PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgoc w pokoju,skraplajaca sie woda.



rafal194
24-01-2010, 12:03
Witam.Podczas ostatnich dni skrapla mi się strasznie woda na suficie,sufit jest miejscem mokry,jest to spowodowane penie zima i nieocielonym strychem,oraz szczelnymi oknami,całe okna po nocy tez sa zaparowane.Im większe mrozy tym więcej wilgoci.Rożnica temperatur.

Wiec mam takie pytanie czy umieszczenie kratki wentylacyjnej,Jest ciąg kominowy wentylacyjny,rozwiąże ten problem,i czy jest to wskazane.Za dnia jak pokój jest otwarty jest wszystko dobrze.Dom jednorodzinny.

http://img716.imageshack.us/img716/5254/woda.jpg

Nefer
24-01-2010, 12:05
Wentylacja. Rozszelnij okna.

rafal194
24-01-2010, 12:07
A sama kratka wentylacyjna nie wystarczy?.
To znowu będzie zimno leciało i tak ciężko ogrzać dom nieocieplony.Otwieram te niby odpowietrzniki przy klamkach ale jest jeszcze gorzej.

eco.pierre
24-01-2010, 14:46
Ta kratka musi wyciągać jakieś powietrze wiec musisz je dostarczyć
rozszczelniając okna, ot takie uroki wentylacji grawitacyjnej. :(

kamykkamyk2
24-01-2010, 14:53
Jak ma działać wentylacja? Zawsze musi być nawiew żeby był wywiew, lepiej stracić kilka groszy więcej niż poźniej mieć grzybki na ścianie.

rafal194
24-01-2010, 15:57
Ja już mam trochę nieszczelności okna są szczelne ale podczas oględzin wyszło ze wieje trochę z pod parapetu.Ale widocznie za mało.Macie może jakieś propozycje jak rozszczelnić okna zwykłe plastikowe.Wychodzi ze trzeba wyciąć kawałek uszczelki i zastąpić ją płaską.Ale skąd ja wziąć.Dobrze rozumie.?

Reasumując rozszczelnienie okien + kratka = brak wilgoci.

ANSEXXX
24-01-2010, 19:07
Ja już mam trochę nieszczelności okna są szczelne ale podczas oględzin wyszło ze wieje trochę z pod parapetu.Ale widocznie za mało.Macie może jakieś propozycje jak rozszczelnić okna zwykłe plastikowe.Wychodzi ze trzeba wyciąć kawałek uszczelki i zastąpić ją płaską.Ale skąd ja wziąć.Dobrze rozumie.?

Reasumując rozszczelnienie okien + kratka = brak wilgoci.

NIE KOMBINUJ Z oknami nic to nie da a masz przemarzanie więc temperatura którą masz w pokoju jest temperaturą dodatnią i ciepło idzie ku górze więc musisz zając sie ociepleniem stropu to że zrobisz wentylację to da tyle że będzie cyrkulacja powietrza a problem pozostanie

adi_
24-01-2010, 21:43
nawet przy dobrej wentylacji na skraju szyb bedzie rosa ze wzgledu ze wiekszosc z nas ma szyby dzielone aluminium a nie pcv
jak nie masz ocieplonego poddasza to jes ocieplij chociaz 10 na sam poczatek i zrob klamke na rozszczelnienie to w pozyji lekko ukosnej / cos w podobie pozdrawiam

robdk
25-01-2010, 10:41
Wilgoć to jedno a ocieplenie to drugie. Aby nie było wykraplania a co za tym idzie, później pleśni oba warunki muszą być spełnione. Spójrzcie na tabele punktu rosy (do odszukania w necie).

rafal194
25-01-2010, 17:28
zrob klamkę na rozszczelnienie to w pozycji lekko ukośnej / coś w podobie pozdrawiam

adi_ jak tak zrobię to okna wtedy są juz całkowicie zaparowane od góry do dołu.

robdk - znalazłem http://www.webac.pl/informacja/td2.htm ,mam pytanie czy dobrze rozumie dla przykładu ma 16 stopni w pokoju i wilgotność na poziomie 75% to para zacznie się skraplać gdy temperatura podłogi (stropu) spadnie do temperatury 13,48. Morze głupie ale wole się dopytać czy dobrze rozumuje.

ANSEXXX
25-01-2010, 18:53
prosta odpowiedz jeżeli strop będzie miła niższa temperaturę parę stopni jak otoczenie nastąpi skraplanie

Zgrocca
16-04-2010, 08:16
rozwiązanie to nawiewniki higrosterowalne w oknach więc..duża wilgoć....dają powietrze .... jak sucho nie tracisz ciepła
a swoją drogą ... jeśli sufit jest "zimny" to niema opcji ...wkraplać się musi ..sam walczyłem z tym ... bo nad mną było mieszkanie nie ogrzewane
jeśłi "efekt :" jest stały pozostaje ...docieplić strop... lub docieplić od strony mieszkania -panelami styr . do klejenia na sufit ... tak wiem ... to problem .. ale nawet te ozdobne 0,5 cm pomogą - u moich rodziców się okazało rozwiązaniem

CitroCerber
09-05-2010, 19:07
nawet te ozdobne 0,5 cm pomogą - u moich rodziców się okazało rozwiązaniem

Byle się nie okazało, że zniknął tylko "efekt końcowy" i teraz skrapla się pod panelami ;)

D12
24-11-2010, 14:36
Witam, mam również pytanie odnośnie wentylacji w pomieszczeniach. W naszym domu 2 miesiącach od wprowadzenia się był to październik i intensywnego ogrzewania- na ścianie w salonie w samym gornym rogu pojawiła się falbana, tak jakby farba emusyjna spływała, za kilka miesięcy w tym samym rogu pojawił sie czarno- szary nalot coś a la grzyb, pleśń, który można usunąć ściereczką, zetrzeć. Salon mam otwarty z kuchnią i jadalnią o powieżchni około 40 m kw. W salonie jest komin z kratką wentylacjyjną - kiedyś zrobimy tam kominek. W salonie , i jadalni są duży grzejnik, w kucnie podłogowe ogrzewnie . W kominie, którego bok jest w salonie jedne w jadlani a jeden w kuchni - od strony kuchni również jest kratka, w kuchni jest okap - dość silny. A pomimo tego w kuchni jest ten sam problem, rogi przy suficie są czarne, a okna rano po odsłonięciu rolte zawsze zaparowane . Czy problem rozwiązał by (jak zasugerował mój wykonawca) wykłucie w ścianach tzw. "zetek" z wyjsciem na zewnątrz powyżej wejścia wewnątrz budynku? Obawiam się tylko tego co opisal forumowicz powyżej, że skroplona woda bedzie mi ściekać do środka. Prosze o radę

pierwek
24-11-2010, 18:52
A ile dom był budowany i w jakiej technologii? Może woda technologiczna z budowy nie zdążyła odparować?

D12
29-11-2010, 11:52
Dom budowalismy od maja do października i w październiku już sie wprowadzicliśmy, budowany jest z porothermu 15 styropian 10 strop terriva na ktorym ułoozna jaet welna mineralna, na dachu blachodachówka. A jeśli to jest "woda technologiczna z budowy " to co ewentualnie można z tym zrobić?

orko
30-11-2010, 10:37
Dostałeś już odpowiedź ale nadal nie chcesz słuchać!
Rozszczelnij okna, udrożnij kratki wentylacyjne i grzej!

Charlie
08-12-2010, 09:26
moje 3 grosze - skieruj strumień ciepłego powietrza z jakiejś nagrzewnicy i niech się suszy sufit. Oczywiście nie zapomnij o przewietrzaniu pomieszczeń - przynajmniej 3 x dziennie otwierając wszystkie okna na 5 minut wymuszając przeciąg.
Nawet do 2 lat od wybudowania nie powinno się malować ścian ze względu na tzw. wilgoć technologiczną.