PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki cem-wap kwarc na gipsie.



fmau
21-01-2010, 12:28
Witam,

rozmawiałem z wykonawcą tynków cem-wap, który zaskoczył mnie swoją metodą wykonywania tynków cem-wap. Mianowicie po wykonaniu ręcznie tynków ostatnią warstwę nie robi tyle co z kwarcu i wapna a z kwaru i gipsu (lub dodaje trochę gipsu - już nie pamiętam). Czy to ma sens? Fakt, że uzyskamy w ten sposób gładką powierzchnię ale czy mieszanie cem-wap z gipsem jest właściwym rozwiązaniem?

Pozdrawiam.

johna2
21-01-2010, 15:24
My wybraliśmy cem-wap dlatego, ze nie chcieliśmy gipsu w domu. Moze lepiej od razu położyć gipsowe.

michalmayday
21-01-2010, 16:16
fmau -Jeśli dobrze myślę to kwarc jak i perlit jest w składzie tynku gipsowego, wykonawca na pewno po zrobieniu ścian tynkiem cementowym"szpachluje potem ściany tynkiem gipsowym w celu uzyskania gładzi, jest to możliwe i na pewno nie spowoduje żadnych przykrych niespodzianek,(gipsu jedynie nie można mieszać z cementem w czasie urabiania zaprawy gdyż powoduje to wchłonięcie wody w czasie twardnienia cementu)

johna2 - wiele osób stosuje połączenie tynków cementowych + szpachlowanie ścian gipsem,lub tynkiem gipsowym(rzadziej spotykane,różni sie tym ze obróbka jest na mokro i bez kurzu przy szlifowaniu) i nie ma w tym nic dziwnego :)