PDA

Zobacz pełną wersję : warunki przyłącza energetycznego



baba
26-10-2001, 19:40
warunki przyłącza energii z1999 określają koszt wykonania na 20tyś.Warunki wygasają w tym roku.Umowy nie podpisałam.Czy jeśli wystąpię do energetyki ponownie,dostanę prąd na nowych warunkach,czy też będzie mnie obowiązywała stara cena.baba

aziel
27-10-2001, 21:12
Po wygaśnięciu ważności warunków dostaniesz nowe oparte na nowych zasadach. Zgodnie z decyzją URE rejony energetyczne mają prawo pobrać do 40% wartości przyłącza, i go wykonać, jeżeli działka jest w obszarze przeznaczonym do zabudowy.
Niestety w rzeczywistości nie jest tak różowo. W moim rejonie energetycznym, aby mieć przyłącze wykonane przez zakład energetyczny za 40%, trzeba odczekać min. 18 miesięcy. Rejon tłumaczy się brakiem środków na refundację pozostałych 60%.
Jedynym sensownym wyjściem jest zwrócenie się do rejonu o wykonanie przyłącza własnym sumptem i staraniem zgodnie z zatwierdzonym przez rejon projektem, a następnie nieodpłatne przekazanie go energetyce, czyli praktycznie wg zasad z przed 1999 roku.
A.Z.

28-10-2001, 07:10
Wobec wypowiedzi przedmówców, aż się boję napisać, że u mnie
ZE podpisał umowę na wykonanie przyłącza za darmo ! (oczywiście nie licząc standardowego 90 PLN/kWh) .
W Małopolsce jest więcej pieniędzy ?!?

baba
28-10-2001, 07:58
Sprawdzę w listopadzie ile będę czekać.Budowa idzie swoją drogą, w projekcie domu mam agregaty prądowe.baba

baba
28-10-2001, 10:09
Mam pytanie -co to znaczy:eek:bszar przeznaczony do zabudowy;czy to hasło obejmuje siedlisko i gospodarstwo leśne?baba

Dave
29-10-2001, 10:26
Jezeli masz warunki na budowe siedliska to nie musisz wystepowac o nowe warunki. Wysta po prostu o ponowna kalkulacje kosztow wykonania przylacza. Warunki sie nie zmienia a oplata bedzie po nowemu - 90zl/kW. Ja na tej zasadzie uzyskalem nowelizacje Umowy (ktorej wczesniej nie podpisalem bo byla na 10tys).

Agnicha1704
29-10-2001, 13:57
Ja również otrzymałam pierwsze warunki wg starych zasad i inwestycja miała mnie kosztować 29 tys. Umowę jednak podpisałam wg nowych zasad i warunków i całkowity koszt przyłączenia 17 KW wraz z prefabrykowanym fundamentem na skrzynkę to 2350 PLN i bedzie to przyłącze docelowe.

JurekL
01-06-2004, 14:45
Czy ktoś może mi poradzić. Otrzymałem od ZE warunki przyłączenia napięcia trójfazowego ( 380 V - 16 KW ) do starego domku. Obecnie mam przyłączone napięcie jednofazowe ( 220 V - 4KW ). W warunkach ZE wskazał skrzynkę na słupie jako granicę od której muszę dalej przyłączać się sam. Czy istnieją jakieś przepisy , które mógłbym wykorzystać aby wymusić na ZE wyznaczenie tej granicy na granicy mojej działki.