PDA

Zobacz pełną wersję : Wanna i jej zabudowa stała - przed czy po wylewkach??



edde
24-01-2010, 20:54
stałą obudowę wanny (np. z bk), a tym samym montaż wanny lepiej jest zrobić przed wylewkami stawiając to stabilnie na stopie czy też po wylewkach wtedy stawiając na wylewce? jak jest poprawnie i dlaczemu :wink: tak?

vadiol
24-01-2010, 21:28
Wanne dobrze jest zamontowac dopiero po polozeniu plytek na scianach i to z kilku powodow .
- przeszkadza w pracach wykonczeniowych
- latwo ja uszkodzic
- nie zawsze do konca wiadomo na etapie wylewek w ktorym miejscu ma stac
- jak nie bedzie za nia polek , to plytki musza oprzec sie na jej krawedzi

edde
24-01-2010, 21:52
- jak nie bedzie za nia polek , to plytki musza oprzec sie na jej krawedzi

czyli jeśli maja się oprzeć to płytki po wannie a nie przed?

za to obawiam się tego ze wylewka pracuje, ma prawo siąść choćby te 4mm dla 4cm styro akustycznego, woda w niej też nieco waży, czy nie stabilniej jest oprzeć to wszystko na stropie a wylewkę zrobić do obudowy wanny z zachowaniem dylatacji jak od ścian?

vadiol
24-01-2010, 22:04
czyli jeśli maja się oprzeć to płytki po wannie a nie przed?

Mozna zostawic dolny pas i zrobic go pozniej .
Wszyscy maja styropian pod wylewka i nie peka pod ciezarem wanny .

Kris2222
25-01-2010, 07:09
ja zostawiłem miejsce na wanne nie wylane, tak mniej więcej , żeby wlazła wanna i zabudowa z BK
ale zostawiłem miejsce nie z powodu ruchu wylewki z wanną , tylko mam ją tym samym niżej o jakieś 10cm ,łatwiej sie wchodzi i lepiej to wygląda , a to co zostało do wylania po zabudowie to zalałem gotową wylewką z worka

tak samo mam zostawione miejsce na brodzik , tak brodzik 5cm gruby licuje mi sie idealnie równo z płytkami podłogi

edde
25-01-2010, 09:34
ja zostawiłem miejsce na wanne nie wylane, tak mniej więcej , żeby wlazła wanna i zabudowa z BK
ale zostawiłem miejsce nie z powodu ruchu wylewki z wanną , tylko mam ją tym samym niżej o jakieś 10cm ,łatwiej sie wchodzi i lepiej to wygląda , a to co zostało do wylania po zabudowie to zalałem gotową wylewką z worka

tak samo mam zostawione miejsce na brodzik , tak brodzik 5cm gruby licuje mi sie idealnie równo z płytkami podłogi

a mógłbyś zapuścić jakieś fotki takiego opuszczenia niżej wanny? może to i dobry pomysł, ale nie spotkałem się z tym na żywo jeszcze, nie wiem jak to wygląda

edde
25-01-2010, 20:27
nikt wiecej z forumowiczów nie ma wanny? :o :wink:
albo zdania w temacie jej posadowienia?

czestero
27-01-2010, 15:13
stawiałem obudowę wanny z bloczków ytong grubości 5 i 10cm.
najpierw oczywiście ustawiłem wannę i dookoła obudowałem bloczkami
(pamiętając o otworze rewizyjnym).
na tak wykonaną obudowę 2 razy folia w płynie i na to dopiero płytki.

link do obudowy:

http://www.youtube.com/watch?v=x85K3Ps5W24&eurl=http%3A%2F%2Fblog.xella.pl%2Fbudujemy%2Ftags% 2Fwanna&feature=player_embedded

Pozdrawiam

edde
27-01-2010, 16:50
ok, tylko pytanie brzmi: stawiać na stropie czy na wylewce i dlaczego?

Kris2222
27-01-2010, 20:43
jutro wstawię zdjęcia , bo nie mam jeszcze zrobionych łazienki gotowej ,ale zaraz zerkne do telefonu czy mam tam jakies z obudowy

Kris2222
27-01-2010, 20:55
znalazłem jedno
http://images36.fotosik.pl/140/e7bed6a3a7ae2976m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e7bed6a3a7ae2976)
[/code]

czestero
28-01-2010, 09:10
ok, tylko pytanie brzmi: stawiać na stropie czy na wylewce i dlaczego?

zrób tak jak Ci będzie łatwiej i taniej.

jeżeli jesteś pewien gdzie bedzie wanna stała, jaka bedzie wysokość od wanny do baterii,
czy np. bedzie wygodnie użytkować wanne pod skosem poddasza to zrób przed wylewkami.
Jeden pikuś czy zrobisz przed czy po, no chyba że masz tańczący dom :D:D:D

dlaczego niby stawianie obudowy wanny na wylewce miałoby być niestabilne ?
czy jak stawiam ściankę działową po wylewkach to bedzię ona niestabilna ? :)

edde
28-01-2010, 11:22
dlaczego? no właśnie nie wiem i myślałem ze ktoś mi podpowie :wink:
ziarno wątpliwości jest: tyle się tu mówi o dylatacjach pracujących wylewek z podłogówką wodną, podnoszeniu się i opadaniu przy wygrzewaniu czy na początku i końcu sezonu, czy też w zależności od wilgotności, niektórzy boja się że styropian siada (akurat będę miał akustyczny 44/40 czyli te 4mm do kontrolowanego ściśnięcia), tudzież zastanawiam się co z hydroiolacją takiego miejsca...

owp
21-12-2011, 19:36
Hej - i co wybrałeś? Pytam, bo sam się zastanawiam nad postawieniem wanny na stropie.

edde
21-12-2011, 21:09
wybrałem na wylewce, choć jeszcze wanny nie mam, bo wykończyłem tylko dolną łazienkę z prysznicem ze względu na koszty, górna kiedyś, ale wylewka pod wanną jest i tak już pozostanie..