PDA

Zobacz pełną wersję : pękający tynk po wymianie okien



wirach
24-01-2010, 08:10
witam wszystki urzytkowników forum!!

Mój problem polega na tym, iż kilka miesięcy temu zleciłem lokalnej firmie wymianę okien na nowe - "zwykłe plastiki" (wraz z wewnętrzym i zewnętrzym parapetem) w budynku z końca lat 60-tych,
ostatnio zaobserwowałem że na rogach otworów okiennych - na łączeniu z parapetem i na całej długości górnej krawędzi styku okna z murem pęka tynk, zastanawiam się czy to wina złego montarzu okna czy tak ma być, że wypełnienie na styku okno - mur może pracować?
zanim wystąpie z reklamacją do firmy która montowała okna chciał bym zapoznać się z Waszym zdaniem na ten tema, z góry dzięki za pomoc

FlashBack
24-01-2010, 08:30
jezeli masz podejzenia, ze pekniecia to wina montazu zglos (to nie boli).

jareko
24-01-2010, 10:21
okno PVC pracuje, raz się powiększa, raz zmniejsza, przy teraźniejszym temperaturach zewnętrznych zmniejszenie gabarytów jest już na tyle duże, w porównaniu z gabarytami z dnia obróbki tynków ze może ona na styku z oknem popękać, Cześć ekip znając to zjawisko na styku okna z murem używa dodatkowo akrylu. Inne używają specjalnych listew dylatacyjnych - ale to generuje wyższy koszty montażu, którego klienci nie zawsze chcą ponosić
Jest to jednak jzu przyczynek do tego by wezwać ekipę do usunięcia tej niedogodności
Oczywiście zakładamy ze oprócz tego wszystko jest OK, czyli odpowiednia liczba kotew (dybli), odpowiednie uszczelnienie - jednym słowem sam montaż jest przeprowadzony prawidłowo