PDA

Zobacz pełną wersję : Wstrzymanie budowy - na jakim etapie?



dąbrówka
17-01-2010, 22:52
Witam wszystkich forumowiczów. Nasz problem dotyczy faktu, że prawdopodobnie będziemy musiali wyjechać na 3 lata z kraju, a jesteśmy w trakcie budowy domu. Obecnie jest w stanie surowym otwartym i mamy dylematy na jakim etapie wykanczania zostawić budowę. Zamierzamy wczesną wiosną wstawić okna (zresztą już zamówione), drzwi i generalnie zamknąć stan surowy, dodatkowo pokryć na gotowo dach i dokończyć ogrodzenie (podmurówki i słupki przygotowane), a poza tym .......... nie wiemy czy dalej wykańczać czy lepiej skończyć to po powrocie. Poradźcie proszę czy:
1. rozkładać instalacje elektryczną i CO/CWU;
2. tynkować wewnątrz, wylewać posadzki i ocieplać poddasze (planujemy tynki cementowo-wapienne);
3. robic elewacje na zewnętrz (styropian+tynk);
generalnie czy brnąć do stanu gdzie będziemy ogrzewać dom czy sobie odpuścić i dokończyć po powrocie (w ogóle to nie wiemy za bardzo czy np. można sobie pozwolić na pozostawienie tynków cementowo-wapiennych bez grzania.
Prosimy o pomoc, może ktoś miał podobną sytuację albo pracuje w branży budowlanej może coś doradzić od strony technologicznej?

jajmar
17-01-2010, 22:58
jak sie da to bym sie z okien wymiksował nawet tracąc coś kasy, dziury zabił dechami, byleby dach był szczelny i pojachał. Robienie czegoś ponad zamknięcie bez sensu. Za 3 lata będziesz wyburzac działówki i budowac nowe. Z czasem zminiją sie pomysły - wizjie.

edde
17-01-2010, 23:54
dokładnie, zamknąć, zabezpieczyć i nie robić
dobrze też żeby ktoś miał oko na budowę w czasie waszej nieobecności (nie ma to jak dobry sąsiad)

andre59
18-01-2010, 07:21
Jak koledzy radzą, pozostawić jak najmniej rzeczy atrakcyjnych dla złodziei. Nie montować okien, drzwi, istalacji wewnętrznych.

freetask
18-01-2010, 12:33
niestety, smutne to, ale najlepiej będzie zostawić SSO, dziury zabić, rezygnacja z okien teraz może kosztować mniej niż straty jeśli wykończycie, wystarczy, że jakiś dzieciak rzuci kamieniem i wybije szybę, jeśli tak będzie stało, to późnij samo się potoczy, ktoś zamieszka, 3 lata to bardzo długo...

remx
19-01-2010, 08:01
Warszawa - żeby wam się bezdomni nie wprowadzili.

kamykkamyk2
19-01-2010, 08:58
Chyba że macie dobrych sąsiadów i będą wam pilnować tych okien i drzwi przed kradzieżą.

dąbrówka
08-04-2010, 21:11
Dzięki bardzo za komentarze i rady, jest to dość trudna decyzja, ale na coś trzeba się zdecydować. Pozdrawiam wszystkich budujących.

PliP
08-04-2010, 21:39
ja na czas zimy zabiłem tylko kilka okien. Otwór drzwiowy pozostawiłem otwarty.
Namówił mnie do tego znajomy który również budował.
O co chodzi????
Jak masz zabite zamknięte, kłódka założona tzn ze coś tam masz, a więc warto zajrzeć co.
U mnie było łażone bo widziałem to zimą na śniegu.
Czasami też grabiłem ziemię przed wejściem i były ślady, że ktoś łaził.
Tu w grę wchodzi psychologiczne podejście skro otwarte na oścież tzn, że nic tu cennego nie ma.

out
08-04-2010, 23:36
z tym otwarciem to w sumie nie wiem jak to jest do końca, bo owszem psychologicznie to może działa tak jak napisałeś ale pojawia się ryzyko, że jakieś dziecko wejdzie na niezabezpieczoną budowę bez problemów i już o nie szczęście nie trudno. a odpowiadać możesz ty za to.

netcom
08-04-2010, 23:40
Budowa powinna być zabezpieczona ogrodzeniem. Może być z najtańszej siatki.

jarett
09-04-2010, 17:15
niestety, smutne to, ale najlepiej będzie zostawić SSO,
SSO? hmmm... jeśli budują z BK to bym nie ryzykował zostawiać tego na 3 lata bez dachu.
Jeśli z ceramiki to może...