomoge.

miejski
18-08-2010, 21:10
Witaj!
Dla ciekawostki podam, że z tych większych ilościowo materiałów, tylko stal wyjdzie nas drożej niż w kosztorysie inwestorskim. Cała reszta mniej lub porównywalnie (reszta, czyli bloczki, beton, etc.) :) Oby tak dalej :)

Potwierdzam,
U mnie:
- bloczki - 2,25 zł/szt. (w projekcie 3,20),
- beton B-20 - 200 zł/m3 netto ((w projekcie 208 ),
- stal fi12 - ok 2400 zł/t (w projekcie 1705)

karo_
18-08-2010, 21:28
Potwierdzam,
U mnie:
- bloczki - 2,25 zł/szt. (w projekcie 3,20),
- beton B-20 - 200 zł/m3 netto ((w projekcie 208 ),
- stal fi12 - ok 2400 zł/t (w projekcie 1705)

Miejski - u nas podobnie:
- bloczki: 2,2 zł nett/ szt.
- beton B-20 - 171 zl netto/m3
- stal fi12- 2220,00 netto/ tona
:)

grigo
19-08-2010, 11:29
Witam.
Spróbuje jeszcze raz dodać zdjęcie

Witam wszystkich fanów praktycznego.
Wczoraj rozmawiałem z projektantem DZW. Praktyczny 3 ma wejść do sprzedaży z początkiem października a tuż po nim praktyczny 4.
Załączam wizkę praktycznego 3, jest to wersja na którą się zdecydujemy. Nad garażem powstanie dodatkowy pokój na stół bilardowy :) Mam wystarczająco dużą działkę by grilla robić w ogrodzie, poza tym odpada problem izolacji tarasu.
Pozdrawaim
http://images49.fotosik.pl/328/565a811f65db41efm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=565a811f65db41ef)

To moja wersja praktycznego dostępna na stronach DZW od początku października. Dla fanów tarasu na garażu będzie również wersja bez zadaszenia
Pozdrawiam

uchaha
19-08-2010, 17:57
Grigo masz może więcej zdjęć praktycznego 3 i może rzuty?
Ładnie wygląda jak na razie.

grigo
19-08-2010, 20:11
W poście 187 na tym forum znajdziesz przeróbkę praktycznego 1. Ktoś przerobił projekt tak by garaż znalazł się z boku. Zadzwoniłem do DZW czy zgodzą się na takie przeróbki. Pan projektant powiedział, że właśnie pracują nad praktycznym trzy i cztery. Trójka będzie taka jak wizka z mojego ostatniego posta - z garażem z boku i pokojem nad mim. Czwórka będzie tarasem nad garażem. Niestety dostałem tylko tą wizkę którą opublikowałem na forum. Na resztę trzeba poczekać do października.
Pozdrawiam

Zaryl
20-08-2010, 00:35
Witam wszystkich "Praktycznych" :)
Ja też najprawdopodobniej będę budował dom Praktyczny 2 (wersję lustrzaną). Czekam na WZ.
Przeczytałem wszystkie wątki i sporo osób będzie dokonywać zmian w projekcie, ale co do wielkości samego garażu (jego wymiarów) to nie wiele osób miało zastrzeżenia.
Czy nie sądzicie, że garaż 2-u stanowiskowy 5,75m x 5,75m to trochę mało aby był praktyczny?
Swobodnie wysiąść czy wsiąść do samochodu, gdy już jeden stoi chyba się nie da, nie mówiąc o tym jak bym jeszcze miał dzieci z fotelików wyjąć?
Myślałem o jego powiększeniu (wydłużyć o 0,9m i poszerzyć o 0,6m), ale czy to nie zepsuje całej estetyki, że garaż będzie dominował nad domem? Co o tym sądzicie?
Chyba, że będę jednym autem do garażu wjeżdżać, a wolną przestrzeń przeznaczę na półki, rowery, koła zapasowe i inne... ;)

ropelek
21-08-2010, 11:14
cze moze mi ktos podac cene sso na priva praktycznego 1 dziekibardzo

miejski
21-08-2010, 11:42
cze moze mi ktos podac cene sso na priva praktycznego 1

A u źródła (http://www.domyzwizja.pl/projekty/praktyczny1/kosztorys.pdf) nie łaska, bo w realu to chyba nikt do takiego stanu jeszcze nie doszedł

ropelek
22-08-2010, 15:37
Cze
Mam pytanie do forumowiczów :
Czy projekt podstawowy 1 wersja podstawowa pasowałaby na działkę z wjazdem od zachodu??
dzięki bardzo za ewentualne odpowiedzi...

karo_
22-08-2010, 17:03
Cze
Mam pytanie do forumowiczów :
Czy projekt podstawowy 1 wersja podstawowa pasowałaby na działkę z wjazdem od zachodu??
dzięki bardzo za ewentualne odpowiedzi...

Witaj,

wydaje mi się, że może się nieźle wpasować. Ściany bez okien będą od północy, salon oświetlony do południa, dużo światła... i ciepła od strony wykusza jadalnianego. I światło w kuchni po południu. Niestety też potencjalne grzanie po południu w duże sypialniane okna. Gorzej jeśli chodzi o ewentualne kolektory. Dach przy ułożeniu oryginalnym względem stron świata stwarza świetną możliwość wykorzystania kolektorów (południe, południowy zachód).

Pozdrawiam

żona m
23-08-2010, 22:12
aga979 u ciebie chyba jest najbardziej zaawansowana budowa Praktycznego. Prosiłabym o jakieś fotki z dalszych prac. Nie ukrywam, ze zjada mnie ciekawość.:)

aga979
26-08-2010, 20:38
aga979 u ciebie chyba jest najbardziej zaawansowana budowa Praktycznego. Prosiłabym o jakieś fotki z dalszych prac. Nie ukrywam, ze zjada mnie ciekawość.:)

Witam
Bardzo się cieszymy, że budujemy jako pierwsi, z drugiej strony zaś lepiej mają Ci którzy budują później, ponieważ mogą skorzystać z bardzo pożytecznych wskazówek.
Oto kilka fotek :)))

aga979
26-08-2010, 20:41
c.d.

aga979
26-08-2010, 20:46
c.d. już niedługo nastąpi :)
jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

Pozdrawiam

aga979
26-08-2010, 21:09
Witam,

My też będziemy się budować koło Swarzędza.....w tamtym tygodniu odebraliśmy projekt :) oczywiście Praktyczny 1 :)

Witam
Jeśli to nie tajemnica to 'gdzie" :)))dokładniej
Pozdrawiam

miejski
26-08-2010, 21:23
Aga979,
Czy w Praktycznym 2 poziom garażu nie jest o 2 schodki niżej od reszty? Tak jest w Praktycznym 1, a jakoś tego nie widzę po Twoich zdjęciach.

aga979
26-08-2010, 21:41
Witam Miejski
Jest, mogę wysłać zdjęcie na e-mail :)
Pozdrawiam

miejski
26-08-2010, 21:57
Witam Miejski
Jest, mogę wysłać zdjęcie na e-mail :)
Pozdrawiam

Nie ma problemu, tak tylko pytałem

karo_
26-08-2010, 21:59
Witam,

czy ktoś z Budujących zamawiał już więźbę dachową? Czy sprawdziliście wykaz drewna, który jest w projekcie? Czy można się na tym opierać?
Z pierwszych wyliczeń wynika nam, że jest ok, z pewnym minimalnym zapasem.

Dzięki z góry za odzew!

miejski
26-08-2010, 22:23
Po niedzieli mam mieć wycenę kompletnego dachu, więc może coś będę wiedział.

żona m
26-08-2010, 22:43
c.d. już niedługo nastąpi :)
jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

Pozdrawiam

Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.

żona m
26-08-2010, 22:48
Aga 979 widzę, ze kominy murujecie z cegły, czyli małe odstępstwo od projektu. Mogę niedyskretnie zapytać jaki to będzie koszt, chodzi mi o rząd wielkości?. Mąż zdecydował się na gotowe w/g zaleceń w projekcie, ale to najtaniej nie wychodzi. :bash:Możesz napisać pw. Dzięki.

Jarrek
27-08-2010, 05:01
Witam

a posiada moze ktos projekt wentylacji mechanicznej do praktycznego ?

pozdrawiam

Jarek

karo_
27-08-2010, 09:43
Witam

a posiada moze ktos projekt wentylacji mechanicznej do praktycznego ?

pozdrawiam

Jarek

Witaj,

my zdecydowalismy się na wentylację mechaniczną, ale mamy speca od wentyalcji w rodzinie, który wszystko nam zaprojektuje i wykona. Plan ma już w głowie. Dlatego nie kupowaliśmy od pracowni projektu. Zainteresowanych będziemy mogli w przyszłości informować o pracach nad wentylacją.
Póki co zdecydowaliśmy się za namową naszego speca do położenia rur wentylacyjnych pod garażem :) I to będzie się działo już na tym pierwszym etapie budowy.

Co do wspomnianych rur, zostałam sprostowana przez męża, że nie są to rury wentylacyjne, mają one wspomagać gruntowy wymiennik ciepła :)

aniaasp
27-08-2010, 14:09
Witam
Jeśli to nie tajemnica to 'gdzie" :)))dokładniej
Pozdrawiam

W Gowarzewie......:) tylko te wszystkie formalności......tak długo trwają:sleep:, że jeszcze troszkę wody w Warcie upłynie zanim zmienimy zameldowanie:)

Jarrek
27-08-2010, 15:52
Dziekuje za odpowiedz

jaki to bedzie GWC - rurowy ?

odnosnie instalacji wentylacji mechanicznej staram sie wszystko sam policzyc korzystajac duzo z FM, ale interesuje mnie rozwiazanie poprowadzenia kanalow wentylacyjnych na parter, jak to zaproponowali DzW.

a jak Wy bedziecie prowadzili, jakie kanaly itd?

pozdrawiam

Jarek

karo_
27-08-2010, 18:04
Dziekuje za odpowiedz

jaki to bedzie GWC - rurowy ?

odnosnie instalacji wentylacji mechanicznej staram sie wszystko sam policzyc korzystajac duzo z FM, ale interesuje mnie rozwiazanie poprowadzenia kanalow wentylacyjnych na parter, jak to zaproponowali DzW.

a jak Wy bedziecie prowadzili, jakie kanaly itd?

pozdrawiam

Jarek



Witam ponownie,

my rekuperator umieścimy na poddaszu. Rury pod garażem, o których wspomniałam, będą czymś w rodzaju uproszczonego gruntowego wymiennika ciepła. Więcej grzechów nie pamiętam ;)
A tak na serio... autentycznie nie znamy szczegółów. Mamy naszego fachowca pod ręką i będziemy się z nim w najbliższym czasie widzieć, więc może potem coś więcej.

Tymczasem... po prostu muszę się pochwalić... ławy mamy już wylane, kierownik budowy dokonał odbioru i w tym momencie trwa rozładunek bloczków.

Mam przy tej okazji zapytanie do Pań już budujących Praktycznego, bądź kibicujących mężom w budowie... Czy Wam też ten wielki piękny salon wydaje się na etapie fundamentów taki malutki? W ogóle mam wrażenie, że jakiś taki mikro jest... mąż cały czas mi tłumaczy, że to złudzenie. Ja jednak mam wrażenie, jakby ktoś ten dom przeskalował...

Dzięki z góry za odzew...

Ola & Norbi
27-08-2010, 19:51
c.d. już niedługo nastąpi :)
jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

Pozdrawiam

Witam!!
Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze ;) Dzięki

dorisa
27-08-2010, 20:30
Witam wszystkich sympatyków :)
My również zdecydowaliśmy się na projekt domu Praktyczny1. Obecnie jesteśmy na etapie dogrania wszystkich interesujących nas zmian z architektem. Domek powstanie w okolicach Bielska-Białej.

Odpowiedź do "karo_" : jeśli chodzi o salon, to miałam takie same odczucia, że jest mały, nic zbytnio tam się nie pomieści... mój mąż ciągle przekonywał mnie, że się mylę i na dowód tego zrobił w ogrodzie "atrapę salonu". Miał rację... faktycznie nie jest on taki mały :) Podane metry kwadratowe mówią chyba same za siebie :) Jest dobrze:)

pozdrawiam
Dorota

Ola & Norbi
27-08-2010, 20:54
My z mężem również jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Mogłabyś podać jakie zmiany planujecie wprowadzić? Z góry dziękuje ;)

dorisa
28-08-2010, 13:38
My z mężem również jesteśmy na etapie adaptacji projektu.Mogłabyś podać jakie zmiany planujecie wprowadzić? Z góry dziękuje ;)

Jeśli chodzi o nasze zmiany w projekcie to wygląda to następująco:

- wydłużenie gabinetu przez zlikwidowanie podcienia z tyłu, drzwi balkonowe pozostają bez zmian, z możliwością wyjścia na taras

- drzwi do gabinetu przenosimy na ścianę od strony schodów, schody prawdopodobnie będą zaczynać się głębiej i trochę będą zmienione, lokalizacja toalety też ulegnie lekkiej zmianie w zależności, jak architekt poradzi sobie z tymi schodami. Stanowczo nie podobały nam się te drzwi od strony salonu!

- w jadalni chcemy zastosować tzw. okno panoramiczne i dwa lub jedno na boczne ścianki podobnie jak w projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-liczi/m49f84cfe03fa5

- w kuchni zostawiamy tylko to okno główne, nie wiemy jeszcze czy takiej wielkości… rezygnujemy z bocznego

- kolejna zmiana to lokalizacja kominka, nie wiemy czemu ma służyć takie rozmieszczenie jak przedstawiono w projekcie, cała koncentracja ma skupiać się na kuchni? Druga sprawa wchodząc do domu od razu wpadamy do salonu? Postanowiliśmy znaleźć jakieś jedno rozwiązanie na to… kominek przesuniemy do przodu mniej więcej tak, aby przysłonił miejsce komunikacyjne (max do wysokości schodów)

- ze względu na taki, a nie inny układ działki, zdecydowaliśmy się na garaż wolnostojący, tym samym powiększa się nam trochę pomieszczenie gospodarcze, gdzie będzie można zrobić zarówno pralnię jak i schowek

To tyle chyba z takich większych zmian :) Czekam na uwagi i spostrzeżenia. Jak tylko projekt będzie gotowy dodam jakieś zdjęcia.

pozdrawiam
Dorota

EWELINAP2
28-08-2010, 18:54
Gratuluję!

Nasz Praktyczny 2 stanie pod Gliwicami. ZnB uprawomocniona, dom wytyczony, mamy gotowy wjazd, woda i prąd są, koparka i ekipa budowlana wchodzi w poniedziałek. Materiały w drodze :)

A propos zmian w projekcie, my mamy ich niewiele, ale chętnie zapoznalibyśmy się z projektem zmian zwłaszcza w obrębie pomieszczenia gospodarczego! Może możemy już skontaktować się przez priva?:)


Witam

My również rozpoczynamy budowę Praktycznego 2, ok. 17 km od Gliwic. Na chwilę obecną dom jest wytyczony.
Zdecydowaliśmy się na podpiwniczenie, co pozwoliło na całkowitą rezygnację z pomieszczenia gospodarczego, w jego miejsce powstanie WC. Dzięki temu będzie też ono oddzielone od WC.

Jak już zdecydujesz się na ujawnienie kryjówki, daj znać.

pozdrawiam
EWELINAP2

aga979
29-08-2010, 12:48
Ja mam, jak to kobieta. Jak w realu wygląda kuchnia? bardzo mała? Jak myślisz czy da się zamontować zabudowę w ''U''? niby na wizualizacjach jest taka, ale w realu różnie to bywa. Pozdrawiam.

Witam
Taka już nasza natura :) z którą mi bardzo dobrze ;)a tak serio w realu kuchnia nie jest taka zbyt duża ale dla mnie wystarczająca.Dokonaliśmy zmian i zlikwidowaliśmy okno boczne w kuchni, a także zmniejszyliśmy okno z 210*150 na 150*150 co tym samym dało miejsce na więcej szafek wiszących :)


"Aga 979 widzę, ze kominy murujecie z cegły, czyli małe odstępstwo od projektu. Mogę niedyskretnie zapytać jaki to będzie koszt, chodzi mi o rząd wielkości?. Mąż zdecydował się na gotowe w/g zaleceń w projekcie, ale to najtaniej nie wychodzi. Możesz napisać pw. Dzięki. "

Na razie nie jestem w stanie podać konkretnych sum. Ale według nas koszt budowy komina nie przekroczy połowy ceny komina z projektu, pomimo iż murarz ma przy tym więcej pracy.
Pozdrawiam

aga979
29-08-2010, 12:59
Witam!!
Super że wstawiłaś tak dużo zdjęć!! Ja mam pytanko - czy mogłabyś podać wymiar okna w kuchni i małym pokoju na parterze ;) Dzięki

Witam
Okno w kuchni 150*150 + roleta na okienna
Mały pokój 150*150 + roleta na okienna,pokój znajduje się z zachodniej strony,zdaje sobie sprawę że może być tam troszkę ciemno ;)ale myślę że nie będzie źle
pozdrawiam

żona m
29-08-2010, 19:08
aga 979 trochę boje się tej małej kuchni, bo moja obcecna jest wiesza. Stara ma ponad 9 metrów i mim o sporej zabudowy ciasno. W nowej planuję na jednej ścianie tylko zabudowę dolną i otwarte pólki więc mam obaway, ze będzie trudno upchnać wszystkie gary.;) Ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Zastanawia mnie to, ze wiele osób rezygnuje z okna bocznego hmmmmm w zasadzie ono o tak jest we wnęce do wejscia.......moze faktycznie zbędne. ale teraz jest juz ''po ptokach''.

aga979
29-08-2010, 19:56
"Żona m" że po ptakach to do końca nie jest powiedziane ;) my zrobiliśmy parę zamian bez adaptacji i konsultacji kierownika budowy np. zrobienie małego okna w kotłowni , zmniejszenie okna w kuchni a także zmniejszenie okna w małym pokoju ;) a to dopiero etap dołu hihi;) i nie wiemy co z odbiorem na razie się tym nie przejmujemy, więc Ty także nie powinnaś przejmować się takimi małymi zmianami

rafalmix
30-08-2010, 07:04
Co do rekuperatora ja wstępnie mam wybrany Renovent HR Large o max wydajności 300 m3/h, myślę że powinno wystarczyć. Co do przewodów zastanawiam się na ned turbo flex firmy ned air, trzeba poczytać na forum co o tym piszą. Jaki kominek planujecie do swojego domu z rekuperatorem powinien być 100% szczelny.
Pozdrawiam.
Rafał

żona m
30-08-2010, 20:03
aga dzis wstępnie rozmawialiśmy o zrezygnowaniu z okna kuchennego tego bocznego. Mój argument zmieszczę więcej szafek, zlew przeniosę na ścianę boczną a duze okno nie będzie fiksem, tylko normalnych uchylnym. Maż wstępnie zaakceptował zmiany.:wiggle:

Jarrek
31-08-2010, 00:44
300m3/h powinno byc ok, ja juz w sumie przerobilem chyba wszystkie watki odnosnie rekuperacji, policzylem wsdzystko i podobieralem sam, bede robil wszystko na sztywnych kanalach, reku tez raczej na 100% bedzie brink renovent.

co do kominka to bede stawial normalny kominek, bez plaszcza wodnego i bez DGP, reku rozprowadzi ciepelko po calym domu.


pozdrawiam

żona m
31-08-2010, 21:25
Dzisiaj majster od ekipy budowlanej poprał mój pomysł zamurowania bocznego okna, maż przekonany.

rafalmix
01-09-2010, 10:56
Mam pytanie do osób które instalują rekuperator. Jakiego typu planujecie kominek w swoim domu?

Wiol_@
05-09-2010, 13:40
karo_ gdzie zamawiasz beton?

karo_
06-09-2010, 16:58
karo_ gdzie zamawiasz beton?

Beton dowozi nam Górażdże z Kędzierzyna Koźla

miejski
08-09-2010, 21:25
Dziś dostałem wycenę (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4294922&viewfull=1#post4294922) na dach naszego Praktycznego 1.

I tu od razu 2 pytania:
- proponuje się nam okna dachowe Fakro, ale czy one występują w graficie (pod kolor dachówki)? A może wystarczy tylko kołnierz w tym kolorze?
- podbitkę chcemy zrobić drewnianą pod kolor stolarki okiennej (złoty dąb), ale kiedy ją instalować: razem z dachem czy może po ociepleniu i otynkowaniu elewacji?

Ola & Norbi
09-09-2010, 19:58
Witam,
według wiedzy mojego męża to podprzybitkę wykonuje się po ociepleniu oraz otynkowaniu ścian.

mąż_wioli@
12-09-2010, 18:04
miejski_z tą podbitką to na końcu po otynkowaniu.

miejski
12-09-2010, 21:42
miejski_z tą podbitką to na końcu po otynkowaniu.

Generalnie to już wiem co i jak, bo mam już zaklepanych ww. wykonawców dachu.
Powiedzieli że zrobią podbitkę zaraz po dachu, tyle tylko że murarze będą musieli ocieplić styropianem ściany na tych fragmentach, gdzie pójdzie podbitka.

Co do podbitki zrezygnowaliśmy jednak z drewnianej na rzecz takiej z PVC laminowanej (http://www.gamrat.pl/pl/oferta/produkty/podsufitka/typu_siding#laminowana) w kolorze złoty dąb (pod kolor okien). Wybraliśmy też ciut lepsze okna dachowe od standardowych, które były w wycenie. Miały być Fakro FTS U2, będą FTP-V U3.

Zaryl
15-09-2010, 22:28
Witam,
podoba mi się Praktyczny2, ale jeszcze się zastanawiam z powodu płaskiego dachu na garażu (i wykuszu).
Rozmawiałem z kilkoma fachowcami i architektami, każdy mówił, że taki dach to same problemy (żeby nie przeciekał po jakimś czasie).
Twierdzą, że nawet jak jest dobrze zaprojektowany to i tak łatwo popełnić błąd przy wykonaniu.
Mają rację, czy przesadzają?
ps
śnieg też pewnie czasem trzeba będzie zwalić, ale to już mniejszy problem :)

pozdrawiam

Zaryl
15-09-2010, 22:48
czy w wycenie jest wyszczególniony koszt wykonania tego dachu na garażu i wykuszu?

lena125
16-09-2010, 11:43
Witam serdecznie,
jestem Ci Aga 979 bardzo wdzięczna, że piszesz o postępach swojej budowy. My planujemy budowę na wiosnę. Bardzo mnie interesuje, czy już masz pobudowany garaż? Jeśli tak, to jak on się komponuje z resztą? Moim dzieciom bardziej podoba się z jednym garażem, ale mi trochę szkoda zrezygnować szczególnie z podcienia za nim. Bardzo wydaje mi się praktyczne i super wygląda. Pozdrawiam

karo_
16-09-2010, 21:47
Dobry wieczór Wszystkim,
Miejski zdradził dziś koszt budowy stanu zero dla Praktycznego1.
My natomiast stawiamy Praktycznego 2, dotarliśmy już do etapu stropu. Ściany stoją i, Drogie Panie, z tą powierzchnią salonu i reszty nie jest tak źle, jak wskazywały na to same fundamenty. Wątpliwości częściowo rozwiane :)
Co do kosztów... Nasze nieco różnią się od tych podanych przez Miejskiego. I to z kilku względów. Po pierwsze Praktyczny 2 jest większy. Po drugie nasza działka ma podłoże piaskowe. To ma swoje zalety (patrz: sucha gleba i możliwość instalacji oczyszczalni ścieków, którą mamy w planach). Ma też i swoje wady. Ze względu na ryzyko obsuwania się piasku, kierbud zadecydował o wykopaniu całości terenu pod fundamenty. Koparka kopała 2 dni, no i do tego zasypywanie też trwało. Poza tym doszły koszty desek na szalunki, a to wydatek rzędy kilku tysięcy.
Tym samym oszczędzając na niższych kosztach materiałów w porównaniu z kosztorysem, wydaliśmy nieco na rzeczy w nim nieuwzględnione (właśnie szalunki i podłoga na gruncie). Ale koszt ostateczny wyniósł niewiele ponad 40 tys, czyli wszystko w normie:) Najdroższy był oczywiście beton. Morze betonu :)

artwet
17-09-2010, 16:59
Witam wszystkich!
Kto buduje dom PRAKTYCZNY 2 ze strony www.domyzwizją.pl ??? Czy można podjechać zobaczyć jak ten domek w rzeczywistości wygląda???
Bardzo proszę o kontakt tel. 728 666 766 lub mail: [email protected]

siuta9
17-09-2010, 19:07
do karo_
możesz dodaċ jakieś fotki ze swojej budowy?

siuta9

karo_
19-09-2010, 13:13
do karo_
możesz dodaċ jakieś fotki ze swojej budowy?

siuta9

Witam,

na prośbę siuty9 poniżej kilka zdjęć z różnych etapów budowy.
Nasza działka ma lekki (ok. 1 m) spad na długości w stronę wjazdu, stąd zależało nam, by taras wyprowadzić na równo z ziemią (z zapasem na taras). Skutkiem tej decyzji jest również fakt, że wjazd do garażu będzie "pod górkę", ale różnica wyniesie ok 1 m na ok. 12 m podjeździe. Więc wszystko ok.

miejski
19-09-2010, 14:31
Karo,
Na 4 zdjęciu widać, że po zasypaniu fundamentów macie poziom zero prawie na wys. ziemi. Nie obawiacie się, że to za nisko? Garaż jest chyba nawet dwa schodki niżej, to chyba wychodzi Wam "pod ziemią"?
Wg projektu poziom zero to chyba +0,48m. My nawet dodaliśmy jeden bloczek więcej (czyli u nas ok. +0,60m).

karo_
19-09-2010, 16:02
Karo,
Na 4 zdjęciu widać, że po zasypaniu fundamentów macie poziom zero prawie na wys. ziemi. Nie obawiacie się, że to za nisko? Garaż jest chyba nawet dwa schodki niżej, to chyba wychodzi Wam "pod ziemią"?
Wg projektu poziom zero to chyba +0,48m. My nawet dodaliśmy jeden bloczek więcej (czyli u nas ok. +0,60m).

Rzecz w tym, że działka w miejscu tarasu jest najwyżej położna. Ziemia na razie jest luźno obsypana. Po ubiciu będzie ok 40 cm od poziomu ziemi do domu, w sam raz na taras. To jest nasz poziom zero. Potem, wzdłuż domu działka opada. Na długości domu jest ok 60 cm różnicy wysokości. Nasz garaż tym samym wystaje ponad metr z ziemi. Konieczny będzie wręcz szeroki podjazd pod kątem, by łagodnie móc wjechać do garażu...

Zaryl
19-09-2010, 16:24
Witam,
jaki jest w kosztorysie koszt pokrycia dachu garażu i czy ktoś z Was doszedł już do tego etapu?

Pozdrawiam

miejski
19-09-2010, 21:42
Witam,
jaki jest w kosztorysie koszt pokrycia dachu garażu i czy ktoś z Was doszedł już do tego etapu?

Pozdrawiam

No teoretycznie rzecz biorąc to nie wiem o jaki dach chodzi bo Praktyczny 1 i 2 mają taras nad garażem, a nie dach. Choć chyba ktoś tu przerabiał jakoś Praktycznego.

Zaryl
19-09-2010, 22:33
No teoretycznie rzecz biorąc to nie wiem o jaki dach chodzi bo Praktyczny 1 i 2 mają taras nad garażem, a nie dach. Choć chyba ktoś tu przerabiał jakoś Praktycznego.

OK, w takim razie proszę o podanie kosztów w/g kosztorysu wykonania takiego tarasu w Praktycznym 1 lub 2. Dzięki.

żona m
20-09-2010, 16:19
''OK, w takim razie proszę o podanie kosztów w/g kosztorysu wykonania takiego tarasu w Praktycznym 1 lub 2. Dzięki.''

Nie mam go teraz przy sobie(ma go mąż) ale z tego co pamiętam to do tanich to nie należy. Ale tez prosty w wykończeniu nie jest, sposób odprowadzania wody troszkę skomplikowany, jakieś podgrzewania etc.

Jarrek
21-09-2010, 21:01
Witam

W końcu pare dni temu odebraliśmy pozwolenie na budowe, wczoraj zostały zrobione wykopy pod fundamenty, jutro przyjeżdza ekipa i bedzie robila szalunki pod lawy fundamentowe. :)

pozdrawiam

Jarek

dorisa
23-09-2010, 20:20
Witam,
nasze zmagania dotyczące zmian w projekcie dobiegają końca... Mam pytanie, czy ktoś z Was myślał o "daszku" z dachówki lub blachodachówki nad jadalnią? Albo może macie inne rozwiązanie? Nam niezbyt podoba się to, co jest oryginalnie w projekcie.
pozdrawiam
Dorota

żona m
27-09-2010, 17:39
Witam,
nasze zmagania dotyczące zmian w projekcie dobiegają końca... Mam pytanie, czy ktoś z Was myślał o "daszku" z dachówki lub blachodachówki nad jadalnią? Albo może macie inne rozwiązanie? Nam niezbyt podoba się to, co jest oryginalnie w projekcie.
pozdrawiam
Dorota

chodzi co o daszek nad wykuszem? cokolwiek sie tam nie zrobi bedzie wygladalo kiepsko. Szkoda,ze nie mozna zrobić tam mini balkoniku, skoro juz jest prawie wyjście na niego;)

Zaryl
27-09-2010, 20:24
chodzi co o daszek nad wykuszem? cokolwiek sie tam nie zrobi bedzie wygladalo kiepsko. Szkoda,ze nie mozna zrobić tam mini balkoniku, skoro juz jest prawie wyjście na niego;)

...a co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić tam mini balkonik? sądzę, że można dać taką balustradę jak nad garażem i po sprawie :)

Zaryl
27-09-2010, 20:30
c.d. już niedługo nastąpi :)
jakby ktoś miał jakieś pytania to czekamy..Postaramy się odpowiedzieć ;)

Pozdrawiam

aga979 możesz napisać na jakim etapie budowy jesteście, proszę wrzuć jakieś fotki - to już miesiąc minął od ostatnich :)

dorisa
27-09-2010, 21:08
chodzi co o daszek nad wykuszem? cokolwiek sie tam nie zrobi bedzie wygladalo kiepsko. Szkoda,ze nie mozna zrobić tam mini balkoniku, skoro juz jest prawie wyjście na niego;)

Myślałam o czymś takim, jak w projekcie http://www.z500.pl/projekt/z124.html Opcję z mini balkonikiem tem rozważamy ...

żona m
27-09-2010, 22:15
...a co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić tam mini balkonik? sądzę, że można dać taką balustradę jak nad garażem i po sprawie :)

a nie trzeba by robić zbrojenia na posadzce tego niby balkoniku czy jak kto woli dachu wykusza?

AINULOK
28-09-2010, 13:52
Witam wszystkich forumowiczów:) Dostałam wczoraj wiadomość od DzW, że projekt Praktycznego z zadaszonym garażem z boku ma być pod koniec tygodnia, najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

żona m
28-09-2010, 18:25
aga 979 co u Was? wklej jeśli możesz jakieś nowe fotki. Pewnie już dachówkę kładziecie?;)

Aga tak sobie oglądam Wasze fotki i zastanwiam się, nad jedna sprawą. W/g projektu w rogach domu powinny byc wychodzące ze stopy fundamentowej pręty do połączenia ze zbrojeniem słupa parteru .Czy wy ich nie robicie?nigdzie nie mogę się ich dopatrzeć?

Zaryl
29-09-2010, 10:47
a nie trzeba by robić zbrojenia na posadzce tego niby balkoniku czy jak kto woli dachu wykusza?

Pytałem kiedyś architekta z DzW czy można by ten daszek nad wykuszem wykorzystać ewentualnie na balkonik to mi odpowiedział, że można, ale czy to ma sens przy tak małej powierzchni. Nie rozmawialiśmy natomiast nad technicznym rozwiązaniem, wspominał tylko, że najlepiej zaprojektować balustradę taką jak nad garażem.
Co do zbrojenia to trzeba by zadzwonić do biura DzW albo podpytać architekta, który adaptował projekt.

rafalmix
02-10-2010, 15:53
Witam
Mam pytanie dotyczace konstrukcji dachu. Na czym się opierają płatwie i w jakich miejscach.
Pozdrawiam
Rafał

topolla1
05-10-2010, 10:36
Na stronie domów z wizją wczoraj pojawił się Praktyczny 3. Moim zdaniem jest dużo ładniejszy od dwóch poprzednich wersji. Mi osobiście nie podobał się ten klockowaty garaż z przodu budynku. Dla mnie Praktyczny 3 jest projektem na mój wymarzony dom - no oczywiście z drobnymi zmianami.
Pozdrawiam

Zaryl
05-10-2010, 13:34
Na stronie domów z wizją wczoraj pojawił się Praktyczny 3. Moim zdaniem jest dużo ładniejszy od dwóch poprzednich wersji. Mi osobiście nie podobał się ten klockowaty garaż z przodu budynku. Dla mnie Praktyczny 3 jest projektem na mój wymarzony dom - no oczywiście z drobnymi zmianami.
Pozdrawiam

Praktyczny 3 chyba i jest ładniejszy, ale jeśli ktoś potrzebuje garaż na 2 samochody, a przy tym ma wąską działkę to Praktyczny 2 jest po prostu.. praktyczniejszy.
Praktyczny 2 potrzebuje niewiele ponad 20m, przy Praktycznym 3 to już będzie ponad 25m.

miejski
05-10-2010, 14:03
Myśle, że nie ma się co przekonywać nawzajem, który projekt jest lepszy. Dobrze, że sa różne wersje bo i nasze wymagania mogą być różne.Lepiej miec w czym wybierać, niż samemu kombinować i adaptować projekt, który nam nie do końca pasuje.

kpp
05-10-2010, 21:07
Witam wszystkich zainteresowanych Praktycznymi. Czy zastanawialiście się może nad stolarka okienna ? W projekcie podają drewnianą firmy Adpol w kolorze ciepłego, jasnego brązu a a PCV niby w odcieniach grafitu i szarości. Pomijając parametry techniczne okien to czy PCV nie może być w okleinie drewnopodobnej np.:złoty dąb lub orzech? Co o tym myślicie?

karo_
05-10-2010, 21:34
Dobry wieczór,

skieruję się na sam początek do kpp: okna z pcv są jak najbardziej dostępne z dwustronnej okleinie w kolorze "złoty dąb". To jeden z podstawowych wariantów kolorystycznych. Przymierzamy się do takich :) Ale kusi nas też oferta firmy, która produkuje b. dobre okna pcv w okleinie metalicznoszarej (kolor w oryginalnym brzmieniu to coś w stylu "silver brushed", w jasnym dość odcieniu). Ale to już za podwyższoną opłatą i wydłużonym o min. kilka tygodni okresie realizacji.

Co do postępów w budowie: jutro zalewamy strop. W końcu! Po minionym tygodniu szarugi i przerwy, nasi wykonawcy podgonili i ukończyli już labirynt zbrojenia. Wygląda to niesamowicie... nasi panowie trochę się z Praktycznego podśmiewają - pytają czy to lądowisko dla helikopterów...
A propos odstępstw od projektu: nieco zmieniliśmy zbrojenie na nadprożach okien, by w przyszłości zmieścić pod tynkiem rolety.
A na jutro zamówione 35 kubików betonu...
Tymczasem pozwolę sobie wkleić kilka ujęć zbrojenia (momentami jeszcze wówczas niekompletnego).

Zaryl
06-10-2010, 00:43
...
A propos odstępstw od projektu: nieco zmieniliśmy zbrojenie na nadprożach okien, by w przyszłości zmieścić pod tynkiem rolety.
...


Właśnie kilka dni temu pytałem (meilowo) architektów z DzW o zastosowanie rolet i otrzymałem odpowiedź, że do zastosowania zewnętrznych rolet są dwie możliwości albo obniżyć stolarkę w całym domu do wysokości 2,1m od podłogi - o wysokość skrzynki rolety-25cm (niestety mająca wpływ na estetykę) albo podwyższyć o tę wartość strop z całą konstrukcją dachową
Dobrze, że jest prostszy sposób na rolety :)

karo_
06-10-2010, 06:45
Właśnie kilka dni temu pytałem (meilowo) architektów z DzW o zastosowanie rolet i otrzymałem odpowiedź, że do zastosowania zewnętrznych rolet są dwie możliwości albo obniżyć stolarkę w całym domu do wysokości 2,1m od podłogi - o wysokość skrzynki rolety-25cm (niestety mająca wpływ na estetykę) albo podwyższyć o tę wartość strop z całą konstrukcją dachową
Dobrze, że jest prostszy sposób na rolety :)

Z tymi roletami planujemy coś takiego (oczywiście po konsultacji z kierbudem):
wystarczy zrobić uskok w nadprożu. U nas ma 25 cm wys. i 10 cm głębokości. Są rolety ze skrzynkami 22x22 cm, ale kilka cm zapasu musi zostać na ocieplenie skrzynki od rolet.

miejski
06-10-2010, 08:16
Karo, a co to za kominy / wentylacje masz na zdjęciu. Coś przesuwałeś z ich rozmieszczeniem?

pik-gl
06-10-2010, 14:47
Z tymi roletami planujemy coś takiego (oczywiście po konsultacji z kierbudem):
wystarczy zrobić uskok w nadprożu. U nas ma 25 cm wys. i 10 cm głębokości. Są rolety ze skrzynkami 22x22 cm, ale kilka cm zapasu musi zostać na ocieplenie skrzynki od rolet.

witaj ciepło karo...
Jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu i poszukujemy kogoś kto już jest w trakcie realizacji projektu w okolicy. Jesteśmy z okolic Gliwic. Czy jest szansa zerknąć na waszą budowę. Bardzo nam zależy z oczywistych względów.... Dzięki pozdrawiam i powodzenia

karo_
06-10-2010, 16:30
Karo, a co to za kominy / wentylacje masz na zdjęciu. Coś przesuwałeś z ich rozmieszczeniem?

Witaj Miejski,
tymi ciągami pójdą instalacje, rekuperacja. To jest pomyślane tak, by w przyszłość nie musieć kuć za dużo :), postaramy się to potem też odpowiednio pukrywać...

żona m
06-10-2010, 17:40
Witam wszystkich zainteresowanych Praktycznymi. Czy zastanawialiście się może nad stolarka okienna ? W projekcie podają drewnianą firmy Adpol w kolorze ciepłego, jasnego brązu a a PCV niby w odcieniach grafitu i szarości. Pomijając parametry techniczne okien to czy PCV nie może być w okleinie drewnopodobnej np.:złoty dąb lub orzech? Co o tym myślicie?

Jak najbardziej mozna , my właśnie takie zamawiamy, dąb złoty dwustronny kolor. Prawdopodobnie z Jezierskiego.

Karo wow, szybkie tempo. My w piątek jedziemy na budowę, abym zobaczyła postepy prac, ostatnio byłam jak układali pierwszą warstwę ścian. Dzis ponoc robili kominy, kończyli szalowanie. Po niedzieli chyba będą lali strop.W sumie chyba ze 3 tygodnie mamy w plecy przez pogodę.:confused:

damianw3
06-10-2010, 21:28
http://zapodaj.net/62c18bf9917d.jpg.html

http://zapodaj.net/62c18bf9917d.jpg.html

moje kombinacje ze składzikiem na opał bo nie każdy ma gaz podciągnięty albo może budować piwnicę to jest połączenie praktycznego 1 z 3 bez garażu

jak ktoś jest w podobnej sytuacji niech też da pomysł

Jarrek
07-10-2010, 07:06
Karo_

te 35m3 betonu to na strop schody belki i wience?

zmienialiscie grubosc stropu czy lejecie jak w projekcie ?



pozdrawiam

Jarek

karo_
07-10-2010, 07:42
Karo_

te 35m3 betonu to na strop schody belki i wience?

zmienialiscie grubosc stropu czy lejecie jak w projekcie ?



pozdrawiam

Jarek

Witaj Jarek,
poszło dokładnie 36 m3. Idziemy zgodnie z projektem i beton poszedł na schody, strop, wieńce, nadproża, na wszystko co zamyka parter...

kpp
07-10-2010, 17:10
Dziękuje za opinie ..
Zdecydowaliśmy się ostatecznie na złoty dąb w obustronnej okleinie z Oknoplastu na profilu Termic 90.
Zastanawialiśmy się jeszcze nad oknami Schuco w kolorze takiego metalizowanego orzecha, dokładnej nazwy niestety nie znam, ale ze względu na cenę (+30% do całości) daliśmy sobie spokój.

Co do rolet to rzeczywiście jest z nimi kłopot. My osobiście poszlismy za radą DZW i podnieśliśmy strop. Teraz rolety wejda ale stolarka okienna bedzie nieco mniejsza 231cm:)

Chciałam Was spytać czy w pokojach na górze planujecie kominki wentylacyjne do kazdego pomieszczenia czy tylko do WC? My zastosowaliśmy tylko kilka i zdaje mi się że to za mało...

karo_
07-10-2010, 21:28
Jak najbardziej mozna , my właśnie takie zamawiamy, dąb złoty dwustronny kolor. Prawdopodobnie z Jezierskiego.

Karo wow, szybkie tempo. My w piątek jedziemy na budowę, abym zobaczyła postepy prac, ostatnio byłam jak układali pierwszą warstwę ścian. Dzis ponoc robili kominy, kończyli szalowanie. Po niedzieli chyba będą lali strop.W sumie chyba ze 3 tygodnie mamy w plecy przez pogodę.:confused:

Witaj, z tym szalowaniem i zbrojeniem stropów było chyba najwięcej pracy. Pogoda i nam dała się w minionym tygodniu we znaki - mieliśmy wtedy tygodniowy przestój. Teraz znów nas czeka przestój, bo więźba będzie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Beton schnie, schody wyszły naprawdę nieźle...Tymczasem już częściowo murują nam pięterko... Kominy w drodze...
Dachówki też już niedługo zjadą z Niemiec. Zdecydowaliśmy się jednak na ceramikę: antracytowy angobowany Turmalin z RuppCeramiki. Po długich rozważaniach podjęliśmy decyzję. Pomogło nam w tym obejrzenie "na żywo" świeżo skończonego dachu w tym samym nawet odcieniu.

Tobie tymczasem życzę miłego spaceru po pięterku :) Fantastyczne wrażenie, gdy można się "przymierzyć" do widoków z tarasu...

żona m
08-10-2010, 20:57
''Tobie tymczasem życzę miłego spaceru po pięterku Fantastyczne wrażenie, gdy można się "przymierzyć" do widoków z tarasu...''

Niestety nie będzie mi dane. W rodzinie epidemia i zostajemy w domu. Przynajmniej ja i dzieci-inwestor jedzie. Cóż, chyba juz przywyklam, ze budowę widzę na fotkach.:confused:

miejski
09-10-2010, 21:59
Pytanko do tych co mają już (w najbliższych planach lub w realu) dach na Praktycznym:
- jak rozwiązanie zastosowaliście: folia paroprzepuszczalna czy deskowanie z papą?

Jarrek
10-10-2010, 16:28
Pytanko do tych co mają już (w najbliższych planach lub w realu) dach na Praktycznym:
- jak rozwiązanie zastosowaliście: folia paroprzepuszczalna czy deskowanie z papą?

Witam


My bedziemy klasc OSB i pape na dach, mam kilku znajomych co mialo te membrane wysokoparoprzepuszczalna i po paru latach juz woda kapala do domu ;/;/;/ z foli malo co dobrego pozostalo. Dach musi byc szczelny, dlatego papa.

pozdrawiam

Jarek

miejski
10-10-2010, 22:24
U mnie z kolei będzie membrana, tylko nie spytałem ekipy od dachów jaką stosują. Choć ostatnio na jednym z ich dachów widziałem Strotex 110, czyli nic rewelacyjnego.

Krzysiek.A
15-10-2010, 09:13
Witam wszystkich jestem już prawie zdecydowany nad zakupem praktycznego 3 (do niedzieli zostawiłem sobie czas na podjecie decyzji) chociaż do niedawna byłem prawie przekonany że kupie projekt Virgo II jednak jak zobaczyłem praktycznego 3 , Virgo coraz mniej mi się podoba , trochę mnie martwi brak balkonów pytanie do osób już budujących czy ktoś z was może myślał o balkonie na wykuszu nad jadalnia , zmienialiście może układ pomieszczeń na górze , chciałbym gdzieś ulokować suszarnie z pralnia.
Jeżeli się zdecyduje na projekt to dom powstanie w Międzyzdrojach .

Pozdrawiam

karo_
16-10-2010, 20:02
Witam wszystkich jestem już prawie zdecydowany nad zakupem praktycznego 3 (do niedzieli zostawiłem sobie czas na podjecie decyzji) chociaż do niedawna byłem prawie przekonany że kupie projekt Virgo II jednak jak zobaczyłem praktycznego 3 , Virgo coraz mniej mi się podoba , trochę mnie martwi brak balkonów pytanie do osób już budujących czy ktoś z was może myślał o balkonie na wykuszu nad jadalnia , zmienialiście może układ pomieszczeń na górze , chciałbym gdzieś ulokować suszarnie z pralnia.
Jeżeli się zdecyduje na projekt to dom powstanie w Międzyzdrojach .

Pozdrawiam

Witaj,

kwestia balkonów jest bardzo względna i osobista. Dla mojego męża i dla mnie brak balkonów to akurat wielka zaleta tego projektu :)
Co do zmian w projekcie pomieszczeń na piętrze: my łączymy garderobę i łazienkę przy głównej sypialni i tworzymy tym samym jedną ponad 12 m łazienkę z wymarzoną wanną wolnostojącą. Z wejściem od holu. Natomiast pralnio-suszarnio-prasowalnia będzie umieszczona w miejscu drugiej łazienki :)

P.S. W poniedziałek rozpoczynamy montaż więźby i oglądamy nasze dachówki na "żywo", mam nadzieję, że będzie ok!

Krzysiek.A
17-10-2010, 08:31
Witaj,

kwestia balkonów jest bardzo względna i osobista. Dla mojego męża i dla mnie brak balkonów to akurat wielka zaleta tego projektu :)
Co do zmian w projekcie pomieszczeń na piętrze: my łączymy garderobę i łazienkę przy głównej sypialni i tworzymy tym samym jedną ponad 12 m łazienkę z wymarzoną wanną wolnostojącą. Z wejściem od holu. Natomiast pralnio-suszarnio-prasowalnia będzie umieszczona w miejscu drugiej łazienki :)

!

Fajne rozwiązanie wtedy można zrobić pralnio suszarnie z osobnym wejściem , tylko łącząc te pomieszczenia mamy 10,2

Jak u was wygląda sprawa z oknami miejski pisał że jest problem z oknami

-brak możliwości wykonania fixa 270x235 (salon) jako jednej tafli szkła (trzeba podzielić okno na pół),
- fix 240x235 (wykusz w salonie) tylko w pakiecie szybowym 6/16/6 lub podział,
- brak możliwości wykonania okna 120x235 (gabinet) jako uchylno-rozwierne (max. szerokośc to 100 lub fix),
- brak możliwości wykonania okna 210x150 (kuchnia) jako uchylno-rozwierne (tylko fix)

Naprawdę nie można nic z tym zrobić zależy mi na tym zeby okna były takie jak w projekcie (nawet jakbym musiał więcej zapłacić oczywiście w granicach rozsądku)

karo_
17-10-2010, 12:42
Fajne rozwiązanie wtedy można zrobić pralnio suszarnie z osobnym wejściem , tylko łącząc te pomieszczenia mamy 10,2

Jak u was wygląda sprawa z oknami miejski pisał że jest problem z oknami

-brak możliwości wykonania fixa 270x235 (salon) jako jednej tafli szkła (trzeba podzielić okno na pół),
- fix 240x235 (wykusz w salonie) tylko w pakiecie szybowym 6/16/6 lub podział,
- brak możliwości wykonania okna 120x235 (gabinet) jako uchylno-rozwierne (max. szerokośc to 100 lub fix),
- brak możliwości wykonania okna 210x150 (kuchnia) jako uchylno-rozwierne (tylko fix)

Naprawdę nie można nic z tym zrobić zależy mi na tym zeby okna były takie jak w projekcie (nawet jakbym musiał więcej zapłacić oczywiście w granicach rozsądku)

Witaj,

z połączenia garderoby z łazienką wychodzi faktycznie 10.2 m2 użytkowej, ale rzeczywistej jest 13.8 i perspektywa na wannę pod oknem dachowym :).

Okna dokładnie takie, jak z projektu można wykonać z aluminium. Wtedy nie ma problemów i z uchylnymi w dużym formacie i z wielkimi fixami. Mam takie w biurze. Ale to już naprawdę sporo kosztuje...

dorisa
17-10-2010, 21:07
Witam,
My podobnie jak karo_ również nie jesteśmy zwolennikami balkoników, stąd nasz wybór tego właśnie projektu. Wprowadziliśmy kilka zmian. I tak na przykład nad wykuszem z jadalni robimy daszek z dachówki (chcemy zapobiec już na wstępie ewentualnym przeciekom - dużo forumowiczów pisze o przeciekających wykuszach).
Jeśli chodzi o nasz układ pomieszczeń na poddaszu, to przedstawia to poniższy rysunek. Dla nas to najlepsze rozwiązanie. A pralnie zamierzamy mieć na parterze.
pozdrawiam
Dorota
27372

Krzysiek.A
18-10-2010, 19:48
Witam,
Projekt Praktyczny 3 zakupiony :) , na wiosnę powinienem zacząć budowę :) oczywiście jak wyrobie się z cała dokumentacja

Krzysiek.A
25-10-2010, 19:04
Witam,
My podobnie jak karo_ również nie jesteśmy zwolennikami balkoników, stąd nasz wybór tego właśnie projektu. Wprowadziliśmy kilka zmian. I tak na przykład nad wykuszem z jadalni robimy daszek z dachówki (chcemy zapobiec już na wstępie ewentualnym przeciekom - dużo forumowiczów pisze o przeciekających wykuszach).
Jeśli chodzi o nasz układ pomieszczeń na poddaszu, to przedstawia to poniższy rysunek. Dla nas to najlepsze rozwiązanie. A pralnie zamierzamy mieć na parterze.
pozdrawiam
Dorota
27372

Możesz mi napisać w którym dokładnie miejscu chcesz umieścić pralnie na parterze

dorisa
26-10-2010, 20:28
witam,
pralnia będzie albo na dole w łazience - tuż pod schodami, albo jeśli wybierzemy drugi wariant (mniejsza łazienka - wejście pod schody o kotłowni) wtedy pralnie wydzieli się z kotłowni. Kotłownia u nas jest większa z racji rezygnacji z garażu.

Zaryl
29-10-2010, 00:27
Witam,
mam wielką prośbę do osób, które już zrobiły lub właśnie kryją dach Praktycznego o jakieś real fotki :)
Z góry dzięki i pozdrawiam

karo_
29-10-2010, 18:45
Witam,
mam wielką prośbę do osób, które już zrobiły lub właśnie kryją dach Praktycznego o jakieś real fotki :)
Z góry dzięki i pozdrawiam

Poniżej dwa ujęcia... dach jeszcze nie skończony, ale już nam się bardzo podobają obróbki blacharskie :)

miejski
29-10-2010, 21:55
karo_, a jaka to dachówka?

kpp
29-10-2010, 22:30
Poniżej dwa ujęcia... dach jeszcze nie skończony, ale już nam się bardzo podobają obróbki blacharskie :)

Witam!

Czy możesz zdradzić kilka szczegółów tych obróbek blacharskich: jakiej firmy blacha i jaki to kolor RAL? Rzeczywizcie wyglądają bardzo ładnie:) Ja marzę właśnie o takich:)

kpp
29-10-2010, 22:34
Poniżej dwa ujęcia... dach jeszcze nie skończony, ale już nam się bardzo podobają obróbki blacharskie :)

Mam jeszcze pytanie co do orynnowania: jaka to firma i jaki kolor ? :)

Z góry dziekuję za odp:)

Zaryl
29-10-2010, 23:38
Poniżej dwa ujęcia... dach jeszcze nie skończony, ale już nam się bardzo podobają obróbki blacharskie :)

karo_ dzięki za fotki,
choć liczę, że jeszcze jakieś zamieścisz - szczególnie te zrobione od frontu, gdzie widać całą bryłę domu.
Bardzo jestem ciekaw jak wyglądają w realu proporcje garażu i domu.
Pozdrawiam.

ps. bardzo ładna dachówka :)

karo_
30-10-2010, 07:00
Witam,

i od razu odpowiadam na pytania:
- dachówka, którą kładziemy to Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba. Nie do końca matowa (ma lekki metalizujący połysk),
- system rynnowy i blacha na obróbki wykonane są z tego samego materiału i pochodzą od tego samego producenta - to Rheinzink Patyna Pro w kolorze szaroniebieskim. Niestety nie znam koloru RAL - doboru dokonaliśmy przykładając wożoną w bagażniku wzorcową dachówkę do próbki blachy i bardzo nam pasowało to zestawienie antracytu i szaroniebieskiego. Rheinzink ma jeszcze odcień grafitowy tej Patyny pro, ale dla nas już za bardzo wchodził on w zielono-szary.

Pan Józef, który jest autorem obróbek, miał obawy przed efektem estetycznym połączenia takiej dość jasnej blachy z dachem, ale sam był zaskoczony pozytywnie efektem.

Zdjęć domu dołączę więcej jak znikną już te wszystkie rusztowania i ostatnie szalunki.

Udanego weekendu Wszystkim!

kpp
30-10-2010, 14:15
Witam,

i od razu odpowiadam na pytania:
- dachówka, którą kładziemy to Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba. Nie do końca matowa (ma lekki metalizujący połysk),
- system rynnowy i blacha na obróbki wykonane są z tego samego materiału i pochodzą od tego samego producenta - to Rheinzink Patyna Pro w kolorze szaroniebieskim. Niestety nie znam koloru RAL - doboru dokonaliśmy przykładając wożoną w bagażniku wzorcową dachówkę do próbki blachy i bardzo nam pasowało to zestawienie antracytu i szaroniebieskiego. Rheinzink ma jeszcze odcień grafitowy tej Patyny pro, ale dla nas już za bardzo wchodził on w zielono-szary.

Pan Józef, który jest autorem obróbek, miał obawy przed efektem estetycznym połączenia takiej dość jasnej blachy z dachem, ale sam był zaskoczony pozytywnie efektem.

Zdjęć domu dołączę więcej jak znikną już te wszystkie rusztowania i ostatnie szalunki.

Udanego weekendu Wszystkim!

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź,.Ja właściwie jestem już zdecydowana na dokładnie takie obróbki jak u Was. Zakochałam się w nich:)
Nie wiem tylko czemu w projekcie zalecają niby ciemną blachę, taką w kolorze dachówki skoro jaśniejsza wygląda rewelacyjnie. Widocznie rzecz gustu:)

A zastanawialiście się może nad wykończeniem attyki i parapetami? Czy też z tej samej blachy czy może jak w projekcie RAL 7004?

Pozdrawiam serdecznie*

Jarrek
01-11-2010, 04:52
Witam

Rzeczywiscie dach super sie bedzie prezentowal :)

Otrzymalem pare wycen okien, ale sporo firm oferuje dzielone najwieksze okna, co mi dosc mocno nie lezy :) ale poki co dostalem z jednej firmy wyce na okna jak w projekcie nawet najwieksze w jednej tafli. jest to Firma Bertrand z Wejherowa profil 83mm 6 komor pakiet trzyszybowy itd okna energooszczedne ogolnie, cena okien bez montarzu ok 25000zl.

za wycena dachu wkrotce rusze:)

pozdrawiam

Jarek

miejski
01-11-2010, 22:51
Jarku,

Przyznam, że problem dużych okien niedzielonych też mi spędzał sen z oczu. Co prawda DzW zaprojektowały dom z oknami drewnianym z f-my Adpol (i być może drewniane da się takie duże wykonać), ale ja już się z tym pogodziłem że 2 największe okna będą przedzielone na pół.

Co do Twojej propozycji, to zerknąłem na stronę tej firmy, o której pierwszy raz słyszę. Zapewne dostałeś propozycję okien Trend XL (grubość profilu by się zgadzała). Muszę przyznać, że na stronie są tylko same ogólniki. Nie wiadomo jakiej firmy profilu używają, jakich okuć itp.

Poza tym wrzucając nazwę firmy do wyszukiwarki wychodzą takie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?109900-BERTRAND-NIE!!!!(produkuje-okna-dzwi-parapety...)) kwiatki.

Powiem tak: robiłem ok. 5 wycen okien do Praktycznego i w żadnej z firm (takich jak Jezierski, Oknoplast Kraków, Avante) nie zaoferowano mi okien 240X235 i 270x235 w fixie w standardowym wykonaniu w jednej tafli. Bądź więc ostrożny z tą ofertą i zapytaj czy na te 2 okna udzielą Ci gwarancji.

gaga33
02-11-2010, 15:37
Witam wszytskich, po bardzo długim wyszukiwaniu wymarzonego projektu znalazlam ten jedyny- jest to prjekt " Z Fasonem" z pracowni "Domy z wizją" , tylko nigdzie w internecie nie mogą znależć wiadomości na temat tego projektu, proszę wszytskich o spostrzeżenia na temat projektu,jakie byście wprowadzili zmiany , jak można ograniczyć koszty... Jeszcze czeka mnie wizyta w gminie-mam nadzieje ze będę mogła wybrać ten projekt i nie będzie problemów z dachem 22 stopnie:) Czekam na wasze uwagi, pomysły:)A może ktoś kupił już ten projekt z pracowni i jest w trakcie budowy?Wiem , że jest to jeden z nowszych projektów.
Pozdrawiam wszytskich budujących
Aneta

gaga33
02-11-2010, 15:56
Witam wszytskich, po bardzo długim wyszukiwaniu wymarzonego projektu znalazlam ten jedyny- jest to prjekt " Z Fasonem" z pracowni "Domy z wizją" , tylko nigdzie w internecie nie mogą znależć wiadomości na temat tego projektu, proszę wszytskich o spostrzeżenia na temat projektu,jakie byście wprowadzili zmiany , jak można ograniczyć koszty... Jeszcze czeka mnie wizyta w gminie-mam nadzieje ze będę mogła wybrać ten projekt i nie będzie problemów z dachem 22 stopnie:) Czekam na wasze uwagi, pomysły:)A może ktoś kupił już ten projekt z pracowni i jest w trakcie budowy?Wiem , że jest to jeden z nowszych projektów.
Pozdrawiam wszytskich budujących
Aneta

divar
02-11-2010, 20:05
Miejski,

Zrobiłem wycenę okien w Avante (zachodniopomorskie). Profil FORTE (6 komorowy), szyba superclima U = 0,5. Cena 22 400,00. Pracownik kontaktował się z fabryką, która stwierdziła, że nie widzi przeszkód aby wykonać fixy w jednej tafli.

Pozdrawiam
Divar

Krzysiek.A
02-11-2010, 20:35
Miejski,

Zrobiłem wycenę okien w Avante (zachodniopomorskie). Profil FORTE (6 komorowy), szyba superclima U = 0,5. Cena 22 400,00. Pracownik kontaktował się z fabryką, która stwierdziła, że nie widzi przeszkód aby wykonać fixy w jednej tafli.

Pozdrawiam
Divar

divar to mnie ucieszyłeś tą wiadomością podaj mi namiary na firmę w której robiłeś wycenę . Ja zaczynam budowę w marcu wiec powoli też zaczełem szukac okien , zalezy mi na oknach w jednej tafli
Pozdrawiam
Krzysiek

miejski
02-11-2010, 21:21
Ja swoją wycenę okien Avante dostałem w wersji Idea, więc tu może się kryje odpowiedź. Być może da się to wykonać w profilu Forte,a w Idea nie.

Jarrek
02-11-2010, 22:52
Miejski

sprawa ma sie tak ze daja 5 lat gwarancji na te duze okna itd, na reszte jest promocja ze daja 10 lat, ale za to dla okna z gabinetu jezeli ma byc otwierane lub uchylne to nie chca dac gwarancji za duza tafla ruchoma , i chyba zrobie fixa tam. podaj meila to podesle ci ich wycene itd z parametrami okien, http://www.bertrand.pl/
wczoraj wyslalem zapytanie odnosnie okien Avante zobaczymy co mi powiedza:)

miejski
03-11-2010, 08:43
No właśnie z gabinetowym też jest problem. Otwór mam 120x235, a chcą okno RU max 110x230 zrobić. Jak dla mnie fix tam średnio pasuje, bo nie można wyjść na taras, nie mówiąc już o przewietrzeniu tego pokoju.

Whistle
03-11-2010, 20:21
Witam wszystkich! Chcialam dolaczyc do grona sympatykow projektow : Praktyczny 1 i 2:) Z zainteresowaniem przeczytalam wszystkie wypowiedzi oraz obejrzalam zamieszczone zdjecia. Sama zakupilam juz projekt Praktyczny 2 i na wiosne chcialabym rozpoczac budowe, wiec chetnie zobaczylabym jeszcze kilka fotek z placu budowy:) Aga979 nie pojawila sie na forum od kilku tygodni, wiec karo_ - nie moge sie doczekac kolejnych zdjec:) Swoj dom bede budowac w Wielkopolsce, wiec jesli ktos ma jakies cenne namiary w tym rejonie to bede wdzieczna. Sama mam rowniez troche znajomosci, wiec chetnie sluze pomoca:)

Zaryl
03-11-2010, 21:11
Witam wszystkich! Chcialam dolaczyc do grona sympatykow projektow : Praktyczny 1 i 2:) Z zainteresowaniem przeczytalam wszystkie wypowiedzi oraz obejrzalam zamieszczone zdjecia. Sama zakupilam juz projekt Praktyczny 2 i na wiosne chcialabym rozpoczac budowe, wiec chetnie zobaczylabym jeszcze kilka fotek z placu budowy:) Aga979 nie pojawila sie na forum od kilku tygodni, wiec karo_ - nie moge sie doczekac kolejnych zdjec:) Swoj dom bede budowac w Wielkopolsce, wiec jesli ktos ma jakies cenne namiary w tym rejonie to bede wdzieczna. Sama mam rowniez troche znajomosci, wiec chetnie sluze pomoca:)

Whistle, planujesz jakieś zmiany w projekcie? Jeśli tak to możesz zdradzić jakie?
Ja też planuje budowę Praktycznego 2 (w Łodzi) na wiosnę i z tych bardziej istotnych zmian w projekcie to poszerzenie garażu.
pozdrawiam

żona m
03-11-2010, 21:12
''Aga979 nie pojawila sie na forum od kilku tygodni''

aga już pewnie wykończeniówkę robi, jak nas zarzuci fotkami to się zdziwimy;) ale nie ukrywam, ze zaglądam codziennie, i sprawdzam, czy coś wstawiła nowego.

Whistle
04-11-2010, 08:05
Zaryl, na dzien dzisiejszy planuje kilka zmian, ale raczej nie wymyslilam nic innowacyjnego w stosunku do wypowiedzi innych uzytkownikow na tym forum. Zgodze sie natomiast w tymi wypowiedziami, z ktorych wynikalo, ze najlepiej trzymac sie wizualnej strony projektu, jak tylko jest to mozliwe, aby nie stracil na swojej atrakcyjnosci.
Posiadam waska dzialke, wiec nie ma u mnie mowy o poszerzaniu czegokolwiek, ale jesli chodzi o garaz to faktycznie chcialabym zabudowac te czesc wychodzaca z kotlowni na ogrod, zeby uzyskac dodatkowa przetrzen na przychowywanie paliwa stalego ( nie ma u mnie jeszcze przylacza gazu). Kolejna zmiana to zwezenie wykusza w jadalni o jedna cegle - ale znow wynika to z rozmiarow mojej dzialki. Ponadto raczej nie bede zwiekszac gabinetu. Po pierwsze boje sie, ze zmieni to znacznie bryle budynku, a po drugie chcialabym miec chociaz czesc zadaszonego tarasu. Likwiduje natomiast male okna kuchenne - wydaje mi sie zbedne. Okna w jadalni chcialabym oddzielic waskim bloczkiem naroznym, tak jak w salonie. cos musze jeszcze wykombinowac z drzwiami do toalety na dole, zeby faktycznie jej wnetrze nie bylo az tak widoczne dla gosci w salonie. Na pietrze chyba nie bede nic zmieniac. Pierwotnie chcialam miec jedna lazienke, poniewaz zawsze marzylam o duzym salonie lazienkowym, ale mnostwo moich znajomych uwaza, ze posoadanie zamknietego dla siebie"apartamentu" w postaci sypialni, garderoby i lazienki to o wiele lepszy pomysl, pozwalajacy na pelna swobode gospodarzom domu:) To chyba tyle na ten moment. Przyznam sie jednak, ze w przyszlym tygodniu jestem umowiona z moim kuzynem, ktory od lat prowadzi hurtownie materialow budowalnych i krotko mowiac jest obyty w tematem budowy, na przegladanie projektu i mysle, ze czasem moze tych zmian pojawic sie wowczas wiecej:) Podejrzewam, ze wyleje mi zimny kubel wody na glowe:) wlasciwie juz na wstepie zaznaczyl, ze technologia robienia tarasu ( tak jak jest to opisane na stronce firmy Telleborg) jest bardzo kosztowna i byc moze zasugeruje mi jakies inne rozwiazanie. W tym miejscu ja mam pytanie wszystkich sympatykow forum. Czy ktos moze juz dostal wycene albo nawet robil taras zgodnie z technologia zawarta w projekcie? Chyba na forum jak dotad zadna konkretna suma nie padla, a ja jestem ciekawa jaki jest faktyczny koszt zrobienia tego tarasu nad garazem. Pozdrawiam!

Zaryl
04-11-2010, 22:25
... jesli chodzi o garaz to faktycznie chcialabym zabudowac te czesc wychodzaca z kotlowni na ogrod...

Proponuje przy tej zmianie zrobić wejście pod schody i wykorzystać tą pustkę pod schodami na kolejny kawałek pomieszczenia gospodarczego.
Ja chyba tak zrobię.
Pozdrawiam

anev
05-11-2010, 15:17
:welcome:
Witam Wszystkich Praktycznych i dołączam do grona budujących,
mój praktyczny już wolno zaczyna wynurzać się z dołka;)

Whistle
05-11-2010, 19:04
Zaryl, wejscie pod schody to calkiem fajny pomysl:) Wlasciwie to nawet nie musialabym zabudowywac calej tej czesci wychodzacej na ogrod ( "paniczny strach" przed znieksztalcaniem byryly domu;))
Z innej beczki to chcialam nawiazac do tematu wentylacji mechanicznej. Kupilam juz nawet projekt takiej instalacji, ale okazuje sie (wg specjalistow - nie chce wdawac sie w szczegoly, ale powiedzmy, ze informacja jest z pierwszej reki), ze gra jest nie warta swieczki. Biorac pod uwage cene instalacji i rekuperatora oraz rachunki za prad (srednio 106 W przez 24h) ma byc to koszt rownowazny w ogrzewaniem domu przez wiele lat - czyli jakies 30 -40tys. Co o tym myslicie?
Anev witaj! Masz jakies ciekawe pomysly dotyczace projektu?

ja_gab1
05-11-2010, 21:14
Po długich przemyśleniach zrezygnowałem z wentylacji mechanicznej. Dlaczego? Po pierwsze-rodzina lubi spać przy otwartych oknach, a w lecie te okna są cały czas otwarte. W takim wypadku went mech mija się z celem. Po drugie-koszty które się nie zwrócą.

karo_
05-11-2010, 22:00
Proponuje przy tej zmianie zrobić wejście pod schody i wykorzystać tą pustkę pod schodami na kolejny kawałek pomieszczenia gospodarczego.
Ja chyba tak zrobię.
Pozdrawiam

My tak właśnie uczyniliśmy :) Zmiana pozornie niewielka (przesunięcie o 1 m), lecz pozwala na zaadaptowanie całkiem sporej przestrzeni pod schodami, bez zachwiania proporcjami bryły domu i bez likwidacji podcienia.
Nasz Praktyczny 2 jest już na finiszu SSO:) jutro finał wszelkich prac - tzn. taką mamy nadzieję :) Budowa była planowana na 2,5 miesiąca. Zajęła nam dokładnie 11 tygodni z tygodniowym przestojem na deszcze włącznie :)
Jeśli pogoda pozwoli, zrobimy kilka zdjęć i coś podrzucę na forum.

Miłego weekendu

Jarrek
05-11-2010, 22:14
Zaryl, wejscie pod schody to calkiem fajny pomysl:) Wlasciwie to nawet nie musialabym zabudowywac calej tej czesci wychodzacej na ogrod ( "paniczny strach" przed znieksztalcaniem byryly domu;))
Z innej beczki to chcialam nawiazac do tematu wentylacji mechanicznej. Kupilam juz nawet projekt takiej instalacji, ale okazuje sie (wg specjalistow - nie chce wdawac sie w szczegoly, ale powiedzmy, ze informacja jest z pierwszej reki), ze gra jest nie warta swieczki. Biorac pod uwage cene instalacji i rekuperatora oraz rachunki za prad (srednio 106 W przez 24h) ma byc to koszt rownowazny w ogrzewaniem domu przez wiele lat - czyli jakies 30 -40tys. Co o tym myslicie?
Anev witaj! Masz jakies ciekawe pomysly dotyczace projektu?

zalezy kto czego oczekuje od tej wentylacji. przy grawitacyjnej zima masz za duza wentylacje pomieszczen mocno to wychladza dom, wiec przy mechanicznej regulujesz sobie jak chcesz. Nowe rekuperatory z wentylatorami na prad staly zuzywaja ok 20W, wentylujesz dom na ok 25% wydajnosci centrali, zawsze swieze zawsze czyste powietrze w domu, zadnej wilgoci itd. jest duzo plusow, wiecej napewno niz minusow. Wiem cena tez nie jest mala ale sadze ze warto, a przy okazji robiac ja juz na etapie poczatku nie budujesz kominow wentylacyjnych, do okien nie dajesz nawiewnikow itd itd, wiec wcale duzo drozej nie wyjdzie, a komfort o wiele lepszy, nie mowiac o rachunkach za ogrzewanie

a powiedz skad ten projekt tej wentylacji?


pozdrawiam

Jarek

Jarrek
05-11-2010, 22:26
Miejski,

Zrobiłem wycenę okien w Avante (zachodniopomorskie). Profil FORTE (6 komorowy), szyba superclima U = 0,5. Cena 22 400,00. Pracownik kontaktował się z fabryką, która stwierdziła, że nie widzi przeszkód aby wykonać fixy w jednej tafli.

Pozdrawiam
Divar


witaj Divar

napewno to salonowe okno tez ci powiedzieli ze bedzie w jednej tafli ? 270x235?
ja zrobilem wycene tez Avante profil Forte itd 3 szyby itd itd, ale to okno salonowe chca robic dzielone;/;/;/ i cena za wszystko z montazem to 25114zl

pozdrawiam

Jarek

Jarrek
05-11-2010, 22:33
jeszcze co do ceny rekuperacji tj, cala instalacja na sztywnych rurach spiro ocieplonych i z rekuperatorem Brink renowent to wydatek ok 17 tys zl.

Whistle
05-11-2010, 22:36
Jarrek, projekt wentylacji mech. zakupilam dodatkowo przy okazji zakupu projektu domu - calosc z pracowni domow z wizja.
Karo_ czekamy z utesknieniem na zdjecia:)
pozdrawiam!

Jarrek
05-11-2010, 22:50
Whistle

A mozesz cos wiecej powiedziec na temat tego projektu?
jakie kanaly, z czego itd? jaka wydajnosc centralki?


pozdrawiam

Jarek

Whistle
05-11-2010, 23:25
Jarek, projekt, ktory posiadam jest zrobiony przez firme: rekuperatory.pl. Centralka to ComfoAir 350 ERV EASE. Potrzebna wydajnosc to 330m3/h. Koszt tej centralki to minimum 10tys zl ( zgodnie z cennikiem na stronce tej firmy) . Kanaly wykonane sa z przewodow AF 013 i AF019 oraz rury RZ250. Oczywiscie trzeba dodac jeszcze elementy takie jak: zawor wyciagowy, zawor nawiewny, ramki motanzowe, kolanka, trojniki, redukcje i przepustnice. Patrzac na projekt metraz przewodow jest dosc duzy wobec czego wykonanie instalacji w kwocie 17 tys wydaje sie malo realne. Dla przykladu rura RZ250 kosztuje 20zl za 1 metr. Dla tej centralki sredni pobor pradu to 106W, jedynie dla stanu niskiego jest 23W, natomiast wysoki to 240W. Biorac pod uwage ceny pradu w Polsce instalacja ta wydaje sie byc malo oplacalna. Sam rekuperator w projekcie jest umiejscowiony w kotlowni obok pieca gazowego. Jesli nasuna Ci sie jeszcze jakies pytania, to chetnie odpowiem jutro. Pozdrawiam!

Jarrek
06-11-2010, 00:44
Jarek, projekt, ktory posiadam jest zrobiony przez firme: rekuperatory.pl. Centralka to ComfoAir 350 ERV EASE. Potrzebna wydajnosc to 330m3/h. Koszt tej centralki to minimum 10tys zl ( zgodnie z cennikiem na stronce tej firmy) . Kanaly wykonane sa z przewodow AF 013 i AF019 oraz rury RZ250. Oczywiscie trzeba dodac jeszcze elementy takie jak: zawor wyciagowy, zawor nawiewny, ramki motanzowe, kolanka, trojniki, redukcje i przepustnice. Patrzac na projekt metraz przewodow jest dosc duzy wobec czego wykonanie instalacji w kwocie 17 tys wydaje sie malo realne. Dla przykladu rura RZ250 kosztuje 20zl za 1 metr. Dla tej centralki sredni pobor pradu to 106W, jedynie dla stanu niskiego jest 23W, natomiast wysoki to 240W. Biorac pod uwage ceny pradu w Polsce instalacja ta wydaje sie byc malo oplacalna. Sam rekuperator w projekcie jest umiejscowiony w kotlowni obok pieca gazowego. Jesli nasuna Ci sie jeszcze jakies pytania, to chetnie odpowiem jutro. Pozdrawiam!

ten rekuperator jest dosc drogi w zakupie, ja robilem wycene w AIRCOMFORT GDYNIA, i koszt instalacji calkowity byl ok 12 tys z tego co pamietam + rekuperator (do wyboru), ten StorkAir proponowany w projekcie jest to jakby mercedes ale jak ktos kiedys na forum powiedzial ze i dobrym VW tez sie pojezdzi. ten rekuperator o ktorym wspomnialem ma te same funkcje i parametry co storkair ale jest sporo tanszy.
Po skrotach to w sumie nie wiem co oznaczaja i jakie to sa rury, ale spiro tj. stalowe ocynkowane sztywne sluzace do wentylacji to ok 40 zl/3m fi100.
co do poboru pradu to wyglada to jak piszesz mniej wiecdej, ale na ogol rekuperator chodzi na 25% wydajnosci tj na najnizszym biegu, i to w zupelnosci wystarcza, bo nie trzeba wymieniac calej kubatury powierza w ciagu godziny wystarczy w 100% 0,3 wymiany/h.

jest mozliwosc abys zeskanowal mi ten projekt do wgladu ?

pozdrawiam

Jarek

Whistle
06-11-2010, 09:50
Karo skoro Twoja budowa już na finiszu to napisz prosze cos wiecej na temat wykonczenia tarasów (izolacja). Czy robiłes to zgodnie z projektem czy jakas inna metoda? Jaki jest przyblizony koszt tego tarasu?

anev
06-11-2010, 12:18
Parę zmian wprowadziliśmy ale raczej nic oryginalnego,
-likwidacja małego okna w kuchni
- przeszklenie całego wykusza
- wejście do toalety na dole z wiatrołapu - tu jeszcze ostatecznej decyzji nie ma :confused:
- na górze tylko dwie sypialnie , połączymy te mniejsze z wejściem na przeciw okna
- będzie jedna łazienka z oddzielnym wc i pralnia
to na razie tyle ... ale do ścianek działowych to nam jeszcze daleko więc wszystko się może zdarzyć;)
Zmieniamy także balustrady nad garażem chcemy mieć tu taras mocno użytkowy który nie będzie zamieniał się w basen, a ten murek trochę nas niepokoi.

piotrgawlik
06-11-2010, 18:38
A u Nas "Praktycznie" jest tak.

piotrgawlik
06-11-2010, 18:41
A było tak :)

anev
06-11-2010, 18:50
A u Nas "Praktycznie" jest tak.

No to jesteśmy Praktycznie na tym samym etapie:yes:

divar
06-11-2010, 23:35
witaj Divar

napewno to salonowe okno tez ci powiedzieli ze bedzie w jednej tafli ? 270x235?
ja zrobilem wycene tez Avante profil Forte itd 3 szyby itd itd, ale to okno salonowe chca robic dzielone;/;/;/ i cena za wszystko z montazem to 25114zl

pozdrawiam

Jarek

Jarku,

przecież nie żartowałem. Mam przed sobą wycenę. Jeśli chodzi o wentylację mec to wycena firmy rekuperatory.pl wygląda następująco:
1. AERIS CA 350 Standard/Ease 7900,00 / 9700,00
2. Materiały wentylacyjne 10500,00
3. Montaż 4950,00 +7% Vat

Pozd
Divar

miejski
06-11-2010, 23:45
A u Nas "Praktycznie" jest tak.

Skąd ja znam ten kształt :-)

karo_
07-11-2010, 18:13
Witam Wszystkich Praktycznych,

wczoraj zakończyliśmy prace budowlane do SSO. Pogoda dała nam szansę wyrobić się w czasie i dopiero po wielu dniach bez opadów, na pożegnanie naszych górali, totalnie się popsuła.
Pochmurne niebo nie pozwoliło nam zrobić ładnie doświetlonych ujęć domu, zatem dla zainteresowanych dołączam zdjęcia bryły domu z różnej perspektywy w odcieniach smutnojesiennych.
Naszym zdaniem dom wypadł bardzo proporcjonalnie, bryła garażu, choć zauważalnie duża, nie zdominowała reszty domu. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z poddasza, bo pokoje są stosunkowo duże i nawet w taki szarobury dzień dobrze doświetlone. To samo tyczy się łazienki i pralni. No i wielki plus za przestrzeń i światło w holu, jakie daje otwarta klatka schodowa z dużym oknem :)
Co do tarasu - zabieramy się za niego od razu wiosną, przed tynkowaniem. Tymczasem pokryliśmy go papą - prawdopodobnie nie będziemy jej zdzierać, a wykorzystamy jako kolejną warstwę izolacji. Planujemy wykonać wykończenie raczej wg wskazówek projektantów.

P.S. Schody wejściowe jeszcze nie rozszalowane, bo zalane dopiero wczoraj. No i czekają nas wielkie porządki na polu bitwy wokół domu :) A potem równanie terenu

ja_gab1
07-11-2010, 19:24
Gratulacje, ja za niecały miesiąc zamierzam mieć podobny stan. Lecz ciekawość woła o zdjęcia poddasza. Jeśli jest tak możliwość to proszę o kilka zdjęć.

Whistle
07-11-2010, 21:09
Gratulacje! Domek wygląda świetnie :) Dachowka wyglada imponujaco i sama bryla robi dobre wrazenie. Dzieki za umieszczenie zdjec. Moja ciekawosc woła o zblizenie trzeciego ujecia gdzie jest czesciowo zabudowana wneka wychodzaca z kotlowni na ogrod. Jak wspominalam, tez chcialabym ja czesciowo zabudowac, wiec bardzo chcialabym wiedziec jak to wyglada (to tak przy okazji kolejnej wyprawy nadzialke z aparatem:)) Pozdrawiam!

Jarrek
08-11-2010, 00:43
Karo_


a powiedz jak tam z drzewem na wiezbe? wystarczylo to co w projekcie jest ten orientacyjny wykaz?

ja zamawilem wczoraj i facet mowil ze czegos jest za malo, ale zapomnialem co to teraz a nie zapisalem. :) a krokwie zwiekszylem do 22cm zeby wiecej welny napchac:)


pozdrawiam

Jarek

miejski
08-11-2010, 17:25
Domek wygląda super :-)

Mam 2 pytanka:
1. Czym obudowaliście kominy?
2. Nie obawiacie się , że w zimie woda dostanie się do pustaków na krawędziach tarasu i one popękają. Widzę, że są czymś przykryte (na tarasie), ale czy to wystarczy? Sam mam ten dylemat czy robić te 2 warstwy pustaka teraz, czy wiosną.

karo_
08-11-2010, 18:19
Karo_


a powiedz jak tam z drzewem na wiezbe? wystarczylo to co w projekcie jest ten orientacyjny wykaz?

ja zamawilem wczoraj i facet mowil ze czegos jest za malo, ale zapomnialem co to teraz a nie zapisalem. :) a krokwie zwiekszylem do 22cm zeby wiecej welny napchac:)


pozdrawiam

Jarek

Witam Jarku,

zamawialiśmy więźbę wg wykazu. Wszystko się zgadzało. Wykaz zresztą zakładał niewielki zapas na długościach. Jedynie trzeba zwrócić uwagę, by murłaty zamówić w odcinkach o dobrej długości, bo u nas wyszło na styk.

karo_
08-11-2010, 18:27
Domek wygląda super :-)

Mam 2 pytanka:
1. Czym obudowaliście kominy?
2. Nie obawiacie się , że w zimie woda dostanie się do pustaków na krawędziach tarasu i one popękają. Widzę, że są czymś przykryte (na tarasie), ale czy to wystarczy? Sam mam ten dylemat czy robić te 2 warstwy pustaka teraz, czy wiosną.

Witaj Miejski,

od razu do rzeczy:
- kominy obudowane są klinkierem połówkowym Roben Faro z pełną fugą, wykończone czarną blachą. Wszystkim, którzy zdecydują się na klinkier zamiast blachy na całości komina, zalecamy upewnienie się, czy aby budowlańcy naprawdę potrafią dobrze i równo murować połówką. Nasz wygląda ok, ale zachwytu nie wzbudza...
- co do zabezpieczenia tarasu: na pustakach mamy jeszcze 2 warstwy pełnej cegły, na to papa. Także nie powinno być problemu z wodą w tym miejscu...

żona m
09-11-2010, 13:33
Witam Wszystkich Praktycznych,

wczoraj zakończyliśmy prace budowlane do SSO. Pogoda dała nam szansę wyrobić się w czasie i dopiero po wielu dniach bez opadów, na pożegnanie naszych górali, totalnie się popsuła.
Pochmurne niebo nie pozwoliło nam zrobić ładnie doświetlonych ujęć domu, zatem dla zainteresowanych dołączam zdjęcia bryły domu z różnej perspektywy w odcieniach smutnojesiennych.
Naszym zdaniem dom wypadł bardzo proporcjonalnie, bryła garażu, choć zauważalnie duża, nie zdominowała reszty domu. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z poddasza, bo pokoje są stosunkowo duże i nawet w taki szarobury dzień dobrze doświetlone. To samo tyczy się łazienki i pralni. No i wielki plus za przestrzeń i światło w holu, jakie daje otwarta klatka schodowa z dużym oknem :)
Co do tarasu - zabieramy się za niego od razu wiosną, przed tynkowaniem. Tymczasem pokryliśmy go papą - prawdopodobnie nie będziemy jej zdzierać, a wykorzystamy jako kolejną warstwę izolacji. Planujemy wykonać wykończenie raczej wg wskazówek projektantów.

P.S. Schody wejściowe jeszcze nie rozszalowane, bo zalane dopiero wczoraj. No i czekają nas wielkie porządki na polu bitwy wokół domu :) A potem równanie terenu

Karo domek wygląda rewelacyjnie, nawet podwójny garaż mu nie zaszkodził. Mam pytanie, czy wstawiacie okna na zimę, czy zabijacie dechami i czekacie do wiosny?

kloniak
09-11-2010, 15:20
Witam serdecznie wszystkich sympatyków Praktycznego i jednocześnie gratuluję Wam dobrego gustu :)
Moja przygoda z Praktycznym 3, bo na niego ostatecznie padł wybór, zaczeła się od szukania poprawek wnętrza do projektu, który posiadam od ponad roku (Odpowiedni D92L z Muratora). Przeglądając tysiące stron natknąłem się na Domy z Wizją i kiedy zobaczyłem Praktycznego 3 od razu się w nim zakochałem :D
Nie wiedziałem tylko jak sobie poradzić w drzwiami do wc i gabinetu. Ponadto żonie zależało, żeby schody stanowiły element zdobiący wnętrze a nie były tylko "zwykła klatką schodową".
Po szybkiej analizie Waszych pomysłów, postanowiłem u mnie zmienić następujące rzeczy:
1. Zrezygnowałem z mini zadaszenia nad tarasem i małego okna w salonie przesuwając gabinet na zewnątrz, równo z linią budunku.
2. Przesunąłem schody i jednocześnie zmieniłem ich kierunek (z lewej do prawej) - schody będą systemowe podobne do tych z projektu "Z charakterem" z DzW, dzięki czemu, drzwi do gabinetu zmieszczą się spokojnie pod schodami i nie będzie ich widać z salonu.
3. Zmniejszyłem kotłownie, dzięki czemu zmieniłem ustawienie WC i teraz drzwi są na tej samej ścianie co wejście do salonu.
Całość wydaje mi się całkiem całkiem, ale czekam na Wasze opinie co o tym myślicie.
Poniżej zamieszczam projekt po moich przeróbkach i próbę wizualizacji salonu po zmianach :) (wybaczcie jakość ale jest to scan moich wypocin z ołówkiem w ręku)

Pozdrawiam

kloniak
09-11-2010, 15:41
P.S.
Jakby ktoś z Was ogarniał Photoshopa i był w stanie zrobić taką prawdziwą wizualizacje po moich zmianach to byłbym zobowiązany :)

Pozdr.

piotrgawlik
09-11-2010, 16:57
Witam
Korzystając z pogody przygotowani jesteśmy do wznoszenia ścian parteru :).
Ma ktoś może zestawienie systemów kominowych zgodnie z projektem?

miejski
09-11-2010, 18:56
Piotrze,
Co do kominów to nie jest tak "prosto".
Wejdź do mojego dziennika, a dokładniej:
tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4258855&viewfull=1#post4258855) oraz tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4320279&viewfull=1#post4320279)

A z czego murujesz, bo słabo widać na zdjęciu?

piotrgawlik
09-11-2010, 19:26
U220 Harasiuki, działówki również ceramika oraz troszkę cegły (obok kominka i w garażu). Czyli kominy tak jak u Ciebie w dzienniku są ok? Czy ważne jest przy zakupie czy później obrabiamy komin blachą czy klinkierem? A sprawdzałeś zamienniki Schiedla

miejski
09-11-2010, 19:54
Na razie kominy są wymurowane do stropu, ale nie było z nimi problemu żadnego.
Co do zamienników sprawdzałem tylko Icopal, ale były większe wymiarowo, a nie chciałem aby bardzo wystawały z rogu w kuchni. Poza tym wyszły drożej w wycenie od Schiedla, który chyba ludzie oceniają jako "mercedesa" wśród kominów systemowych.
Poza tym obsługa Schiedla była b. miła i fachowa i wiele mi doradzili.
Więc padło na Schiedel

Ile płaciłeś za 1 szt. tego U220 z Harasiuków?

piotrgawlik
09-11-2010, 19:57
Czy ważne jest przy zakupie czy później obrabiamy komin blachą czy klinkierem?

U220 loco budowa 1,65 netto

miejski
09-11-2010, 20:09
Czy ważne jest przy zakupie czy później obrabiamy komin blachą czy klinkierem?


Nie wiem.
Na wstępie myślałem o obłożeniu komina płytką klinkierową. Teraz, po zdjęciach jakie wstawił karo (oraz na wątku o "doskonałym" i "z charakterem"), myślę o obłożeniu ich właśnie blachą.
Dowiadywałem się już po zakupie Schiedla i nie ma problemu z Schiedlem w obu przypadkach.

divar
09-11-2010, 20:20
Czy ważne jest przy zakupie czy później obrabiamy komin blachą czy klinkierem?

U220 loco budowa 1,65 netto

Systemowe kominy nie nadają się do obrobienia płytkami klinkierowymi, tylko murowanie pełną cegłą klinkierową. Jeśli chodzi o dobór kominów to tak jak zaznaczył Miejski nie jest to sprawa prosta. Jeżeli instalujesz kocioł kondensacyjny to wystarczy wymurować szacht wentylacyjny ( 120,00 zł materiały) bez konieczności wydawania pieniędzy na komin systemowy. Pod kominek oczywiście systemówka np. Schiedel Rondo Plus. Tańszym rozwiązaniem jest IBF, różnica wynosi nawet 1400,00 zł.

Pozdr

miejski
09-11-2010, 20:37
Tańszym rozwiązaniem jest IBF, różnica wynosi nawet 1400,00 zł.


Czy ja wiem.
Szybkie sprawdzenie na Alledrogo i mamy:

KOMIN IBF CLASSIC fi 18 (180mm) H 4mb - 1358 zł

Do Praktycznego potrzeba ok. 8 mb - więc cena ww. będzie prawie 2 razy wieksza.

Ja za Schiedel Rondo Plus fi 20 8 mb zapłaciłem coś ok. 2700 (nie chce mi się teraz szukać faktury).

Wszystko jest kwestią cen i rabatów, a te czasami u przedstawicieli jednej firmy są znacząco różne.

divar
09-11-2010, 20:45
Czy ja wiem.
Szybkie sprawdzenie na Alledrogo i mamy:

KOMIN IBF CLASSIC fi 18 (180mm) H 4mb - 1358 zł

Do Praktycznego potrzeba ok. 8 mb - więc cena ww. będzie prawie 2 razy wieksza.



Ja za Schiedel Rondo Plus fi 20 8 mb zapłaciłem coś ok. 2700 (nie chce mi się teraz szukać faktury).

Wszystko jest kwestią cen i rabatów, a te czasami u przedstawicieli jednej firmy są znacząco różne.

Miejski,

To bardzo mało zapłaciłeś. 2700 zgadza się ale netto + kanały wentylacyjne. Najtańsza wycena IBF opiewała na kwotę 2451,00.

Pozdr
Divar

miejski
09-11-2010, 20:56
Zgadza się, sprawdziłem fakturę i cena brutto za Rondo Plus fi 20 (bez kanałów went.) wyszła mi 3174 zł

divar
09-11-2010, 21:04
Miejski,

Kupiłem 3000 szt. porothermu. Wydaje mi się że za dużo. Strop zalany a tyle jeszcze zostało. Na jakim etapie jesteś i ile według Twoich wyliczeń zużyjesz sztuk?

żona m
09-11-2010, 22:05
''myślę o obłożeniu ich właśnie blachą.''

miejski nawet o tym nie myśl;) cegła klinkierowa ma być.

miejski
09-11-2010, 22:36
Miejski,

Kupiłem 3000 szt. porothermu. Wydaje mi się że za dużo. Strop zalany a tyle jeszcze zostało. Na jakim etapie jesteś i ile według Twoich wyliczeń zużyjesz sztuk?

Wydaje mi się, że może być za dużo, bo zużyte mam ok. 36 palet, a już chyba większość ścian poddasza stoi.
Zakupiłem tyle samo, tyle że dowożą mi w miarę potrzeb z hurtowni, więc nadmiar mogę zwrócić.

mąż_wioli@
10-11-2010, 16:21
karo_





Mam pytanie dotyczące SSO,

czy realny koszt SSO jest zgodny z kosztorysem?

gienekw202
10-11-2010, 18:41
Witam serdecznie ,

Jestem zainteresowany projektem praktyczny 2 lustro. Czy może ktoś z Was buduje praktyczny 2 z cegły MAX 220 "markowicze" ? Jeżeli tak to proszę o informacje ile potrzeba zakupić tej cegły .

Ma drugie pytanie odnośnie ile metrów 2 maja ściany zew i wew.?

Dzięki i pozdrawiam

Gienekw202

monrem007
11-11-2010, 13:24
Witam,
na początku powiem że bardzo fajny watek tutaj się snuje na temat praktycznego. W przyszlym tygodniu kupuje projekt praktyczny 3 i przerabiam go - powiekszenie o dwa garaze i mala piwniczke pod garazem.
Mam jednak pytanie dotyczace warunkow zabudowy na dzialce...przez dzialke idzie rura z woda do sasiada - nie jest to zaden glowny wodociag tylko doprowadzenie rury do domku sasiada i do trzech dzialek sasiednich w tym mojej - czy jest jakos sprecyzowane w przepisach jaka musi byc zachowana odleglosc budynku mieszkalnego od takiej rury z woda... architekt wspominal ze 2 metry ale nie chce mi sie w to wierzyc... jezeli ktos wie to bardzo prosze o odpowiedz i z gory dziekuje:>:>

karo_
11-11-2010, 19:37
karo_





Mam pytanie dotyczące SSO,

czy realny koszt SSO jest zgodny z kosztorysem?

Witaj,

koszt SSO wg kosztorysu jest bardzo realny. W zasadzie można nawet zejść do ok 10-15% poniżej. W naszym przypadku było kilka kosztownych elementów pozakosztorysowych (o czym pisałam wcześniej, z największych to ceramiczna dachówka i dobra obróbka blacharska). Ale nawet mimo tego udało się zaoszczędzić ok 10% kwoty założonej w kosztorysie.

Już na początku sygnalizowałam, że wiele materiałów wyszło taniej niż zakładał kosztorys. Jednak stal, czy choćby blacha do obróbek to wydatek sporo wyższy niż w rubrykach...

piotrgawlik
18-11-2010, 17:10
Witam
Dostałem ofertę na okna do praktycznego 1 zgodnie z projektem za kwotę 16671 zł brutto wraz z montażem.
Firma Okno Knipping.

żona m
18-11-2010, 20:16
Przyszłam w nadziei ,z e może ktoś wstawił coś nowego?

Jarrek
19-11-2010, 13:44
Witam

Okna do praktycznego 2 w przedziale od 17000-28000 odwiedzilem chyba wszystkie firmy w Trojmiescie:)

chyba wiekszy problem jest z oknem do gabinetu niz wykonanie duzych fixow w jednej tafli :)

pozdrawiam

ja_gab1
19-11-2010, 18:18
Witam


chyba wiekszy problem jest z oknem do gabinetu niz wykonanie duzych fixow w jednej tafli :)

pozdrawiam
rozwiązanie jest jedno-zmienić okno na zwykłe (w odpowiednich proporcjach). Ja tak zrobiłem i w efekcie mam "ustawny" gabinet oraz taras:)

piotrgawlik
19-11-2010, 19:28
Odpowiednie proporcje to jakie?

Ola_Slawek
20-11-2010, 13:49
Witamy wszystkich forumowiczów
Nabyliśmy projekt Praktycznego 3 i stanęliśmy przed pierwszym wyzwaniem. Okazało się że nasza ziemia zawiera iły :-(. Co prawda fundamenty w projekcie są "solidne", ale może ktoś stanął przed podobną przeszkodą budowy na kiepskim gruncie i stosował dodatkowe środki bezpieczeństwa....wzmacniał jeszcze bardziej fundamenty, stawiał studnie, wymieniał ziemie lub wylewał płytę?

żona m
20-11-2010, 14:33
Witamy wszystkich forumowiczów
Nabyliśmy projekt Praktycznego 3 i stanęliśmy przed pierwszym wyzwaniem. Okazało się że nasza ziemia zawiera iły :-(. Co prawda fundamenty w projekcie są "solidne", ale może ktoś stanął przed podobną przeszkodą budowy na kiepskim gruncie i stosował dodatkowe środki bezpieczeństwa....wzmacniał jeszcze bardziej fundamenty, stawiał studnie, wymieniał ziemie lub wylewał płytę?

Myslę , ze do tych fundamentów nie trzeba już zabezpieczenia, na nich można by 3 piętra postawić....

ja_gab1
21-11-2010, 19:02
Odpowiednie proporcje to jakie?
Piotrze-odpowiednie proporcje czyli okno wyższe niż szersze, aby optycznie pasowało do pozostałych otworów okiennych.

piotrgawlik
21-11-2010, 19:30
Czy w kuchni w miejscu gdzie jest planowana kuchenka , ktoś przygotował pion wentylacyjny?

ja_gab1
21-11-2010, 20:08
Kuchenkę dostosowujesz do pionu a nie na odwrót :) Przestaw kuchnię w pobliże komina

ja_gab1
21-11-2010, 20:14
lub też obniż sufit, a w powstałej wnęce poprowadź rurę wentylacyjną

miejski
21-11-2010, 20:20
... albo zamontuj pochłaniacz z węglem aktywnym.

A propos wentylacji: zapewne co niektórzy zauważyli, że pion wentylacyjny z ubikacji na parterze idzie prosto przez jedną z płatwi i trzeba kombinować. No ale to nie pierwszy i nie ostatni zapewne "babol" Panów z DZW.

piotrgawlik
22-11-2010, 19:57
Czy ktoś z forumowiczów jest posiadaniu projektu wentylacji mechanicznej do praktycznego 1?
Jeśli tak to proszę o kontakt na priv!!!

bobik budownik
23-11-2010, 00:44
witam wszystkich.... Z radością dołączam do budujących Praktycznego.... Ja co prawda tylko jako obserwator i komentator bo wszystkim zajmuje się mąż i teść.... Ale projekt wybrałam sama - gdy go zobaczyłam od razu mi się spodobał. Jednak gdy przeczytałam to forum trochę się zmartwiłam - wasze komentarze otworzyły mi oczy na wiele spraw, na które wcześniej nie zwróciłam uwagi np. okna..... Wybrałam ten projekt m.in ze względu na tę piękne wielkie okna - uwielbiam takie i zmartwiło mnie to, iż szyby trzeba podzielić - ale jak mus to mus.... Załuję też, że jak kupowaliśmy projekt nie było jeszcze wersji Praktyczny 3.....No ale cóż - nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i choć teść twierdzi, iż projekt jest pod wieloma względami "przekombinowany" to jednak stwerdził, że skoro taki chcemy to taki budujemy......Martwi mnie też trochę brak spiżarni, no i jednak zrezygnujemy z dwóch łazienek na górze - zrobimy jedną dużą..... Nadal jednak uważam, że projekt jest naprawdę fajny...

piotrgawlik
23-11-2010, 17:11
Stan na dziś wygląda tak.

Zastanawiam się nad konstrukcją nadproży i podciągów pod montaż rolet zewnętrznych oraz czy wykonywać kominy wentylacyjne w przypadku kotła kondensacyjnego oraz wentylacji mechanicznej.

Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu oferty okien w wymiarach zgodnie z projektem

żona m
23-11-2010, 21:08
piotrze, nie macie wylanego chudziaka? nie boicie się tak stawiać ścian w górę?z tego co pamiętam to ścianki między wc a gospodarczym stawia sie na chudym a nie na ławach.....

divar
23-11-2010, 23:28
Stan na dziś wygląda tak.

Zastanawiam się nad konstrukcją nadproży i podciągów pod montaż rolet zewnętrznych oraz czy wykonywać kominy wentylacyjne w przypadku kotła kondensacyjnego oraz wentylacji mechanicznej.

Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu oferty okien w wymiarach zgodnie z projektem

Witaj,

Posiadam wycenę okien Avante.

Jarrek
24-11-2010, 16:15
witam


Posiadam wycene okien z firm:

1. Windows 2000
2. Oknoplast
3. Bracia Bertrand
4. MS
5. Gdynska Fabryka Okien
6. Vetrex
7. Avante

ceny od 16000-45000 (45000 zl wycenila firma windows 2000 na szybach 8mm hartowanych :) hehe )

pozdrawiam

miejski
24-11-2010, 16:35
Jarku,
Ale Piotrowi chodziło chyba o okna zgodne z projektem, czyli chyba wymiary te same itp.
Nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie firmy dały Ci ofertę na 100% takie same okna jak w projekcie.

piotrgawlik
24-11-2010, 17:03
Tak właśnie jak pisze miejski. Zależy mi na ofertach zgodnie z projektem.
Dzisiaj zakończyliśmy prace. Wiosną czeka nas kanalizacja podposadzkowa, ścianki działowe w kotłowni, klatce schodowej, kominy spalinowe i wentylacyjne oraz ślepa wylewka no i oczywiście szalowanie i wylewanie stropu.

Jarrek
25-11-2010, 15:24
Jarku,
Ale Piotrowi chodziło chyba o okna zgodne z projektem, czyli chyba wymiary te same itp.
Nie chce mi się wierzyć, że te wszystkie firmy dały Ci ofertę na 100% takie same okna jak w projekcie.

Witaj Miejski

oknoplast, vetrex, tylko okno z gabinetu 1100mm max reszta ofert jak w projekcie.

miejski
25-11-2010, 15:54
A to dziwne, nie wiem jaki inni producenci, ale Oknoplast u mnie dał mi taką (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4320279&viewfull=1#post4320279) ofertę. Więc albo mój przedstawiciel Oknoplastu jest bardzo zachowawczy, albo Twój zbyt odważny. Bo jak to inaczej nazwać - przecież to ta sama firma, a oferty różne.

Jarrek
26-11-2010, 15:29
A to dziwne, nie wiem jaki inni producenci, ale Oknoplast u mnie dał mi taką (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4320279&viewfull=1#post4320279) ofertę. Więc albo mój przedstawiciel Oknoplastu jest bardzo zachowawczy, albo Twój zbyt odważny. Bo jak to inaczej nazwać - przecież to ta sama firma, a oferty różne.


Oknoplast zaproponowal mi w profilach Termic 90, platinium evolution pakiety trzyszybowe 4/14st/4/12/4 najwieksze okna 6/10/6/10/6 wszystkie fixy osadzone w skrzydle a nie w oscieznicy, to znacznie usztywnia konstrukcje.

a oferty rozne nawet dostawalem od tych samych firm ale u roznych przedstawicieli wiec to chyba norma :) hehe

pozdrawiam

JM

miejski
26-11-2010, 17:59
wszystkie fixy osadzone w skrzydle a nie w oscieznicy, to znacznie usztywnia konstrukcje.



A widzisz,
Czyli de facto masz jakby mniejsze przeszklenia. Bo taki fix ma i ramę i skrzydło (dla niewtajemniczonych wygląda jak normalne okno bez klamki). No i ma przez to także ciutkę mniejsze przeszklenia (co zapewne jest tu dość ważne). U mnie wszystkie fixy mają być szklone w ramie (ościeżnicy) więc przeszklenia będą większe (przy tych samych wymiarach otworów okiennych). Być może tu jest "pies pogrzebany".

nofear
27-11-2010, 16:06
witam wszystkich, melduję się jako kolejny fan praktycznego, dla mnie praktyczny2, od razu pochwalę się że jeszcze nigdy w życiu nie przebrnąłem przez tak długi wątek forum, miejski za założenie za ten wątek jesteś moim idolem :) podzielę się moimi ogólnym spostrzeżeniami -
1. Ci co modyfikują ten projekt poszerzając kuchnię i salon rezygnując z wykuszu oraz rezygnując z wcięcia bryły przy gabinecie, pewnie zdecydowanie dodają praktyczności, ale mam obawy że robią z tego domku stodołę, jestem bardzo ciekawy jak wygląda praktyczny po tych modyfikacjach w realu albo na wizualkach, ma ktoś może? ciekawą opcją jest także wywalenie garażu na zewnątrz, też jestem ciekawy jak to będzie wyglądało, ktoś gdzieś wrzucał wizualizację w poście chyba #187 ale już nie ma nic
2. problem drzwi na salon i toalety oraz lokalizacji kominka jest rzeczywiście słabą stroną tego projektu, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś do tej pory zaproponował coś realnie lepszego, poprawiając coś moim zdaniem pojawiają się inne minusy, mam wrażenie że jak nie weźmie się za to dobry architekt wnętrz to nie będzie rozwiązania mnie satysfakcjonującego
3. przeraża mnie ta tematyka wycen, wyboru ofert, materiałów, itd, czy ktoś dał do wyceny cały projekt firmie która buduje pod klucz? jak się ma taki koszt do realnego w sytsemie gospodarczym? czy rzeczywiście da się w gospodarczym zaoszczędzić nie stając się kierownikiem budowy, nadzorcą i logistykiem jednocześnie?
4. myślicie że jest rzeczywiście taki problem z izolacją tarasu i wykuszu? nie chciałbym mieć takiej wtopy, ale uważam taki wielki taras nad garażem za całkiem fajną opcję, na pewno nie robiłbym żwirku tylko WPC albo płytki
pzdr

Jarrek
27-11-2010, 17:03
A widzisz,
Czyli de facto masz jakby mniejsze przeszklenia. Bo taki fix ma i ramę i skrzydło (dla niewtajemniczonych wygląda jak normalne okno bez klamki). No i ma przez to także ciutkę mniejsze przeszklenia (co zapewne jest tu dość ważne). U mnie wszystkie fixy mają być szklone w ramie (ościeżnicy) więc przeszklenia będą większe (przy tych samych wymiarach otworów okiennych). Być może tu jest "pies pogrzebany".



Przeszklenia w ramie to na moja prosbe, gdyz w osnieznicy mi proponowali, jednakze to nie wyglada zbyt estetycznie jezeli mamy obok siebie okno (fix szklony w oscieznicy) a okno otwierane wyglada to jakby dwa okna roznych firm wtedy (rozne grubosci ramy, oscieznicy itd)

żona m
27-11-2010, 21:35
'' na pewno nie robiłbym żwirku tylko WPC albo płytki''

Wiesz , Nofear gdy kupowaliśmy projekt, odbieraliśmy go osobiście w biurze projektowym w Warszawie. Porozmawialiśmy troszkę z architektem na temat tego projektu i cóż nam powiedział? ze jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany, będące odstępstwem od projektu to ok, ale w przypadku tarasu i jego wykończenia , radziłby trzymać się wytycznych projektowych. Przerabiali rożne sposoby wykończenia takich tarasów i tylko rozwiązanie, które zaproponowali w Praktycznym, daje gwarancje, ze nic nie będzie przeciekać. Generalnie terakota i płytki są dobre w klimacie śródziemnomorskim. W Pl, gdzie lata są coraz bardziej gorące a zimy wysoko na minusie, tego typy rozwiązania nie są polecane. Chyba, ze masz ochotę / czas, wymieniać płytki i fugi co sezon. Wizja przeciekania garażu czy wykuszu, powinna odwieść od tego typu rozwiązań. Ale zrobisz jak zechcesz.

nofear
27-11-2010, 22:58
'' na pewno nie robiłbym żwirku tylko WPC albo płytki''

Wiesz , Nofear gdy kupowaliśmy projekt, odbieraliśmy go osobiście w biurze projektowym w Warszawie. Porozmawialiśmy troszkę z architektem na temat tego projektu i cóż nam powiedział? ze jeśli chcemy wprowadzić jakieś zmiany, będące odstępstwem od projektu to ok, ale w przypadku tarasu i jego wykończenia , radziłby trzymać się wytycznych projektowych. Przerabiali rożne sposoby wykończenia takich tarasów i tylko rozwiązanie, które zaproponowali w Praktycznym, daje gwarancje, ze nic nie będzie przeciekać. Generalnie terakota i płytki są dobre w klimacie śródziemnomorskim. W Pl, gdzie lata są coraz bardziej gorące a zimy wysoko na minusie, tego typy rozwiązania nie są polecane. Chyba, ze masz ochotę / czas, wymieniać płytki i fugi co sezon. Wizja przeciekania garażu czy wykuszu, powinna odwieść od tego typu rozwiązań. Ale zrobisz jak zechcesz.

no to bym sobie narobił.. :( jak będę na tyle daleko to jednak zgłębię ten temat, może to WPC, bo jak dla mnie ten żwirek jest po prostu takim zapychaczem, bo jak korzystać z tarasu ze żwirem..

neumann55
28-11-2010, 09:39
Witam
A tak wygląda budowa mojego Praktycznego 2 , na dzień dzisiejszy jest zalana płyta.
Zdjęcia w dzienniku.

żona m
28-11-2010, 10:45
bo jak dla mnie ten żwirek jest po prostu takim zapychaczem, bo jak korzystać z tarasu ze żwirem..

dlatego masz drewniane legary:) Ja uważam, ze żwirek to super rozwiązanie, tylko jak wybierać z niego śmieci które nalecą? normalny taras zamieciesz.....

nofear
29-11-2010, 09:18
dlatego masz drewniane legary:) Ja uważam, ze żwirek to super rozwiązanie, tylko jak wybierać z niego śmieci które nalecą? normalny taras zamieciesz.....

dlaczego żwirek jest super? te legary są z założenia pod deski tarasowe?

żona m
29-11-2010, 12:16
dlaczego żwirek jest super? te legary są z założenia pod deski tarasowe?

Tak na legarach będą deski drewniane, ale tylko przy wyjściu , na przeciw drzwi. Żwirek jest ekstra, przynajmniej dla mnie. Tworzy fajny klimat, planuje na tym tarasie dużo zieleni, razem będzie to super wyglądało. Wolę żwirek i deski niż terakotę, którą ludzie układają już praktycznie wszędzie. Żwirek ma też dodatkowe zadanie, obciążenia całości.

karo_
29-11-2010, 17:16
[QUOTE=nofear;4411672]
3. przeraża mnie ta tematyka wycen, wyboru ofert, materiałów, itd, czy ktoś dał do wyceny cały projekt firmie która buduje pod klucz? jak się ma taki koszt do realnego w sytsemie gospodarczym? czy rzeczywiście da się w gospodarczym zaoszczędzić nie stając się kierownikiem budowy, nadzorcą i logistykiem jednocześnie?


Witaj,

rozmawialiśmy z kilkoma firmami, zaznaczam, że ze Śląska i okolic, co ma przełożenie na stawki zwłaszcza za robociznę.
Nasze zapytanie ofertowe tyczyło się stanu SSO dla Praktycznego 2.
Propozycje (materiały, robocizna, nadzór, sprzęt ciężki) wahały się w okolicach 230-250 tys. zł.
Koszt budowy SSO w naszym przypadku to ok. 190 tys.

goras83
29-11-2010, 18:01
Witam wszystkich :)
Nie ukrywam ze jestem zainteresowany zakupem projektu praktyczny3.
Dręczące mnie pytanie dotyczy instalacji CO. Z tego co zdążyłem zaobserwować na wizualizacjach (salon) zastosowane w projekcie są grzejniki kanałowe.
Ile takich grzejników jest w całym domu i czy w projekcie zastosowane są może normalne grzejniki na ścianę?
I czy posiada może ktoś wycenę całej instalacji?

Pozdrawiam g:)

anev
30-11-2010, 15:28
witam wszystkich, melduję się jako kolejny fan praktycznego, dla mnie praktyczny2, od razu pochwalę się że jeszcze nigdy w życiu nie przebrnąłem przez tak długi wątek forum, miejski za założenie za ten wątek jesteś moim idolem :) podzielę się moimi ogólnym spostrzeżeniami -
1. Ci co modyfikują ten projekt poszerzając kuchnię i salon rezygnując z wykuszu oraz rezygnując z wcięcia bryły przy gabinecie, pewnie zdecydowanie dodają praktyczności, ale mam obawy że robią z tego domku stodołę, jestem bardzo ciekawy jak wygląda praktyczny po tych modyfikacjach w realu albo na wizualkach, ma ktoś może? ciekawą opcją jest także wywalenie garażu na zewnątrz, też jestem ciekawy jak to będzie wyglądało, ktoś gdzieś wrzucał wizualizację w poście chyba #187 ale już nie ma nic
2. problem drzwi na salon i toalety oraz lokalizacji kominka jest rzeczywiście słabą stroną tego projektu, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś do tej pory zaproponował coś realnie lepszego, poprawiając coś moim zdaniem pojawiają się inne minusy, mam wrażenie że jak nie weźmie się za to dobry architekt wnętrz to nie będzie rozwiązania mnie satysfakcjonującego
3. przeraża mnie ta tematyka wycen, wyboru ofert, materiałów, itd, czy ktoś dał do wyceny cały projekt firmie która buduje pod klucz? jak się ma taki koszt do realnego w sytsemie gospodarczym? czy rzeczywiście da się w gospodarczym zaoszczędzić nie stając się kierownikiem budowy, nadzorcą i logistykiem jednocześnie?
4. myślicie że jest rzeczywiście taki problem z izolacją tarasu i wykuszu? nie chciałbym mieć takiej wtopy, ale uważam taki wielki taras nad garażem za całkiem fajną opcję, na pewno nie robiłbym żwirku tylko WPC albo płytki
pzdr

ja też uważam ten taras za fajną opcję i dlatego chcę go mieć w formie mocno użytkowej.
Nasz kierbud doradził zrobic spadek w kierunku bramy ,porządną izolację przed położeniem płytek
i zmianę barierek gdyż ten murek dookoła może powodować zatrzymywanie wody,
no a basenu to tu nie chcę mieć;)

goras83
30-11-2010, 18:23
Witam ponownie

Chciałbym zasięgnąć waszej porady na temat Praktycznego 3 a konkretnie na rozplanowaniu pomieszczeń wewnątrz.
Może ktoś się orientuje czy takie przeróbki są możliwe i ile ewentualnie by kosztowały u architekta?
Powodem dla którego chciałbym zmienić plan jest dość spora odległość łazienek na piętrze od kotłowni (w moim przypadku piec na paliwo stałe z podajnikiem)
i co za tym idzie dość długi czas oczekiwania na ciepłą wodę. Wiem że można zastosować cyrkulacje ale wolałbym nie:)
Drugim powodem było przeniesienie sypialni z własna łazienką na drugą stronę gdyż mielibyśmy widok na cały ogród.
Trzeci powód to lepszy (według mnie) wygląd klatki schodowej:), stworzenie spiżarki i przeniesienie kotłowni za garaż.
Byłbym wdzięczny za porady i sugestie :)

Pozdrawiam g:)

nofear
01-12-2010, 08:23
[QUOTE=nofear;4411672]
3. przeraża mnie ta tematyka wycen, wyboru ofert, materiałów, itd, czy ktoś dał do wyceny cały projekt firmie która buduje pod klucz? jak się ma taki koszt do realnego w sytsemie gospodarczym? czy rzeczywiście da się w gospodarczym zaoszczędzić nie stając się kierownikiem budowy, nadzorcą i logistykiem jednocześnie?


Witaj,

rozmawialiśmy z kilkoma firmami, zaznaczam, że ze Śląska i okolic, co ma przełożenie na stawki zwłaszcza za robociznę.
Nasze zapytanie ofertowe tyczyło się stanu SSO dla Praktycznego 2.
Propozycje (materiały, robocizna, nadzór, sprzęt ciężki) wahały się w okolicach 230-250 tys. zł.
Koszt budowy SSO w naszym przypadku to ok. 190 tys.

a komu zleciliście, po prostu fachowcom, czy też firmie? ja też będę budował w sumie na śląsku (przynajmniej administracyjnie :)) koło częstochowy

nofear
01-12-2010, 08:26
taras w postaci desek drewnianych rzeczywiście będzie super, myślę, że fajniejszy od terakoty, nie wiem czy praktyczniejszy, ja dlatego decydowałbym się na kompozyt, o porównaniu do drewna można sobie przeczytać np. http://www.myfloor.pl/drewno-czy-kompozyt-tarasowe-dylematy,251,artykul.html

natomiast zakładam że tam gdzie jest żwirek to tylko zieleń, raczej powierzchnia nieużytkowa

karo_
03-12-2010, 21:04
[QUOTE=karo_;4414403]

a komu zleciliście, po prostu fachowcom, czy też firmie? ja też będę budował w sumie na śląsku (przynajmniej administracyjnie :)) koło częstochowy

Hm, w sumie firmie, ale w rzeczywistości to firmie, gdzie szef i jego ludzie to górale. A to inna kategoria budowlańców... są pracowici, terminowi, piekielnie dumni. Byliśmy umówieni na 2,5 miesiąca pracy. Wyrobili się w 12 tygodni, w tym 1 tydzień przerwy z powodu opadów. Ale pracowali od świtu do zmierzchu.

nofear
04-12-2010, 15:56
[QUOTE=nofear;4417188]

Hm, w sumie firmie, ale w rzeczywistości to firmie, gdzie szef i jego ludzie to górale. A to inna kategoria budowlańców... są pracowici, terminowi, piekielnie dumni. Byliśmy umówieni na 2,5 miesiąca pracy. Wyrobili się w 12 tygodni, w tym 1 tydzień przerwy z powodu opadów. Ale pracowali od świtu do zmierzchu.

wow, mógłbyś mi przesłać kosztorys albo namiar na nich?
rozumiem że z jakości też jesteś zadowolony, żadnych mostków termicznych i tego typu problemów, na które fachowcy machają ręką i mówią "panie, dobrze jest"?

Zaryl
05-12-2010, 11:45
witam


Posiadam wycene okien z firm:

1. Windows 2000
2. Oknoplast
3. Bracia Bertrand
4. MS
5. Gdynska Fabryka Okien
6. Vetrex
7. Avante

ceny od 16000-45000 (45000 zl wycenila firma windows 2000 na szybach 8mm hartowanych :) hehe )

pozdrawiam

Jarrek, czy wycenili te dwa największe okna (240x234 i 270x235) w jednej tafli i jaką podali przenikalność ciepła, czy da się je zrobić energooszczędne?
Pozdrawiam

Jarrek
05-12-2010, 15:03
Jarrek, czy wycenili te dwa największe okna (240x234 i 270x235) w jednej tafli i jaką podali przenikalność ciepła, czy da się je zrobić energooszczędne?
Pozdrawiam

Witam

Tak te najwieksze okna sa w jednej tafli szkla, pakiety trzyszybowe, U dla calego okna ponizej 1 ( 0,80-do 0,98 jakos tak w zaleznosci od producenta ), czyli sie da zrobic energooszczedne.

Pozdrawiam

nofear
05-12-2010, 18:02
Jarrek a które z tych firm złożyły oferty w dolnej granicy? na którą się ostatecznie zdecydowałeś?
pozdro

Jarrek
05-12-2010, 18:34
Jarrek a które z tych firm złożyły oferty w dolnej granicy? na którą się ostatecznie zdecydowałeś?
pozdro

Witam

Najnizsze U dla okna dala Gdynska fabryka okien ok 0,8 dla najwiekszych okien, ja wybralem firme Bertrand ktora dala oferte na okna o U ok 0.86, cena troszke wieksza ale profile ladniejsze, dodatkowa zainstalowalem kontaktrony w oknach, oraz ukryte zawiasy.

Pozdrawiam

miejski
05-12-2010, 21:16
Jarrek,
A propos kontaktronów, instalowałeś sam czy były w ofercie sprzedawcy okien?

Bo ja mam w planie zimę przeznaczyć na obmyślenie instalacji alarmowej, bo montaż okien będzie najprawdopodobniej wiosną.

Jarrek
06-12-2010, 08:23
Jarrek,
A propos kontaktronów, instalowałeś sam czy były w ofercie sprzedawcy okien?

Bo ja mam w planie zimę przeznaczyć na obmyślenie instalacji alarmowej, bo montaż okien będzie najprawdopodobniej wiosną.



Witam

Kontaktrony byly w ofercie sprzedawcy wiec domowilem tylko, sa wewnatrz okna i ich wogole nie widac, super sprawa. Okna zamowilem teraz gdyz sa dobre ceny okien, a montaz tez jakos marzec/kwiecien planuje.

piotrgawlik
08-12-2010, 17:55
Czy ktoś podliczył ile zużył pustaków U220 na parter i piętro?
W kosztorysie jest ok 6100 szt a wg moich obliczeń pójdzie 4760szt i mam obawy co do zamówienia całości.

grigo
16-12-2010, 16:54
Witam wszystkich amatorów Praktycznego.
Jak wyrobię się z papierologią to zaczyna budowę w 2011. Początkowo miał być praktyczny 1 ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na praktyczny 3. Chciałem domówić do projektu kosztorys, ale z wstępnego dostępnego na stronie wydaje mi się że są one bardzo pobieżne. Różnica między stanem deweloperskim dwóch niemal identycznych domów wynosi 52 tys.
Punkty mnie niepokoją to:
brak stali zbrojeniowej w kosztorysie praktycznego 1 w 3 kwota 13000
podłogi- w 1 kosztują 9021zł a w 3 kosztują 18900zł a różnica w metrażu to jedyne 20m
roboty wewnętrzne - różnica 24 tysiące

Kosztorys to bardzo pożyteczna rzecz w poszukiwaniu wykonawcy, ale zastanawia mnie czy w tym przypadku nie jest to 244zł wyrzucone w błoto. Proszę o opinie osoby które zakupiły kosztorys razem z projektem (no chyba że znajdzie się ktoś kto podeśle scan kosztorysu do wglądu :-) )
Pozdrawiam

miejski
16-12-2010, 21:51
Mogę stwierdzić, że kosztorys Praktycznego 1 nie jest pozbawiony błędów, ale jest realny do osiągnięcia. Wkrótce u nas będzie dachówka i patrząc na kosztorys, ze wszystkim (oprócz chyba stali zbrojeniowej i betonu B20) jesteśmy "do przodu".

Nie wiem skąd masz powyższe dane Praktycznego 1, ale:

1. W kosztorysie Praktycznego 1 pręty zbrojeniowe wyceniono na ok. 6300 zł (netto). Realnie brutto u mnie wyszło to jakieś 8250 zł + drut na jarzemka 1500 zł.
2. Podłogi (z robocizną) to 28967 zł netto. Bez robocizny to 16537 zł/netto.
3. Co to wg. Ciebie oznacza roboty wewnętrzne?

nofear
16-12-2010, 22:00
grigo co to jest 244 pln w kontekście całej inwestycji? tyle to możesz przy jednej drobnej negocjacji zaoszczędzić przy pomocy jakichkolwiek dodatkowych informacji jakie możesz na pewno pozyskać z kosztorysu, tak samo ten wątek i wątki miejskiego, tym którzy tu wrzucają oferty jakie dostali należą się wielkie dzięki i nie tylko..
ja jak ruszę ze zbieraniem ofert na pewno będę wrzucał btw - nie rozumiem po co się pieprz.. tym podsyłaniem ofert na priv, po to jest forum, żeby inni mogli skorzystać z doświadczeń tych, którzy chcą się podzielić wiedzą, a Ci co skorzystali powinni sie odwdzięczyć pomagając następnym.. ale odleciałem :)

grigo
21-12-2010, 17:31
Witam.
Cen nie wyssałem z palca tylko ze strony dzw http://www.domyzwizja.pl/projekty/praktyczny3/kosztorys.pdf. Jasne że zainwestuje w kosztorys. Dopatrzyłem się jednak olbrzymich różnic w podsumowaniu kosztorysów niemal identycznych domów. Przyszło mi na myśl że jeśli to się potwierdza w kosztorysie który można kupić za 244zł to może lepiej zapłacić komuś 500zł więcej i zrobi mi kosztorys prywatnie. W kosztorysie na stronie stal kosztuje 13000 a w kosztorysie Miejskiego 6300. Widać jeden z drugim nie ma wiele wspólnego.
Cieszy mnie idea wspólnej wymiany zdań i kosztorysów na forum.
Pozdrawiam

miejski
21-12-2010, 22:52
Nie chcę być gołosłowny, więc na potwierdzenie koszt stali z kosztorysu Praktycznego 1. Ceny netto.

maxigi
02-01-2011, 11:52
Witam

Mój nowy domek na pewno to będzie Praktyczny 3
Po 1,5 roku szukania projektu wiem, że nie chcę już niczego innego
Świetny układ pomieszczeń i do tego fantastycznie wygląda
Bez balkoników, których nie cierpię, bo i tak się nie przydają
Mam zamysł małych zmian np połączyć na górze 2 łazienki w jedno pomieszczenie.Chciałbym też w całym domu zamontować rolety.
Niektórzy z was już przerabiali ten temat.
Proszę o porady w tym temacie tzn. technologiczne oraz koszty

Ola_Slawek
07-01-2011, 11:35
Mamy pytanko do kogoś już z posuniętymi pracami. Ile kosztowały was fundamenty? (z betonem, stalą, izolacją i robocizną?). bedziemy wdzięczni za odpowiedź

miejski
07-01-2011, 13:11
Co do kosztu fundamentów to zapraszam do mojego dziennika tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4305367&viewfull=1#post4305367) ew. na PW po szczegóły

mąż_wioli@
10-01-2011, 17:12
Witam,
Koszty fundamentów "Paktyczny 1'' bez płyty i rur kanalizacyjnych,zasypane piachem to: 18000zł.

monik5
12-01-2011, 21:23
witam.jestem bardzo ciekawa jakie sa wasze propozycje co do lazienki na dole.mnie interesuje prysznic bez kabiny i brodzika ale niestety nie mam pomyslu i nie wiem czy to dobre rozwiazanie:)szkoda,ze jesze nikt nie jest na tym etapie:0pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

damianw3
14-01-2011, 14:32
już jest praktyczny 4

żona m
16-01-2011, 20:34
Rozmnożyły się te projekty ''Praktycznych''. Ale i tak uważam, ze pierwotna wersja najlepsza. Jak z hitem filmowym , pierwsza cześć ok, a reszta to komercja.

Bez sensu ten projekt 4. Dom ponad 200 metrów a kuchnia dalej niewiele ponad 8m i łazienki mikroskopijne. Za to dwa ogromne salony dół i góra, nad garażem. Myślałam, ze projekt będzie funkcjonalniejszy, przy tym metrażu.

damianw3
20-01-2011, 07:31
Dokładnie. Kolejna wersja praktycznego już czwarta ma coraz mniej wspólnego ze słowem "praktyczny", ale z drugiej strony każdy może wybrać coś dla siebie i na pewno znajdzie się ktoś kto go kupi.
Ja wraz z żoną zdecydowaliśmy się na praktycznego 3 bez garażu tak w 95%. zaczynamy w tym roku od papierków i jak dobrze pójdzie to na jesieni fundamenty.
Projekt wybieraliśmy chyba z 1,5 roku na początku był „Helios” z pracowni dobre domy później „Galaktyka 2” z tej samej pracowni , „Julka” z MGprojekt, a od pół roku zastanawiamy się nad praktycznym i już nie szukamy dalej bo by człowiek zwariował od ciągłych zmian koncepcji.

skowronp
20-01-2011, 09:08
Czy byłby ktoś tak miły i podzielił się kosztorysem praktycznego 2?

Jestem na etapie wyboru projektu i tylko kosztorys szczegółowy może mnie "wyleczyć" z praktycznego 2 ...

miejski
20-01-2011, 10:44
Jak zapewne wiesz ze strony pracowni, kosztorys szczegółowy kosztuje 244zł, więc nie sądzę aby ktoś się podzielił całym kosztorysem.

Ja co prawda buduję Praktycznego 1, ale mogę się podzielić pewnymi wycenami. Z doświadczenia własnej budowy stwierdzam, że ceny z kosztorysu w większości wypadków da się osiągnąć (czasami jest nawet taniej niż w kosztorysie), więc można ocenić, że jest on realny.

nofear
23-01-2011, 20:39
ja miałem już zamówiony praktyczny 2 i jak zobaczyłem praktyczny 4 to po głębszym namyśle dokonałem zamiany na 4kę,
Żona M masz rację, ze 1 jest najlepsza ale nie wszystkim pasuje i Damian ma rację, że wybór jest ważny i się ktoś znajdzie na dość nietypowy projekt, np ja :) ja potrzebuję koniecznie garaż na 2 auta, zatem wyborem był praktyczny 2, ale nie byłem w pełni zadowolony z niego z 2 powodów - 1.front wygląda brzydko z takim podwójnym klockiem garażowym, 2.brak zapasu pokoju/powierzchni "na wszelki wypadek" przyszłościowo; wybór był bardzo racjonalny, racjonalne rozmieszczenie pomieszczeń bez żadnych fanaberii czy luxusu nadmiary powierzchni; praktyczny 4 jest dokładnie odpowiedzią na moje niezadowolenie - jest dużo ładniejszy i ma wielką teoretycznie bezsensowną powierzchnię nad garażem (moim zdaniem nie należy jej traktować jako pełnowartościową powierzchnię), dla mnie to jest właśnie taka opcja rezerowowa na zastosowanie, które na etapie wyboru projektu nie jestem w stanie doprecyzować, np. wielki home office, pokój sportowy, sauna, pokój zabaw dla dzieci, atelier, czy cokolwiek co się może pojawić :)

Krzysiek.A
29-01-2011, 12:20
Moja wersja poddasza

http://img42.imageshack.us/img42/921/62993390.jpg

czy ktoś z was wymyślił coś z łazienka na dole ?