PDA

Zobacz pełną wersję : jak można transportować pustaki ceramiczne EDER/ROBEN 24



martinflash
21-01-2010, 16:07
jak można/powinno się transportować pustaki ceramiczne EDER/ROBEN 24x24x38? czy można układać jedna paletę na drugą i wieźć 300 km?
Na duże auto wchodzi 22 palety czy można ułożyć to piętrowo 44 palety?
Czy bloczki ceramiczne ulegną uszkodzeniom? Czy pierwszy poziom pustaków może ulec uszkodzeniom pod naciskiem następnego poziomu palet?
Wiem że można warstwami magazynować ale czy wolno tak transportować?
poniżej daję poglądowe zdjęcie

http://www.e-cegly.pl/photo/product_big/1/6/9/4_1698056977d4.jpg

Techno200
21-01-2010, 19:42
zaden kierowca na pietrowanie sienie zgodzi, nigdy nie widzialem aby tak wiesc pustaki. TO NIEBEZPIECZNE!. przy pierwszym ostrym zakrecie mozesz miec swoje pustaczki w rowie lub nie daj Boziu na innym samochodzie.

jslawek
21-01-2010, 19:56
Po pierwsze piętrowy transport ograniczają dwie wielkości WAGA TOWARU i WYSOKOŚĆ dwóch palet. Samochód ciężarowy może mieć tylko 4m wysokości. Wielkośćpalet jest tak dobrana aby nie uszkodziły się podczas transportu i nie przekraczały dopuszczalnej masy sprawdziłeś ile waży jedna paleta?

wick
21-01-2010, 20:59
skompresuj te pustaki programem komputerowym np. WinRARem

a na serio to o co ci chodzi
chcesz oszczędzić na transporcie
poszukaj innego przewożnika
zamów dwa wozy jeden z HDS a drugi bez(HDS)

fighter1983
22-01-2010, 07:35
Samochod zabiera ladunek o masie okolo 24200 kg, czyli w granicach 20-22 palet, jest to zazwyczaj jedna warstwa palet. Taki ladunek musi byc zabezpieczony przed przesunieciem sie. Spietrowanie po pierwsze spowoduje przeladowanie (wagowo) po drugie uniemozliwi wogole jazde. Wyobraz sobie ze jedziesz dwupasmowka a obok jedzie tir zaplandeczony ktory ma taki ladunek, pomysl co sie stanie przy hamowaniu albo ostrym zakrecie :)

W kazdym badz razie: zadna spedycja w naszym kraju nie podejmie takiego ladunku.

martinflash
22-01-2010, 19:35
temat jest taki że zamówiłem 44 palety pustaka EDER 24 z fabryki z Drezna czy gdzieś tam z zachodu i mają mi to w cenie przywieźć i martwię się czy nie położą mi tego warstwa na warstwie żeby zaoszczędzić bo taniej ich wyniesie, a jak to położą jedna paleta na druga to przy tylu setkach kilometrów to mogą dolne pustaki popękać? Mam nadzieję ze przywiozą to na dwa auta.

fighter1983
23-01-2010, 01:38
Skup sie na zoraganizowaniu rozladunku i wjazdu na budowe, bo na 100% beda to 2 osobne samochody po 22 palety kazdy.