PDA

Zobacz pełną wersję : DZIENNIK GABI&DARIO



GABI77
18-01-2010, 14:14
WITAM WSZYSTKICH
BUDOWĘ NASZEGO DOMKU ZACZĘLIŚMY W SIERPNIU 2009ROKU.
OBECNIE CZEKAMY NA WYCENĘ OKIEN I W MARCU BĘDZIEMY ZAKŁADAĆ OKNA.
ALE TERAZ ZACZYNAJĄ DOPIERO POWSTAWAĆ DYLEMATY JAK URZĄDZIĆ DOM JAKI KOLOR OKIEN ITP
DOM MAMY Z PUSTKĄ NAD SALONEM POMYSŁ MĘŻA :)

mirkapki
18-01-2010, 17:54
WITAJCIE :wink:

jak widzę jesteśmy na tym samym etapie budowy co Wy od tygodnia robimy wyceny okien i zagłębiamy się w tym temacie, prawdopodobnie kupimy okna w kolorze orzechowym choć kuszą mnie szare :lol:

okna to dla nas duże wyzwanie bo są ogromne dwa po h 238x326 cm i największe 320x336 cm i muszą być piękne - będą wizytówką domu

widzę, że mamy podobne gusty bo też zleżało nam na pustce nad salonem i antresolą :D

jaki macie projekt???

GABI77
18-01-2010, 19:37
powiem Ci ze ja również myślałam o szarych oknach dachówkę mamy w kolorze łupka angobowana domino, ale chyba tez wybierzemy jednak orzech, wybraliśmy okna na profilach schuco i dobrą wycene nam zrobili w Warszawie tez mamy duże okna jedno szerkość 3,30 i bedzie przesuwane. Musze fotki wstawic :wink:

GABI77
18-01-2010, 19:42
my mamy projekt domu robiony na zamowienie ale troche inspirowalismy sie na domzwizja.pl doskonały

mirkapki
19-01-2010, 16:21
Widzę, że gust chyba mamy podobny :lol:

Też zastaniawialiśmys się nad doskonałym ale bryła trochę za bardzo przekombinowana, choć ładna to obawiałam się zbyt dużej ilości mostków cieplnych na załamiach budynku więc wybraliśmy projekt od Lipińskich P180A bardzo prosta bryła :wink: dom ma być energooszczędny

dachu jeszcze nie pokryliśmy ale też chcemy domino albo inną płaską dachówkę, którą jeszcze nie zdecydowaliśmy, ale napewno odcienie szarości :D

wracając jednak do okien to z tego co się tutaj naczytałam to nie dokońca najważniejsze jest to na jakim profilu są wykonane ale przez jakiego producenta, tzn. czy zachowane są wszystkie normy przy produkcji bo ponoć różnie z tym bywa i niby okna na tym samym profilu mogą znacząco od siebie się różnić, więc dobrze byłoby zapoznać się z opiniami o producencie bo cena może być atrakcyjna ale jakość okien już nie najlepsza.

Mamy też ten dylemat, sprawdzony producent z naszej okolicy niechce nam wykonać tak dużych okien jakie mamy w projekcie dzielonych na dwie części - proponuje podział na trzy, my z kolei tak nie chcemy a inny producent nie dość, że zaproponował nam niższą cenę to nie widzi problemu by wykonać takie okna jak chcemy, a obie firmy na tym samym profilu pracyją - :x i nie wiemy co z tym fantem zrobić :evil:

co do koloru to chodzi mi po głowie zrobić szare na zewnątrz, a orzech od środka, ale nie wiem jak to będzie wyglądało???, a szarych od środka trochę się obawiam

do tego jasna elewacja w kolorze złamanej szarością bieli, brama do garażu pod kolor elewacji i ciemno szre drzwi wejściowe,

wklejcie zdjęcia swojego domku, koniecznie dachu :)