PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta izolacyjna SILCA



tfor
22-01-2010, 07:59
Czy ktoś z fofumowiczów używął już tych płyt do obudowy kominka? Jak się sparwuje?
Czy rzeczywiście sa samonośne (nie potrzeba kontsrukcji) i żadnej izolacji dodatkowej?

Alfzmelmack
22-01-2010, 08:10
Ja uzywalem. Sa ok, ale warto kupic do nich specjalny grunt, wtedy ten klej lepiej trzyma zwlaszcza jak sie przetnie wtedy klej na tym przecieciu nie za bardzo trzyma. W castoramie za 1l gruntu placilem ok 20 zl zuzylem tego moze 1/4 na 6 plyt (smaruje sie tylko od strony zew) kleju mi troche poszlo jaskies 2 puszki (chyba o,75l) Klej jest mocny
9cena ok 45 zl za opk.) Plyty sa faktycznie samonosne na to siatka i gladz
pozdrawiam

tfor
22-01-2010, 08:18
Dzięki za info
To grunt dawałes tylko na złącza, gdzie przycinałeś? I czeklałeś jak wyschnie dopiero kleiłeś płyty?
Nie używałeś żadnej konstrukcji? A po co dawałeś siatkę i dopiero gładź? Do GK nie trzeba a podobno te płyty maja podobna charakterystykę jak GK? Jaka to siatka?
Powiedz mi jak jest z ciepłotą, czy te płyty przepuszzcają ciepło czy sa w miarę zimne przy działającym kominku? Izolowałeś je watą jeszcze?
Czy płyty dawałeś od dołu do góry czy kominej jest na dole obudowany czymś innym?
Masz może zdjęcia w prac własnego kinika?

Alfzmelmack
22-01-2010, 09:18
Grunt po to by zwiekszyc przyczepnosc, moze rowniez sluzyc do rozcienczania kleju (tak jest na ulotce) klej jest dosyc gesty. Gruntuje sie zew plyty by pozniej lepiej gladz sie trzymala. Siatke dawalem na laczenia i rogi. Grunt szybko schnie ok godziny. Cieplota ok plyta zimna. Ja dawalem jeszce wate na laczenia plyt tak dla bezpieczenstwa choc nie powinno sie tego robic. Po to placi sie kase za te plyty zeby nie wdychac pozniej tej waty :). ale ja mialem luki i ciezko mi bylo dokladnie te plyty podocinac tak zeby stworzyly luk. Na tych laczeniach dalem wate i folie aluminiowa do 350 C. Plyty dawalem od wysokosci kominka (dolnej) Obudowe mam z marmuru najwazniejsza izolacja belki , tam najwiecej ciepla i blisko od kominka. Zdjec nie mam ale jest forum nasze kominki moze tam

tfor
22-01-2010, 09:25
No ja będę miał bez belki, bo narożny i prosty od dołu do góry, więc w moim przypadku płyta na całość. najwyżej dołem trochę porobię cegłą albo betonem. Dlatego się zastanaiwam nad stelażem + płyta Silca, bo będzie pewniej spełaniała funkcję nadproża. A dookoła wkładu bedzą jakies płytki gesowe przyklejane.