PDA

Zobacz pełną wersję : Termostat do gniazdka



witu102
26-01-2010, 14:17
Witam, dziś z rana nieprzyjemna przygoda. Mam w domu stryszek, przerobiony obecnie na pralnie. Niestety nie dopilnowałem budowlańców, i nie wpakowali mi dodatkowej izolacji w dach oraz na łączeniu podłogi.Przy -25 na zewnątrz przy ścianie temperatura spadł poniżej 0 i zamarzła woda w wężu od pralki.
Myślę, żeby wstawić tam grzejnik olejowy, ale nie zależy mi, żeby grzać tam non stop do 22oC jak w całym domu. Wymyśliłem prosty system. Termostat włączający prąd przy określonej temperaturze, umieszczę go w najzimniejszym miejscu czyli na łączeniu dachu ze ścianą szczytową.
Teraz tylko pytanie, czy spotkał ktoś takie ustrojstwo które działałoby jak taki programator czasowy do kontaktu ale w oparci o temperaturę puszczał prąd lub go odcinał?
Chodzi mi o coś takiego:
http://allegro.pl/item885028819_programator_czasowy_mechaniczny_schu ko_cena_hurt.html

Z góry dzięki za pomoc:)

zbigmor
26-01-2010, 14:19
A nie możesz tam wstawić zwykłego grzejnika konwektorowego z termostatem?

ankhou
26-01-2010, 14:22
http://marketeo.com/pl/Oferta/TS20-Termostat-programowalny-do-gniazdka-TS20-329510.html

fenix2
26-01-2010, 14:25
Przecież są grzejniki olejowe z termostatem!

witu102
26-01-2010, 15:29
Ale ja nie chce kupować nowego mój ma tylko termostat na zasadzie 1...5, chodzi mi tylko o to, żeby się włączał przy 5oC przy ścianie...nie chce, zeby chodził cały czas, stąd chcę takie rozwiązanie zastosować..

Barbossa
26-01-2010, 16:43
jak kuń pod górkę
a kabelek grzejny na rurkę nie lepiej?

pit79
26-01-2010, 16:53
Tez chętnie się dowiem gdzie coś takiego kupić. U mnie np kotłownia słabo zaizolowana narazie i widziałbym tam jakis grzejnik z takim termostatem gdy np coś sie stanie z piecem. i temp spadnie do ok 5 st to by sie załączał. kabelek grzejny nie rozwiąże problemu.

witu102
26-01-2010, 18:15
jak kuń pod górkę
a kabelek grzejny na rurkę nie lepiej?
No nie bardzo, bo nie zamarza w ścianie tylko ten już bezpośrednio przy pralce.
A kaloryfer jest już stoi w piwnicy, to co się ma kurzyć...nie wiem czy pod górkę czy nie, ale dla mnie wstawienie kaloryfera+włączenie do gniazdka mniej czasu zajmie niż kombinowanie z kablami grzejnymi itd itp...przyjdą większe mrozy i trzeba będzie więcej ogrzać to w takim wypadku kaloryfer moim zdaniem lepszy...

Barbossa
26-01-2010, 18:27
jak kuń pod górkę
a kabelek grzejny na rurkę nie lepiej?
No nie bardzo, bo nie zamarza w ścianie tylko ten już bezpośrednio przy pralce.
no to chyba tym bardziej
chyba, że owiniesz go wokół grzejnika


A kaloryfer jest już stoi w piwnicy, to co się ma kurzyć...nie wiem czy pod górkę czy nie, ale dla mnie wstawienie kaloryfera+włączenie do gniazdka mniej czasu zajmie niż kombinowanie z kablami grzejnymi itd itp...
rzeczywiście, owinięcie bezpośrednio rurki kablem grzewczym i wetknięcie wtyczki do gniazdka to o wiele bardziej skomplikowana czynność,
zważywszy, że samoregulujący kabel nie potrzebuje tego czegoś, co kombinujesz podłączyć do grzejnika i pilnuje, aby temperatura była deczko pow tego zera


przyjdą większe mrozy i trzeba będzie więcej ogrzać to w takim wypadku kaloryfer moim zdaniem lepszy...
co więcej?

fenix2
26-01-2010, 19:18
Ale ja nie chce kupować nowego mój ma tylko termostat na zasadzie 1...5, chodzi mi tylko o to, żeby się włączał przy 5oC przy ścianie...nie chce, zeby chodził cały czas, stąd chcę takie rozwiązanie zastosować..

No to ma termostat tylko wyskalowany inaczej od 1-5 sprawdź przy jakiej temp się załącza. Postaw przy ścianie tyle.