PDA

Zobacz pełną wersję : balustrady na balkon kute czy drewniane



Magda i Marek
20-01-2010, 13:18
Witam,

czy ktos z was mial dylemat: balustrady balkonowe drewniane (na konstruncji metalowej) czy kute. Nie chce poruszac tu sprawy finansowej - co jest drozsze a co tansze.

Chdzi mi raczej o problem konserwacji bo wydaje mi sie ze w przypadku drewnianych bedzie on istotny bo, jak widze najwieksze zacieki na plycie balkonowej mam dokladnie w miejscu, gdzie beda balustrady. Zatem bedzie to element drewniany najbardziej wyeksponowany na dzialanie wody i slonca.

Pewnie malowanie co kilka lat bedzie konieczne.

Przyznam ze wolalbym balustrady drewniane (kwestia gustu).

Pozdrawiam

pablitoo
20-01-2010, 13:21
U nas żelazne kute - na trzech balkonach - trzy lata - nie widać śladów zużycia czy też jakichkolwiek uszkodzeń .

mynia_pynia
20-01-2010, 14:05
W domu rodzinnym mojej mamy (z końca lat 70) jest balkon, który przez 15 lat miał balkon sztachetowy zaimpregnowany (bejcowany na brązowo) - raz a porządnie i nic się nie odbarwiało w widoczny sposób.
Balkon jest od ulicy, ale mimo tego opalałyśmy się na nim, wieczorem siedziałyśmy i drinkowałyśmy z ciotkami, nic z ulicy nie było widać.
Jakieś 3 lata temu ciocia przeprowadziła generalny remont i wymieniła balustradę na kutą - fakt jest piękna, ale skończyły się imprezy na balkonie, opalanie i w ogóle jest do dupy, nawet pościeli nie wyniesiesz na balkon żeby przewietrzyć, bo przez pręty wszystko widać jak na dłoni.

Oczywiście można powiedzieć że po to ma się ogród, ale jak jest godzina 22, i większość domowników już śpi to zawsze można było zorganizować „tajniacką” imprę i nawet na czworakach wracać do pokoju ;).

panfotograf
08-04-2010, 07:29
Jeśli drewniany to przed malowaniem zaimpregnuj (dwa razy) tłustym impregnatem (takim na benzynie - nie na wodzie).
Można pomyśleć też o olejowaniu - podobno łatwiej się odnawia.

Piotr28KR
12-04-2010, 13:39
słyszałem też o lakierobejcy duluxa, 2,5litra 125zł, trzy warstwy trzymają drzewo w dobrym stanie

kevinlomax
08-07-2010, 10:45
Jeśli chcesz mieć spokój, ładnie osłonięte wszystko i niewidzialność z ulicy to fakt - drewno jest dobre ale na konstrukcji stalowej koniecznie bo samo drewno absolutnie nie wchodzi w grę. Jeśli na balkonie będzie się utrzymywać woda i będzie miała styczność z drewnem to wcześniej czy później szlag je trafi. Na konstrukcji stalowej możesz sztachety podnieść a spływająca po nich woda nie narobi wielu szkód jeśli drewno będzie porządnie zaimpregnowane. No i prościej przy drewnie o dobre wykonanie. Jak ktoś zrobi fuszerkę to nie dość że będziesz miała pełną widoczność z ulicy to jeszcze rdzę na pościeli jeśli kiedyś powiesisz ją na barierce:) Pozdrawiam

harmonia
08-07-2010, 10:52
Wiadomo, że drewniane fajniej wyglądają, ale jednak kute wydają mi się bardziej wytrzymałe, oczywiście pod warunkiem, że będzie się o nie odpowiednio dbało. No o drewniane niby tez się da dbać, ale jednak drewno się rozsycha, trzeba szpachlować, czyścic, więcej przy tym zabawy. No gdybym ja mia la wybierać, to na pewno wybrałabym kute balustrady.

kevinlomax
08-07-2010, 10:54
Wiadomo że są plusy i minusy. Z jednej strony może się wydawać że drewno się rozeschnie a z drugiej strony balustrada źle zabezpieczona może rdzewieć i wcale na długo nie wystarczy. Co chwilę jakieś zaprawki i malowania. Nie ma balustrad bezobsługowych tak do końca. Zawsze coś się może zdarzyć.

Cecylka_29
08-07-2010, 13:22
Jeśli stawiasz na wygląd to wiadomo - drewniane, jeśli na wytrzymałość to tylko kute, oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu bo inaczej to może się to kiepsko skończyć - oczywiście dla samej balustrady ;D

Greengaz
20-07-2015, 14:49
Myślisz, że kevin czekał 5 lat na twoją poradę?

Jednym słowem :spam:.

semiramida
11-10-2015, 10:36
no i co z tego? też tu zajrzałam nie dlatego że chcę pomagać jakiemuś Kewinowi tylko że mam problem z barierką balkonu. a potem apele o niemnożenie wątków...

adarus
11-10-2015, 23:24
Drewno egzotyczne + vidaron do gruntowania + vidaron lakierobejca i 10 bezobsługowo. Kute to dobra farba chlorokauczukowa i też 10 lat bezobsługowo

wera.1989
09-03-2016, 10:39
spamer