PDA

Zobacz pełną wersję : Docieranie gładzi gipsowych



Marlid
21-01-2010, 16:51
Wziąłem się ostatnio za kładzenie gładzi gipsowej na ściany w moim domu. O ile nakładanie dosyć dobrze mi poszło to przeraża mnie docieranie powierzchni ręcznie. Widziałem na allegro szlifierki do gipsu żyrafa i może bym to kupił ale boję się czy to zda egzamin. Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z taką szlifierką ? Jak to się sprawuje ? Znacznie taniej można też kupić szlifierkę oscylacyjną -może ktoś praktykował takową z gipsem ?

orko
21-01-2010, 18:24
Jeśli dość dobrze ci poszło to szlifowania nie powinno być dużo.
No chyba, że nie poszło ci tak dobrze jak sądzisz.

panicz
21-01-2010, 18:37
Szlifierki "żyrafy" to bardzo wygodne urządzenia jeśli umie się nimi pracować. Jeśli nigdy takową nie przycierałeś, musisz poćwiczyć. Bardzo łatwo jest przetrzeć gips (szczególnie jeśli użyłeś jakiegoś miekkiego).
Maszyna nie sprawdzi się jeśli tynki masz pofalowane lub masz dużo guzów.
Moim zdaniem nałóż jeszcze jedną warstwę gipsu (finisza najlepiej) i zrób to tak by przycierać jak najmiej. Nie widzę sensu kupować takiej przycieraczki do jednej pracy.

Pozdrawiam

Marlid
21-01-2010, 19:38
naciagałem dosyć dokładnie,głaskałem ile mogłem :lol: . jak się patrzy na sciane to nie widac niedociągnieć nawet bez szlifowania ale jak pod kątem oświetle ścianę to już nie wygląda tak pięknie. garbów raczej nie ma. stosował ktoś szlifierkę oscylacyjną ?

Marlid
21-01-2010, 19:41
nałożyłem cekol 45 a roboty sporo bo na razie 100m2 a jak by poszło dobrze to 300m2

FlashBack
21-01-2010, 19:51
kup reczna pace na kiju i jazda idzie piorunem, ta lampeczka z boku pomoze uchwycic moment dotarcia. do naroznikow reczna pace lub kostki scierne.

piterazim
22-01-2010, 07:13
ręcznie - w przypadku miękkiej masy szpachlowej jak najbardziej tak
szlifierka oscylacyjna - zdecydowane nie w każdym przypadku
Żyrafa - kupować nie warto dla jednej pracy - można wypożyczyć. Tylko nie bierz wersji bez odkurzacza.

El_Chueco
06-02-2012, 09:42
Witam - może podbiję:

Co myślicie o szlifierkach BASS POLSKA - teleskopowych z odkurzaczem - ew. co innego do zastosowań domowo-mieszkalnych? w cenie Allegro 1000-1200 zł z odkurzaczem?