PDA

Zobacz pełną wersję : remont poddasza



plama8
21-01-2010, 19:37
POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

plama8
21-01-2010, 19:39
witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów . a wiec mam problm chcialbym wyremontowac poddasze mam okolo 120 metrów poddasza i szkoda takiego miejsca marnowac ,a wiec mam najwiekrzy problem z podzieleniem tego na pomieszczena moze ktos mi podpowie jak to rozwiązać moze napisze jak wyglada mój dom to moze ktoś mi coś podpowie . a wiec długość domu to 16 metrów , szerokość to 9 metrów , dach jest zrobiony nowy i zrobilem odrazu lukarne (tak to sie chyba fachowo nazywa) ale tylko z jednej strony dachu , ścianka kolankowa ma wysokosc 120 wiec chyba starczy , no i chcialbym tam zrobic z jedną sypialnie i ze dwa pokoiki dla dzieci salon kuchnia moze byc aneks kuchenny poloczony z salonem i lazienka , schody wychodzą na srodku domu bo to chyba wazne . jak by ktoś mial jakies pomysly to prosilbym o jakies rady . dzieki wielkie za jakiekolwiek podpowiedzi

kuba1r
21-01-2010, 19:49
Jeżeli mogę coś doradzić to przydał by się projektant,
a tak na powżnie po wykonaiu ocieplenia całego poddasza można je podzielić ściankami z karton-gipsu z wygłuszeniem wełną dowolnie bo nie ma ograniczeń co do wykonania.

plama8
03-02-2010, 20:27
witam mam jeszcze jedno pytanie poniewaz strop mam zrobiony drewniany i jest to stary strop i miedzy legarami lezy glina czy cos takiego co z tym robic wywalic to czy moze lepiej zostawic jako dodatkowe wygłuszenie

maciek01
04-02-2010, 07:33
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi


... miedzy legarami lezy glina czy cos takiego co z tym robic wywalic to czy moze lepiej zostawic jako dodatkowe wygłuszenie

POLEPA

http://forum.muratordom.pl/jeszcze-raz-o-polepie,t143167.htm

franzkru
04-02-2010, 08:41
witam mam jeszcze jedno pytanie poniewaz strop mam zrobiony drewniany i jest to stary strop i miedzy legarami lezy glina czy cos takiego co z tym robic wywalic to czy moze lepiej zostawic jako dodatkowe wygłuszenie

Ja miałem coś takiego tam gdzie mieszkam. Na podłodze polepa. Oczywiście została zerwana. Deski te gorsze wymieniono. Na to poszedł styropian i folia.
Wylana została na to wylewka samopoziomująca ze zbrojeniem. Na dole stropy/sufity wytrzymały to bez żadnych uszczerbków.
Jedyny minus to to że w jednym pomieszczeniu spadek wynosił około 15cm i musielismy robić tam podłogę na legarach drewnianych + stopień przez 2/3 długości pokoju.