PDA

Zobacz pełną wersję : Budma 2010



aadamuss24
19-01-2010, 23:55
Witam. Myśle, że warto się wybrać. Znalazłem np. producenta kołków do styro o długości 40 cm, ciekawa trawa na dachy, rynny z metra, izolowane uchwyty do rur. Kilka stoisk z piankami do ociepleń, pompami ciepła, dachy, więźby. Dużo różnych drzwi, rolet, okien. Nie znalazłem producentów styropianu. Ciekawa hala tylko z chińskimi produktami. Czułem się jak w naszym normalnym sklepie czy hurtowni, nawet to co wydaje nam się, że nie jest chińskie jednak jest chińskie. Cała masa zaworów, termostatów, baterii, kabin pochodzi z tego dużego kraju. Dużo różnych drzwi, rolet, okien.
Jedna hala o budownictwie pasywnym ale tak jakoś luźno tam i najwięksi spece od polskiej pasywności to jakieś mało kontaktowe dziadki. W środę cały dzien na temat pasywnego budowania, jakieś pogadanki i referaty. O ile dobrze zrozumiałem to płatna ta przyjemność 170 pln a w cenie książka o pasywności.
pozdr adam

CityMatic
20-01-2010, 05:56
Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma - największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej, które odbywają się w Poznaniu w dniach 19-22 stycznia 2010 r. pod hasłem „Zrównoważone budownictwo - ekonomia, ekologia, człowiek"

Tak przynajmniej wiadomo kiedy :wink:
Pozdrawiam

FlashBack
20-01-2010, 05:57
nom jak czas da, to dopiero jutro wybieram sie rzucic okiem i uchem.
powiedz jak z parkowaniem w miare luzno.

admiro
20-01-2010, 07:01
„Zrównoważone budownictwo - ekonomia, ekologia, człowiek"

Tak przynajmniej wiadomo kiedy :wink:
Pozdrawiam

I już po pierwszym słowie wiadomo, że jakąś kasę wykłada ..jnia.

Normalny człowiek nie wpadł by na absurdalne określenia typu "zrównoważone budownictwo" :evil: czy "zrównoważony wzrost" :o

Ale rozumiem pobudki, organizatorzy musieli się tą absurdalną nazwą przypodobać jakiejś szanownej komisji rozpatrującej wnioski o dofinansowanie.

aadamuss24
20-01-2010, 09:02
Parkingi na uliczkach dookoła targów, na placach przy kamienicach lub strefa parkowania. Bez problemu można znaleźć miejsce. Koszt parkowania prywatnego to np 30 pln bez względu na czas. Cztery godziny chodzenia bez zbytniego rozgadania. Wejście na targi 40 pln, lub 15 pln dla firm po wypełnieniu ankiety. pozdr adam

zrównoważone= czyli wszystkie ściany w miarę równo stawiają :)

gniezniok
20-01-2010, 19:20
Jakie 15pln dla firm??? Ja wypelnilem jako osoba prywatna i no problem !

martek1981
20-01-2010, 20:32
Ja właśnie tu jestem w pracy, od poniedziałku, z tym że na CBS (Centrum Budownictwa Sportowego). Dzisiaj faktycznie było sporo zwiedzających. Z tymi parkingami w Poznaniu to jest jakaś masakra!! Parking przy hotelu Novotel Centrum - 72 zł/doba (oczywiście cały w śniegu). Parking przy dworcu PKP dla Budmy 70 zł/ dzień, na godziny się nie bawią!!. Można zaparkować na terenie targów, bodajże od ulicy Bukowskiej 3 zł/godz. Nie wspomnę nawet o stawkach za nocleg, normalna stawka x4 i oczywiście korki. Od targów do hotelu mam ok 2-3 km, dzisiaj podróż z targów zajęła mi ok 45 min.!!! Mimo wszystko polecam, sam będę zwiedzał dopiero w piątek bo na razie brak czasu.

zientas
20-01-2010, 20:38
czy warto się wybrać? mam 5h w jedną strone
budowę zaczynam na wiosnę. czy można kupić- zakontraktować coś w dobrych cenach?
zientas

Jezier
20-01-2010, 20:39
Byłem na Budmie. Problemów z parkowaniem nie miałem. Płaciłem za parkomat w strefie C. Od 9 do 17 wychodzi 15 zł. Wstęp 15 zł za dzień. Nocleg 100 zł za 3-osobowy pokój przy samej starówce.
Targi ekstra naprawdę warto.

Elfir
20-01-2010, 22:34
czy warto się wybrać? mam 5h w jedną strone
budowę zaczynam na wiosnę. czy można kupić- zakontraktować coś w dobrych cenach?
zientas

Tam wystawiaja sie raczej producenci, raczj nie lokalne hurtownie czy dystrybutorzy. Możesz coś zakontraktowac, jesli prowadzisz hurtownię :)

aadamuss24
20-01-2010, 22:41
Jezier, a styropian gdzieś widziałeś ? Jeśli byli producenci styro to w piątek jeszcze raz się puszczę :)
Gnieźniok, mi gość w kasie mówił, że to dla firm, ale jakiś mało kumaty musiał być bo nawet nie wiedział do której targi otwarte :).
Czasami można coś kupić z targów jak producentowi nie chce się tego targać do domu bo daleko.
pozdr adam

Jezier
20-01-2010, 22:55
Serwis24. Styropianu nie widziałem, ale też nie szukałem. Sprawdzałem jak działa maszyna do cięcia styropianu i tylko przy tej okazji widziałem ten materiał izolacyjny na budmie.

tomclav
21-01-2010, 08:24
tyz wczoraj byłem, pogadałem z gościem z internorma i kilkoma innymi od okien. 4 godziny chodzenia i tylko połowę obejrzałem nie mowiąc o bumaszu i reszcie.

cena noclegu w Poznaniu w czasie targów rzeczywiście staje na głowie ale zawsze tak było - dla firm wysyłających ludzi nie stanowi to problemu ale "normalni" ludzie mogą być zaskoczeni.

polecam akademik Jowita na tyłach Sheratona - kiedyś mieli konkurencyjne ceny a na targi 300m w linii prostej.

Wojtek R
21-01-2010, 09:01
Byłem na Budmie. Problemów z parkowaniem nie miałem. Płaciłem za parkomat w strefie C. Od 9 do 17 wychodzi 15 zł. Wstęp 15 zł za dzień. Nocleg 100 zł za 3-osobowy pokój przy samej starówce.
Targi ekstra naprawdę warto.

chciałem pójść jutro bilety po rezerwacji 15 PLN , bez w kasie 40 PLN , chciałem pojść z drugą osobą ale jak mam wydać stówę za pochodzenie i pooglądanie prywatnie reklam to chyba odpuszczę :lol:

zuzu
21-01-2010, 09:49
Ja za wstęp zapłaciłam 13 zeta za bilet - ale bilety kupiłam online i wydrukowałam na domowej drukarce ;) Zero kolejek i wejście też bez problemu - polecam za rok , bo sprzedaż online była bodajże do 17nastego.

Ciekawych rzeczy się z mężem naoglądaliśmy - rzeczywiście nigdzie nie widać było styropianów ... tylko pianki , wełna i inne "badziewie" ;)

Yarecky
22-01-2010, 10:14
Witam
Z ciekawostek : przewrócił się jeden z podnośników koszowych pokazywanych na budmie, na szczęście nie było jeszcze zwiedzająych i nikomu nic się nie stało. Firma zrobiła sobie fajną reklamę.
Moze ma ktoś zdjęcia przwróconego podnośnika?

zuzu
22-01-2010, 10:23
Ja mam tylko fotkę Pudziana ;P