PDA

Zobacz pełną wersję : jak znależc właściciela działki



macdriver
20-01-2010, 13:04
Witam
Mam pewien problem,otóż chciałbym kupić kawałek sąsiedniej działki ( ok 1a ) żeby ułatwić sobie dojazd do mojej.Problem w tym że nie wiem kto jest jej włascicielem (prawdopodobnie bank),ale po kolei.Działke o której mowa kupił pewien pan około 10 lat temu na kredyt,miał problemy ze spłatą a pózniej podobno zmarł .Przed śmiercią rozwiódł sie zoną ale ma dzieci.Jakimś sposobem udało mi się zdobyć jego adres który był przedstawiony we wniosku kredytowym na tą działkę.Pojechałem tam ( inne miasto ),ale nikt z tej rodziny już tam nie mieszka i nie wiadono gdzie.Nie wiem czy został przeprowadzony spadek a działka prawdopodobnie była zadłużona ( jest?)
Macie jakieś pomysły jak się do tego zabrać?,może zgłosić się do jakiegoś komornika?
Dodam tylko ze od ok 8lat nikogo nie widziano na tej działce a ja zacząłem w zeszłym roku budowę bomu i chciałbym niedługo to ogrodzic.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

iza_i_pawel
20-01-2010, 17:01
Witam,
Napisz:
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE DANYCH Z OPERATU EWIDENCJI GRUNTÓW - na pewno można go pobrać "gotowca" ze strony www danego urzędu.
To znaczy: do np. Starostwa Powiatowego - Wydział Geodezji, Katastru i Nieruchomości.
We wniosku zaznacza się: Zakres żądanych informacji ze zbioru: - i tu zaznaczysz: wykaz właścicieli – wypis uproszczony.
Dziś już to prawie robiłem, ale okazało się niepotrzebne, koszt to chyba 4zł za dane z jednej działki.
Pzdr. i powodzenia.
- Paweł.

macdriver
20-01-2010, 19:00
Dzięki za podpowiedz , spróbuje w najblizszych dniach.
Ale swoją drogą zastanawiam sie co jesli nie został przeprowadzony spadek albo spadkobiercy nie chcą tego robić bo działka jest obciązona długami.Po jakim czasie trzeba przyjąc lub odrzucić spadek?
Pozdrowienia

iza_i_pawel
20-01-2010, 19:47
...Po jakim czasie trzeba przyjąc lub odrzucić spadek?
Pozdrowienia
No to już chyba do Radcy Prawnego pytanie - oni wiedzą takie rzeczy!
Pzdr. Paweł. 8)