PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC KONDENSACYJNY ACV



PIOTR B
01-02-2004, 23:28
CO SĄDZICIE O PIECU KONDENSACYJNYM ACV :roll:

ALEX 5
01-02-2004, 23:32
PIEC CHYBA JESZCZE NIE SPRAWDZONY PONIEWAŻ ZAJMUJĄ SIĘ GŁÓWNIE ZASOBNIKAMI

super gacek
01-02-2004, 23:36
Jeden z instalatorów namawiał mnie na taki piec . Jak się później dowiedzałem to był on serwisantem w/w firmy.

arcious
07-02-2004, 21:12
Cześć,

Również zainteresowałem się tą firmą i widzę, że na forum jak na razie same pytania bez odpowiedzi. Ja swoim doświadczeniem służyć jeszcze nie mogę, natomiast mogę się podzielić tym, co usłyszałem od sprzedawców/instalatorów.
Odwiedziłem dziś z żoną stałą wystawę BUDEXPO na Bartyckiej i w pawilonie EKO PAN znalażem instalatora bardzo pozytywnie wypowiadającego się o ACV. W jego opinii ACV przoduje pod każdym względem: jakości materiałów wykorzystanych w produkcji, jakości samych kotłów, rozwiązań diagnostycznych (łatwość ustawiania/przestawienia) palnika, a jeśli ktoś potrzebuje kocioł z zasobnikiem, ACV oferuje podobno najlepsze obecnie rozwiązanie. Zalety zasobników ACV potwierdzili także w trzech innych punktach, więc chyba tak jest. Tu przy zasobnikach się trochę rozwinę, bo myślę, że warto.
Cenowo nie są to może rozwiązania najtańsze, ale dużo drożej też to nie jest. Jeśli jednak ktoś chce "rozbić" ofertę pakietową i kupić inny kocioł i do tego dokupić zasobnik ACV to wiadomo, że korzyści cenowe z pakietu producenta kotła w tym momencie traci. A zasobnik ACV tym się różni od konkurencji, że:
- wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej - nie potrzebuje anody - odpada jej okresowa wymiana i praktycznie z sanitarnych względów nie trzeba takiego zasobnika serwisować.
- woda podgrzewana jest nie poprzez wężownicę, lecz stalowy zbiornik podgrzewacza zanużony jest w całości w gorącej wodzie kotłowej. Daje to bardzo szybki czas podgrzania nowych porcji wody trafiającej do zasobnika. Podobno 60L zasobnik ACV potrafi tak podawać podgrzaną wodę, jak 160L zasobniki podgrzewające wężownicą.
- sposób grzania wody pozwala na montowanie zasobnika dosłownie w dowolnym położeniu nawet pionowo "do góry nogami" lub poziomo.
O takich zaletach zasobników ACV nad konkurencją usłyszałem w trzech punktach i - co ważne - były to punkty sprzedające i instalujące rozwiązania także innych producentów.

Co zaś się tyczy samych kotłów, to tu zdania były podzielone. Tam, gdzie zachwalali, mówili, że:
- ok. 80% tego belgijskiego produktu trafia na rynek USA (do tego kotła przyciąga ich miedź, i wysokiej jakości stal nierdzewna).
- w Europie bardzo chętnie montuje się te rozwiązania w hotelach i restauracjach, czyli tam, gdzie z oczywistych względów woda musi spełniać ostre normy sanitarne
- w prasie fachowej ACV się nie reklamuje, gdyż ta w gruncie rzeczy mała fabryczka ledwie wyrabia zamówienia, które i bez reklamy do niej trafiają.

Tam, gdzie jeden ze sprzedawców sugerował wybór innych rozwiązań, wspominał coś, że parę lat temu po kilku wpadkach ACV zmuszone było oddać pola konkurencji i dzisiaj chętniej klienci wybierają popularne rozwiązania Vaillanta, Junkersa, Buderusa czy Viessmanna. Zapytany o konkrety (jakie to były kotły?, czy chodziło o technikę kondensacyjną?, czy w Polsce?, gdzie można się czegoś na ten temat dowiedzieć?) nie był w stanie nic konkretnego powiedzieć.

Jak na razie sam stoję przed dylematem wyboru kotła. Mam co prawda jeszcze czas, gdyż na ten rok zaplanowałem z żoną stan surowy otwarty, ale śledzę nawet te "końcowe" kweste z dość dużą uwagą i mam nadzieję, że do chwili, kiedy już będę musiał się na coś zdecydować, znajdę na Forum Muratora więcej pewnych informacji na ten temat - najlepiej bezpośrednio od użytkowników.

20-03-2004, 21:33
Witam,

na 90% jestem zdecydowany na AQUAEXCELLENCE 24kw ACV. Potrzebuję piec ze zintagrowanym zasobnikiem a tu podobno firma jedna z lepszych. Mam nadzieję że nie tylko w nazwie. "ACV excellence in hot water"
Czy szukając pieca btaliście również ten pod uwagę? Jakie ceny , do zapłacenia, udało się Wam uzyskać? A może ktoś już ma taki, bo w ACV twierdza że już dużo takich w Polsce sprzedali.

mazar
20-02-2010, 15:39
Witam,
ja ma bardzo nieciekawe doświadczenia ze sprzętem firmy ACV i samą firmą ACV Polska.

Piszę bo informacji/opinii o sprzęcie ACV i firmie ACV jest niezbyt dużo a szkoda bo gdyby było to nie popełniłbym błędu w postaci zakupu fatalnego zestawu: piec kondensacyjny z zasobnikiem firmy ACV.

Sprzęt wybrałem wg info znalezionego w internecie, doradztwa instalatora i przedstawiciela handlowego firmy ACV K.Kondratowicza. Z uwagi na to że mam trochę podłogówki i grzejniki chciałem by 2 obiegi grzwcze były automatycznie i niezależnie sterowane przez piec z uwzględnieniem temp. zewnętrznej i wewnętrznej. Wg zapotrzebowanie przedstawiciel K.Kondratowicz polecił mi zestaw 11 z oferty ACV (kocioł Prestige Solo) wraz z zasobnikiem ACV smart 100.

Sprzęt został zamontowany na początku grudnia 2009 i od razu wezwałem autoryzowanego serwisanta do uruchomienia pieca. Serwisant przyjechał i po jakiś 10 godz.walki stwierdził, że główny sterownik 'room unit' jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Wymiana trwała jakieś 3tyg. po czym serwisant pojawił się powtórnie. Znowu z 10 godz. walki i informacja, że moduł komunikacyjny jakiś 'rmci' nie działa i trzeba go wymienić. Wyobrażacie sobie taką jakość sprzedawanych produktów ?

Pomimo, że mamy już prawie koniec lutego zestaw ACV wciąż nie jest u mnie poprawnie zainstalowany bo w Polsce nie ma modułu 'rcmi' - modułu który niby jest w standardowej ofercie ACV. Nie chcę sobie nawet wyobrażać jakiejś przyszłej awarii tego sprzętu, szczególnie w sezonie grzewczym - jeżeli na część z podstawowej oferty trzeba czekać dłużej niż 2 miesiące...

Najlepsze jest to, że za sprzęt wybuliłem kilkanaście tys. na początku grudnia a mamy koniec lutego i sprzęt wciąż nie działa.

Co do ludzi z ACV to mają cie centralnie gdzieś, przedstawiciel ACV K.Kondratowicz na początku ściemniał, że się wszystkim zajmie i wszystko będzie szybko załatwione, a później przestał odbierać telefon - dosłownie jak jakiś majster z 'firmy krzak'. Nie pozostaje mi nic innego jak rzecznik konsumentów i dalsza walka...


Tak więc, bazując na własnym doświadczeniu serdecznie odradzam sprzęt ACV i kontakty z ta firmą - zmarnujecie furę kasy, czasu i nerwów - lepiej wziąć sprzęt już sprawdzony przez wielu innych i z porządnym profesjonalnym serwisem, co chyba jest najważniejsze, a nie szukać jakiś niby nowych patentów bo to reklamowa ściema fundowana przez ACV.

pozdro
marek

Pier_nik
11-12-2010, 18:44
Witajcie.
W sprawie ACV. Nie wiem jak to będzie działało, ale wczoraj właśnie podłączyli mi piec. Bez problemu. Gdyby serwisant nie był takim gadułą, to cała operacja trwała by jakieś 30 minut, ale oczywiście musiałem się wszystkiego wywiedzieć, więc siedział jakieś 3 godzinki.
Stoi u mnie pakietowy zestaw: kondensat Solo 24 kW, zasobnik Smart 300 i instalacja solarna. Z zasobnika jestem bardzo zadowolony. Wcześniej sprawdziłem go grzejąc wodę z kominka z płaszczem wodnym. Co do pieca, wypowiem się po sezonie, ale na razie, oby nie zapeszyć. Generalnie moje wrażenie jest na tak. Człowiek, który mi to sprzedał, ma coś takiego u siebie, tylko większe, i jest zadowolony.
Pozdrowionka i do następnego.

mea
26-09-2011, 21:47
ktos by cos nowego dodal o tych piecach kondensacyjnych acv ?? chetnie poslucham jak po zimie i lecie ...

mirela99
11-10-2011, 08:55
Ja mam. Ale się go dopiero uczę :). Grzejemy od listopada zeszłego roku. Najpierw na butli a od świąt z sieci. Mam wszedzie podłogówkę i termostaty w pokojach. Pierwotnie bez pogodynki - rozumiałam ideę. Teraz jak ma pogodynkę to trochę się gubię.
Pewnie interesują cię koszty zużycia gazu ?
W miesiące zimowe 500-550 (największy rachubek). Latem ok. 100 pln miesięcznie. Pierwszy rok grzewczy. Instalatorzy chwalą go bardzo, ja chyba za bardzo nie zdaję sobie sprawy co mam i musze im ufać ;).
Do ogrzania 130 metrów, bez kominka.

mea
11-10-2011, 15:24
Ja mam. Ale się go dopiero uczę :). Grzejemy od listopada zeszłego roku. Najpierw na butli a od świąt z sieci. Mam wszedzie podłogówkę i termostaty w pokojach. Pierwotnie bez pogodynki - rozumiałam ideę. Teraz jak ma pogodynkę to trochę się gubię.
Pewnie interesują cię koszty zużycia gazu ?
W miesiące zimowe 500-550 (największy rachubek). Latem ok. 100 pln miesięcznie. Pierwszy rok grzewczy. Instalatorzy chwalą go bardzo, ja chyba za bardzo nie zdaję sobie sprawy co mam i musze im ufać ;).
Do ogrzania 130 metrów, bez kominka.

dzieki za posta :) takich informacji bylo mi trzeba ... znajomym instalator bardzo zachwala acv ale ja w zyciu o nich nie slyszalam i doczytuje co to takiego ...

charleon
03-07-2012, 09:06
CO SĄDZICIE O PIECU KONDENSACYJNYM ACV :roll:

Zastanawiając się nad wyborem pieca szukałem na forum opinii co kupic. Myslałem nad firmą Vaillant i ACV. Niestety wybrałem tą drugą, za namową jednego ze sprzedawców z Radomia...

Te piece to straszna lipa!!

Nabyłem zestaw kondensat jednofunkcyjny 18kW + zasobnik 100l.

Piec przez pierwszy sezon grzewczy wogóle nie działał, w przeciągu 3 miesięcy piec miał 19 awarii!!!!!!!!!!!!!
Wyskakiwały różne błędy, ksiązka kodów (opisy błędów) została prawie cała wyczerpana...
I do tego ten serwis... poza jedym gosciem, który pofatygował sie do mnie z Gdańska czy z Gdyni, to reszta sami amatorzy.
Słowo serwisant jest im obce, poziomem znajmosci tematu dorównują co najwyzej księgowym...
Ciągłe telefony (oczywiscie z mojej strony), wizyty pseudo fachowców, wymiana częsci - nie wiadomo po co, czujników temperatury, panelu sterowania, sposobów podłączeń, itp.... po 7 miesiącach prób (bo o naprawach to mozna pomarzyc) piec jako tako działa. Wiesza się czasem dalej, ale nawet nie próbuje gdzieś dzwonic..., po prostu raz w miesiącu go "resetuje" wyciągając wtyczke z kontaktu, nic innego nie pomaga.

A zeby było fajniej, to dodam, że w lutym br. otrzymałem telefon z firmy AVC ( p. z nazwiskiem na G., nie chce być złośliwy) z przeprosinami i zwaleniem całej winy za moje awarię na byłego serwisanta z mojego miasta, ehh..
Otrzymałem tez zapewnienie, ze obecni serwisanci to fachowcy i w najbliższym czasie ktos sie u mnie zjawi i w ramach rekompensaty otrzymam darmowy przegląd kotła. Mamy dziś lipiec, a serwisu ani widać, ani słychac. Dzwoniłem, przypominałem i wiem, że dalej mają mnie w d..., bo kilkanascie tysięcy juz wydałem i teraz nie wiadomo czemu bym jeszcze chciał, żeby to działało.....

Polecam firmy z większym dościadczeniem i innym podejciem do klienta, nie tylko przed zakupem, ale również po:)

Allees
22-06-2013, 15:47
Aktualnie stoję przed wyborem kotła właśnie i znajomy który ma ACV mi go bardzo polecał i zachwalał serwis.
Ktoś może ma jakieś info jeszcze z własnego doświadczenia, będę wdzięczny.

egodi
11-09-2013, 15:12
Współczuję koledze Charleon i go rozumiem
Szczerze nie mam dobrych doświadczeń z serwisem tej firmy:(
Drugi raz nie popełnię tego błędu zmieniłem z Vissmana na ACV i teraz żałuję
Poradzę Wam tak przed kupieniem nie tylko pieca ale wszystkiego najlepiej radzić się użytkowników , handlowcy i serwisanci chwalą zawsze swoje i na pewno nie są obiektywni przedstawią Wam wszystko w kolorowych barwach a jak już dokonamy zakupu to najlepiej by o Nas zapomnieli
No chyba że znów coś będziemy chcieli zakupić:D

dareknew
20-09-2013, 08:17
CO SĄDZICIE O PIECU KONDENSACYJNYM ACV :roll:

Mam od 2012 r. do .IX.2013 r. Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny / ACV / 5,9-18,5 kW / Kompakt Solo HRE 18 /
+ Wymiennik ciepłej wody / ACV / Comfort 130 / .
Wszystko działa bez zarzutu. Oszczędność rok do roku 20-25%. Porównanie sezon grzewczy 2011 i 2012.
Poprzednio był piec Vaillant VU 260/1XE, 24kW z otwartą komorą spalania.

hydraulik_
20-09-2013, 11:36
Mam od 2012 r. do .IX.2013 r. Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny / ACV / 5,9-18,5 kW / Kompakt Solo HRE 18 /
+ Wymiennik ciepłej wody / ACV / Comfort 130 / .
Wszystko działa bez zarzutu. Oszczędność rok do roku 20-25%. Porównanie sezon grzewczy 2011 i 2012.
Poprzednio był piec Vaillant VU 260/1XE, 24kW z otwartą komorą spalania.

Ja niestety też jestem serwisantem tej firmy ,więc będę nieobiektywny .

Dobry i łatwy w konserwacji.
A kotły ACV znam od 15 lat

egodi
24-09-2014, 00:19
Chcecie zobaczyć tzw. jakść ACV zapraszam u mnie w firmie leży kilka ,,tzw wysokiej jakożci''bubli tej firmy i odrazu zaznaczam są to wady fabryczne posiadam też ekspertyzy żeczoznawców w dziedzinie metalurgii w sprawie tych gniotów


Również zainteresowałem się tą firmą i widzę, że na forum jak na razie same pytania bez odpowiedzi. Ja swoim doświadczeniem służyć jeszcze nie mogę, natomiast mogę się podzielić tym, co usłyszałem od sprzedawców/instalatorów.
Odwiedziłem dziś z żoną stałą wystawę BUDEXPO na Bartyckiej i w pawilonie EKO PAN znalażem instalatora bardzo pozytywnie wypowiadającego się o ACV. W jego opinii ACV przoduje pod każdym względem: jakości materiałów wykorzystanych w produkcji, jakości samych kotłów, rozwiązań diagnostycznych (łatwość ustawiania/przestawienia) palnika, a jeśli ktoś potrzebuje kocioł z zasobnikiem, ACV oferuje podobno najlepsze obecnie rozwiązanie. Zalety zasobników ACV potwierdzili także w trzech innych punktach, więc chyba tak jest. Tu przy zasobnikach się trochę rozwinę, bo myślę, że warto.
Cenowo nie są to może rozwiązania najtańsze, ale dużo drożej też to nie jest. Jeśli jednak ktoś chce "rozbić" ofertę pakietową i kupić inny kocioł i do tego dokupić zasobnik ACV to wiadomo, że korzyści cenowe z pakietu producenta kotła w tym momencie traci. A zasobnik ACV tym się różni od konkurencji, że:
- wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej - nie potrzebuje anody - odpada jej okresowa wymiana i praktycznie z sanitarnych względów nie trzeba takiego zasobnika serwisować.
- woda podgrzewana jest nie poprzez wężownicę, lecz stalowy zbiornik podgrzewacza zanużony jest w całości w gorącej wodzie kotłowej. Daje to bardzo szybki czas podgrzania nowych porcji wody trafiającej do zasobnika. Podobno 60L zasobnik ACV potrafi tak podawać podgrzaną wodę, jak 160L zasobniki podgrzewające wężownicą.
- sposób grzania wody pozwala na montowanie zasobnika dosłownie w dowolnym położeniu nawet pionowo "do góry nogami" lub poziomo.
O takich zaletach zasobników ACV nad konkurencją usłyszałem w trzech punktach i - co ważne - były to punkty sprzedające i instalujące rozwiązania także innych producentów.

Co zaś się tyczy samych kotłów, to tu zdania były podzielone. Tam, gdzie zachwalali, mówili, że:
- ok. 80% tego belgijskiego produktu trafia na rynek USA (do tego kotła przyciąga ich miedź, i wysokiej jakości stal nierdzewna).
- w Europie bardzo chętnie montuje się te rozwiązania w hotelach i restauracjach, czyli tam, gdzie z oczywistych względów woda musi spełniać ostre normy sanitarne
- w prasie fachowej ACV się nie reklamuje, gdyż ta w gruncie rzeczy mała fabryczka ledwie wyrabia zamówienia, które i bez reklamy do niej trafiają.

Tam, gdzie jeden ze sprzedawców sugerował wybór innych rozwiązań, wspominał coś, że parę lat temu po kilku wpadkach ACV zmuszone było oddać pola konkurencji i dzisiaj chętniej klienci wybierają popularne rozwiązania Vaillanta, Junkersa, Buderusa czy Viessmanna. Zapytany o konkrety (jakie to były kotły?, czy chodziło o technikę kondensacyjną?, czy w Polsce?, gdzie można się czegoś na ten temat dowiedzieć?) nie był w stanie nic konkretnego powiedzieć.

Jak na razie sam stoję przed dylematem wyboru kotła. Mam co prawda jeszcze czas, gdyż na ten rok zaplanowałem z żoną stan surowy otwarty, ale śledzę nawet te "końcowe" kweste z dość dużą uwagą i mam nadzieję, że do chwili, kiedy już będę musiał się na coś zdecydować, znajdę na Forum Muratora więcej pewnych informacji na ten temat - najlepiej bezpośrednio od użytkowników.[/QUOTE]

dzixe
04-10-2014, 23:27
W firmie, której pracuję mamy styczność z ACV, jako serwis od dwóch lat, od ponad dziesięciu z Buderusem, a wcześniej z Viessmannem. Z mojego porównania wynika, że do dwóch ostatnich firm nawet nie ma w sumie co porównywać, obie z nich mają zdecydowanie lepszą automatykę, możliwość wielu ustawień, wygodniejsze moduły rozszerzeń i więcej szkoleń dla serwisantów. Informacje w internecie różne, ale zasadniczo pisze ten, co jest nadmiernie zadowolony lub nie. Jednak faktem jest, że znaczna część dużych kotłowni bazuje na Buderusie i Viessmanie i działają dobrze. Z ACV największą kotłownią, jaką miałem do czynienia była oparta na dwóch kotłach compact A po 400 kW, każdy z dwoma wymiennikami jumbo 1000 l. I ból był w tym, że kotły proste i nie ma się w nich, co popsuć, niestety producent nie dostarczył automatyki, ponieważ kotłownia była z okolic 1996 r. i oparto ją na sterowniku od kotłów Jubam Mireco3 (Całość sterownia to prawdziwe mistrzostwo, to co tam widziałem niemal zmieniło moje życie serwisanta)

Zasadniczo cały problem z ACV polega na tym, że serwis może mieć w zasadzie, każdy kto weźmie w szkoleniu organizowanym raz w roku. Szkolenie jest jednodniowe, więc nie jest w stanie przekazać całej wiedzy na temat kotłów, które są obecnie w ofercie firmy. Jest ono bardzo skrótowe i jakby nie patrzył, za mało czasu do ilości informacji, które można by przekazać. Jeżeli jakiś "instalator" montuje kilka sztuk kotłów gazowych w roku i jeszcze chce dorobić na serwisie jest to błąd za który płacą jego klienci. Nie dość, że zasób wiedzy takiego jegomościa jest nikły , to jego doświadczenie w serwisie też pozostawia wiele do życzenia. U nas już dawno do tego doszliśmy i inna część firmy instaluje, a druga serwisuje, dzięki temu i, jakoś to działa w miarę możliwości sprawnie.
Stąd też jest wiele niepochlebnych informacji na temat ACV, właśnie poprzez niedouczonych i niekompetentnych serwisantów, którzy chcieli by serwisować wszystko, co tyko spala gaz. Jednak prawda jest taka, że maksymalnie dwie/trzy firmy można jeszcze obsłużyć (różne osoby) by serwis działał, jak najsprawniej. Znam urządzenie, wiem, co go najczęściej boli, mam te części na stanie, szybko diagnozuję i szybko usuwam usterkę (jednak czasem kotły płatają figle, działa, co nie powinno, a inne padło...stąd wymagane doświadczenie :P)

Co się tyczy samego ACV, kotły z serii compact A proste i działają na wielu kotłowniach, heatmaster głównie u mnie w regionie bloki, przychodnie też działają, czasami z pewnymi "ale" na starcie (prawdopodobnie z małej wiedzy o tych kotłach) jednak funkcjonują ładnie i kondensat leci nawet przy 70 stopniach C (wysokość i gradient temperatury robi robotę), kotły olejowe z serii N, za proste i wyglądające na garażową robotę, ale jak odpowiednio się do nich dobierze i wyrobi sterowanie to potrafią obsłużyć i dwa obiegi z ciepłą wodą i nie spalić zbyt dużo oleju. Zaś jeśli chodzi o kotły gazowe kondensacyjne do domów jednorodzinnych to mam już mieszane uczucia, stare kotły prestige były naprawdę w sumie solidne, trochę dziwne w obsłudze, jednak solidne. Nowa wersja z nową automatyką jest niejako chyba odpowiedzią na hasło "dobry stosunek cena/jakość" Jednak, ktoś przeoczył to drugie, działać też działają, ale ustawienia za pomocą pokręteł nie za specjalnie mi przypadają do gustu, wybór krzywej grzewczej z gotowca też nie jest optymalny, a wszystkie elementy złożone do kupy niechlujnie na zasadzie "złożone, działa, następny"... Więc już , jakoś pojedzie.
Na samym końcu rodzynek kocioł HR i HRE, robiony przez firmę Intergas dla ACV, Hoval, i Daikin, proste, ekstremalnie tanie i na razie wzbudzające moje zaufanie. Kulturą pracy przypominają mi bardzo stare Buderusy GB022 (strasznie nerwowe w stosunku do nowych. Serwis, który to czyta wie, co mam namyśli :P). Dobre pod układy do współpracy z węglowymi, bloków z powodu funkcji eco i małych rozmiarów. Sprawnością, głębokością modulacji szału nie robią, jednak jak na razie się sprawdzają i z tego, co wiem z sąsiedniego regionu, gdzie ACV jest bardzo popularny działają sprawnie po kilka lat. Najlepszy wybór w tej klasie cenowej, ale na dokładną opinię będę pewnie sam musiał poczekać jeszcze z 5 lat doświadczenia ;P.

Z tego, co napisałem wnioski nasuwają się same. To, co piszę wynoszę z własnego doświadczenia w pracy, jako serwisant, a nie nabijam postów, jak niektórzy potrafią. Siedzący, jako handlowcy, mający za dużo czasu na myślenie, a nie doświadczenie...



Chcecie zobaczyć tzw. jakść ACV zapraszam u mnie w firmie leży kilka ,,tzw wysokiej jakożci''bubli tej firmy i odrazu zaznaczam są to wady fabryczne posiadam też ekspertyzy żeczoznawców w dziedzinie metalurgii w sprawie tych gniotów


Również zainteresowałem się tą firmą i widzę, że na forum jak na razie same pytania bez odpowiedzi. Ja swoim doświadczeniem służyć jeszcze nie mogę, natomiast mogę się podzielić tym, co usłyszałem od sprzedawców/instalatorów.
Odwiedziłem dziś z żoną stałą wystawę BUDEXPO na Bartyckiej i w pawilonie EKO PAN znalażem instalatora bardzo pozytywnie wypowiadającego się o ACV. W jego opinii ACV przoduje pod każdym względem: jakości materiałów wykorzystanych w produkcji, jakości samych kotłów, rozwiązań diagnostycznych (łatwość ustawiania/przestawienia) palnika, a jeśli ktoś potrzebuje kocioł z zasobnikiem, ACV oferuje podobno najlepsze obecnie rozwiązanie. Zalety zasobników ACV potwierdzili także w trzech innych punktach, więc chyba tak jest. Tu przy zasobnikach się trochę rozwinę, bo myślę, że warto.
Cenowo nie są to może rozwiązania najtańsze, ale dużo drożej też to nie jest. Jeśli jednak ktoś chce "rozbić" ofertę pakietową i kupić inny kocioł i do tego dokupić zasobnik ACV to wiadomo, że korzyści cenowe z pakietu producenta kotła w tym momencie traci. A zasobnik ACV tym się różni od konkurencji, że:
- wykonany jest w całości ze stali nierdzewnej - nie potrzebuje anody - odpada jej okresowa wymiana i praktycznie z sanitarnych względów nie trzeba takiego zasobnika serwisować.
- woda podgrzewana jest nie poprzez wężownicę, lecz stalowy zbiornik podgrzewacza zanużony jest w całości w gorącej wodzie kotłowej. Daje to bardzo szybki czas podgrzania nowych porcji wody trafiającej do zasobnika. Podobno 60L zasobnik ACV potrafi tak podawać podgrzaną wodę, jak 160L zasobniki podgrzewające wężownicą.
- sposób grzania wody pozwala na montowanie zasobnika dosłownie w dowolnym położeniu nawet pionowo "do góry nogami" lub poziomo.
O takich zaletach zasobników ACV nad konkurencją usłyszałem w trzech punktach i - co ważne - były to punkty sprzedające i instalujące rozwiązania także innych producentów.

.[/QUOTE]

Z tą prędkością grzania wody bym się tak nie podniecał. Jeżeli kocioł jest pakietowany z zasobnikiem tej samej firmy, podgrzanie w nim wody to dosłownie chwila. Sam już testowałem to na kotle GB072 - 20 kW i zasobnikiem SU120, a Biawara 120 l. Różnica w prędkości podgrzewania wody przez ten sam kocioł inna o kilka minut, na korzyść SU120, a z punktu widzenia użytkownika niezauważalna. I w jednym, i drugim cała standardowa rodzina weźmie kąpiel, a nikt nie będzie stał w kotłowni ze stoperem i cieszył się, że jednak zasobnik ACV był o trzy minuty szybszy od konkurencji...

www.lzkserwis.pl
16-03-2015, 15:31
Chcecie zobaczyć tzw. jakść ACV zapraszam u mnie w firmie leży kilka ,,tzw wysokiej jakożci''bubli tej firmy i odrazu zaznaczam są to wady fabryczne posiadam też ekspertyzy żeczoznawców w dziedzinie metalurgii w sprawie tych gniotów


A to ciekawe, może się pan podzielić tymi opiniami na piśmie? Czy te opinie są tak "żeczowe", że przedstawić ich nie sposób? Najczęściej wymiennik zostaje zniszczony dzięki fatalnej jakości wody, chętnie zapoznam się z opinią rzeczoznawcy, wystawioną na piśmie że wymiennik ACV to bubel.

MODEROWANO