PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza wełną i styropienem



zwierzak
25-01-2010, 15:33
Chciałem się dowiedzieć co sądzą drodzy forumowicze i ociepleniu poddasza wełną i styropianem. Mam zamiar wiedzy krokwy dać super matę "15" na to folie paroizolacyjną i styropian w poprzek między profile wypełnione watą.
Myślicie że to dobry pomysł?
Czy są jakieś przeciwwskazania tej metodzie?
Czy ktoś już tak ma ocieplone poddasze i jak się sprawuje?

Za wszelkie porady z góry dziękuję :)

Trociu
25-01-2010, 15:48
oj nie przeszukuje się forum - a tak ładnie radzi pod nickiem.

Gdzieś tak w 3/4 pierwszej strony wątku
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-poddasza-styropian-vs-welna,t177463.htm
jest właśnie taka propozycja. Doczytaj do końca i dołącz do dywagacji

zwierzak
25-01-2010, 16:26
ja sobie tego nie dopisałem :( może i nie doczytałem tamtego wątku do końca, ale z tego co pamietam, tam ktoś proponował styro na dechy pod dachówkę, a wełnę pod wspomniane deski.

Petronelli
25-01-2010, 18:16
układ powinien być następujący:
wełna między krowie , na krokwie styropian ,stelaz z profili , na niego folia paroizolacyjna i płyta gipsowa

zwierzak
27-01-2010, 12:32
układ powinien być następujący:
wełna między krowie , na krokwie styropian ,stelaz z profili , na niego folia paroizolacyjna i płyta gipsowa

Dlaczego akurat tak? a nie w sposób jak opisałem

mecik
27-01-2010, 13:10
A co z kondensacja miedzyy różnymi materiałami?Jaki ma sens oprócz finansowego mieszanie dwóch różnych materiałów?Moim zdaniem będzie sie wykraplała woda na styropianie i bedzie to żródło kłopotów.później

zbigmor
27-01-2010, 13:25
A co z kondensacja miedzyy różnymi materiałami?Jaki ma sens oprócz finansowego mieszanie dwóch różnych materiałów?Moim zdaniem będzie sie wykraplała woda na styropianie i bedzie to żródło kłopotów.później

Po pierwsze finansowy argument byłby dość poważny, gdyby nie to, że tak jak proponuje autor byłoby drożej.
Po drugie gdyby woda miała się wykraplać na styropianie to równie dobrze gdyby go nie było wykraplałaby się na folii co nic nie zmienia.

zwierzak
27-01-2010, 13:40
A co z kondensacja miedzyy różnymi materiałami?Jaki ma sens oprócz finansowego mieszanie dwóch różnych materiałów?Moim zdaniem będzie sie wykraplała woda na styropianie i bedzie to żródło kłopotów.później

Mój fachowiec od ociepleń twierdzi że jak da się styropian to bedzie cieplej, że przez styro nie będzie tak hulał wiatr, a folię chce dać od na wełnę by uniknąć właśnie ewentualnych skroplin a na wełnie.

Zadałem takie pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim systemie docieplenia poddasza, z jednej strony wydaję się taki system logiczny ale zawsze pozostają wątpliwości

Co do styro to nawet myslałem o pasywnym co by był sporo droższy niż wełna

FlashBack
27-01-2010, 15:53
Chciałem się dowiedzieć co sądzą drodzy forumowicze i ociepleniu poddasza wełną i styropianem. Mam zamiar wiedzy krokwy dać super matę "15" na to folie paroizolacyjną i styropian w poprzek między profile wypełnione watą.
Myślicie że to dobry pomysł?
Czy są jakieś przeciwwskazania tej metodzie?
Czy ktoś już tak ma ocieplone poddasze i jak się sprawuje?

Za wszelkie porady z góry dziękuję :)
ile welny wiemy,a ile styropianu?

zwierzak
27-01-2010, 16:45
Chciałem się dowiedzieć co sądzą drodzy forumowicze i ociepleniu poddasza wełną i styropianem. Mam zamiar wiedzy krokwy dać super matę "15" na to folie paroizolacyjną i styropian w poprzek między profile wypełnione watą.
Myślicie że to dobry pomysł?
Czy są jakieś przeciwwskazania tej metodzie?
Czy ktoś już tak ma ocieplone poddasze i jak się sprawuje?

Za wszelkie porady z góry dziękuję :)
ile welny wiemy,a ile styropianu?

Na pewno będzie Super Mata 15 i Styropian 5 (zastanawiam sie nad pasywnym Styropminu lub zwykłym)

Pinok
27-01-2010, 20:04
A gdyby ta wełna była jeszcze niewrażliwa na wilgoć, i tak pieruńsko nie gryzła we wszystko ;)

adi_
27-01-2010, 21:09
nie wyobrazam sobie dawac styro i welne
powiedz ile zaoszczedzisz ?

zwierzak
28-01-2010, 07:32
nie wyobrazam sobie dawac styro i welne
powiedz ile zaoszczedzisz ?

Tak jak pisałem wyżej, nie chodzi mi o oszczędności tylko o efekt końcowy , czy opisany przeze mnie system nie będzie lepszy niż dwie warstwy wełny

zbigmor
28-01-2010, 08:13
nie wyobrazam sobie dawac styro i welne
powiedz ile zaoszczedzisz ?

Tak jak pisałem wyżej, nie chodzi mi o oszczędności tylko o efekt końcowy , czy opisany przeze mnie system nie będzie lepszy niż dwie warstwy wełny

Będzie gorszy pod każdym względem.

adi_
28-01-2010, 22:16
mam za mala glowe zeby to pojac skoro niechcesz zaoszczedzic to nie dawaj styro tylko najpierw welne megarocka 150 ma lambde 0.039 a na to dwie warstwy toprocka 2*50 ma lambde 0.35 i te dwie wlasnie dlatego dwie zeby mozna bylo je dac z przesunieciem i na to folje ze strona aluminiowa i masz chalupe a raczej poddasze cieplutkie
a dobre styro z termoorganiki bo w rozsadnej cenie daj na podloge i fasady chyba ze cie stac na ten co do podlogowki sie kladzie
mi by wyszedl trzy razy drozej a tego nie dzwigne wole zato kominek postawic