PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja wokół rury spalinowej kominka



mareczek13
19-01-2010, 22:32
witam
jak wykonać izolację wokół rury która wchodzi do wkładu kominowego, izolację wykonuję z płyt super izol, czy płytę należy tak dociąć aby stykała się z rurą? czy raczej pozostawić szczelinę?

racer
20-01-2010, 11:27
a może by tak jakiś cel izolowania rury wskazać? Nigdy nie może dotykać, dodatkowo każda taka izolacja powinna być wentylowana kratką.

pierwek
20-01-2010, 11:50
może jest taki układ w tej chwili, że komin systemowy stoi za ścianą i trójnik nie wychodzi na wylot przez ścianę. Wtedy rura wchodzi tak jakby w ścianę i dopiero w trójnik i ten kawałek warto by chyba odizolować. Mam u siebie właśnie tak i sam się zastanawiam jak to powinno być zrobione.

Wydaje mi się, że lepiej żeby wełna nie dotykała rury. Nie wiem czy o to chodziło...

mareczek13
20-01-2010, 13:47
dokładnie o to mi chodzi, trójnik nie wystaje ze ściany jest w głębi, mi też się wydaje że należy odizolować właśnie to wgłębienie.

pierwek
20-01-2010, 13:54
no to jestem ciekaw co powiedzą specjaliści...

ja się już nawet zastanawiałem czy nie przedłużyć tego ceramicznego trójnika doklejając kawałek rury systemowej żeby wyjść ze ściany rurą ceramiczną. tylko trójnik mam skierowany (pod kątem 45 stopni) w dół i zastanawiam się czy takie łączenie wytrzyma i czy po prostu kiedyś ten doklejony kawałem nie odpadnie albo się nie rozszczelni.