PDA

Zobacz pełną wersję : Błagam o radę!!!



swift73
21-01-2010, 21:41
Mam mega problem. Mam w salonie kominek z naturalnej cegły. Znajomy polecił mi preparat do impregnacji cegły - jakiś środek do impregnacji jachtów. Dwa miesiące temu zaimpregnowałam małą ściankę i wszystko było OK. Niestety dziś wzięłam się za kominek i stała się rzecz straszna. Zaimpregnowane cegły wyglądają jakby ktoś pomalował je szarą farbą. Nie mam pojęcia czym to zdjąć. Może znacie jakiś preparat do usuwania takiego świństwa lub jakąś metodę mechaniczną. Pomocy bo jestem zrozpaczona.

22-01-2010, 05:19
przemalowac /na czerwono/

miwol
22-01-2010, 05:45
Wiesz, jachty zwykle nie są z cegły... :roll:

Podaj więcej danych dot.tego preparatu, doczytajmy na bazie czego powstał i jak działa, czy miał szansę głębiej wniknąć z cegłę, czy też to jakieś zabezpieczenie powierzchniowe. Jeśli takich informacji nie ma na opakowaniu (a być powinny, acz z bosmanami nigdy nic nie wiadomo...) to daj choć nazwę, zerkniemy w net.

swift73
22-01-2010, 13:34
Niestety nic nie wiem o składzie tego preparatu :(. Dziwi mnie to, że miesiąc temu zimpregnowałam nim inny murek z tej samej cegły i efekt był super. Cagła jest gładka w dotyku ale nie błyszczy się. Tym razem jednak został ten siwy nalot :( . No i co teraz?

swift73
22-01-2010, 14:08
Nie wiem czy to ważne ale pędzel po tym impregnacie umyłam wodą.

tqlis
22-01-2010, 14:34
Sprobuj kupic zwykly pokost lniany. Tym srodkiem pokostuje sie klinkier. Moze zmieni ostateczny efekt. Chociaz jak jest to wewnatrz budynku, to zapach moze sie dlugo utrzymywac.

fenix2
22-01-2010, 19:42
Niestety nic nie wiem o składzie tego preparatu :(. Dziwi mnie to, że miesiąc temu zimpregnowałam nim inny murek z tej samej cegły i efekt był super. Cagła jest gładka w dotyku ale nie błyszczy się. Tym razem jednak został ten siwy nalot :( . No i co teraz?

Może pod wpływem temperatury ten impregnat zmienił barwę!
Paliłeś w tym kominku po pomalowaniu ??
Może ON sienie nadaje do wysokich temperatur.

swift73
22-01-2010, 22:59
To napewno nie od temperatury kominka ale może od tego, że stał na podłodze przez jakiś czas a mam ogrzewanie podłogowe.
Tak sobie myślę, że jak nie znajdzie się jakiś preparat do usunięcia tego świństwa to może powinnam zetrzeć wierzch papierem ściernym - co wy na to?

pozastaw
26-01-2010, 16:32
Tylko nie papierem ściernym! Porysujesz całą powierzchnie cegły i efekt tego będzie trudny do naprawienia.

swift73
26-01-2010, 17:44
a szczotka druciana?
A jak pomalować to czym?

luka
26-01-2010, 19:30
Napisz, co to za środek, lub przepisz skład. Spróbuję Ci pomóc.

swift73
26-01-2010, 20:18
Tak jak już pisałam niestety oprócz tego, że podobno jest to impregnat do jachtów to nic o nim nie wiem bo dostałam go poprostu w butelce zastępczej :-(. Szukam więc różnych możliwości usunięcia tego nalotu. Może jakiś uniwersalny środek do usuwania jakichkolwiek powłok lub jakaś metoda mechaniczna. Załączyłabym zdjęcie ale nie wiem jak :-(.

swift73
26-01-2010, 20:24
Dodam jeszcze, że wyglądo to tak jakby murarz zabrudził cegłę cementem i trochę ją przetarł - tzn. jest na niej taki szary transparentny nalot.

luka
26-01-2010, 20:27
Tak jak już pisałam niestety oprócz tego, że podobno jest to impregnat do jachtów to nic o nim nie wiem bo dostałam go poprostu w butelce zastępczej :-(. Szukam więc różnych możliwości usunięcia tego nalotu. Może jakiś uniwersalny środek do usuwania jakichkolwiek powłok lub jakaś metoda mechaniczna. Załączyłabym zdjęcie ale nie wiem jak :-(.

nie ma czegoś takiego jak "uniwersalny do jakichkolwiek". Spróbuj dowiedzieć się na bazie jakiego związku jest ten środek, jeżeli Ci się nie uda, zostanie tylko metoda mechaniczna, ale tak jak pisał pozastaw, nie będzie to wyglądało dobrze...

swift73
15-02-2010, 21:59
Witam ponownie. Trochę czasu mi to zajęło ale już wiem. Ten impregnat nazywa się LITORIN. Jest to środek do wzmacniania i konserwacji betonu i kamieni - NA SZCZĘŚCIE NIE DO JACHTÓW, jak udało mi się ustalić w necie :-). Może teraz ktoś mi podpowie czym to świństwo usunąć?

el-ka
15-02-2010, 22:03
Spróbuj preparatem do gruntownego czyszczenia powierzchni kamiennych, gresu - z HG lub innej firmy, to co zmywa impregnaty, nabłyszczacze itp. Może poradzić też dysza parowa.

Bader
15-02-2010, 22:18
Spróbuj preparatem do gruntownego czyszczenia powierzchni kamiennych, gresu - z HG lub innej firmy, to co zmywa impregnaty, nabłyszczacze itp. Może poradzić też dysza parowa.
Tylko delikatnie i w niewidocznym miejscu!
A jak nie pomoże poszukaj kamieniarza - liternika z piaskarką bezpyłową to zdejmie delikatnie warstwę impregnatu razem z ciieniutką warstwą cegły ( o ile to nie klinkier ) a efekt przy zwykłej cegle jest niczego sobie :D
pzdr.

el-ka
15-02-2010, 22:28
http://www.alchemia2005.pl/pokaz_kategorie.php?akcja=WYBIERZ_KAT&kat_id=9
Ten zmywacz nabłyszczaczy lub "czysty gres". Są też takie preparaty sidoluxa i innych firm. I tak jak bader radzi - na kawałeczku spróbuj.
Urządzenie do czyszczenia parą - samo, bez chemii nie uszkodzi klinkieru ani cegły, choć może nie dać rady.

luka
01-03-2010, 18:41
Witam ponownie. Trochę czasu mi to zajęło ale już wiem. Ten impregnat nazywa się LITORIN. Jest to środek do wzmacniania i konserwacji betonu i kamieni - NA SZCZĘŚCIE NIE DO JACHTÓW, jak udało mi się ustalić w necie :-). Może teraz ktoś mi podpowie czym to świństwo usunąć?

Wg specyfikacji technicznej ten środek wnika w strukturę - marnie to widzę. Chyba zostają jedynie metody mechaniczne.

Ale chęci były dobre, bo środek jest do tego przeznaczony, szkoda, że nie wygląda za dobrze.

halon
15-06-2010, 21:23
Witam,
tak to jest jak nie czyta się dokładnie instrukcji.

LITORIN to świetny specyfik lecz zupełnie nie nadający się do cegły. LITORIN przeznaczony jest do ipregnowania powierzchni BETONOWYCH oraz tych które zawierają cement. Cegła nie zawiera cementu.


Do impregnowania i zabezpieczania powierzchni cegieł służy LINOLAK.

halon

padlinożerca
28-01-2013, 14:25
z Litorinem się zgodzę, jest super do posadzek w garażach czy na podjazd, jak chcesz sobie zrobić porządną posadzkę własnymi siłami, bez zatrudniania ekipy, ale to nie jest na kominek....

Frankai
29-01-2013, 03:11
Po pierwsze - skoro środek jest znany, to zapytać producenta. On powinien najlepiej wiedzieć jakie są... jego słabe strony (gdzie się nie sprawdzi bo nie będzie się trzymał).
EDIT: a tak w ogóle to jesteś jego klientem (nieważne, że nie Ty kupiłeś), więc wsparcie Ci się należy. Jak nie dostaniesz, to możesz strzelić focha - czytaj napisać, że zostałeś przez tego producenta olany.

Po drugie (jak producent nie pomoże) - bierz to co Ci zostało z murowania (lub kup parę identycznych cegieł), pomaluj ponownie, wystaw na działanie tego samego środowiska (rzekomo ogrzewanie podłogowe) i zabaw się w pomysłowego Dobromoira - rozpuszczalnik, benzyna, spirytus, kwas, zasada, papier ścierny, piaskarka...

desmear
29-01-2013, 19:32
EDIT: a tak w ogóle to jesteś jego klientem (nieważne, że nie Ty kupiłeś), więc wsparcie Ci się należy. Jak nie dostaniesz, to możesz strzelić focha - czytaj napisać, że zostałeś przez tego producenta olany.


Ta, kupujesz auto do jeżdżenia po drogach a zamiast tego wjeżdżasz nim w staw bo myślisz, że skoro ma kierownicę jak motorówka to pewnie motorówka.
Auto zrujnowane a ty zwracasz się do producenta żeby pomógł, bo jak nie to "strzelisz focha" i obsmarujesz w necie.
Ludzie nie bądźcie śmieszni, środek stosowany niezgodnie z zaleceniem (olałaś producenta i to co on napisał) i teraz to jest twój problem a nie producenta, aczkolwiek producent może wykazać dobrą wolę i pomóc (równie dobrze może nie mieć pojęcia co zrobić z taką cegłą, bo zwyczajnie na cegle nie testował).

kominiarz
29-01-2013, 20:04
Naturalną cegłę można wyczyścić kawałkiem naturalnej cegły, proste, skuteczne i bez chemii.