PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła Vickerson firmy ECOWAY



krzyholu
18-01-2010, 21:14
Witam
Czy ktos ma juz zamontowana taka pompe ciepla ?
Czy ktos ma jakis doswiadczenia z ta firma ECOWAY?
Prosze o informacje na forum lub priva
[email protected]

pozdrawiam i czekam na jakies info

Michał i Magda
19-01-2010, 08:42
Poczytaj np. tutaj: http://forum.muratordom.pl/dotacja-na-pompe-ciepla,t126567.htm

i jeszcze tu: http://forum.muratordom.pl/ecoway-doplaty-dla-prywatnych-inwestorow,t164700.htm

krzyholu
20-01-2010, 07:30
dziekuje za namiary goraca dyskusje
ale nie o to mi chodzi
szukam konkretnych osob ktore maja juz taka pompe
chcialbym ja zobaczyc , pojechac tam, porozmawiac o doswiadczeniach, czy sie sprawdza , czy nie itp
dyskusje akademickie jakie sa na tym forum rozjasniaja temat ale nie tak jak osobista rozmowa z wlascicielem takiego ukladu / pompy vikersonn

jak byscie znali kogos takiego prosze podajcie link na forum
kazdy zainteresowany sie skontaktuje i wyjasni watpliwosci

a na razie dziekuje

krzyholu
20-01-2010, 07:30
dziekuje za namiary goraca dyskusje
ale nie o to mi chodzi
szukam konkretnych osob ktore maja juz taka pompe
chcialbym ja zobaczyc , pojechac tam, porozmawiac o doswiadczeniach, czy sie sprawdza , czy nie itp
dyskusje akademickie jakie sa na tym forum rozjasniaja temat ale nie tak jak osobista rozmowa z wlascicielem takiego ukladu / pompy vikersonn

jak byscie znali kogos takiego prosze podajcie link na forum
kazdy zainteresowany sie skontaktuje i wyjasni watpliwosci

a na razie dziekuje

krzyholu
20-01-2010, 07:32
a Wy jakie macie ogrzewanie ?
albo jakie chcecie zalozyc ?

Michał i Magda
20-01-2010, 08:05
a Wy jakie macie ogrzewanie ?
albo jakie chcecie zalozyc ?

Zastanawialiśmy się chwilę nad pompą ciepła, ale dotację od Ecoway odpuściliśmy na samym początku :wink: Koniec końców, będzie piec na paliwo stałe, pompa jest dla nas za droga, ale bardzo żałujemy, bo siostra korzysta z pompy 2 sezon i jest bardzo zadowolona.

krzyholu
20-01-2010, 10:58
a jaka pompe ma siostra i kto jej montowal jaka firma ?
moze to ktos z okolic poznania to moze bym tez skozystal jak ona jest zadowolona

krzysiek

Michał i Magda
20-01-2010, 11:13
a jaka pompe ma siostra i kto jej montowal jaka firma ?
moze to ktos z okolic poznania to moze bym tez skozystal jak ona jest zadowolona

krzysiek

Pompa Nibe, a namiary na firmę wysyłam na priv.

sluza
26-01-2010, 17:23
Nowe wieści z Norwegii.
Mój znajomek, Norweg zajmujący się pompami ciepła, a więc z branży i ze znajomością rynku pomp ciepła w Norwegi przesłał mi ciekawą odpowiedź na pytanie o Vikersonn i dotacje, cytuję:


"no idea, never heard about it, I have asked the heatpump organisation in Norway and they havent eather heard aboutthis company or the refund...."

temat robi się coraz ciekawszy...

seler
20-04-2010, 09:20
Niektórzy widocznie nie rozumieją co jest napisane. Forumowicze proszą o kontakt do osób, u których działa pompa Vikersonn, a nie o opinie naganiaczy i instalatorów.
Kuzyn dał się namówić tekiemu jednemu naganiaczowi z Nibe i w efekcie ma niewyregulowana pompę i rachunek za 3 miesięczny okres grzewczy 10.000zł. kopie rachunku zainteresowanym mogę na priva przesłać.

hole
16-07-2010, 11:36
Niektórzy widocznie nie rozumieją co jest napisane. Forumowicze proszą o kontakt do osób, u których działa pompa Vikersonn, a nie o opinie naganiaczy i instalatorów.
Kuzyn dał się namówić tekiemu jednemu naganiaczowi z Nibe i w efekcie ma niewyregulowana pompę i rachunek za 3 miesięczny okres grzewczy 10.000zł. kopie rachunku zainteresowanym mogę na priva przesłać.

właśnie - niewyregulowaną, na stronie Vikersonn możesz przeczytać, że montują Ci ją od razu z regulacją (http://vikersonn.pl/konsorcjum-vikersonn-producent-pompy-ciepla#montaz)

krolik2002
20-07-2010, 19:54
Strona Vikersonn jest tak wiarygodna jak prasa brukowa więc ich bajki o regulacjach traktuję jak pozostałe informacje.

Nic tak mnie nie zraża jak jawne robienie z ludzi kretynów. Popatrzcie na ich wykres oszczędności w ich (pożal się Boże) kalkulatorze...........na mój dom wychodzi "zysk" 580000tyś na 25lat czyli ROCZNIE OSZCZĘDZAM 21tys pln.

Ktoś namierzył domenę ich strony.....też ściema.

NIGDY w życiu nie tknąłbym tej pompy

krolik2002
05-09-2010, 12:47
mam informacje w 100% pewne...... firma Ecoway ma conajmniej kilka instalacji na terenie kraju. Piszę o tym bo ktoś kiedyś miał wątpliwości czy cokolwiek komukolwiek sprzedali/zamontowali

okobar
05-02-2011, 17:37
i nikogo dalej kto założył vickersona?

jeśli nie chce się ujawnić publicznie to proszę o wiadomość prywatną, mocno się waham nad ich ofertą, porzebuję wiedzy użytkowników

marek mozinski
21-08-2012, 16:20
Zainstalowałem pompę ciepła firmy Vikersun, pompa jest ok. ale wykonanie to tragedia. Przestrzegam przed firma która się nazywa Vikersun z Warszawy. Przez kilka tygodni użytkowania jest kilka wycieków (narazie układam miski i tam ścieka woda) gdy zareklamowałem to usłyszałem że nie przyjadą i żeby przysłać zdjęcia wycieku - pewnie naprawią telepatycznie :). Instalacja wyglada jak pajęczyna, pewnie stolarz zrobiłby to podobnie(bez urazy dla stolarza). O izolacji to chyba zapomnieli - bo po co? Glikol wlany na "oko" - będzie dobrze. Projekt odwiertów był podobnież omawiany z zatrudnionymi inżynierami ( nie widziałem żadnego) a potem przyjechał kierowca i wskazał - tu wiercimy. I wywiercili. Ręce opadają. Jeżeli ktoś jest ciekaw szczegółów tej operacji, proszę pytać. [email protected]


i nikogo dalej kto założył vickersona?

jeśli nie chce się ujawnić publicznie to proszę o wiadomość prywatną, mocno się waham nad ich ofertą, porzebuję wiedzy użytkowników

marek mozinski
21-08-2012, 16:23
ja teraz dłuuuugo bym się wahał
Zainstalowałem pompę ciepła firmy Vikersun, pompa jest ok. ale wykonanie to tragedia. Przestrzegam przed firma która się nazywa Vikersun z Warszawy. Przez kilka tygodni użytkowania jest kilka wycieków (narazie układam miski i tam ścieka woda) gdy zareklamowałem to usłyszałem że nie przyjadą i żeby przysłać zdjęcia wycieku - pewnie naprawią telepatycznie . Instalacja wyglada jak pajęczyna, pewnie stolarz zrobiłby to podobnie(bez urazy dla stolarza). O izolacji to chyba zapomnieli - bo po co? Glikol wlany na "oko" - będzie dobrze. Projekt odwiertów był podobnież omawiany z zatrudnionymi inżynierami ( nie widziałem żadnego) a potem przyjechał kierowca i wskazał - tu wiercimy. I wywiercili. Ręce opadają. Jeżeli ktoś jest ciekaw szczegółów tej operacji, proszę pytać. [email protected]

marek mozinski
21-08-2012, 16:24
tak sprzedali, i co?
Zainstalowałem pompę ciepła firmy Vikersun, pompa jest ok. ale wykonanie to tragedia. Przestrzegam przed firma która się nazywa Vikersun z Warszawy. Przez kilka tygodni użytkowania jest kilka wycieków (narazie układam miski i tam ścieka woda) gdy zareklamowałem to usłyszałem że nie przyjadą i żeby przysłać zdjęcia wycieku - pewnie naprawią telepatycznie . Instalacja wyglada jak pajęczyna, pewnie stolarz zrobiłby to podobnie(bez urazy dla stolarza). O izolacji to chyba zapomnieli - bo po co? Glikol wlany na "oko" - będzie dobrze. Projekt odwiertów był podobnież omawiany z zatrudnionymi inżynierami ( nie widziałem żadnego) a potem przyjechał kierowca i wskazał - tu wiercimy. I wywiercili. Ręce opadają. Jeżeli ktoś jest ciekaw szczegółów tej operacji, proszę pytać. [email protected]

jhorny21
23-08-2012, 07:19
Wycieka cos? Masakra! Ale to przecież powołaj się na niezgodność towaru z umową. Przecież tam nie ma prawa nic wyciekać. Też mam pompę i nigdy tak mi się nie działo.

marek mozinski
06-11-2012, 16:09
Witam
Jestesmy właścicielami pompy zamontowanej przez firme Vikersoon od kilku miesięcy, więc o sprawności będę mógł powiedzieć dopiero po okresie grzewczym. Natomiast jedno co mogę teraz powiedzieć to na pewno nie zleciłbym instalowania pompy przez firme Vikersoon. Firma jest niefachowa, niedoświadczona w tym zakresie, korzysta z podwykonawców niesprawdzonych. Po wielu interwencjach instalacja została poprawiona, ale wrażenia mało ciekawe.



dziekuje za namiary goraca dyskusje
ale nie o to mi chodzi
szukam konkretnych osob ktore maja juz taka pompe
chcialbym ja zobaczyc , pojechac tam, porozmawiac o doswiadczeniach, czy sie sprawdza , czy nie itp
dyskusje akademickie jakie sa na tym forum rozjasniaja temat ale nie tak jak osobista rozmowa z wlascicielem takiego ukladu / pompy vikersonn

jak byscie znali kogos takiego prosze podajcie link na forum
kazdy zainteresowany sie skontaktuje i wyjasni watpliwosci

a na razie dziekuje

pom_pla
06-11-2012, 17:56
TO jak na razie Skandynawowie nie mają tu dobrej opinii;)

jbloch
06-11-2012, 19:25
[QUOTE=pompaciepla;5613458]TO jak na razie Skandynawowie nie mają tu dobrej opinii;)[/QUOT
A jaka tam ona skandynawska jest- w nazwie tylko.

pom_pla
06-11-2012, 19:46
Urok dzisiejszych czasów - marka ,,zachodnia,, a i tak wyprodukowano w made in....
ale tu raczej chodzi o ich firmy montujące tzw , autoryzowane

jbloch
06-11-2012, 20:06
Urok dzisiejszych czasów - marka ,,zachodnia,, a i tak wyprodukowano w made in....
ale tu raczej chodzi o ich firmy montujące tzw , autoryzowane
I tylko w zasadzie tymi firmami montującymi/serwisującymi różnią się markowe PC od tych made in .....
I tak najważniejsze elementy markowych PC są produkowane w made in ...

Tomaszs131
15-11-2012, 20:14
Malo brakowalo a i ja zdecydowalbym sie na pompe tej marki. :eek:
Na internecie nie ma za wiele informacji na temat tej firmy i to byl argument, ktory przekonal mnie by dac sobie spokuj. ;)
Pozdrawiam.

Salah
02-11-2013, 15:21
Tomaszs131
- a jaką masz pewność że tej negatywnej opinii nie napisała firma konkurencyjna dla nich ?? ja takiej nie mam ,a jestem zainteresowany PC