PDA

Zobacz pełną wersję : PORTA drzwi - opinie, uwagi, modele



28-12-2002, 21:27
Czy ktoś ma takie drzwi i może coś o nich powiedzieć?
Dzięki :smile:

28-12-2002, 21:28
To ja opal, miałam problemy z wysłaniem.
dzięki. :smile:

Luśka
29-12-2002, 15:18
Ja mam, ale dopiero zamówione. Całe 10 szt i wszystkie Sevilla. A dlaczego pytasz? Masz jakieś problemy w użytkowaniu?

29-12-2002, 20:30
Nie mam jeszcze,ale podobają mi się i szukam informacji.:smile:
Myślę o Madrycie.(tzn. o drzwiach :wink:)
Trochę się zastanawiam czy wokół klamek nie będą się wycierać.Widziałam drzwi ( nie porty ), ktore były poprzecierane wokół klamek właśnie mimo,że dość nowe.
Pozdrawiam :smile:

agnes
30-12-2002, 06:33
Akurat jestem po montażu drzwi porty .Montuja się dosyć dobrze,i estetycznie .Co do użytkowania trudno powiedzieć,ponieważ mam je zbyt krótko ale prezentują się rewelacyjnie .Drzwi mam w kolorze olchy , w holu z dużym szprosem w pokojach z małym no i łazienkowe.

30-12-2002, 08:15
agnes,
które masz drzwi?
:smile:

agnes
30-12-2002, 08:37
Moje drzwi to Londyn,myślę że są "najlżejsze" niezbyt lubię przyciężkawe drzwi,zresztą te najbardziej pasuja mi do wystroju. Ale wszystkie drzwi porty podobaja mi sie oprócz tych gładkich -takie typowo biurowe-z resztą takie maja przeznaczenie.

Karolina
30-12-2002, 12:33
Też zastanawiam się nad drzwiami Porty, czy możecie podać jakieś namiary na sprawdzonych dystrybutorów w Wa-wie i jaki upust max można wynegocjować?

zedgrajewo
30-12-2002, 13:12
Ja przy zakupie drzwi PORTY na cały dom dostałem 12%.

30-12-2002, 14:35
Ja na razie oglądałam w jednym miejscu,ale rozejrzę się, zeby porównać oferty.Myślę,że warto skontaktować się z centralą-mogą podpowiedzieć gdzie są dobre upusty.

zedgrajewo
31-12-2002, 06:53
PORTA ma wszędzie jednakowe ceny i każdy dystrybutor może Ci dać taki sam rabat.

Ryszard1
27-02-2003, 06:52
Przymierzam sie do wymiany drzwi. Mysle o tych z regulowana oscieznica, drzwi z naturalana okleina, szprosy. Sa takze malowane i laminowane. Czy warto zamowic te najdrozsze z okleina naturalna ? Jakie mozna aktualnie uzyskac rabaty ?

loniu
27-02-2003, 15:01
no to dołączam do klubu ja też przymierzam sie do Porty

Ryszard1
27-02-2003, 19:54
Ogladalem wyroby (drzwi) innych firm i ofeta wyglada nawet ciekawie : spodobaly mi sie drzwi z samego drzewa, z sosny.
Np firmy "Jarzdrzewski" sa duzo tansze, a wygladaja i sa z prawdziwego drzewa a nie z okleiny. Co ciekawe byly do dostania od reki. Widzialem tez podobne drzwi (sosnowe) z "CAL", nawet ladnie wykonane, ale ich cena byla nawet wyzsza od "PORTY".
Ciekawe co inni polecaja, jakie maja w tym temacie doswiadczenia ?

Anula
28-02-2003, 07:32
Porte mam w pracy i sprawuje się OK, żadnych zastrzeżeń. Do domu jednak zamówiliśmy drzwi z bardziej naturalna powierzchnią. Można je zobaczyć na http://www.drewpol-drzwi.pl. Zamówiliśmy ldrziw z linii Italia i Elegant. Nie wiem jeszcze jak wyglądają w naturze konkretnie nasze egzemplarze ale mam nadzieje zobaczyc jutro bo huz przyjechały.

Karolina
28-02-2003, 11:51
Kupiłam drzwi PORTY (13 sztuk) i jestem juz po montażu. Drzwi Londyn. Wygladają b. ładnie, ale:
2 skrzydła lekko łukowate (na pierwszy rzut oka nie widać)
jedna ościeżnica przyjechała uszkodzona, a druga jak później stwierdzili moi montażyści musiała już być u kogoś, bo miała dociętą uszczelkę, no oczywiście była do niczego (górna listwa - źle przycięta)
dwie klamki fabrycznie uszkodzone

Nie polecam, chociaż po wszystkich wymianach, reklamacjach (w sumie dość bezproblemowych)drzwi wygladają ładnie.

Luśka
28-02-2003, 14:41
Moje drzwi (też z Porty, Sevilla) w ilości 10 sztuk były bez uszkodzeń jedynie w 50 %, znaczy 5 sztuk. Jedne, uszkodzone w transporcie wróciły od razu z hurtowni, ale nowe dostarczyli już po 2 tygodniach. 2 pary zgodziłam się przyjąć - drobniutkie rysy, praktycznie mało widoczne, a zresztą drzwi przeznaczone do spiżarni i ciemni (tam i tak ciemno :smile:), więc niech będzie. Jedna para była wgnieciona i tę przyjęli bez słowa do wymiany. Z ostatnią był większy kłopot, bo miała pomarszczony fornir, ALE - pan z hurtowni powiedział, że możemy te drzwi na razie zamontować, a jak przyjdą nowe, to się wymieni. Tak też się stało, po czym pan z Porty, który po tygodniu po te drzwi przyjechał stwierdził, że ponieważ zostały zamontowane, to straciłam prawo do reklamacji. Nie będę pisać o dalszych dyskusjach z Portą, bo cała furia już ze mnie uszła - w końcu drzwi będą wymienione. To nie koniec. Przy zamawianiu, na budowę przyjechał pan z hurtowni, zrobił obmiar i na tej podstawie poszło zamówienie. Przy montażu wyszło, że drzwi wraz z ościeżnicą nie mieszczą się w otwory. Okazuje się, że Porta robi drzwi w jednym wymiarze, nazwane przez nich standardem, tyle, że nikt nam tego nie powiedział w trakcie pomiarów. Zresztą ciekawe, po co te pomiary wobec tego były. Trzeba było więc skuć nadproża, nota bene ściany już zagipsowane i pomalowane, więc robota od nowa. No i pytanie - kto za to zapłaci budowlańcom? Dziś był przedstawiciel Porty (mnie niestety przy tym finale nie było) i wygląda na to, że Porta uznała swoje niedopatrzenie. Koronnym dowodem był fakt, że otwory drzwiowe były zrobione zgodnie z projektem, a pomiary robione były na etapie surowych murów, czyli gdyby nie brak rzetelnej informacji - skuć można było wcześniej i przy mniejszych kosztach. Dodam jeszcze, że z jakości pozostałych drzwi jestem naprawdę zadowolona i jeśli Porta wyjdzie z honorem z powyżej opisanej sytuacji, to chylę czoła. W końcu błędy może popełniać każdy (nawet z ISO ileś tam :smile:)- ważne, żeby się ich nie wypierać, a naprawić. Uff, ale się rozpisałam...

Ryszard1
28-02-2003, 19:54
A ja znalazle sosnowe, lokalnego producenta, moga mi wykonczyc dokladnie jak chce : model drzwi, grubosc oscieznic, kolor szybek, wymierza i zamontuja. I cena : za wszystko z montazem (ale bez klamki) niecale 700 zl. Drogo ?

Ryszardj
01-03-2003, 02:59
DO Anuli prosze powiedz jaka jest cena Twoich drzwi ktore zamowilas i czy cena jest z oscieznicami i jak z instalacja Pozdrawiam Ryszardj Ps. bardzo ladnie wygladaja czt sa to drzwi drewnopodobne?

Wrocek
01-03-2003, 10:40
Mam pytanie a propos montażu: czy zakupione drzwi montowała ekipa porty, hurtowni lub wyszukana przez Was...i jaki jest koszt montażu????

Ryszard1
01-03-2003, 17:55
Z tego co slyszalem, ekipy wskazane przez sklep PORTY biora za montaz ok 100...120 zl. Skorzystanie z takiej ekipy daje przedluzona do 24 miesiecy gwarancje,

Anula
04-03-2003, 07:22
Za nasze drzwi (8 szt) zapłacimy 10 000 PLN do tego montaż około 100. Gwarancje daja na 3 lata.

07-03-2003, 08:20
u mnie za 8 szt. dzrwi wewnetrznych z litego debu (bez rachunjku)
zaplacilem 6.400 :smile:

gall anonim

07-03-2003, 08:21
u mnie za 8 szt. dzrwi wewnetrznych z litego debu (bez rachunjku)
zaplacilem 6.400 :smile:

gall anonim

07-03-2003, 14:22
Nie bądź taki anonim i daj adres.

Ryszard1
07-03-2003, 20:31
A ja zdecydowalem sie na sosnowe, ok. 300 zl za sztuke, z oscieznicami. Drogo ?

07-03-2003, 20:36
Niedrogo,pod warunkiem,że nie są chłamowe.
:smile:

Ryszard1
07-03-2003, 21:31
Wymagaja troszke pracy : trzeba je wlasnorecznie troszke podszlifowac, wstawic szybke i pomalowac. Mam juz bejce, koloru debowego dla przyciemnienia i lakier wodny, matowy do wykonczenia. Ciekawe jak wyjda. I jaka bedzie satysfakcja, nie to co takie gotowe ze sklepu,

Karolina
10-03-2003, 09:18
ceny drzwi różnie - w zależności od szerokości ościeżnicy. Standardowa ościażnica nie-regulowana ok 120 PLN. Za montaż płaciłam 60 PLN/ sztukę. Autoryzowani monterzy chcieli 130-140 PLN/ szt.

zedgrajewo
11-03-2003, 07:04
Ryszard1 u mnie cena za drzwi sosnowe u stolarza była podobna jednak trzeba było doliczyć listwy do oblistwowania ościeżnic, cena 7,50 za metr, jedne drzwi 10mb do tego capon, lakier i robota. Wybrałem Portę.

Zielona
17-03-2003, 13:51
Podoba mi się seria TOLEDO z szybkami matowymi.
Ale z ościeżnicą regulowaną szkrzydło by mnie wyszło 1500 zł/szt. !!!!
Zorientuję się ile stolarz będzie chciał za takie drzwi.

24-03-2003, 09:59
Zastanawiałem się nad drzwiami porty, ale teściowie (pisane z małej litery :smile:) mają te drzwi do ok. siedmiu lat i są powycierane zwłaszcza w okolicy klamki, jako, że są brązowe wygląda to dość paskudnie. Zamówiłem drzwi u stolarza, sosnowe lakierowane i bejcowane z uszczelką i zamkiem z listwami ozdobnymi i oczywiście z ościeżnicą, jak się spiszą nie wiem. Wzór wg życzenia u mnie to porta –toledo. Znajomy ma zamontowane do tego stolarza do trzech lat wewnętrzne i zewnętrzne jest bardzo zadowolony dodam, że zewnętrzne bardzo solidne zamek obwiedniowy, ocieplone styropianem, okładzina z drewna. Cena za wewnętrzne to ok. 480 zł za komplet z transportem. A jeszcze najważniejsze nie wypaczają się, drewno sezonowane i suszone.
paweł z wrocka

Karolina
25-03-2003, 08:00
Po zamontowaniu drzwi okazało się, że w dwóch miejscach "fachowcy" uszkodzili skrzydło (okleina jest b. delikatna i trzeba mocno uważać). Ubytki zamalowałam farbą białą aktylową - naprawdę trzeba się mocno przypatrzeć, gdzie były robione poprawki. Tylko uwaga! - do malowania używajcie bardzo cienkiego pędzelka !

Pozdrawiam,

Karolina

MrFroh
28-03-2003, 12:43
Jestem również na etapie wyboru.
Rozumiem że zrobiła sie tu strona Porty, biorę ją pod uwagę ale muszę powiedzieć, że bardziej skłaniam się na drzwi ze Stolbudu Włoszczowa. Są bardzo ładne i estetyczne.
Ponieważ potrzebuję od razu drzwi zewnętrzne Stolbud ma dość ciekawe drzwi z atestem antywłamaniowym!? (to nietypowe dla drzwi drewnianych)
Czy ktoś ma tu jakieś doświadczenia i uwagi?

Bartt
01-04-2003, 09:52
Mam Portę w nowym mieszkaniu i do domu też ją wstawię, ale nie zwykłą lecz ażurową (4 szyby poziome). Wygląda jak drzwi przedwojenne w ładnej szacie. Jedna uwaga - szyby montowałem sam (mleczne) i wypadały przy gwłtownych ruchach - trzeba albo dać gwoździki, albo nie żałować silikonu). Teraz już się trzymają :grin:

Luśka
15-04-2003, 13:19
W ramach epopei o drzwiach firmy PORTA cd. Dziś przywieźli mi dwie sztuki w ramach uznanej reklamacji. No i obydwie wróciły z powrotem. Nawet pan, który przywiózł drzwi nie miał wątpliwości - chłamowate. Ciekawe, czy oni mają tam kontrolę jakości?

loniu
28-04-2003, 14:27
Po tym co tu naczytałem się o Porcie rezygnuje. Z regulowaną ościerznicą 8x Sewilla wycenili mi na 8300 - 6% upustu. Natomiast wysokiej jakości drzwi o niebo solidniejsze lokalnej fabryki Wójcik&Wójcik wyceniono mi na 9200. Więc chyba jednak dołożę grosza.

Karolina
30-04-2003, 09:04
W Porcie można uzyskać 12% rabatu i takiego się domagajcie, jak nie ten przedstawiciel to inny, jest ich na pęczki!

Alka71
09-05-2003, 05:31
On 2003-02-28 20:54, Ryszard1 wrote:
A ja znalazle sosnowe, lokalnego producenta, moga mi wykonczyc dokladnie jak chce : model drzwi, grubosc oscieznic, kolor szybek, wymierza i zamontuja. I cena : za wszystko z montazem (ale bez klamki) niecale 700 zl. Drogo ?



660 gladkie, pelne drzwi bukowe/dąbowe z oscieznicą i montazem. Byloby 630 tylko niestety mam niewymiarowe. Śląsk.

Ryszard1
09-05-2003, 17:38
Wlasnie zakonczylem wykonanie swoich drzwi sosnowych : kupilem surowe (ok. 300 zl z oscieznica), wstawilem szybki (ok. 30 zl), zciemnilem bejca i polakierowalem lakierem matowym (ok. 30 zl), dalem listwy na polaczeniu ze sciana (katowniki 15x40 mmm kosztuja ok. 4,5 zl/mb), montaz we wlasnym zakresie ...
Cena wyszla duzo nizsza niz gotowe, choc wymaga to duzo starannosci i troszke trwa. Ale wygladaja naprawde super, i jaka satysfakcja,

alex
13-05-2003, 21:19
On 2003-05-09 06:31, Alka71 wrote:
[/quote]

660 gladkie, pelne drzwi bukowe/dąbowe z oscieznicą i montazem. Byloby 630 tylko niestety mam niewymiarowe. Śląsk.

Czy aby na pewno jest to cena za 100% drewna? Cena pachnie okleina bukowa/debowa. Upewnij sie.

Luśka
16-06-2003, 10:20
W ramach epopei o drzwiach firmy PORTA cd. Dziś przywieźli mi dwie sztuki w ramach uznanej reklamacji. No i obydwie wróciły z powrotem. Nawet pan, który przywiózł drzwi nie miał wątpliwości - chłamowate. Ciekawe, czy oni mają tam kontrolę jakości?

No i ciąg dalszy tej historii:
Po miesiącu od poprzedniego postu zjawił się ekspert z Porty, żeby ocenić drzwi. Pooglądał, pooglądał i pojechał. No i 3 dni temu dostałam wiadomość, że Porta uznała reklamację. Drzwi nowych co prawda jeszcze nie dostałam i aż strach się bać, jakie tym razem bedą. W środę chcemy się nareszcie przeprowadzić, a tu wucecik i łazienka bez drzwi..... :wink:

Szadam
01-07-2003, 20:52
Luśka ty im powiedz, że jesteś taki ekspert opiniotwórczy na tym forum. Niech poczytają.
Sam myślałem o porcie, ( w końcu wakcja, czas nad morze :lol: ) ale dla mnie są jak wydmuszka. Poszedłem w ślady Ryszrda I jestem na etapie szlifowania i malowania. 2 x Capon i 2 x lakier do parkietów (nie pamietam nazwy). Mam 14 par tzn, że min 6000zł w kieszeni. No i ta satysfakcja 8)

Ryszard1
01-07-2003, 21:20
Ciesze sie, ze sa i inni ktorzy cenia wlasna satysfakcje nad cos gotowego.
Moje drzw sosnowe troszke przyciemnilem bejca, sa niepowtarzalne. Maja niestety jedna wade : za bardzo wyrozniaja sie, oczywiscie na plus, wsrod wyremontowanego mieszkania,

Szadam
01-07-2003, 21:46
Ryszardzie I, powiem Rysiu, co drewno to drewno. Zawsze modne, a te plasikowe wydmuszki z drobniutkimi ryskami to niech...... :wink:

22-08-2003, 18:18
Właśne zamontowano u mnie drzwi Porty. Zamówiłem drzwi Toledo z naturalną okleiną -podzielę się spostrzeżeniami.
Otóż wszystkie futryny mają jak to ładnie nazywają łączenia technologiczne okleiny na środku - efekt jest taki, że wydaje się że futryny są pęknięte od podłogi do samej góry, na 6 kompletów 4 mają wyraźne łączenie, pozostałe słabo, ale widoczne. Dodam ,że w miejscu łączenia się oklein (na środku futryny) widać wyrażnie że te okleiny nie stykają się - tworzy się mała szczelina na całej wysokości futryny.
Pozostałe wady to zalakierowane wióry, wgniecenia które zostały zalakierowane, niemożność prostego skręcenia futryny zawsze w jednym rogu pionowa część futryny jakby wysunięta jest do środka otworu drzwiowego, w tym rogu powstaje szczelina 3-4 mm którą pewnie trzeba zakitować, na opaskach wokoł drzwi zdarzają się niedomalowania lakierem patrzą z boku widać jasne podłużne place, parę rys podłużnych długości 4-5cm - reasumując jedynie 4 opaski wokół futryn są bez zarzutu - reszta do wymiany dla ludzi wymagających dobrej jakości. Wszystko to w drzwiach za 1000zł /sztukę. Wspomnę jeszcze, że drzwi z wystawy sklepowej są nieskazitelnie wykonane.
Próbuję od 3 dni składać reklamację lecz ostatnie i jedyne spotkanie ze sprzedajacym skończyło się jego wyjściem ponieważ nie miał czasu, a 10 min na spakowanie to za dużo czekania, a w ogóle miał pretensje dlaczego to wszystko nie jest spakowane, ja z kolei zapytałem go w jaki sposób miałby zobaczyć wtedy wady i dalej rozmowa w podobnym tonie.
Każdy może ocenić podejście Porty do klienta, ja wiem teraz że zamówiłbym taki sam model i kolor drzwi z litego drewna u stolarza za takie same pieniądze -miałem taką propozycje- jednak myślałem wówczas- co fabryka to fabryka dokładne i specjalistyczne maszyny , kontrola jakości , dbałość o wizerunek firmy itp. Poza tym ten model drzwi jest super. pozdrawiam

Marbo
22-08-2003, 18:40
Jaki rodzaj futryny wybrałeś do swoich drzwi - tradycyjną czy regulowaną?

22-08-2003, 19:32
Tradycyje 10cm stałe w naturalnej okleinie

Szadam
22-08-2003, 20:12
Dla mnie Bomba :wink:

Kasiorek
23-08-2003, 10:53
Ja chcę kupić drzwi z płyty HDF ponieważ nie chcę mieć drzwi fornirowanych a w kolorze (wybór z 730 barw) będą nietypowe bo na wys 260cm czyli po sufit.Koszt ok 2500 .Czy ktoś użytkował już drzwi z takiej płyty.Będę wdzięczna za opinie :wink:

orko
24-08-2003, 21:56
Witam,

Stoję przed dylematem wyboru drzwi wewnętrznych.
W ostatecznych rozważaniach mam do wyboru drzwi sosnowe klejone,
lakierowane (w kolorze np. wiśni) oraz tańsze o 15% drzwi z ramiakiem
sosnowym - fornirowane. Grubość warstwy forniru to 1,1 mm.
Bardzo proszę o podanie mi zalet i wad rozwiązania z fornirem.
Co jest lepsze drzwi sosnowe klejone, czy fornirowany ramiak sosnowy (i dlaczego?)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Adam

bodzio38
09-01-2006, 17:47
Co pierwsze wykończenie łazienki na gotowo i wtedy osadzienie drzwi
/ PORTA Z REGULOWANĄ OPASKĄ / czy na odwrót i nie mogę znaleść stronki www. porta ... kto wie gdzie znaleść ?

ponury63
09-01-2006, 18:40
www.porta.com.pl

BOGDAN O
09-01-2006, 19:08
ta strona nie działa

ponury63
09-01-2006, 19:17
ta strona nie działa

Sprawdziłem, działa bez problemu.

ewak39
09-01-2006, 19:55
U mnie tez dziala, ale mam wrazenie, ze kiedys musialam bardzo dlugo czekac, az sie zaladowala.

Moze w tym problem?

BOGDAN O
09-01-2006, 22:33
dokładnie dugo się czeka

TOMMEX
10-09-2007, 20:10
Czy ktos posiada drzwi porta koncept wzor c1 ( to te z pierwszej strony katalogu z poziomymi szybkami) w kolorze Dębu ???

aztec
10-09-2007, 21:11
Tomeczku pięknie trafiłeś! Nie mam,ale bendem :wink: miał za miesiąc dokładnie z fornirku, który Ciebie interesuje. Jakbym zapomniał wrzucić fotexów to mi przypominj ok 10.10 b.r. na emalię: aztec maupa konto.pl

ochikarka
12-09-2007, 10:03
witam również zamówiłam te drzwi ale kolor wenge - będe miała w październiku

Monika B
12-09-2007, 10:25
Jestem bardzo niezadowolona z drzwi Porty zarówno wewnętrznych - papier i to byle jaki, jak i zewnętrznych.Jjesli chodzi o te zewnętrzne to po 3 reklamacji wymieniam już na innego producenta :-?

Basiaw
12-09-2007, 11:11
Skoro o drzwiach wewnętrznych, to ja się podłączę, żeby nowego wątku nie zakładać - czy ktoś z Forumowiczów zna dzrzwi tej firmy:
http://www.drew-holtz.com.pl/oferta.htm

Jestem na tyle zniechęcona do wszelkich oklejanych sztuczną okleiną drzwi, że zaczynam przyglądać się drewnianym do samodzielnego wykończenia (szkło, lakier). Ten producent ma drzwi sosnowe w umiarkowanej cenie i nienajgorszych wzorach, tylko nie mam gdzie ich na żywo obejrzeć, więc dobrze by było choć jakąś opinię usłyszeć.


pozdrawiam
Basia

ochikarka
12-09-2007, 11:49
Moniko B - troche mnie załamałaś bo już te drzwi zamówiłam i wpłaciłam zaliczke a nie są one takie tanie więc myślałam że dobre bo wygladaja super .

13-09-2007, 09:16
minikaB napisała

Jestem bardzo niezadowolona z drzwi Porty zarówno wewnętrznych - papier i to byle jaki, jak i zewnętrznych.Jjesli chodzi o te zewnętrzne to po 3 reklamacji wymieniam już na innego producenta czy mozesz podać jakie były to usterki, które spowodowały aż wymianę drzwi?

KiZ
13-09-2007, 10:34
Moniko B - troche mnie załamałaś bo już te drzwi zamówiłam i wpłaciłam zaliczke a nie są one takie tanie więc myślałam że dobre bo wygladaja super .

Też byłem bliski ich zamówienia. W zasadzie już miałem wypisane zamówienie, ale kazałem sprzedawcy zmienić. Ten model porty ładnie wygląda w katalogu i jest relatywnie tani. Ale po oględzinach w salonie i porównaniu z innymi producentami stwierdziłem, że nie zdzierże tego u siebie w domu :-? Drzwi jak z kartonu, lekkie, cienkie i w dodatku liche ościeżnice. Obecnie mam w mieszkaniu również portę, której nie cierpię, jednak ze względu na cenę i nadzieję, że się poprawili - rozważałem ich zakup. Przeszlo mi :wink:

ochikarka
13-09-2007, 10:52
teraz już nic nie zrobie drzwi zamówione zobaczymy

monia9
13-09-2007, 14:58
Użytkuję drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Porty od 7 lat i jestem bardzo zadowolona, nic sie nie dzieje, a zaznaczam, że mam dwoje dzieci, które wiedzą jak trzaskać drzwiami!!!
Teraz buduję dom i również kupię drzwi Porty.
Pozdrawiam

_ZBYCH_
13-09-2007, 16:43
Czy ktos posiada drzwi porta koncept wzor c1 ( to te z pierwszej strony katalogu z poziomymi szybkami) w kolorze Dębu ???
Tak, ja mam :)

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/Porta_koncept1.JPG

http://www.zbychbudowa.republika.pl/Budowa/Porta_koncept2.JPG

Bardzo mi się podobają :D
W pierwszym domu mam drzwi Porta Toledo, też mi się podobają i dobrze się spisują, ale model Koncept jest bardziej nowoczesny.


Jestem bardzo niezadowolona z drzwi Porty zarówno wewnętrznych - papier i to byle jaki, jak i zewnętrznych.Jjesli chodzi o te zewnętrzne to po 3 reklamacji wymieniam już na innego producenta :-?
Moniko, pisz na temat! Pytanie było o model KONCEPT, a Ty opisujesz zwykłe, tanie, papierowe drzwi porty... :roll:

Porta Koncept nie są wykonane z papieru, tylko z płyty wiórowej! Są masywne (więc nieźle tłumią dźwięki), na tyle ciężkie, że mają po trzy zawiasy.
Jedyne do czego można się przyczepić, to na krawędziach miejscami nie schodzi się ładnie fornir i w niektórych drzwiach widać miejscami ciemne linie na krawędziach. Przy ciemnych fornirach problem nie występuje.

13-09-2007, 20:54
jak będę miała chwile czasu to wam pokażę zdjęcia moich drzwi porty po 4 latach :evil: masakra.
Nigdy więcej Porty. Moze komuś trafiły sie dobre drzwi tej firmy, ale jak widać to jest loteria a dobra firma nie powinna sobie na to pozwolić.
Skarg na Portę było juz na tym forum sporo

TOMMEX
13-09-2007, 21:57
dzieki Zbychu. własnie o te mi chodzilo.

aka z Ina
13-09-2007, 22:22
i ja miałam zamówić drzwi wenętrzen z Port, więc jestem bardzo ciekawa opiniib na ich temat :D

_ZBYCH_
13-09-2007, 22:49
Nie jest moją intencją obrona firmy Porta, bo też reklamowałem ich drzwi.

Jednak niech piszący w tym wątku zwrócą uwagę, że porta produkuje ponad 20 serii drzwi wewnętrznych i każda seria ma kilka modeli.
Jak można porównywać drzwi z górnej półki (płyta wiórowa fornirowana) za 1500 zł z najtańszymi drzwiami papierowymi za 150 zł??? :roll:

Nie można pisać takich głupot, że drzwi porty są papierowe i do d u p y, bo kupując tanie drzwi godzimy się na niską jakość i nie ma co później narzekać.
Droższe modele drzwi firmy Porta (w okleinie naturalnej zwanej potocznie fornirem) są bez wątpienia wyższej jakości i nie są z papieru...

aka z Ina
13-09-2007, 22:54
masz rację Zbych!!!!!
mnie z góry już ostrzeżono na które nawet nie mam patrzyć!
choć nie zawsze cen znaczy jaskość w tym przypadku tak jest :-?

14-09-2007, 07:57
No dobra, ja nie mam drzwi Koncept, ale nie kosztowały 150 zł tylko 1000 zł. Biorąc pod uwagę że mam ich w domu 7 szt to już daje niezłą sumkę. Nikt mnie niestety przed nimi nie ostrzegał :cry: Jedne drzwi reklamowałam i je wymienili. Następne zaczęły mi się odklejać po okresie gwarancji. Ciekawe ile to teraz mnie będzie kosztowało

KiZ
14-09-2007, 08:52
Zbychu, ja akurat widzialem model koncept w ciemnym fornirze i powiem ci, że wyglądały kiepsciutko :cry: To o czym piszesz, czyli luki w okleinie na krawedziach widac bylo z dwóch metrów. Jeśli to są wg. ciebie masywne i cięzkie drzwi to ja mam super power :o

kasiola
14-09-2007, 10:58
już miałąm je zamówić ,ale jaednak kolory fornirów mi nie odpowiadały i zamówiłam z capri platinum z Interdoora - może ktoś ma takie drzwi i wypowie sie na temat jakości?

barbra_s
14-09-2007, 11:20
Ja baaardzo chciałam mieć Porta Koncept , te z cieniutkimi wstawkami mlecznego szkła. Na drodze stanęła mi cena, nawet ostatnio w necie drzwi razem z wysyłką kosztowały 800 zł + ościeżnica ok. 270 zł (muszę mieć regulowaną).
Ale kupiłam także tej firmy tylko pełne Porta Decor kolor wenge. Kosztowały 160 zł :) Niestety ościeżnice musiałam kupić regulowane, ale one zawsze zostaną.
Zdecydowałam się, bo Porta ma najładniejsze kolory oklein. A już to wenge idealnie pasowało mi do mieszkania. Owszem, są lekkie, ale wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolona.
Nie wiem czy to wrażenie ich lekkości nie wiąże się z tym co wewnątrz. Do wyboru jest przecież najtańsza płyta wiórowa, albo coś co zwie się "plaster miodu" i jest droższe.

_ZBYCH_
14-09-2007, 22:01
Zbychu, ja akurat widzialem model koncept w ciemnym fornirze i powiem ci, że wyglądały kiepsciutko :cry: To o czym piszesz, czyli luki w okleinie na krawedziach widac bylo z dwóch metrów. Jeśli to są wg. ciebie masywne i cięzkie drzwi to ja mam super power :o
Tak właśnie, to są ciężkie i masywne drzwi. Rozsądny kompromis cena/jakość.
Nie wiem jakie Ty masz, bo nie napisałeś. Może czujesz potrzebę mania jeszcze bardziej masywnych drzwi - ja nie :)

_ZBYCH_
14-09-2007, 22:02
już miałąm je zamówić ,ale jaednak kolory fornirów mi nie odpowiadały i zamówiłam z capri platinum z Interdoora - może ktoś ma takie drzwi i wypowie sie na temat jakości?
Ile kosztowały te z Interdoora?

_ZBYCH_
14-09-2007, 22:12
Ja baaardzo chciałam mieć Porta Koncept , te z cieniutkimi wstawkami mlecznego szkła. Na drodze stanęła mi cena, nawet ostatnio w necie drzwi razem z wysyłką kosztowały 800 zł + ościeżnica ok. 270 zł (muszę mieć regulowaną).
Ale kupiłam także tej firmy tylko pełne Porta Decor kolor wenge. Kosztowały 160 zł :) Niestety ościeżnice musiałam kupić regulowane, ale one zawsze zostaną.
Zdecydowałam się, bo Porta ma najładniejsze kolory oklein. A już to wenge idealnie pasowało mi do mieszkania. Owszem, są lekkie, ale wyglądają bardzo ładnie i jestem zadowolona.
Nie wiem czy to wrażenie ich lekkości nie wiąże się z tym co wewnątrz. Do wyboru jest przecież najtańsza płyta wiórowa, albo coś co zwie się "plaster miodu" i jest droższe.
Błąd - to drzwi z wypełnieniem typu plaster miodu są lekkie i najtańsze. Płyta wiórowa jest za dopłatą, ale warto za nią dopłacić.

KiZ
16-09-2007, 21:10
Zbychu, ja akurat widzialem model koncept w ciemnym fornirze i powiem ci, że wyglądały kiepsciutko :cry: To o czym piszesz, czyli luki w okleinie na krawedziach widac bylo z dwóch metrów. Jeśli to są wg. ciebie masywne i cięzkie drzwi to ja mam super power :o
Tak właśnie, to są ciężkie i masywne drzwi. Rozsądny kompromis cena/jakość.
Nie wiem jakie Ty masz, bo nie napisałeś. Może czujesz potrzebę mania jeszcze bardziej masywnych drzwi - ja nie :)

Zbychu :) ja mam/będę miał interdoora. Nie wiem czy to wina egzemplarzy demonstracyjnych w salonie, ale róznica w jakości była o nieeebo większa niż ok. 50% różnicy w cenie :) A wierz mi, nie lubię przepłacać ;)

_ZBYCH_
16-09-2007, 21:21
Zbychu, ja akurat widzialem model koncept w ciemnym fornirze i powiem ci, że wyglądały kiepsciutko :cry: To o czym piszesz, czyli luki w okleinie na krawedziach widac bylo z dwóch metrów. Jeśli to są wg. ciebie masywne i cięzkie drzwi to ja mam super power :o
Tak właśnie, to są ciężkie i masywne drzwi. Rozsądny kompromis cena/jakość.
Nie wiem jakie Ty masz, bo nie napisałeś. Może czujesz potrzebę mania jeszcze bardziej masywnych drzwi - ja nie :)

Zbychu :) ja mam/będę miał interdoora. Nie wiem czy to wina egzemplarzy demonstracyjnych w salonie, ale róznica w jakości była o nieeebo większa niż ok. 50% różnicy w cenie :) A wierz mi, nie lubię przepłacać ;)
Ok :)

Ja miałem w budżecie zaplanowane, że na drzwi z ościeżnicą nie mogę wydać więcej, niż 1500 zł. Porta Koncept i porta Toledo się mieści w tej kwocie, a niestety lepsze drzwi kosztują powyżej 2000 zł :(
Na taki wydatek już nie mogę sobie pozwolić, więc zostałem przy Porcie.
I tak są o niebo lepsze, niż papierowe fornirowane lub sosnowe, że o zwykłych białych nie wspomnę :wink: :lol:

gosiashek
17-09-2007, 10:19
jesli podobaja wam sie drzwi koncept to ja polecam drewniane drzwi firmy Lutostański-kupilam je rok temu, bo tylko oni mieli ten wzor i prawde mowiac nie byly drozsze od Porty a wydaje mi sie ,ze sa ladniejsze no i wiecej tam drewna w drewnie!

Polecam!Lutostański! :wink:

_ZBYCH_
17-09-2007, 21:10
jesli podobaja wam sie drzwi koncept to ja polecam drewniane drzwi firmy Lutostański-kupilam je rok temu, bo tylko oni mieli ten wzor i prawde mowiac nie byly drozsze od Porty a wydaje mi sie ,ze sa ladniejsze no i wiecej tam drewna w drewnie!

Polecam!Lutostański! :wink:
Fakt! Mało znane, ale bardzo ładne!
Tylko nie pisz, że drzwi z ościeżnicą od Lutostańskiego nie są droższe od Porty Koncept...

gosiashek
18-09-2007, 09:21
jesli podobaja wam sie drzwi koncept to ja polecam drewniane drzwi firmy Lutostański-kupilam je rok temu, bo tylko oni mieli ten wzor i prawde mowiac nie byly drozsze od Porty a wydaje mi sie ,ze sa ladniejsze no i wiecej tam drewna w drewnie!

Polecam!Lutostański! :wink:
Fakt! Mało znane, ale bardzo ładne!
Tylko nie pisz, że drzwi z ościeżnicą od Lutostańskiego nie są droższe od Porty Koncept...

Raczej tego nie napisze,choc przyznam , ze nam sie poszczescilo bo za 5 drzwi wraz z montazem zaplacilismy 7000pln...a mileismy placic 9000...
ale raczej nie ma porownania z innymi, tu normalnie drzazgi wchodza w palce przy myciu, hihihi, choc nie wiem czy to na plus? :lol:

kasiola
18-09-2007, 09:42
[/quote]
Ile kosztowały te z Interdoora?[/quote]

ZBYCH-u
Interdoor kosztował mnie będzie coś około 2tys./szt z oscieznicą regulowaną i montażem (bez klamek)
ale przyglądnęłam się też Porcie i Interdoor wygląda solidniej

ale czas oczekiwania 17tyg. :( -będą dopiero w listopadzie

KiZ
18-09-2007, 13:07
(...)

ale czas oczekiwania 17tyg. :( -będą dopiero w listopadzie

Znam ten ból :-? Mnie termin dostawy wypada w wigilię :o :D

kasiola
18-09-2007, 13:41
(...)

ale czas oczekiwania 17tyg. :( -będą dopiero w listopadzie

Znam ten ból :-? Mnie termin dostawy wypada w wigilię :o :D


mam nadzieję ,że warto czekać :wink:
już i tak łamałam sobie głowę czy to warto za taką cenę ...

m&k
18-09-2007, 19:04
a słyszeliście coś o drzwiach firmy CAL ?

http://www.calsc.com.pl/index.html

Grazia-Ol
18-09-2007, 20:19
Tak, ja słyszałam i zamówiłam zewnętrzne model 101. Czekają na zamontowanie jak skończą "brudne" prace.

Wstępnie miałam obstalowane wewnętrzne dębowe, ale odstąpiłam od tej decyzji, średnio za 1 szt. 2300 z montażem, bez klamki. :roll: Już z rabatem.

Teraz robią się dębowe po 1200 każde. :wink:

Hucho
19-09-2007, 07:01
Ale mnie przestraszyliście..... :cry:

Czy większość drzwi Porty jest do d....y?!
Ja zamówiłam Porta Nowa ( z serii 5) z pełnej płyty wiórowej, będą za około 2 tygodnie.
Czy ktoś ma może takie drzwi? Co o nich powiecie?

aga_k1978
02-10-2007, 12:49
szyba mleczna matowa z porty jest fatalna...nie do umycia....zwróć uwagę na to!!!!!!! widać smugi...odciski palców....każdą ciapę.....okropność niestety

RURKA
23-01-2008, 13:46
Witam,
hm ....mam do sprzedania drzwi wewnętrzne firmy Porta- model Madryt szpros kolor sosna nr 4. rozmiar 90. z futrynką 10 cm stała, lub samo skrzydło. nie rozpakowane nawet. nowiusieńkie .
więcej informacji ( dlaczego chcę sprzedać) na priva jeśli znajdzie się zaineresowany.
pozdrawiam

SZEFLERA
27-01-2008, 14:13
Odświeżam, może ktoś jeszcze ma te drzwi i podzieli się opinią?

ochikarka
27-01-2008, 19:07
użytkuje te drzwi od miesiąca - wyglądają ładnie, jednak jak się przyjrzymy z bliska to widać pewne niedociągnięcia , co do szyby to faktycznie jest ciężka do mycia - jednak można sobie poradzić - oczywiście jak nie dotyka sie paluchami to jest ok. Ogólnie to jestem zadowolona .

SZEFLERA
30-01-2008, 16:24
Ja miałem w budżecie zaplanowane, że na drzwi z ościeżnicą nie mogę wydać więcej, niż 1500 zł. Porta Koncept i porta Toledo się mieści w tej kwocie
A możesz napisać gdzie je zamawiałeś? I z którymi ościeżnicami? Nasza wycena a ościeżnicami regulowanymi wyszła tak na 1780zł :-? Nie powiem, trochę dużo...

mayland
30-01-2008, 17:08
Mam drzwi Porty na górze. Skrzydła z płyty wiórowej podobnie jak Koncept. Nie byłam w stanie ich przestawić sama. Są ciężkie i masywne. Podoba mi się wykonianie. Starannie. Z ościeżnicą regulowaną wygladają bardzo ładnie. Jestem zadowolona z zakupu. Muszę przyznać, ze kupowałam z pełną świadomością i byłam obeznana z opiniami z tego forum.Jednak się zdecydowałam i nie żałuję.
http://images24.fotosik.pl/148/113059c916cfdef1.jpg

ochikarka
31-01-2008, 08:08
mayland - wyglądaja fajnie

Heniuuu
26-12-2008, 09:57
Witam!
Mam zamiar zamówić drzwi Natura Koncept wzór A.9. Jedne w wersji normalnej do łazienki a drugie do sypialni w wersji przesuwnej. Czy ktoś może mi powiedzieć czy warto wchodzicw te drzwi przesuwne i nie rozwalą się po pół roku ??

finlandia
20-01-2009, 16:00
Witam!
Mam zamiar zamówić drzwi Natura Koncept wzór A.9. Jedne w wersji normalnej do łazienki a drugie do sypialni w wersji przesuwnej. Czy ktoś może mi powiedzieć czy warto wchodzicw te drzwi przesuwne i nie rozwalą się po pół roku ??
A czemu się mają rozwalić? To rozwiązanie mniej obciązone niz tradycyjne zawiasy.
Co prawda wg mnie odpadają wszlekie argumenty o konieczności przesuwnych przy braku miejsca, bo i tak to miejsce jest potrzebne na ścianie. Moze tam gdzie korytarze są dluge ale ciasne sie sprawdzą.

Kompletny system przesuwny z Porty jest ok. Nie daj się wciągnąć tylko w jakieś (niewiele) tańsze zamienniki, bo dla 100zł nie ma sensu. A system z Porty jest w pełni kompeltny i dopracowany.

facet27
16-02-2009, 21:47
A czemu się mają rozwalić? To rozwiązanie mniej obciązone niz tradycyjne zawiasy.
Co prawda wg mnie odpadają wszlekie argumenty o konieczności przesuwnych przy braku miejsca, bo i tak to miejsce jest potrzebne na ścianie. Moze tam gdzie korytarze są dluge ale ciasne sie sprawdzą.

Kompletny system przesuwny z Porty jest ok. Nie daj się wciągnąć tylko w jakieś (niewiele) tańsze zamienniki, bo dla 100zł nie ma sensu. A system z Porty jest w pełni kompeltny i dopracowany.

Handluje dzrwiami od wielu lat i zgadzam się w pełnej rozciągłosci zwłaszcza że Porta robi kompletny system z maskownicami, ponadto skrzydło wazy około 30-35 kilo a system wytrzymuje 80 więc nie ma obaw i najwazniejsze wszystko jest zamontowane na górze nie ma żadnych szyn w podłodze.
Pozdrawiam

dizzeeRascal
01-03-2009, 08:47
Co do drzwi Porta Koncept, okleina naturalna select ,wzor cienkie poprzeczne szybki.Zamowielm 2 szt tych drzwi, po montazu okazalo sie ze drzwi nie dolegaja do oscoeznicy, po prostu lataja po zamknieciu.Dalem za te drzwi sporo kasy ,nie sa tanie zwlaszcza w tej okleinie.Sadzilem ze firma PORTA to jakosc ale okazuje sie ze to zwykly badziew ,nie warto na to wydawac nawet najmniejszej kasy.Wymieniam drzwi raz na 10 czy 15 lat moze wiec spodziewalem sie czegos po nazwie Porta ale oni nie zasluguja na nazwe marka.Po prostu kupa nerwow i ogolnie szkoda gadac.Stanowczo odradzam wszystkim te drzwi, lepiej poszukac u innych producentow.

facet27
01-03-2009, 20:16
są źle wyregulowane z tego co napisałreś kwestia wysunięcia zawiasów, a twoje problemy raczej wynikaja z tego że trafiłes na mało solidnego sprzedawcę,

jesli chodzi o kwestie masywności Porty jest w zupełnie wystarczajaca, niektóre drzwi Interdooru ważą tyle co drzwi wejsciowe są robione z płyty mdf całe i po co. Jeśli chodzi o cenę to Interdoor fornirowany kosztuje ok. 2700 z mokntażem Porta 1000 złoty taniej. Z ta jakością też bym nie przesadzał często przyjeżdzały niedolakierowane albo z odpryskami forniru przy zamkach, a jak przyjeżdzał serwis fabryki to wypisywał bzdury dzoło do tego że firma w której pracowałem w połączeniu z klientem chciała wytoczyc im proces.
Pozdrawiam

dizzeeRascal
01-03-2009, 21:45
a co ma sprzedawca do tego?sprzedawca raczej nie odpowiada za jakosc drzwi chyba ,tylko producent ,chyba ze sie myle...Podregulowanie na zawiasach nic nie daje.Drzwi nadal sie nie domykaja.Sama jakosc wykonania mozna powiedziec ze ogolnie jest ok z wyjatekiem jednej oscieznicy ktorej okleina odchodzi troszke przy samym progu.Reszta jest raczej ok jak na razie.

finlandia
02-03-2009, 09:59
Facet27 miał na mysli nie tyle sprzedawcę co jego montażystę. W sumie sprzedawca też nie ma nic do jakości - no chyba że obiecuje gruszki na wierzbie.
Złóż reklamację.
Odchodzący fornir? Znów zasugeruję możliwą winę pośredników(chociaż fabrycznej też nie wykluczę) : złe przechowywanie lub obchodzenie się przy montazu. Widzę coś takiego po swoich drzwiach na ekspozcyji. Pozadzierane podstawy ościeżnic, ale cóż.. kiedyś uczyłem się na nich sztuki montażu..

Inna sprawa jest taka : gdyby to był dobry, przeszkolony montażysta to na 90% nie miałbyś tych problemów, a jeśli już coś by było nie tak to na pewno sam by Ci zasugerował złożenie reklamacji.

Nie uważam Porty za pępek świata. Koncept to tylko zwykłe drzwi w niemałej cenie.
Ale jak już ktoś się odwołuje to Interdoora jako recepty na wszystko to polecam inny wątek z tego forum : "interdoor, ku przestrodze"

dizzeeRascal
02-03-2009, 12:46
no nie wiem jak mialem na mysli tylko inne firmy nie koniecznie Interdoor.Monzazysta sam mi zasugerwoal zlozenie reklamacji ale ten zadarty fornir to moze byc skutek nie ostroznego obchodzenia sie z drzwiami podczas montazu.Bo bylem przy montazu i musze powiedziec ze montarzysci sie z drzwiami nie piescli .Wlasnie dostalem teraz odpowiedz niedawno bo mial byc u mnie przedstawiciel producenta ale nie bedzie bo zdaniem przedstawiciela prawdopodobnie zostaly zamontowany zle zawiasy trzymajce i przysla mi glebsze tak ze drzwi beda przylegac do uszczelki.Co wy na to....

finlandia
02-03-2009, 13:03
Dziwne, ale jak chcą coś zrobić.. to daj im szansę :D

facet27
04-03-2009, 22:51
mozliwe ze pomoże, w fabryce woreczki montazowe pakują ludzie i moga sie pomylić zdarzyło nam sie parę sytuacji wymiany zawiasów, jesli to nie pomoże warto przyjzeć sie uszczelce czy nie jest zbyt płytka tez kiedys wymienialismy.
Pozdrawiam

angela_ap
05-08-2009, 07:30
Pytanie jak w temacie, dzisiaj przyjeżdża ekipa na pomiary, jestem wlaściwie zdecydowana, ale nie zaszkodzi spytać jak sie te drzwi sprawdzają w użytku, chodzi konkretnie o model 2A
http://www.trops.pl/www/product_images/11628/11628_4651.jpg
i jeszcze zagwozdka z tymi drzwiami bo chcę miec do łazienki takie same jak wszędzie, a że nie znoszę pełnych skrzydeł chciałabym takie - myślicie, że będą się nadawały?

gosiula25
10-08-2009, 22:31
witaj u mnie focusy czekają na montaż a poddaszu w tym także do łazienki więc niczym sie nie przejmuj a drzwi sa naprawde ładne.

angela_ap
11-08-2009, 10:25
w takim razie czekam na fotki jak zamontujecie - moje beda dopiero za 3-4 tygodnie

xmonixxx
14-08-2009, 11:53
czy ktoś jeszcze ma drzwi natura koncept? ja właśnei zamówiłam - dąb

bagi69
23-09-2009, 09:57
Jeśli chcecie kupcie sobie drzwi PORTA.

Po czterech latach Firma może je naprawić odpłatnie!!!
http://images39.fotosik.pl/200/4113c497df1688b3med.jpg http://images45.fotosik.pl/204/aeb8dd88273b6d20med.jpg

MIRAS41
23-09-2009, 10:54
Miesiąc temu montowaliśmy u mojej siostry i powiem szczerze że skorzystaliśmy usług autoryzowanego montażysty. W ogóle inne podejście do tematu. Człowiek uczy się na błędach, najlepiej błędach sąsiadów. Kiedyś mój biedny sąsiad zaprosił do montażu przysłowiowego "Pana Jana" złotą rączkę od wszystkiego. Tak mu spierniczył drzwi wejściowe że szkoda gadać. A Porta koncept jak najbardziej ok podobają mi się.

MIRAS41
23-09-2009, 13:08
Żadna fabryka ani żaden sprzedawca nie da Ci na drzwi wewnątrz lokalowe gwarancji dłuższej niż dwa lata. Przyczyn takich odklejeń może być cała masa… np. przez nieodpowiednie warunki wewnątrz lokalowe jeśli nie był to ewidentny błąd fabryki nie jest zobowiązany do darmowej naprawy zwłaszcza że okres gwarancji według polskiego prawa wynosi 2 lata!!!. Porta ma bardzo jasno opisane warunki reklamacji. Jeżeli chodzi o tego typu sytuacje nie zawsze jest to wina producenta, a jeśli byłaby to wada technologiczna to ten producent nie robi problemów z wymianą…
Pozdrawiam

bagi69
23-09-2009, 13:51
Do jakich lokali w takim razie mozna stosować takie drzwi ,jak nie do budynków mieszkalnych ( jak to jest w moim przypadku ).
Po zamontowaniu budynek był zamieszkany i jak to w wielu przypadkach w tym kraju ogrzewany.
Ja rozumiem ,że gdybym np.zalał drzwi wodą ,jakaś awaria ,potop w mieszkaniu ,powódź wtedy byłoby zrozumiałym ,że wszystko odstało.
Ale nie, u nas było such ciepło i przytulnie ,aż po 4 latach zaczeły sie dziać taki cuda.
Kto ma stwierdzić, że nie był to błąd technologiczny?
Szlak mnie trafia ,że kredyt na chałupę spłacam i patrzę się na taki bubel,a firma mówi że nic na to nie poradzą bo minął czas gwarancji.
Naprawią ,ale za odpłatą i dadza ponownie gwarancje na 12 miesiecy,a po 12 miesiącach znowu naprawia itd??

cieszynianka
23-09-2009, 13:59
Może spróbuj u Rzecznika Praw Konsumenckich.
Nie masz nic do stracenia, a wręcz przeciwnie :roll:

bagi69
23-09-2009, 14:03
Zrozpaczony, wściekły i bezradny jak patrzę na moje drzwi poszperałem na forach budowlanych i okazuje się ,że mój przypadek nie jest jedyny i reklamowany.
Co ciekawe w rozmowie telefonicznej z działem reklamacji dowiedziałem się że nie słyszano o takich przypadkach .
To te wszystkie certyfikaty ,znaki jakości itd. sa tylko na czas gwarancji?

fabians
23-09-2009, 14:04
Może spróbuj u Rzecznika Praw Konsumenckich.
Nie masz nic do stracenia, a wręcz przeciwnie :roll:

ale co tu reklamować?! były drzwi jak każdy inny produkt ma okres gwarancyjny jak tv. po okresie jak się zepsuje to już twoja sprawa a też ci odpłatnie naprawią. a co tu naprawiać? do kasacji i tyle chyba że tymczasowo na butaprenie złapać. osobiście poleciłbym zakup dzwi z litego drewna do własnoręcznego malowania tylko nie w supermarkecie bo dużo sęków mają i takie gatunkowo gorsze. A cena takich surowych dzrzwi to chyba coś koło 300 za sztukę

annecy
23-09-2009, 14:53
problem polega na tym, że PORTA chyba zaniża poziomy ostatnio...
i pomijająć kwestię słusznej czy mniej zasadnej reklamacji , to ja nie polecam już nikomu drzwi tej firmy...

mój wuj miał drzwi tej firmy, konkretny model ... użytkował je wieloletnio i chwalił je sobie , więc ja naiwny mu uwierzyłem i sobie wspólczesny model zamówiłem, kropka w kropke podobne do wujowych...

po miesiącu już się wypaczyły 2 z 3 par... ościeżnice w kartonie zapakowane fabrycznie porysowane były...

extra , nie? 3 razy na montaż firma przyjeżdżała, niby nic ale szkoda czasu , nerwów i łazienka bez drzwi, przez 6 tygodni jest mało praktyczna...

pozdr

bagi69
23-09-2009, 14:56
Zmartwienie, czy taka ,czy inna okleina na drzwiach Porta to żadne zmartwienie.
Nasze drzwi wiosną tego roku po czterech latach użytkowania tj.otwierania i zamykania, zrzucają okleinę .Same!! :lol: :lol: :evil: ,http://images39.fotosik.pl/200/4113c497df1688b3m.jpg
Tak wyglądają po zrzuceniu.http://images38.fotosik.pl/199/9539d32393fdd595med.jpg
Był kolor wiśnia czy coś takiego a teraz mamy kawę z mlekiem. :lol: :lol: :evil:

bagi69
23-09-2009, 18:01
Czy kupując produkt, który ma np;2 lub 3 lata gwarancji.Należ rozumieć,że po tym okresie będzie do wyrzucenia???
Jeśli tak to bym go nie kupił.

morfeusz1
24-09-2009, 12:12
w poprzednim mieszkaniu mieliśmy też drzwi Porta - działo się podobnie. Nie mam niestety zdjęc. Nie było to aż tak zaawansowane odklejenie, ale było widocznie. Nic z tym nei robiłam, bo szkoda mi było nerwów i czasu - minął okres gwarancji. Wiedzieliśmy, ze mieszkanie spzredamy, to zostawiliśmy ten temat. Ale przynajmniej wiem, że od tej firmy chcę się trzymac z daleka.

MIRAS41
24-09-2009, 13:36
Kochani o czym wy w ogóle mówicie? Jaka wymiana? Cieszynianka napisałaś o RPK ale to jest trochę bez sensu. Okres gwarancyjny to okres gwarancyjny i to nie podlega żadnej dyskusji. Przepisy dotyczące gwarancji znajdują się w dwóch aktach prawnych: kodeksie cywilnym oraz w ustawie z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianie kodeksu cywilnego (DzU z 2002 r. nr 141, poz. 1176 ze zm. – dalej: ustawa). Myślę że gdyby Państwo pokusili się o uzupełnienie swojej wiedzy z tego zakresu ten wątek by nie powstał. Dlaczego akurat Panu mają wymienić drzwi za free jeżeli okres gwarancyjny już się dawno skończył. Nierealne !!!!Proszę poczytać sobie wątki dotyczące rozpatrywania gwarancji w innych firmach. (Proszę zwrócić uwagę na to iż w poniższych wątkach drzwi obejmuje okres gwarancyjny!!!) :

POL-SKONE
link: http://forum.gazeta.pl/forum/w,807,69269500,,reklamacja_drzwi.html?v=2

GERDA
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=12814
http://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=7481&mode=threaded&pid=49195

Dalej mi się już nie chciało szukać, ale podam jeszcze dwa fajne i miłe artykuły które również polecam jako lekturę:

http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/890174CCEEBA72ADC1256FCD002713F9?OpenDocument&View=n&Cat=pp&Count=10

http://www.rp.pl/artykul/83043,194321_Gwarancja_na_produkt_zalezy_wylacznie _od_dobrej_woli_przedsiebiorcy_.html

Pozdrawiam

cieszynianka
24-09-2009, 14:38
Kochani o czym wy w ogóle mówicie? Jaka wymiana? Cieszynianka napisałaś o RPK ale to jest trochę bez sensu. Okres gwarancyjny to okres gwarancyjny i to nie podlega żadnej dyskusji.
Pozdrawiam

Musi nie doczytałam o końcu gwarancji ( :oops: ), a zdjęcia były dość porażające i zajęły całą moją pamięć operacyjną :lol:

Tak czy owak chyba musiała być jakaś wada, albo coś w procesie technologicznym zaszwankowało, bo chyba użytkownicy nie trzymali drzwi w basenie :o :roll:
Ale co dalej :roll:

MIRAS41
24-09-2009, 14:59
Kochani o czym wy w ogóle mówicie? Jaka wymiana? Cieszynianka napisałaś o RPK ale to jest trochę bez sensu. Okres gwarancyjny to okres gwarancyjny i to nie podlega żadnej dyskusji.
Pozdrawiam

Musi nie doczytałam o końcu gwarancji ( :oops: ), a zdjęcia były dość porażające i zajęły całą moją pamięć operacyjną :lol:

Tak czy owak chyba musiała być jakaś wada, albo coś w procesie technologicznym zaszwankowało, bo chyba użytkownicy nie trzymali drzwi w basenie :o :roll:
Ale co dalej :roll:

:wink: w basenie chyba nie trzymał... a tak poważnie przyczyn może być masa. Może to być np duża wilgotność w domu, przez nieprawidłową wentylację... i po sprawie. Zresztą wracając do okresu gwarancji i reklamacji to producenci nie robią problemów z wymianą czy naprawą produktów (oczywiście jeżeli wszystko jest zgodne warunkami gwarancji). Zresztą ludzie zanim dokonają zakupu powinni zapoznać się z warunkami gwarancji. Założę się że... może 1% społeczeństwa to robi. Muszę przyznać że osobiście również często pomijam tą arcy ważną czynność :D

cieszynianka
24-09-2009, 18:59
Kochani o czym wy w ogóle mówicie? Jaka wymiana? Cieszynianka napisałaś o RPK ale to jest trochę bez sensu. Okres gwarancyjny to okres gwarancyjny i to nie podlega żadnej dyskusji.
Pozdrawiam

Musi nie doczytałam o końcu gwarancji ( :oops: ), a zdjęcia były dość porażające i zajęły całą moją pamięć operacyjną :lol:

Tak czy owak chyba musiała być jakaś wada, albo coś w procesie technologicznym zaszwankowało, bo chyba użytkownicy nie trzymali drzwi w basenie :o :roll:
Ale co dalej :roll:

:wink: w basenie chyba nie trzymał... a tak poważnie przyczyn może być masa. Może to być np duża wilgotność w domu, przez nieprawidłową wentylację... i po sprawie. Zresztą wracając do okresu gwarancji i reklamacji to producenci nie robią problemów z wymianą czy naprawą produktów (oczywiście jeżeli wszystko jest zgodne warunkami gwarancji). Zresztą ludzie zanim dokonają zakupu powinni zapoznać się z warunkami gwarancji. Założę się że... może 1% społeczeństwa to robi. Muszę przyznać że osobiście również często pomijam tą arcy ważną czynność :D

Czasem w trakcie dokładnego czytania warunków gwarancji można dojść do wniosku, że jest tyle różnych zastrzeżeń, że i tak gwarancja nie złapie w razie draki :roll: :lol:

asizo
24-09-2009, 19:45
To, co kiedyś już napisałam odnośnie drzwi Porta (zewnętrznych) na tym forum:

U nas są drzwi Porta, ale chyba nie polecam. Dom kupiliśmy gotowy, jeszcze "nie mieszkany", ale poprzedni właściciel-inwestor klął na tą firmę, ze ho ho. Podobno kilka razy mu wymieniali te drzwi, bo wszystkie po kolei albo się wypaczały (wejście od mocno nasłonecznionej strony) albo były nieszczelne. Przy drugiej czy trzeciej reklamacji facet wykręcił zamek i włożył do środka karteczkę ze swoim nazwiskiem, bo już miał jakies podejrzenia, ze mu chyba raz już zareklamowane drzwi ponownie przywieźli (oczywiście fabrycznie zapakowane) i... się nie mylił. Drzwi trafiły do niego po raz kolejny, znów zapakowane fabrycznie, ale z kartką z jego nazwiskiem w zamku No i firma mocno podpadła :wink:

bagi69
24-09-2009, 20:04
No własnie i jak to wszystko się ma do tego co można przeczytać na stronie firmy PORTA;

Cytat;
PORTA KMI POLAND jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce. Na rynku stolarki budowlanej firma działa od 1992 roku i obecnie jest największym i najbardziej dynamicznie rozwijającym się producentem drzwi w kraju. Wraz z uznanymi firmami deweloperskimi: Invest Komfort i SGI Baltis, PORTA KMI POLAND tworzy silną grupę kapitałową Baltis Investment S.A. Od początku swojej działalności priorytetem firmy była i jest nadal produkcja wysokiej jakości wyrobów satysfakcjonujących najbardziej wymagających klientów. Potwierdzeniem tego faktu jest certyfikat jakości ISO 9001, który PORTA posiada od 1998 roku.

Porta KMI Poland to pięć fabryk produkujących drzwi (cztery w Polsce i jedna w Rumunii), których średnia miesięczna produkcja wynosi ponad 80 tys. sztuk skrzydeł i 65 tys. sztuk ościeżnic. Wysoka jakość wyrobów jest efektem zastosowania nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii produkcji. Firma posiada park maszynowy, na który składają się najnowszej generacji maszyny i urządzenia do produkcji drzwi i ościeżnic, zakupione u niemieckich i włoskich producentów. Ponadto firma PORTA współpracuje z renomowanymi światowymi dostawcami surowców i akcesoriów wyposażenia drzwi, co pozwala na uzyskanie najwyższego standardu wyrobów.

Firma PORTA KMI POLAND kładzie szczególny nacisk na uzyskanie wszystkich niezbędnych certyfikatów i aprobat technicznych wydawanych przez akredytowane instytuty badawcze, jako potwierdzenia właściwości użytkowych wyrobów stosowanych w budownictwie.
Swoim klientom oferuje drzwi wewnątrzlokalowe, wejściowe wewnętrzne, wejściowe zewnętrzne i techniczne, które mają zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również hotelach, biurach, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych.



Po prostu jeden wielki bubel .

mruva
24-09-2009, 21:43
osobiście poleciłbym zakup dzwi z litego drewna do własnoręcznego malowania tylko nie w supermarkecie bo dużo sęków mają i takie gatunkowo gorsze. A cena takich surowych dzrzwi to chyba coś koło 300 za sztukę

Witam, możesz podpowiedzieć gdzie takie drzwi zakupić :o .

fabians
25-09-2009, 07:09
Takie drzwi zakupiłem w takim nietypowym magazynie z materiałami budowlanymi (Olkusz Hermes koło marketu budowlanego) a w Łodzi po pytaj kto siedzi w branży

a tu masz oferty na all.

http://www.allegro.pl/listing/search.php?category=46100&description=1&from_showcat=1&order=p&string=surowe


tak od 400zł widać troszkę ceny podnieśli

facet27
05-10-2009, 19:49
Zmartwienie, czy taka ,czy inna okleina na drzwiach Porta to żadne zmartwienie.
Nasze drzwi wiosną tego roku po czterech latach użytkowania tj.otwierania i zamykania, zrzucają okleinę .Same!! :lol: :lol: :evil: ,http://images39.fotosik.pl/200/4113c497df1688b3m.jpg
Tak wyglądają po zrzuceniu.http://images38.fotosik.pl/199/9539d32393fdd595med.jpg
Był kolor wiśnia czy coś takiego a teraz mamy kawę z mlekiem. :lol: :lol: :evil:
ja bym to zareklamował zamiast pokazywać na forum co do odklejeń wiem że się zdarzały nie ma na świecie nic doskonałego a prawo w Polsce zobowiązuje sprzedawcę do dwuletniej odpowiedzialności za towar, z drugiej strony nie powinno to tak po 4 latach zejść no chyba że coś bylo nie tak, albo zostały potraktowane zbyt dużą ilością wilgoci zwłaszcza na drugim zdjęciu to pomieszczenie wygląda na niewykończone nie jest tam przypadkiem duża różnica temperatur, może spowodować rozklejenie.

Najważniejsze zareklamuj to.

pzdr.
p.s. z tego co widzę na zdjęciach to najpierw były wstawiane drzwi, a później wykańczane ściany, więc były później prowadzone mokre prace, jak najbardziej miały prawo się rozkleić.

facet27
05-10-2009, 19:59
czy ktoś jeszcze ma drzwi natura koncept? ja właśnei zamówiłam - dąb
w tamtym roku wstawiliśmy takie znajomemu jeśli masz na myśli samą trwałość to drzwi odpornych na dzieci, koty i psy nie ma ale poza tym radzą sobie dobrze, o okleinę możesz się nie martwić od alt nic z tych drzwi nie zeszło (przynajmniej aj się z taką sytuacja nie spotkałem).

facet27
05-10-2009, 20:03
Miesiąc temu montowaliśmy u mojej siostry i powiem szczerze że skorzystaliśmy usług autoryzowanego montażysty. W ogóle inne podejście do tematu. Człowiek uczy się na błędach, najlepiej błędach sąsiadów. Kiedyś mój biedny sąsiad zaprosił do montażu przysłowiowego "Pana Jana" złotą rączkę od wszystkiego. Tak mu spierniczył drzwi wejściowe że szkoda gadać. A Porta koncept jak najbardziej ok podobają mi się.
odpowiedni montażysta to najważniejsze, partacz nawet z najlepszych drzwi zrobi badziewie, z kolei dobry fachowiec z każdym wyzwaniem sobie poradzi, współpracowałem z kilkoma naprawdę dobrymi ekipami z autoryzacją, doświadczenie robi swoje może mają ten montaż droższy niż ogólny "fachowiec" ale za to przerobić i dopasować potrafią praktycznie wszystko, więc popieram fachowcy najlepiej firmowi.
pzdr.

mruva
02-11-2009, 10:24
Fabians - dziękuję.

klaczek2004
03-12-2009, 07:57
Witam, czy może macie w swoich domach drzwi porta fit model h4? Podobno to jest nowość i w sklepie w moim małym miasteczku nie mają tych drzwi, a wolałabym je obejrzec zanim kupię.

Jesli macie już w domku to mile widziane będzie zdjecie, pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)

rol1529
04-12-2009, 11:17
Podlaczam sie pod prosba o wszelakie opinie. Prawie sie zdecydowalismy na porte fit. Z sklepie widzialem, ale inny wzor z tej kolekcji, wygladaly ok.

Patisiak
04-12-2009, 13:37
załączę chętnie zdjęcia 8 stycznia :) czekamy na montaż... i doczekać się nie możemy. Widzialam w sklepie na ekspozycji inny model niż h4 i były ok.

klaczek2004
04-12-2009, 14:48
Zdecydowałam się na portę bo mają dobrze wykończone drzwi, le ta seria fit to podobno nowość i nie mam pojęcia czy kolekcja jest tak udana jak pozostałe. Czekam na 8 stycznia, szkoda że to jeszcze tak długo :P

janu82
10-12-2009, 19:01
Witam wszystkich forumowiczów:)
Mam pytanko odnośnie tych drzwi porta fit konkretnie H4 i H1 bo na takie niby się zdecydowałem, ale okropny mam problem bo w rzeczywistości ich nie widziałem a mieszkam w Krakowie i tu też jest jakoś kiepsko z dostępem do nich:/ Głównie to interesują mnie płyciny jak one wyglądają bo są takie proste i jakie są listewki wykończeniowe wokoło szyby i właśnie tych płycin? Wszystkie zdjęcia dostępne na necie są bardzo małe i nie wiele tam widać może mógłby ktoś zamieścić zdjęcia z bliska troche wieksze i nie koniecznie muszą być zamonowane w ścianie ;) to by mi pomogło w podjęciu decyzji. Bardzo proszę o szybką odpowiedź i ogólną ocenę tego modelu drzwi.
Pozdrawiam

rol1529
13-12-2009, 14:04
Jeden z modeli porty fit widzialem w Hoffie przy zakopiance. Niestety akurat nie ten ktory mnie interesuje, ale moze Tobie to pomoze.

mika73
13-12-2009, 15:24
model H4

http://domownik.kqs.pl/galerie/p/porta-fit-wzor-h-4_1893.jpg

choć mnie bardziej podobają się E3 w kolorze orzech 4

http://domownik.kqs.pl/galerie/p/porta-fit-wzor-e-3_1887.jpg

(szczegółów za bardzo nie widać, ale żeby było widać o czym mowa)

bober0
19-12-2009, 19:27
Witam,
jestem przed zakupem drzwi porta, jednak mam parę wątpliwości.

1. Jak wygląda sprawa z wysokością?
W tym momencie mam otwory różnych rozmiarów od 205-208.
Czy trzeba zamówić drzwi na wymiar czy można je podcinać?
Czy po podcięciu ładnie wyglądają czy widać, że były podcinane?
Jakie są standardowe długości bo nigdzie tego na stronach sklepów nie widzę.

2. Porta ma dwa rodzaje szybek: matowa i chinchila. Wiecie może czym różnią się od siebie? Ja widziałem w sklepie takie mleczne tylko nie zapytałem jaki to dokładnie rodzaj.

3. Szerokość.
Czy jeśli mam otwór 90 cm to zaznaczam że kupuje drzwi 90 cm czy 80 cm. Czy szerokość drzwi to szerokość otworów czy skrzydeł?

4. Ościeżnice.
Znalazłem dwa rodzaje:
Znalazłem: http://magiawnetrza.pl/porta-oscieznica-minimax-100mm-p-3867.html
http://magiawnetrza.pl/porta-oscieznica-system-minimax-portadecor-p-3873.html

Czym one się różnią oprócz ceny? Czy warto kupić tą droższą?
Czy przy szerokość ościeżnicy wybieramy taką samą jak szerokość drzwi czy otworu?

klaczek2004
19-12-2009, 20:14
Jestem własnie po pomiarze, pan powiedział że wysokość musi byc 207, jesli będzie więcej to fachowcy musza dokręcic płytę, aby obniżyć.

Otwór 90 to drzwi 80, i analogicznie 80 to jest na drzwi 70 (np. w łazience). Szerokośc "framugi" dzrzwi to ok. 11,5 cm.

Tyle wiem, resztę powie ci osoba, ktoa przyjdzie na pomiar:P

A które drzwi planujesz?

bober0
19-12-2009, 20:43
Skoro 207 musi być to znaczy że jedne trzeba będzie podcinać.

Drzwi wybrałem http://magiawnetrza.pl/porta-porta-wzor-p-7657.html
Cena i wygląd mnie przyciągnęły.
Do łazienki te same tylko z dwoma szybkami.

Wiesz może czym się różnią tuleje wentylacyjne od kratki wentylacyjnej?

gmarcin
03-01-2010, 19:26
Hej i ja dołącze do grona poszukujących lepszych fotek porty fit bo te na stronie są marne i slabo widac elementy wykonczeniowe. Niestety we wrocławiu również nigdzie ich nie znalazłem wiec jesli ktos by je mial u siebie to prosze o fotki na forum bardzo bardzo serdecznie. pozdrawiam

ma.ska
26-01-2010, 11:57
Witam,
Proszę o rady i opinie na temat drzwi wewnętrznych PORTA NOWA w okleinie PORTADUR
Muszę zamówić 11 sztuk więc nie ukrywam, że cena jest dla mnie bardzo ważna, myślę wie=ęc o porta nowa wzór 1.1 pełne w kolorze orzech ciemny 4

javascript:window.close()

lub PORTA FIT z wąskimi szybkami
Proszę o rady

Iwa_P
26-01-2010, 12:32
Ja mam drzwi wewnetrzne i zewnetrzne z PORTY. Porta ma fantastyczny wybor drzwi i znosne ceny. Mam z waska szyba, do garderób i do pralni (z lazienki) to FOKUS wzor 2D, z szeroka szyba do pokoi to Natura SPACE wzor 4. Gore mam w kolorze wenge.
Dół mam w kolorze dab 2, a drzwi to Toledo wzory: 2, 5 oraz pełne i jedne z dostawka. Jesli o te drzwi to jak najbardziej polecam za wykonanie i uzytkowanie oraz estetyke.

mynia_pynia
26-01-2010, 13:09
Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.
Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.
Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

Szlak mnie trafił ... i pojechaliśmy do poleconego stolarza gdzie za drzwi drewniane, z takimi samymi bajerami jak chcę płace 1200zł - też bez klamek.

Iwa_P
26-01-2010, 13:48
Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.
Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.
Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

Szlak mnie trafił ... i pojechaliśmy do poleconego stolarza gdzie za drzwi drewniane, z takimi samymi bajerami jak chcę płace 1200zł - też bez klamek.


W poprzednim domu mialam drzwi zamawiane u stolarza i juz nie chcialam.
Jak na dzis sa ok. Duzo drzwi to i rabat pokazny byl. Chyba zalezy tez od firmy wspolparcujacej z Porta.

Juniorka
26-01-2010, 13:58
Też chciałam drzwi wewnętrzne z Porty, i awet już była przekonana do nich na 100%.
Poszliśmy do salony gdzie było wystawionych mase modeli, naprawde wyglądały świetnie, przyszło do zamówienia.
Więc wyliczam po kolei co ma być jaki kolor i nagle z drzwi w cenie 400 zł zrobiła mi się cena 1100zł - bez klamek!!!

Hehe, podobnie jak u nas. Tylko ceny inne, bo mamy model Toledo w okleinie naturalnej. Jakoś sobie wyliczyliśmy, że wyjdzie 1400 zł za szt., a skończyło się chyba na ok. 1900 zł :roll:, bo trzeba było dopłacić za szybę mleczną (każdą, a w drzwiach jest ich 5), za zawiasy niebłyszczące i za coś tam jeszcze... Ale je kupiliśmy :lol:
Ale warte są ceny, są solidnie zrobione i nic się z nimi nie dzieje, jak dotąd.

tacim
26-01-2010, 15:11
Zamówiliśmy też 7 szt Porta Fit F6 te wąskie szybki z Ościeznicami Prestige 6 koła :)

ma.ska
28-01-2010, 07:59
Dziękuję za podpowiedzi
A moze ma ktoś zdjęcia Porty Fit w orzech4??

Ewci@
28-01-2010, 08:26
również posiadamy drzwi porta mają duży wybór kolorów i to u nas zadecydowało o wyborze gdyż poszłam do przedstawiciela z fragmentem panela podłogowego - kolor dobrany mam idealnie za 5 drzwi toledo i 6 ościeżnic prestiż zapłaciliśmy 8800 zł - i osobiście raczę wziąć ze sobą próbkę podłogi czy czegoś pod co te drzwi będą dobierane i porównać w różnych firmach

alfa36
28-01-2010, 08:54
Kilka lat temu, kiedy dom budowala moja siostra dostala od porty probki kolorow. Czy ktos z Was ma takowe od nich? Dodam tylko, że moja siostra mieszka 6 lat i jest bardzo z drzwi porty zadowolona.

kate 25
28-01-2010, 10:37
ma.ska, Porta w kolorze orzech 4
http://www.empikfoto.pl/albumy42/443813/983940/previews/32032116_porta_orzech_4_c.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=32032116&filename=porta_orzech_4_c.jpg)
http://www.empikfoto.pl/albumy42/443813/983940/previews/32032151_porta_orzech_4_b.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=32032151&filename=porta_orzech_4_b.jpg)

ja byłam juz prawie zdecydowana na tę okleinę, niestety do moich małych przestrzeni w domku byłoby za ciemno, dlatego wybrałam orzech 3
ale ten orzech 4 bardzo mi sie podoba;)) polecam
My zamówilismy 11 szt. drzwi Porta Fit Portadur zapłacilismy 8 tys. z montażem i ze wszystkimi akcesoriami
Pozdrawiam

kate 25
28-01-2010, 10:44
Zamówiliśmy też 7 szt Porta Fit F6 te wąskie szybki z Ościeznicami Prestige 6 koła :)
A jednak wybraliście Porta Fit ;)))

Alfa36, tak my dostaliśmy próbki kolorów, wtedy łatwiej dopasować do parkietu, schodów ścian itd.

alfa36
28-01-2010, 13:56
kate 25, napisz proszę, gdzie dostaliscie probki? W jakimś sklepie? W salonie firmowym?

kate 25
28-01-2010, 14:08
Próbki dostalismy w sklepie, w którym zamawialismy , oni zajmuja sie sprzedażą hurtową i detaliczną drzwi nie tylko Porty róznych producentów.
Mogę ci podac nazwe sklepu ale ja jestem z podkarpacia, wiec raczej nie skorzystasz :(
Ale wydaje mi sie że nie powinno być problemu gdzie indziej, zostawic np 20 zł w zamian i wziąć całą palete kolorów, napewno mają więcej tych wzorników. :)

alfa36
28-01-2010, 15:37
Dzięki kate. Rozpoczynam poszukiwania, Byłam zdecydowana na wspólpracę z lokalnym stolarzem, ale po klopotach znajomych chyba jednak wolę portę.

AnkaDaniel
28-01-2010, 15:50
tylko nie rezygnuj z drzwi od stolarza!!!!my kupilismy drzwi Porta 4 lata temu i niestety w najcześciej otwieranych drzwiach okleina się ściera na narożnikach chyba od uszczelki ,w zeszłym roku rownież kupowalem drzwi i wybralismy sie do Castoramy tam kupilismy kilka par i znowu sie "przejechałem" mamy drzwi w kolorze wenge i każdą ryskę na nich widac.Dodam że jak kupowalismy drzwi Porta za futryna nietypowa-50 cm grubą czekaliśmy 2 miesiace.nie ma jak to drzwi dopasowane do Waszych wnęk!można znależć stolarza co zrobi kompletne drzwi w granicach 800-1000zl za sztuke!

tacim
28-01-2010, 16:16
ano 1000 zł to dobra cena za drewko

kate 25
28-01-2010, 20:39
tylko nie rezygnuj z drzwi od stolarza!!!!my kupilismy drzwi Porta 4 lata temu i niestety w najcześciej otwieranych drzwiach okleina się ściera na narożnikach chyba od uszczelki ,w zeszłym roku rownież kupowalem drzwi i wybralismy sie do Castoramy tam kupilismy kilka par i znowu sie "przejechałem" mamy drzwi w kolorze wenge i każdą ryskę na nich widac.Dodam że jak kupowalismy drzwi Porta za futryna nietypowa-50 cm grubą czekaliśmy 2 miesiace.nie ma jak to drzwi dopasowane do Waszych wnęk!można znależć stolarza co zrobi kompletne drzwi w granicach 800-1000zl za sztuke!
ale w jakiej okleinie Porta? może mieliście w tej najmniej odpornej :-?

ma.ska
02-02-2010, 07:13
tacim i kate 25

Proszę o opinie jak już dotrą do Was drzwi i oczywiście o zdjęcia
Moi sąsiedzi mają pełne Porta Nowa w całym domku tylko nie pamiętają w jakiej okleinie i jakim kolorze ( zamawiali je 3 lata temu ) ale okleina jest bardzo dobrą imitacją drewna ma wyczuwalne pod palcami nierówności wygląda bardzo naturalnie nie tak jak np okleiny z classena. może ktoś z was wie czy na tym modelu 3 lata temu była inna okleina?
Pozdrawiam

gonsiorek
02-02-2010, 07:58
Posiadam drzwi porta w okleinie i kolorze orzech z 4 szybkami+ościeżnice regulowane "na mur". Po 4 latach wiem, że dokonałem zakupu na miarę tamtych czasów (kwestia finansowa), lecz teraz zamówiłbym tylko od lokalnego stolarza.
Do rzeczy:
1. Drzwi ładne, proste, dobrze wyciszone (uszczelki) - super się prezentują
2. Trwałe oleiny, dość odporne na uderzenia
Z biegiem lat:
1. Drzwi nadal proste i super się zamykają
2. Okleina nadal odporna na uderzenia, ale zaczynają puszczać kleje na narożnikach - tam gdzie łączą się np. 2 okleiny
3. Drzwi zaczynają się "świecić" - wielokrotne dotykanie okleiny rękoma daje efekt natłuszczenia - nie znam sposobu na wyczyszczenie tego - dlatego najczęściej pod klamką jest dobrze "nakremowany" placek, co na ciemnej okleinie w dobrym świetle
4. Renowacja, moim zdaniem nie wchodzi w grę - bo to przecież papier i plastik jakiś (tak myślę) i za powiedzmy 4 lata drzwi bardziej będą szpecić niż ładnie wyglądać.
Reasumując, drzwi na powiedzmy 8-10 lat = jak najbardziej, ale tylko tyle. Obecnie kupiłbym drzwi drewniane, które mogę, co 6-8 lat poddać renowacji (niedawno znajomy robił taką akcję za 200 zł od szt. i nic go nie obchodziło - ja jestem pozbawiony takiej możliwości)

gmarcin
15-02-2010, 12:53
No i dojechały również do mnie moje Porta Fit w kolorze orzech 6 (b.jasne-taka nasza koncepcja) wzór E 0, E 3 oraz 2 x G 5. W przyszłym tygodniu montaż. Na razie widzialem je tylko przelotem na aucie dystrybutora, który twierdzi że był sceptyczny podczas mojego zamawiania a po ich przyjściu zmienił zdanie i twierdzi że są bardzo gustowne w tej okleinie. No zobaczymy.

tacim
15-02-2010, 15:16
zamówiliśmy też te z wąskimi szybkami Venge jeszcze nie mamy ale oglądałem w sklepie przez przypadek - ładniutkie

budek77
08-03-2010, 14:51
Jestem również zainteresowana tymi drzwiami :)
widzę ze jest juz kilku użytkowników, podzielcie sie opinia na temat tych drzwi ??
może jakieś zdjęcie :lol:

misia212
21-03-2010, 19:25
witam,
czy ma ktoś drzwi porta koncept? Nowy model jest w ofercie od lute 2010 planujemy zakup bardzo proszę o opinie i zdjecia.

MARCHEWA
04-05-2010, 14:10
My mamy w łazienkach Portę FIT F.2,a w pokojach FIT.F.6 kolor orzech 3.
Drzwi bardzo fajne w atrakcyjnej cenie.

MARCHEWA
04-05-2010, 14:19
Nam właśnie założyli drzwi Porta FIT.Do łazienek wzór F.2 a w pokojach F.6 kolor orzech 3.Drzwi prezentują się dobrze za taką cenę.

ma.ska
04-05-2010, 19:10
Również zastanawiałam się nad tymi drzwiami, jednak po obejrzeniu oklein portadur portadecor i okleinę naturalną oczywiście na drzwiach w innych modelach a nie na skrawku próbnika zdecydowałam się na PORTE Koncept A9 oraz na Portę Nowa Natura 1.1 w okleinie naturalnej wenge kolor wedle mnie idealny nie za ciemny, ciepła czekolada. pozdrawiam

budek77
05-05-2010, 09:25
Nam właśnie jutro montują na dole porta nova natura wzór 1.1- wenge a na górze porta fit z wąskimi szybkami również wenge

Rivam
10-06-2010, 07:12
Witam,
czy ma ktoś może drzwi z serii Porta Space - wzór nr 1?
Chcę podobne zamówić u stolarza, a interesuje mnie jaką szerokość ma ta szyba w drzwiach? Jakby ktoś był tak miły i zmierzył szerokość skrzydła oraz szerokość tej szyby. :)
Niestety w salonie akurat tego modelu drzwi nie mieli, a w katalogach nie podają takich wymiarów.

Dzięki z góry

a tu zdjęcie poglądowe Porta Space - wzór nr 1 (http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2207272)

jacku
25-06-2010, 13:03
NIGDY Porta

Oto moja historia (jeszcze nie zakończona)

http://drzwi-porta.blog.pl/

sprawa trafiła do Inspekcji Handlowej, bo Porta idzie w zaparte, że w jednych drzwiach w ogóle nie ma wady, a drugie ja zamoczyłem i z mojej winy okleina odchodzi, powstały bąble... Kolega kupił w markecie drzwi po 400zł za sztukę i się trzymają już 3 lata, a to co PORTA oferuje to jedno wielkie G. A ich obsługa po sprzedażowa... lepiej nie mówić.

kasia1981
25-06-2010, 19:37
byłam w salonie Porta, za 10 par drzwi plus przeciwogniowe z montażem i rabatem w naturalnej okleinie, model z tych klasycznych z 6 szybkami wyliczyli mi prawie 15 tysięcy. zrezygnowałam. u gościa u którego biorę podłogę mam za 1200 zł drzwi drewniane sosnowe ze wszystkim tylko bez klamek. jak dokupię przeciogniowe to pewnie wyjdzie niewiele mniej ale nie dam 15 tys za drzwi z płytą w środku.

itanium
31-07-2010, 21:21
Witam,
zamierzam kupić drzwi wewnętrzne porta fit. Jaką firmę możecie polecić z Krakowa, która dobrze montuje drzwi?
Pozdrawiam

jowitajb
11-01-2011, 20:31
Odrzebuję stary wątek. Czy ma ktoś Portę Koncept - któryś z modeli model K0-K3? Macie może zdjęcia - najlepiej w okleinie sztucznej w kolorze orzech, ale w innych okleinach czy kolorach też są mile widziane.
Będę wdzięczna za wrzucienie oraz oczywiście opinie o wykonaniu, jakości itp.

Dzejson
17-01-2011, 23:42
My także byc mozej zdecydujemy się na te drzwi, wariant K0_ xx , ale w wersji natura koncept elegance. Niby różnić się maja ościeżnicą bezprzylgową, ale sama konstrukcja skrzydła jest juz inna. Jest tutaj "więcej drewna w drewnie", jak ktoś już na tym forum wspomniał. Sprzedawca twierdzi, że z wprowadzeniem tego modelu na rynku porta chce poprawić renomę, i wrócić do "korzeni stolarki". Być może, to jakies nowe natchnie marketingowców z porty.
Drzwi wyglądają naprawdę nieźle, szczególnie te z wstawkami ryflowanymi. Porta każe sobie za te wstawki słono dopłacać. 140 za jedną! oni chyba oszaleli.
Kwestia ceny - to porównując do ościeżnic tradycyjnych to wcale nie wychodzi aż taka znacząca różnica.Ale zależy co kto woli.
Ja jeszcze czekam na wycenę lutostańskiego i wtedy ostatecznie podejmę decyzję
Andy

jowitajb
04-02-2011, 20:08
Witam, czy warto kupować Portę Koncept w okleinie Portadecor, czy lepiej w droższej i ponoć wytrzymalszej Portadur (potrzebuję orzech). Jaka jest między nimi różnica, czy finlandia lub ktoś inny sprzedający Portę mógłby mi doradzić?

Czy możecie wstawić zdjęcia drzwi Porta w kolorze orzech 3 i orzech 4. Będę wdzięczna, bo mam dylemat, na które się zdecydować.

radkul
23-02-2011, 12:59
czy mógłby ktoś napisać jakie rabaty dostajecie na drzwi Porta Koncept?
planuję zamówić 10 kpl. na Śląsku

Robert_Antczak
10-04-2011, 22:17
czy mógłby ktoś napisać jakie rabaty dostajecie na drzwi Porta Koncept?
planuję zamówić 10 kpl. na Śląsku

W jednej firmie w której pracowałem była zasada 1% rabatu za 1000 zł netto i nie więcej jak 12%, ale nie rabat jest najważniejszy, radzę kupić tam gdzie Pana najlepiej obsłużą. Dobry fachowiec jest moim zdaniem najważniejszy.

Pozdrawiam


Witam, czy warto kupować Portę Koncept w okleinie Portadecor, czy lepiej w droższej i ponoć wytrzymalszej Portadur (potrzebuję orzech). Jaka jest między nimi różnica, czy finlandia lub ktoś inny sprzedający Portę mógłby mi doradzić?

Czy możecie wstawić zdjęcia drzwi Porta w kolorze orzech 3 i orzech 4. Będę wdzięczna, bo mam dylemat, na które się zdecydować.

Witam,

okleina Porta-Dur jest mocniejsza od Porty-Decor, uważam ze w warunkach domowych obydwie są wystarczające,
były sytuacje ze wstawialiśmy je na budowach do biur i tez spełniały swoje zadanie. Z czego dokładnie się składają jest tajemnicą producenta, na pewno rodzajem materiału i grubością. W bardzo dużym uproszczeniu jeśli założymy że na jedną i druga składa się papier i folia to Porta Decor ma 35% folii i 65% papieru, natomiast w przypadku Porta Dur jest odwrotnie. Oczywiście jest to duże uproszczenie,dokładnego składu nikt nie zna.


Co do koloru radziłbym przed podjęciem decyzji obejrzeć je na żywo, zdjęcia przekłamują, to jak wyjdzie zależy od tylu czynników, że nigdy nie będzie to wyglądać tak jak w rzeczywistości.

Pozdrawiam

Dzejson
17-05-2011, 09:08
czy mógłby ktoś napisać jakie rabaty dostajecie na drzwi Porta Koncept?
planuję zamówić 10 kpl. na Śląsku


13%, jak dobrze pogadasz.

yardis
17-10-2012, 10:14
Dobra rada - unikajcie jak ognia jakichkolwiek zakupów od firmy Porta. Najlepiej obchodzić każdy punkt sprzedaży szerokim łukiem. Powód?

Na przełomie wiosny i lata zamówiłam w punkcie Fachowiec drzwi z firmy Porta. Po złożeniu zamówienia i standardowym czasie oczekiwania zamówienie przyszło i aby umówić się na montaż należało zapłacić cenę. W tym miejscu zaznaczę, że lepiej płacić po wykonaniu jakichkolwiek prac ponieważ, gdy usługodawcy dostaną pieniądze mają klienta w głębokim poważaniu.. Ale tu warunkiem montażu była wcześniejsza zapłata – chore..

Wracając do meritum, opłata zamówienia dokonała się w sobotę 28 lipca 2012 roku, a montaż umówiliśmy na poniedziałek, 30 lipca. Tego dnia wszystko przebiegało sprawnie do momentu, gdy okazało się, że zamówione przez nas okucia miały mieć kolor srebrny, tymczasem srebrne były tylko zawiasy i klamki natomiast zamki i nakładki na ościeżnicach miały kolor złoty. Taki misz masz. Ponadto na jednych drzwiach wystąpiła niedoróbka polegająca na braku sporego kawałka okleiny. Drzwi w kolorze wenge, niedoróbka żółta – nie da się nie zauważyć.

Niby sprawa niezbyt skomplikowana, więc z panem monterem piszemy reklamację na formularzu. Sam mówi, że złe kolory okuć to częsty błąd u Porty i wzdycha zrezygnowany i zdziwiony, bo to przecież duża i poważna firma.. Wniosek dwóch osób to jednak za mało i Porta odrzuca reklamację. Potrzebny jest dowód. Zatem 03 sierpnia przychodzi pan z Fachowca i robi zdjęcia. Odwołujemy się od odrzucenia reklamacji. Porta po przemyśleniu gruntownie sprawy zgadza się przyjąć wadliwe skrzydło drzwi na oględziny i gruntowne zbadanie sprawy – 03 września monter demontuje drzwi i zawozi do Fachowca, który wyśle je do Porty. Jedynie miesiąc zastanawiali się co zrobić z naszą sprawą..

Już 07 września otrzymuję list od Fachowca z Częstochowy, w którym mogę przeczytać, że: „Zgłoszono odklejenie się okleiny na rogu drzwi. Sprawę przekazano do producenta i gwaranta firmy Porta, która wniosła o oględziny skrzydła w fabryce. Producent posiada bazę technologiczną oraz specjalistyczną wiedzę o tym produkcie. W oparciu o te narzędzia producent może przedstawić rzetelną ocenę i wnioskowanie o możliwych powodach powstania reklamacji. […] Do momentu, aż producent nie przedstawi nam swojej opinii reklamacja jest traktowana jako bezzasadna, gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że wady nie mają związku z jakością towaru.” Ciekawe..

W międzyczasie dostaję informację, że reklamacja okuć została uwzględniona i okucia zostały przysłane i czekają w Fachowcu, ale poczekamy na reklamacje drzwi, aby monter nie jeździł dwa razy. Ok. Nie czepiam się. 11 października Porta odrzuca reklamację skrzydła drzwi, nie widząc problemu. Zastanawiam się czy tam pracują ślepi ludzie..
Fachowiec składa w moim imieniu odwołanie od odrzucenia reklamacji. Żądam montażu przysłanych okuć, ponieważ nie wiem ile jeszcze potrwa cała sprawa – ciągnie się już 2 i pół miesiąca – a ja nie mogę zamknąć sobie drzwi w WC, bo nigdzie nie mam zamontowanych klamek ani zamków.. Drzwi obecnie posiadam tylko dla ozdoby..

17 października przyjeżdża monter i montuje srebrne okucia, abym mogła sobie normalnie żyć, a tu zonk – zamki przysłali dobre, ale nakładki znajdujące się w ościeżnicy są okrągłe, a przyszły prostokątne i monter nie może ich zamontować.. Nie pasują do otworów. Ciśnie mi się na język coś niecenzuralnego. Oprócz tego brakuje jeszcze dwóch kluczy do zamków i wszystkie śrubki są złote, a zamki srebrne. Najlepsze jest to, że o tych rzeczach mówi mi wściekły monter, a nie ja sama się czepiam. On będzie musiał przyjechać tu jeszcze co najmniej raz, ale chyba mu za to nie zapłacą. Na szczęście od razu robi zdjęcia i wypełnia formularz REKLAMACJI. No pewnie. Zastanawia mnie tylko jedno, okucia leżały w Fachowcu jakieś dwa-trzy tygodnie, czy nikt nie jest tam kompetentny do sprawdzenia czy Porta przysłała właściwy asortyment? I co będzie dalej? Nie wiem czy wytrzymam nerwowo, żeby się o tym przekonać.. C.D.N. ???

MarzannaPG
24-02-2013, 16:53
Witam. Też odradzam drzwi Porta. Zaznaczę, że wypowiadam się o drzwiach okleinowanych. Wyglądają ładnie, ale tylko w katalogu, ew. te na wystawkach u sprzedawców. W rzeczywistości nie są to lepszej jakości drzwi od tych produkowanych przez 'garażowców'. Płaci się tutaj za 'firmę' co z jakością nie ma nic wspólnego. Mam 5 takich drzwi, więc wiem co mówię. Musiałam je kupić, bo jako jedyne przypominały wzorem drzwi na dole, których producent (firma Wołomin) w międzyczasie zbankrutował i nie mógł zrealizować dalszego zamówienia. Zanaczę jeszcze raz, że obydwa rodzaje to drzwi okleinowane i dla niektórych to może bez różnicy, bo i tak nie drewniane :cool:czyli do niczego, ale każdy, kto obejrzał te dwa rodzaje, zobaczył jak może różnić się jedno wykonanie od drugiego. Są to może szczegóły, ale w Wołominie nawet laminat przy dotyku nie sprawia wrażenia 'plastiku', nie mówiąc już że rewelacyjnie oddaje kolor drewna jasny buk (niektórzy byli przekonani, że posiadam drzwi drewniane). Są też istotne różnice w wykonaniu styku laminatu, osadzeniu szyby i wreszcie samej szyby (ta z Porty jest też matowa, ale wiecznie wygląda jak pomazana, choćby nie wiem, czym ją czyścić). Po co więc przepłacać skoro za niższą cenę można mieć produkt taki sam jakościowo?
Co do obsługi żadnej z firm, również Porty, nie mam zastrzeżeń.

Juniorka
25-02-2013, 09:33
Też odradzam drzwi Porta. Zaznaczę, że wypowiadam się o drzwiach okleinowanych. Wyglądają ładnie, ale tylko w katalogu, ew. te na wystawkach u sprzedawców. W rzeczywistości nie są to lepszej jakości drzwi od tych produkowanych przez 'garażowców'. Płaci się tutaj za 'firmę' co z jakością nie ma nic wspólnego. Mam 5 takich drzwi, więc wiem co mówię.

A ja nadal polecam Portę :). Mamy w mieszkaniu 4 drzwi z Porty model Toledo w okleinie naturalnej (kolor dąb2) i jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Są solidnie zrobione, nic się z nimi nie dzieje jak dotąd, a użytkowane są od prawie 4 lat (rodzina z 2 dzieci). Nie mam porównania do innych drzwi fornirowanych, ale wszyscy, którzy do nas przychodzą i je widzą są pod wrażeniem jakości, niektórzy dziwią się, że się nie wypaczyły przy dzieciach ;). Tak więc nasze drzwi robią dobrą reklamę firmie :)
Gdybym teraz zamawiała drzwi, to też wzięłabym Portę, ale może innym kolorze ;)

Kamila_len
25-02-2013, 11:56
Ja z PORTĄ nie mam żadnych złych skojarzeń :)
Posiadam drzwi fornirowane Madryt już ponad 9 lat i przy normalnym użytkowaniu, bez specjalnej pielęgnacji, przy dwójce dzieci i psie (który otwiera sobie przymknięte drzwi pazurami... brrr) wyglądają i sprawują się doskonale :) Żadnych wypaczeń, odbarwień, wad ukrytych czy innych problemów.
Teraz, do nowego mieszkania, też zdecydowaliśmy się na PORTĘ z tą różnicą, że ze względów finansowych wzięliśmy drzwi drewniane, ale w okleinie Portasynchro (czy coś w tym stylu...).
Mam wrażenie, że wszelkie problemy z reklamacjami to wina dystrybutorów czy pośredników sprzedaży. My wymienialiśmy ościeżnicę (bo przyszła w złym rozmiarze) i nie było żadnych problemów. Polecam też klamki PORTY - naprawdę niezniszczalne.

finlandia
25-02-2013, 15:29
.... Po co więc przepłacać skoro za niższą cenę można mieć produkt taki sam jakościowo?


Marzannko,
to co możesz zaproponować taniej i tak samo jakościowo (Wołomina już nie ma). Czekam na propozycje :)
Juniorka i Kamila chwalą drzwi z wyższej klasy -w okleinach naturalnych. Może więc Ty miałaś jakąś tańszą serię.. ?
Nie zgadzam się też co do ceny (w wielu wypadkach wychodzi tanio) - w tej branży nie ma "garażowców" a jedynie mniejsze fabryki, ale jakościowo - nie widzę większej różnicy. Oczywiście porównując podobny standard skrzydła.
Owszem - były też wyjątki - znane z forum.

MarzannaPG
25-02-2013, 16:57
Przykro mi, ale temat drzwi już za mną i nie interesuję się ostatnimi ofertami, tak więc nic nie polecę, bo po prostu nie wiem co jest w tej chwili warte swojej ceny. Mogłam tylko wypowiedzieć się w kwestii, którą przerobiłam na sobie. Jeżeli kiedyś będę wymieniać drzwi (a mam nadzieję, że nie ze względu na koszta) na pewno nie kupię Porty (mowa o drzwiach laminowanych, nie wiem jakie są jakościowo fornirowane tej firmy). To jest moje zdanie. Jak widać nie tylko ja natrafiłam na wadliwą partię drzwi Porta, sądząc z postu yardis. Przy czym moje nie odklejają się, nic się z nimi nie dzieje, jedynie zrobione są strasznie 'badziewnie' jak na tak renomowaną firmę za niemałe pieniądze.

finlandia
25-02-2013, 17:36
Jedyne co neguję w Twojej wypowiedzi to hasła : "badziewne" czy też "za niemałe pieniądze".
Po prostu uważam, że jesteś w błędzie myśląc, ze wydając kiedyś podobną kwotę za drzwi kupiłabyś coś wyraźnie lepszego. Więc niepotrzebnie się dziś tym denerwujesz ;)
W swoim biurze mam od 6lat tanie skrzydło Porta Styl - jest dość intesywnie uzywane - niestety - widać ślady zużycia. Jeszcze częściej "chodzone" miełem drewniane drzwi Aldrew - trzymało się dużo lepiej (wymieniłem aktualizując ekspozcyję).
Drzwi są tyle warte, ile kosztują. i w Porcie i każdej innej firmie są propozycje za 200 i za 600zł. I wynika to z jakości /wytrzymałości użytych materiałów.

MarzannaPG
25-02-2013, 20:14
Niestety, pozwolę sobie nie zgodzić się, że za podobną kwotę kupiłabym podobnej jakości drzwi. Pisałam przecież, że wcześniej kupiłam (i taniej, nie dużo, ale jednak) drzwi Wołomin (model Avanti), które są o niebo lepiej zrobione (i lepiej wyglądają, choć to ten sam styl) niż drzwi Porta. Gdybym mogła to bym je tu poleciła, ale nie mogę skoro firma już nie istnieje. Porty z całą pewnością nie mogę jednak polecić.

luna1000
14-08-2013, 08:48
Ja też nie mam nic do zarzucenia drzwiom Porta póki co sprawdzają się super. Drzwi kupowałam w firmie Panel Pol z Krakowa na ul. al. 29 listopada, wcześniej u nich zamawiałam panele na inne mieszkanie z montażem i podobnie jak poprzednim razem wszystko było bez zarzutu.

autorus
14-08-2013, 09:07
ma ktoś może drzwi stalowe porta do pomieszczeń technicznych? Mesli tak to jak się one sprawują?

Emili123
28-06-2014, 22:04
ma ktoś może drzwi stalowe porta do pomieszczeń technicznych? Mesli tak to jak się one sprawują?

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale ja mam takie drzwi i jestem z nich całkiem zadowolony. Nie psują się, są wytrzymałe, łatwo się je myje.

Ja mam z kolei pytanie o drzwi łamane. Noszę się z zakupem i zastanawiam się czy drzwi porty tego typu są solidnie wykonane i nie zaczną mi się rozwalać niedługo po montażu?

luki8l
18-07-2014, 14:26
Czy ktoś użytkuje drzwi Porta Eco Polar?
Zastanawiam się nad ich zakupem i chciałbym się dowiedzieć jak się sprawują.

przemo_trok
24-07-2014, 16:27
Mam te drzwi. Pełne w kolorze białym. Są jak najbardziej okey. Dobrze tłumią hałas, nie przepuszczają zimna z dworu, zamki solidne. Masz jakieś konkretne pytania co do nich?

gringol
24-07-2014, 18:35
Z drzwi, które miałem do tej pory, najlepiej wypadają Porta. Zgadzam się z przedmówcą. Szczególnie dostrzegalne po wymianie było to, że faktycznie nie przepuszczają zimna jak niektóre.

przemo_trok
25-07-2014, 19:58
Ja przed portą miałem drzwi konkurencji (pozwolę sobie firmy nie wymieniać) i nie były zle, ale faktycznie porta pod względem uszczęlnienia była dużo lepsza.

finlandia
25-07-2014, 20:33
Jestem pewnie maniakiem, ale pachnie mi tu reklamą..

autorus
25-07-2014, 21:17
Też to zauważyłem.

DrGiro
26-01-2015, 21:43
Dzisiaj miałem zamiar kupić drzwi Porta Grand z lustrem oraz z szybą. Po przyjrzeniu, okazało się że drzwi są mocno wypaczone -- odstają z dołu i z góry po 5mm, podczas gdy środek drzwi dolega do ościeżnicy. Wygląda to fatalnie.
Przeszedłem się po salonie i większość drzwi Porty ma problem z wypaczaniem się/wichrowanie konstrukcji. Proszę zwrócić na to uwagę.

Lepiej wydają się być wykonane drzwi: DRE, Invado, Intenso.

finlandia
26-01-2015, 22:45
Te inne drzwi ogladales w tym samym salonie?

Spotykacz
29-01-2015, 16:52
Właśnie. A jak było z innymi producentami u tego sprzedawcy? Może on to po prostu przewozi i magazynuje w jakichś nieludzkich warunkach albo skupuje jakieś odrzuty?

finlandia
29-01-2015, 17:20
Właśnie. A jak było z innymi producentami u tego sprzedawcy? Może on to po prostu przewozi i magazynuje w jakichś nieludzkich warunkach albo skupuje jakieś odrzuty?
To nie musi tak być.
Każdy materiał ma mniejszą lub większą tendencję do pracowania w miarę istniejących warunków. U siebie w salonie mam drzwi różnych producentów ale na takie wypaczenia nie narzekam, a jeśli już to raczej w innych markach. Ale ja wiem co jest przyczyną - różne warunki po obu stronach, drzwi (oddzielające miejsca zimne i wilgotne od ciepłych) bezpośredni nadmuch ciepłego powietrza itp.
Często salony drzwiowe są w ogóle nie ogrzewane a to też może mieć swój wpływ.

kingofspin
28-10-2015, 12:56
Ja miałem mieć :-P Ale zostałem oszukany przez firmę która funkcjonuje jako: Grupa Zakupowa Tarcza
Europejska Grupa Zakupowa sp. Z o.o.
Grupa Zakupowa Centrum Budowlane Drzwi Porta Bramy i Ogrodzenia
gz.com.pl


Odradzam tą firmę. Bardzo nie rzetelna, nieterminowa – jeśli w ogóle uda się wam odzyskać zamówione u nich rzeczy. Mnie się nie udało. Czekam teraz na wynik sprawy sądowej.
Na początku sierpnia zamówiłem u nich drzwi jako od autoryzowanego dystrybutora drzwi Porta. Według zapewnień sprzedawcy oraz zapisów umowy w ciągu 6 tygodni miałem mieć zamontowane drzwi. Jeden dzień później zjawił się ktoś kto mierzył standardowy otwór. Następnego dnia miałem otrzymać umowę do podpisu ze szczegółowym wyliczeniem. Czekałem dwa dni, trzy, 2 tygodnie, aż w końcu zadzwoniłem zapytać na jakim etapie jest moje zamówienie. Dowiedziałem się że już się robią u producenta. Zapytałem czy zawsze realizują zamówienie bez wysyłania umowy. Sprzedawcę zatkało. Kłamał w żywe oczy. Dopiero po tym telefonie (po 3 tygodniach od pomiaru) otrzymałem umowę na piśmie. Jakie było moje zaskoczenie kiedy dowiedziałem się że znów będę musiał czekać 5 tygodniu. Po tej wpadce liczyłem na to że Europejska Grupa Zakupowa zrehabilituje się i zrealizuje szybko moje zamówienie. Zrezygnowałem jednocześnie z innej firmy która była moim drugim wyborem. Wpłaciłem pieniądze i czekałem. Czekałem tak kolejne 7 tygodni kiedy to otrzymałem telefon że drzwi są gotowe i a najbliższy wolny termin na montaż to środa w przyszłym tygodniu. Ekipa montażowa miała dzwonić i umówić się na konkretną godzinę. Niestety mimo że od środy minęły kolejne tygodnie nadal nie mam drzwi. Kiedy zacząłem się o nie upominać, pisać majle firma zamilkła. Dodam że mieszkanie, w którym miały być zamontowane drzwi miało być wynajęte. Straciłem 1500 zł z wynajmu oraz 2000 zł za drzwi. Firma nie odpowiada na maile. Jedyna szansa na odzyskanie pieniędzy to sąd.
Ostrzegam każdego przed tą firmą.

kingofspin
28-10-2015, 12:58
Mam to samo z wejściowymi, Producent nie uznaje wady i mówi że 4 mm szpara to u nich norma. Tylko że ja mam 4 na ościeżnicy i 4 na drzwiach, czyli razem 8mm! Nie polecam

Korozja
16-12-2015, 09:47
Opisałam swoje przejścia na innym wątku ale napiszę jeszcze tu. A co!
Drzwi kupione na początku sierpnia. Porta model Vector E plus własny, dodatkowy wzór. Termin oczekiwania spełniony ok 7 tyg. Przy pierwszej próbie montażu okazało się, że są wady. Niedomalowanie, brzydko wykończone, niedokładnie doszlifowane. W sumie wyszło ok 6 pkt. Termin oczekiwania na odp producenta 2 tyg + 3 tyg na poprawę. Druga próba montażu. Drzwi przyjechały z tymi samymi wadami. Nie przyjęłam. Nie otrzymałam żadnego formularza reklamacyjnego. Kto drzwi przyjął do reklamacji, co zostało zrobione, kto zatwierdził itp okazuje się że sklep nie ma obowiązku przekazywania mi takich informacji. Dopiero jak im zarzuciłam, że pewnie drzwi stały przez m-c na magazynie i nigdzie ich nie wysłali wkurzona sprzedawczyni pokazała mi jakiś papierek.
Napisałam rezygnację z zakupu. Oczywiście na odp producenta trzeba czekać 2 tyg. Pani w sklepie nie pozostawiła mi złudzeń, że producent moją rezygnację z zakupu odrzuci.

Sklep gdzie kupowałam tragedia. Na pierwszy montaż czekałam 1,5 m-ca. Po tym jak sklep wziął pieniądze zero zainteresowania.
Przy pierwszej reklamacji mieli sami dzwonić do producenta, odezwać się co i jak. Pani zapewniła, że absolutnie nie będę czekać aż 2 tyg na samą odp. Przez m-c cisza. Po przewidzianym terminie oczekiwania sama zadzwoniłam pytać co i jak.
Po drugim odrzuceniu drzwi Pani nie widziała problemu. O co wgl chodzi. Musiałam jej łopatologicznie wytłumaczyć co i jak.
Znowu zapewnienie że nie będę czekać na odp 2 tyg. Już to widzę.....

Nigdy więcej Porty! A po zakończeniu tej sprawy zrobię stosowną reklamę salonowi gdzie drzwi kupiłam.

Ikonka1975
06-03-2016, 19:10
Wysyłam zdjęcie ościeżnicy Porta po montażu. Dodam, że moja reklamacja została odrzucona. Firma Nethurt z Dąbrowy Górniczej - wystrzegajcie się tej firmy i montażystów wysyłanych przez tę firmę.349055349056

Michał 2016
03-07-2016, 15:25
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154285559083048&set=a.10150516673343048.398057.781133047&type=3&theaterhttp://https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10154285559083048&set=a.10150516673343048.398057.781133047&type=3&theater

margo2ku
17-08-2016, 09:39
W marcu zamówiłam 10 skrzydeł z ościeżnicami w salonie Vox Chorzów, 9 skrzydeł DRE a jedno białe łamane z Porty do garderoby. Drzwi Dre przyjechały o czasie ładnie zapakowane każde w osobny pełny karton więc było małe ryzyko uszkodzenia w transporcie zamontowano bez problemu. Drzwi Porty gdzieś zaginęły w transporcie znalazły się po dwóch tygodniach, zapakowane w kartony na brzegach i owinięte streczem, okazało się że są porysowane na środku w miejscu gdzie był strecz. Drzwi poszły do reklamacji która miała zająć dwa tygodnie!!!! Trwała półtorej miesiąca!!! Montażyści z Voxa przyjechali z drzwiami i znowu okazały się uszkodzone, były klejone na brzegach, ponownie pojechały do reklamacji czekałam cztery tygodnie i za trzecim razem przysłali ponownie uszkodzone drzwi te które były za pierwszym razem porysowane. Ta fabryka to chyba jakaś jedna wielka porażka a kontrola jakości nie istnieje jak można po raz trzeci wysłać do klienta uszkodzone drzwi!!! Całe szczęście że zamawiałam u nich tylko drzwi do garderoby a nie do całego domu!!

Berni1983
12-09-2016, 13:17
W marcu zamówiłam 10 skrzydeł z ościeżnicami w salonie Vox Chorzów, 9 skrzydeł DRE a jedno białe łamane z Porty do garderoby. Drzwi Dre przyjechały o czasie ładnie zapakowane każde w osobny pełny karton więc było małe ryzyko uszkodzenia w transporcie zamontowano bez problemu. Drzwi Porty gdzieś zaginęły w transporcie znalazły się po dwóch tygodniach, zapakowane w kartony na brzegach i owinięte streczem, okazało się że są porysowane na środku w miejscu gdzie był strecz. Drzwi poszły do reklamacji która miała zająć dwa tygodnie!!!! Trwała półtorej miesiąca!!! Montażyści z Voxa przyjechali z drzwiami i znowu okazały się uszkodzone, były klejone na brzegach, ponownie pojechały do reklamacji czekałam cztery tygodnie i za trzecim razem przysłali ponownie uszkodzone drzwi te które były za pierwszym razem porysowane. Ta fabryka to chyba jakaś jedna wielka porażka a kontrola jakości nie istnieje jak można po raz trzeci wysłać do klienta uszkodzone drzwi!!! Całe szczęście że zamawiałam u nich tylko drzwi do garderoby a nie do całego domu!!

Witam, planujemy zakup drzwi Porta Grande D.0, nie ukrywam cena trochę powala w szczególności ościeżnice to jakaś masakra cenowa.
Mam pytanie do osób znających się w tym temacie :czy warto aż tyle zapłacić za te drzwi, bo każdy sprzedawca zachwala że super itp.. bo pokryte farbą akrylową. Czy ta okleina jest naprawdę taka dobra,

kingofspin
19-10-2016, 09:56
Odradzam drzwi Porta oraz dystrybutora/montażystę tych drzwi Europejską Grupę Zakupową sp zoo. Po kilku miesiącach drzwi przestały się zamykać. Na zgłoszenie reklamacyjne dostałem automatyczna odpowiedź że jest bezpodstawne, i to bez oglądania drzwi przez kogokolwiek czyli tak na prawdę nie ma gwarancji na te drzwi a EGZ oraz porta oszukują swoich klientów. :wtf:

finlandia
19-10-2016, 10:29
Wystarczy raz opisać problem. Nie trzeba go wklejać w każdym możliwym wątku, a jeśli ma być jako przestroga to postaraj się o oryginalność wpisu.
A co do meritum:
przeczytałem parę Twoich postów - dotyczą głównie tego samego: czyli drzwi wejściowych (?) do mieszkania, które po długich perypetiach zostały Ci źle zamontowane?
Aktualny problem wynika z pierwszego - słabego montażu.
I mam jeszcze jedną wątpliwość: czy Twoje drzwi były fabrycznie nowe? Czy może sprzedawca coś z nimi kombinował.. ?

magbialyst
16-11-2016, 12:59
NIE POLECAM producenta PORTA, nie uznaje reklamacji i sprzedaje slaba jakos okleiny. Okleina PORTASYNCHRO 3D wyciera się ,słaba jakos za wysoka cene, drzwi nie nadaje się do użytku domowego. Najlepiej nie dotykać okleiny bo strach o ich wygląd.
Nie polecam również sklepu PANEL STYL Białystok, który umywa się od odpowiedzialności. Nie uznaje reklamacji tłumacząc, że "powinno uzywac się wyłącznie klamki". Lepiej kupic drzwi z ościeżnicami za ok 500 zł w Leroy i mieć pewność ze okleina nie wytrze się.
Jeszcze raz NIE POLECAM !!!!!

Maciejka2
16-11-2016, 21:35
Moje drzwi z Porty są już zamontowane. Wszystko ok. Ładnie wyglądają, a jak się sprawują napiszę za rok :)

Juniorka
17-11-2016, 09:20
Nasze drzwi z Porty w fornirze (teraz już w poprzednim mieszkaniu) mają ponad 7 lat i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Wszystkim je polecamy.
Ale rozumiem, że jak w każdej firmie znajdą się niezadowoleni klienci.

Paweł budowlaniec71
11-07-2017, 21:09
Ode mnie ta Porta wzięła w lutym dziesięć tysięcy zaliczki i drzwi nie ma. Połowa lipca. Co ciekawe nie odpowiadają na listy polecone, nie tylko szeregowy personel ale nawet sam Pan Prezes. Polecone z pokwitowaniem odbioru! Może się obrazili bo zamówiłem tylko za trzydzieści tysięcy? ... a może Pan prezes jest gdzieś bardzo daleko? 27 lutego, p czterech miesiącach oczekiwania napisał do mnie napisał do mnie Pan Jacek Woniak i pocieszył że :zamówienie jest traktowane przez nas priorytetowo"   dlatego dostane drzwi za które już prawie połowę zapłaciłem , może nawet za 11 tygodni. Przepraszam wszystkich którzy to czytają, bo zapewne myślą że to jest żart. Niestety to nie jest żart. To są fakty. W tej sytuacji, pisanie do mnie że traktują mnie priorytetowo, nie może być odczytane inaczej niż jak szyderstwo i kpina z klienta. Jestem ich zakładnikiem bo byłem głupi i wpłaciłem dziesięć tysięcy zaliczki, ostrzegam wszystkich. Teraz traktują mnie jak szmatę lub jak kto woli jak Stalin Berję.Bolszewickie traktowanie klientów przez firmę porta być może nie jest przypadkowe bo rezyduje ona w miejscowości Bolszewo. Ta sytuacja kojarzy mi się z Amber Gold. Tam nie było złota, tu nie ma drzwi, Porty są na wysokości kolan i widać gołą ...pe!

finlandia
11-07-2017, 22:09
Mówisz że wpłaciłeś pieniądze do Porty? Czy jednak zaliczka wpłynęła do innego podmiotu?

MIRAS41
16-07-2017, 20:00
Ode mnie ta Porta wzięła w lutym dziesięć tysięcy zaliczki i drzwi nie ma. Połowa lipca. Co ciekawe nie odpowiadają na listy polecone, nie tylko szeregowy personel ale nawet sam Pan Prezes. Polecone z pokwitowaniem odbioru! Może się obrazili bo zamówiłem tylko za trzydzieści tysięcy? ... a może Pan prezes jest gdzieś bardzo daleko? 27 lutego, p czterech miesiącach oczekiwania napisał do mnie napisał do mnie Pan Jacek Woniak i pocieszył że :zamówienie jest traktowane przez nas priorytetowo"   dlatego dostane drzwi za które już prawie połowę zapłaciłem , może nawet za 11 tygodni. Przepraszam wszystkich którzy to czytają, bo zapewne myślą że to jest żart. Niestety to nie jest żart. To są fakty. W tej sytuacji, pisanie do mnie że traktują mnie priorytetowo, nie może być odczytane inaczej niż jak szyderstwo i kpina z klienta. Jestem ich zakładnikiem bo byłem głupi i wpłaciłem dziesięć tysięcy zaliczki, ostrzegam wszystkich. Teraz traktują mnie jak szmatę lub jak kto woli jak Stalin Berję.Bolszewickie traktowanie klientów przez firmę porta być może nie jest przypadkowe bo rezyduje ona w miejscowości Bolszewo. Ta sytuacja kojarzy mi się z Amber Gold. Tam nie było złota, tu nie ma drzwi, Porty są na wysokości kolan i widać gołą ...pe!

Nie no raczej nie zapadną się pod ziemię z Twoją kasą. To duża firma. Masz na pewno jakieś pokwitowanie, przelew albo coś co potwierdzi Twoją wersję zdarzeń. Jak tak to nagłośnij temat w necie, podaj numer zamówienia, żeby ktoś od strony Porty wiedział, ze nie można tak traktować klientów. Uważam, że takie sytuacje nie powinny się zdarzać, a kwestie opóźnień lub problemów od strony producenta powinny być sygnalizowane klientowi. Szkoda, że tak nie jest!

finlandia
17-07-2017, 06:45
Zauważyłeś, że nawet nie odpowiedział na moje pytanie? Bo ja nie wierzę, ze wpłacił pieniądze do fabryki. Jeśli już, to do jakiegoś lokalnego przedstawiciela.

MIRAS41
17-07-2017, 10:34
Też mi się tak wydaje. Zobaczymy może się Pan Paweł odezwie i poda nam numer zamówienia, lub inny dowód to z chęcią pomożemy.

wg39070
17-07-2017, 10:45
W zeszłym roku zamawiałem drzwi Porta (6 sztuk) w salonie. Na miejscu wpłaciłem zaliczkę w wysokości 30%. Sprzedawca zapewnił, że zamówienie będzie zrealizowane w terminie 4-5 tygodni i tak było. Nie wpłacałem żadnych pieniędzy bezpośrednio producentowi. Jako użytkownik drzwi tej firmy mogę je polecić z czystym sumieniem.

MIRAS41
17-07-2017, 13:29
W zeszłym roku zamawiałem drzwi Porta (6 sztuk) w salonie. Na miejscu wpłaciłem zaliczkę w wysokości 30%. Sprzedawca zapewnił, że zamówienie będzie zrealizowane w terminie 4-5 tygodni i tak było. Nie wpłacałem żadnych pieniędzy bezpośrednio producentowi. Jako użytkownik drzwi tej firmy mogę je polecić z czystym sumieniem.
W większości przypadków tak jest jak mówisz. Firmy raczej dbają o swoich klientów, bo gdyby było inaczej to informacje o złej obsłudze szybko się roznoszą....