PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze telefoniczne



Mikord
19-01-2010, 17:38
Witam

Sytuacja wyglądanastępująco:
chciałem sobie zrobić gniazdo telefoniczne jeszcze w innym pomieszcze niż dotychczas, poprowadziłem kabel założyłem puszkę i teraz sprawa połączenia kabli. Połącznie wypada w miejscu przyłącza do budynku. Tzn przyłącze wygląda w ten sposób że kabel dochodzi ze słupa do budynku przechodzi przez ścianę i dopiero wewnątrz jest zrobione przyłącze w puszce.
Przewody są połączone za pomoca kostki oblanej przezroczystym tworzywem - pewnie jest do tego porzebna jakaś zgrzewarka.
Żeby podłączyć moje nowe gniazdko to muszę usunąć te kostki - w tym miejscu zamierzam też założyć gniazdko telefoniczne.

Pytanie:
Czy mogę grzebać w tym przyłączu, czy nie będzie jakichś problemów ze strony TP?

wick
19-01-2010, 19:36
ta kostka to szybozłączka żelowa zaciskana mechanicznie(np. kombinerkami)
popytaj w sklepie z częściami elektronicznymi
takie coś (http://www.wirelesslan.pl/product_info.php/name/szybkozlaczki_zelowe_200szt/products_id/1524)

civic9
19-01-2010, 20:15
możesz podłączać

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
19-01-2010, 20:51
zawołaj kogos ze sklepu komputerowego... zapłacisz grosze a oni pozaciskają ci fachowo, tylko powiedz ze kabel telefoniczny.. bo przyjdą jeszcze z zaciskarką do rj45 :)

Oli_2
19-01-2010, 21:08
1.odłącz telefony zgłoś z innego tel na 9393 brak sygnału i ... np zerwany kabel ,przyjadą chłopaki daj na przysłowiowe "piwo" i ci sami podłączą
2. możesz poprostu połączyć na "skrętkę " i założyć na to kawałek izolacji (np kawałek zewnętrznej izolacji z kabla) i też będzie dobrze

Mikord
20-01-2010, 05:25
Zapytam jeszcze dla pewności, W gniazdku podłanczam kable do 2 wewnętrznych "styków" i nie ma znaczenia lewo prawo bo są one symetrzyczne?

pawlok
20-01-2010, 08:28
Zapytam jeszcze dla pewności, W gniazdku podłanczam kable do 2 wewnętrznych "styków" i nie ma znaczenia lewo prawo bo są one symetrzyczne?

A to zależy jakie masz gniazdko i telefon....czy z RJ czy moze jeszce "stare" na poczciwą wtyczke...no i jaki aparat chyba któreś z siemensów miały odwrotny układ przychodzenia sygnałów na RJ (tzn nie srodek a skrajne).
Co do zmaiany +/- czyli który przewód jest który nie ma to znaczenia.
Pawlok

rusek007
20-01-2010, 08:32
Nie ma znaczenia dla zwykłego telefonu czy modemu ADSL, w Twoim wypadku pewnie tak będzie, więc śmiało podłączaj.