PDA

Zobacz pełną wersję : Okna abakus brugmann arte



Amelia 2
25-01-2010, 12:54
Zakupiłam okna firmy Abakus Brugmann Arte złoty dąb, są szczelne, ładne ale po zakończeniu tynków podczas odklejania folii zabezpieczającej zauważyłam na jednym z okien w salonie skazę
http://foto0.m.onet.pl/_m/1e863ab372a17934a1d360080c28f6bc,12,19,0.jpg
pod lekko pofalowaną ramką jest wyraźna szczelinka a przy niej plama błyszczącego lakieru.Zareklamowałam w grudniu, pan z punktu sprzedaży obejrzał i stwierdził że to ja sama musiałam zrobić pewnie halogenem! Żadnego halogenu na mojej budowie nie było, a przegladając pozostałe okna znlazłam też po odklejeniu folii w analogicznym miejscu podobną błyszczącą plamę na małym 60x60 okienku od spiżarki, na którym już na pewno nie mogło być nic kładzione, jako że jest ono bardzo wysoko i muszę wchodzić na drabinę żeby go umyć.
http://foto1.m.onet.pl/_m/a5274ddc9be4f8a5626815448e50a399,12,19,0.jpg
Podejrzewam że jest to jakis błąd technologiczny, czy ktoś miał podobny problem?

lolek30
25-01-2010, 13:11
niestety wygląda to dokładnie jak przygrzane czymś ... może to być halogen , żarówka, palnik co kolwiek. Podejrzewał bym raczej kogos z wykonawców którzy robili tynki , instalacje itp.

Jesli było by to na etapie produkcji to slad byłby na ramie/ skrzydle ale juz nie na listwie przyszybowej. Tu widac dokładnie ze stało się to już po zrobieniu okna.

Amelia 2
25-01-2010, 13:30
Jestem codziennie na budowie i żadnego palnika czy halogenu tu nie było. A jak napisałam sama odklejałam folie zabezpieczajace i to było pod folią! wydaje mi się że przygrzane było by chropowate, zmatowiałe a tu jest gładkie pięknie błyszczące jak lakier
http://foto1.m.onet.pl/_m/3548046ba93a98d63f6f17b7242b570d,12,19,0.jpg

lolek30
25-01-2010, 13:45
Jestem codziennie na budowie i żadnego palnika czy halogenu tu nie było. A jak napisałam sama odklejałam folie zabezpieczajace i to było pod folią! wydaje mi się że przygrzane było by chropowate, zmatowiałe a tu jest gładkie pięknie błyszczące jak lakier


okno w okleinie podgrzane do za-wysokiej temperatury tak własnie wygląda, jest świecące dokładnie jak na fotce i do tego listwa przyszybowa od temperatury aż się wygła :D

inną sprawą natomioast jest to gdzie i kto przygrzał...
na foli mogło nie być znać bo folie są szaro bure zazwyczaj , czasem z napisami i punktowe przegrzanie może być na niej nie widoczne...

Amelia 2
26-01-2010, 11:13
Skoro tak to jedynym podejrzanym jest hydraulik, który - przypomniałam sobie- latał z palniczkiem przy małej butli turystycznej i chyba podgrzewał rurki od c.o. zakładajac tzw.portki do grzejników a że flejowaty to moze i odłożył sobie zapalony palniczek pod okno :evil: nie wiem tylko co z małym okienkiem wysoko pod sufitem :roll:

jareko
26-01-2010, 11:15
...nie wiem tylko co z małym okienkiem wysoko pod sufitem :roll:polubić, przyzwyczaić się lub.... wymienić na własny koszt bo nikt ewentualnej reklamacji nie uzna

Amelia 2
26-01-2010, 12:26
Nie o to mi chodzi, bo to w spiżarce i nie będzie widoczne tylko nie rozumiem jak to coś mu się stało? Jest ono bardzo wysoko! Tynkarze nie mieli ani palnika ani halogenu a hydraulik nie miałby po co do niego po drabinie włazić :roll:

jareko
26-01-2010, 12:34
życie różne zna przypadki :lol:

pchelek
26-01-2010, 13:03
halogen tak nie dziala na folie - tak samo palnik - byloby upalone razem z folia ochronna.
Widac tam na pierwszej fotce wyplyw masy uszczelniajacej szybe.
Ale od podgrzania to podejrzane - grzeje okna w badaniach i nigdy tak sie nie robi - od podgrzania to by sie profil wybrzuszyl.
dziwne jest to ze slad jest i na ramie i na listwie przyszybowej.
Czy ta folia jest odklejona jak bąbel ???

lolek30
26-01-2010, 13:13
halogen tak nie dziala na folie - tak samo palnik - byloby upalone razem z folia ochronna.
Widac tam na pierwszej fotce wyplyw masy uszczelniajacej szybe.
Ale od podgrzania to podejrzane - grzeje okna w badaniach i nigdy tak sie nie robi - od podgrzania to by sie profil wybrzuszyl.
dziwne jest to ze slad jest i na ramie i na listwie przyszybowej.
Czy ta folia jest odklejona jak bąbel ???

:o uwierz mi, że tak się zachowuje właśnie profil w okleinie podgrzany , tez czesto widziałem okna podgrzane przez instalatorów przy robieniu CO i dokładnie tak wyglądały mimo że na foli ochronnej nie było prawie widoczne..
Coś takiego może się stać nawet od żarówki powieszonej na kwaterze - sprawdzone własnoręcznie :oops:

Na pierwszej fotce to lód a nie "masa uszczelniająca" :wink:

jareko
26-01-2010, 13:34
oj Pchełek, musisz ty się jeszcze więcej okien naoglądać by dojść do wprawy w ocenie - czym i jak można zniszczyć okno :lol:

pchelek
26-01-2010, 15:04
fotki plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
dziwnie to wygrzalo

pchelek
26-01-2010, 15:05
fotki plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
dziwnie to wygrzalo

stary
26-01-2010, 15:44
Halogen lub inna żarówka położona na parapecie - ewidentne przypalenie na 1000%. Masz szczęście, że nie trzasły szyby...oczywiście samoistnie :roll:
Niejednokrotnie widziałem takie przypadki i wszyscy twierdzili, że to wada fabryczna ...

Nie ma takiej mozliwości aby różne sztangi 6- metrowe skrzydła i listwy, z 10 - cm kółkiem lekko wybrzuszonym i świecącym, docinane na różnych maszynach, w różnym czasie, przez różnych ludzi - spotkały sie dokładnie jedno nad drugim, w dwóch oknach, obydwa na dole. Prawdopodobieństwo mniejsze jak "6" w totka. :roll:
Bierz za łeb hydraulika lub innego pomazańca, oni popełnili "błąd technologiczny".
A swoją drogą to producent okien powienien wystawić fakturę za dojazd.

Rok temu jedna z moich klientek całkowicie spaliła okno taką żarówką zostawioną na 5 godzin - skrzydło i listwa były roztopione, miedzy nimi szpara 4 cm, szyba popękana. Gdyby okna były drewniane to cała chałupa poszłaby z dymem. :(

bob*
08-03-2011, 09:42
Co prawda tytuł wątku nie najszczęsliwszy ale żeby ich nie mnożyć zapytam o aktualne opinie o wyrobach (oknach PVC) z fabryki ABAKUS w systemie Brugmann ...

mariola_sz3
09-03-2011, 07:31
Mam takie pytanie, czy masz zamontowane rolety wewnętrzne przyszybowe do tych okien? Mam takie same w całym domu i problem z roletami, bo listwy są za wąskie.

finlandia
09-03-2011, 10:03
Co prawda tytuł wątku nie najszczęsliwszy ale żeby ich nie mnożyć zapytam o aktualne opinie o wyrobach (oknach PVC) z fabryki ABAKUS w systemie Brugmann ...

Jak widzisz łatwo nam rzucić nazwą producenta i tytułem zasugerować że firma robi wadliwe okna. Każdy może się pomylić, ale rety! Można się przecież poprawić?!!
Tak ciężko przyznać się do błędu i zmienic tytuł?

bob*
09-03-2011, 20:34
To kierownik forum nie może zmienić nazwy tematu np. na: "Rety! Przypaliłem skrzydło/ramę! Co robić?"

ewa&mariusz
04-12-2011, 16:29
Witam. Odświeżę trochę, moze ktoś się zainteresuje i odpowie na moje pytanie, chociaż dawno temu zadał podobne Bob* i do dzisiaj cicho. Czyżby te okna była tak mało popularne, czy jest coś z nimi nie tak. Jestem na etapie kupna okien i właśnie tymi oknami się zainteresowałem i chętnie przed podjęciem decyzji poczytałbym opinie osób które mają u siebie takie okna, lub osób które miały je kupić ale kupiły inne i dlaczego.
Pozdrawiam

Adam626
02-09-2013, 23:33
Moi znajomi mają te okna w wersji podstawowej, okleinowane na kolor drewna, są 2 szybowe i są zadowoleni. Teraz sam się nad nimi zastanawiam i znalazlem ten wątek

finlandia
22-11-2017, 07:25
Szczerze mówiąc.. no producent się nie popisał. Przyjął zamówienie któemu nie był w stanie sprostać a dział "technologiczny" wykazał się brakiem przewidywania:(
"Czerwone " wygląda na malowane. Stąd farba na uszczelkach i biały rant po jej wymianie.
Dziura na słupku to śmiech na sali. Nie wiem czy ktoś puścił przez maszynę nie ten profil co trzeba, machnął się wiertarką czy sobie zażartował, ale przy normalnej technologii (okleinowanie dwustronne) wymienia się po prostu cały słupek. Ewentualnie wyłapuje to kontrola jakości i naprawia jeszcze w fabryce by było perfekcyjnie. Współczuję. Estetycznie jest to porażka.

yas_ek
28-11-2017, 13:35
Bardzo dziękuje za opinię

Tylko w jaki sposób rozstrzygnąć ten spór ?
Powinienem powołać jakiegoś eksperta, który wyda niezależną opinię? Jeśli tak to jakiego?
Może ktoś się orientuje do kogo powinienem się zwrócić po opinie?


pozdrawiam
Janek

finlandia
28-11-2017, 14:09
Ekspert może mieć co najwyżej umocowanie w swojej silnej marce, a kto by chciał za darmo angażować się w cudze spory? Możesz udać się do powiatowego rzecznika konsumentów. Możesz iść od razu do prawnika.
Albo podesłać producentowi ten link i postraszyć smrodem. To mało eleganckie, ale czasem skuteczne. On się może zrewanżować pismem od swojego prawnika...

Na początek zastanów się, czego oczekujesz: wymiany tych okien? czy zwroty kasy?

yas_ek
29-11-2017, 07:09
Chcę mieć zrobione okna jak się należy, oczywiście że może być wymiana.
Chyba że producent nie jest w stanie zrobić ich jak się należy to zwrot poniesionych kosztów.

Sprawa sądowa to dla mnie ostateczność ale jak najbardziej jeśli będzie taka potrzeba to będę dochodził swojego.

A jeśli chciał bym zapłacić za profesjonalną ekspertyzę to do kogo powinienem się zwrócić?

pozdrawiam
Janek

finlandia
29-11-2017, 10:09
Chcę mieć zrobione okna jak się należy, oczywiście że może być wymiana.
Chyba że producent nie jest w stanie zrobić ich jak się należy to zwrot poniesionych kosztów.

Sprawa sądowa to dla mnie ostateczność ale jak najbardziej jeśli będzie taka potrzeba to będę dochodził swojego.

A jeśli chciał bym zapłacić za profesjonalną ekspertyzę to do kogo powinienem się zwrócić?

pozdrawiam
Janek
Profesjonalna ekspertyza nie musi być dla drugiej strony wiążąca. Jeśli teraz ma wątpliwości co do zasadności reklamacji i jakości swojego produktu to nie wiem jaki smród musi być by uznał te okna za porażkę.

Ale pytaj ludzi z autorytetem. ITB w Warszawie, Oknotest i ciągle uważam że powiatowy rzecznik praw konsumenta.

Umowę masz z lokalnym dilerem? czy fabryką?

yas_ek
29-11-2017, 11:43
Zamówienie składałem do dilera.
Dostawa i montaż była od dilera.
Potem z reklamacja zostałem skierowany do producenta.

Ale skoro profesjonalna ekspertyza jest nie wiążąca to ostatecznie posłużę się nią w przypadku sprawy sądowej.

Wstępnie zacznę od rzecznika praw konsumenckich.

Zobaczę jak się sprawa potoczy.

Bardzo dziękuje za poradę.
Opisze jak będzie wyglądał dalszy przebieg.


pozdrawiam
Janek