PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RELAX S-GL252 pracownia ATRIUM



quethas
21-01-2010, 18:56
Witam serdecznie.
Po kilku tygodniowych poszukiwaniach tego właściwego projektu, w końcu się udało. Spełnia on nasze wymagania praktycznie w 100%. Więc myślę, że za jakiś czas zaczniemy poważnie myśleć nad budową i stąd moje pytanie, czy ktoś z Was ma to już za sobą? Oczywiście wg. tego projektu. Chodzi mi głównie o koszta itp. Mieszkamy na Śląsku i tu też chcemy się budować.
Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie opinie, sugestie etc...

Pozdrawiam.

Relax 252 - click 1 (http://img.extradom.pl/RenderHandler.ashx?ImageURL=http://images.extradom.pl/grafiki/12724/big695.jpg)

Relax 252 - click 2 (http://img.extradom.pl/RenderHandler.ashx?ImageURL=http://images.extradom.pl/grafiki/12724/zd0_big695.jpg)

Relax 252 - projekt (http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-252,271,61,opis.html)

monsun
01-02-2010, 18:31
Witam

We wrześniu skończyłem stan surowy wraz z oknami koszt ok i max 110000 zł.
Teren małopolska.
33000 koszt robocizny "system gospodarczy" czyli ekipa bez faktury.
Reszta to materiał.( beton oraz więźba - bez faktury)
Zmiany:
- dachówka ceramiczna braas kasztan
- pojedyncze drzwi na taras z kuchni strop żelbetonowy również nad garażem (obniżony strop w garażu dodatkowe pomieszczenie nad nim)
- na poddaszu z łazienki ma być garderoba a łazienka z pokoju nr 3
- pół metra poszerzony garaż (ale mało - zależy jakie ogrzewanie planujecie)
- kominy gotowe (kupione na necie połowę taniej niż schedel ale nie wiem jakiej firmy:D)
Co bym zmienił juz i jeszcze:
z racji tego że nastawiam się na piec na ekogroszek starał bym się wydłużyć jak najbardziej garaż żeby mieć miejsce na kotłownie (mi brakuje akurat z pół metra)

quethas
10-02-2010, 11:46
Dziękuję bardzo za odpowiedź ;) Takie wiadomości są na tym etapie bezcenne...!

Czyli ceny zblizone. Udało mi się skontaktować z 2 osobami które są po budowie bądź w trakcie wykończenia. Cena 100 tys. z groszami i 130 tys. więc zbliżone, wiarygodne... Co mnie bardzo cieszy, chcielibyśmy zmieścić się w 150tys... Mam nadzieję, że się uda...

Z tą kotłownią mamy najwiekszy problem. Też planujemy ogrzewać ekogroszkiem. Najgorsze jest to, że jeśli wydłuzymy garaż stracimy okno w kuchni, obawiamy się, że wtedy może tam nastac nieprzyjemna ciemnia... Ewentualnie wypuścić bardziej do przodu... Hmm cięzka sprawa. Zastanawiamy się też nad częściowym podpiwniczeniem. Wejście do ewentualnej piwnicy znajdowało by się pod schodami w holu, piwnica nie duża z 5 metrów, myślę że spokojnie wystarczy na kocioł i ewentualnie pralnie z suszarnia... Tylko teraz koszta podpiwniczenia. mamy ograniczony budżet, nie chcemy się zadłużać dodatkowo, wiec rozważamy wszystkie opcje rozmieszczenia pomieszczeń, tak by nei trzeba było dodatkowo kombinować...

Słyszałem, że piwnica pod kotłownie ma wymagana wysokość, hmm o jakiej wysokości mówimy?

Łazienka pokój numer 3, też o tym myślimy. 2 wydaje nam się troszkę mała, no ale to jeszcze kwestia wymierzenia pewnych rzeczy. Chcemy wiekszą wanne dwu osobową i kabinę murowaną z pustaków szklanych, więc nie wiem czy obecna powierzchnia wystarczy, by to wszystko jakoś pogodzic...

Jeszcze jedno pytanko. Z czego Pan budował?
Dziękuję raz jeszcze za odpowiedż. Naprawdę bardzo pomocna...

Pozdrawiam...

monsun
11-02-2010, 16:02
Za 150000 to spokojnie nawet z prądem i centralnym oczywiście z rozsądnych materiałów :D.
Ja zmieniłem lokalizacje łazienki na górze ze względu na to pomieszczenie nad garażem, nie chciałem mieć do niego wejścia przez łazienkę - mam zamiar tam zrobić pralnie suszarnie i graciarnie.
Ze zmian przypomniałem sobie jeszcze że nie mam wogóle ściany między salonem a kuchnia jest tylko ściana przy schodach i przy kominku.
Co do kotłowni to mam zamiar wydzielić ją w garażu potrzebuje ok 150 cm z długości uciąć i znaleźć odpowiedni piec - jest to do zrobienia miejsca nie będzie za wiele jak w kotłowni tak i w garażu ale piec wejdzie i samochód też. Liczyłem to tak: garaż ma 620 cm wewnątrz na kotłownie potrzebuje ok 150 cm zostaje 470 cm na samochód (focus ma 420 więc + - 50 cm mam jeszcze zapasu) a jeśli zamontuje bramę garażową wewnątrz dziury na nią dochodzi mi jeszcze 30 cm.
Co do wysokości to nie zastanawiałem się nad tym - wszystko jest do załatwienia.
Podeślij mi emaila to prześle ci zdjęcia
Co do materiału to ja robiłem z porotherma 30

quethas
15-02-2010, 16:11
Zastanawia mnie jeszcze jaka jest wysokość na poddaszu na tym spadku dachu, od ścianki kolankowej do sufitu przy samym rogu... 1 metr? mniej? Bo widzę, na projekcie na stronie, że wanne usytuowano 50-70cm od ściany... Hmmm... Nie mam jeszcze projektu, więc jest problem, a w głowie roi się już od pomysłów itp. itd. Wiecie jak to jest heh...

Algiera23
29-01-2012, 18:52
Witam serdecznie!
JA także wybrałam projekt Relax! Przed nim było wieeele innych,ale w ostatecznym etapie wyboru wygrał właśnie Relax,a konkretnie jego piękny taras :) Szukaliśmy domu:
*prostego,klasycznego,tradycyjnego....
*z minimum 3 sypialniami.
*Powierzchnia do 110m2.
*Garaż w bryle.
*salon połączony z kuchnią.
Z naszych własnych odczuć łazienka na poddaszu jest dość mała i tutaj myśleliśmy,aby zrobić dodatkowe pomieszczenie nad garażem i tym samym powiększyć łazienkę,aranżując tam też miejsce na małą suszarnię. Planujemy też częściowo podpiwniczyć dom-konkretnie pomieszczenia 1,2,3,4-czyli połowę domu. W piwnicy,w pomieszczeniu pod kuchnią będzie kotłownia,natomiast pomieszczenia 1+3 będą połączone w jedno pomieszczenie i będzie to moja mała spiżarnia o której zawsze marzyłam:)
Ja również jestem zainteresowana wysokością ścianki kolankowej,zastanawiamy się nad podniesieniem jej o jeden,może dwa pustaki...
Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje lub zdjęcia z budowy,może Państwa prywatne wizualizacje na wykończenie domku :) Projekt niestety będziemy mieli w sierpniu,gdyż biuro projektowe odmawia wysyłki projektu za granice kraju....niby bedzie szedł wieki.... ;)
Bardzo proszę o kontakt na maila- [email protected] :)
Z góry bardzo dziękuję :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie :bye: