PDA

Zobacz pełną wersję : zamarzła mi nitka kanalizy !



michalsiak
27-01-2010, 09:00
Cześć

Dzisiaj zachodzę do kotłowni a tam z syfonu skapuje na podłogę kondensat z kotła.
Pierwsze podejrzenie zamarzła kanaliza i tak prawdopodobnie jest.
Zajrzałem do studzienki, woda z mieszkania płynie więc naszczęście nie główna rura, spojrzałem na zdjęcia i chyba znalazłem miejsce gdzie mogłoby zamarznąć.

Zobaczcie
http://img138.imageshack.us/img138/2384/swi038.jpg

Podejrzewam tę rurę która wychodzi z kotłowi i wchodzi do głównej nitki idącej z części garażowej. Do tej rury podpięte są: odpływkondensatu, odpływ / przelew ze zmiękczacza wody.

Co tu zrobić z tym fantem, ewidentnie za płytko wystawili tę rurę i jedyne co mi przychodzi do głowy to odkopać latem i zaizolować. Ale czym, jaką grubością?

Pozdrawiam

michalsiak

Jarek.P
27-01-2010, 09:28
Przykanalik zrobiony z szarej rury i średnicy 110mm???? Ech, partactwo... jeśli tak wygląda przykanalik, to może reszta kanalizacji jest wykonana równie fachowo i tam gdzieś trzeba szukać przyczyny?

Teoretycznie kanalizacja nie powinna zamarznąć, ale ponieważ cały czas mamy, jak to ekoidioci twierdzą, ocieplenie klimatu, więc i oczywiście mrozy są z zimy na zimę większe a i pewnie jeszcze gorzej będzie, w miarę, jak nam się ten klimat dalej będzie ocieplał, więc kto wie...

Rurę wiosną odkopać, od góry przykryć paroma płytami styropianu fundamentowego, jak już robić, to porządnie, więc dałbym tam z 8-10cm.

J.

michalsiak
27-01-2010, 09:34
Przykanalik zrobiony z szarej rury i średnicy 110mm???? Ech, partactwo... jeśli tak wygląda przykanalik, to może reszta kanalizacji jest wykonana równie fachowo i tam gdzieś trzeba szukać przyczyny?

reszta zrobiona w rurach pomarańczowych więc chyba jest OK , dzięki za poradę będę się bawił w ocieplenie latem.


pozdrawiam

niezły
27-01-2010, 09:57
Jak już odkopiesz to najpierw owiń ja kablem grzewczym i dopiero obłóż styropianem Kabel oczywiście na wszelki wypadek

michalsiak
27-01-2010, 10:26
Jak już odkopiesz to najpierw owiń ja kablem grzewczym i

a co z tym kablem zrobić ? Wprowadzić do kotłowni i w razie czego włączyć do kontaktu ? Tak to działa ?


michalsiak

niezły
27-01-2010, 10:36
Jak już odkopiesz to najpierw owiń ja kablem grzewczym i

a co z tym kablem zrobić ? Wprowadzić do kotłowni i w razie czego włączyć do kontaktu ? Tak to działa ?


michalsiak

Dokładnie tak zostawić na bardzo duże mrozy jako zabezpieczenie

Jarek.P
27-01-2010, 10:43
reszta zrobiona w rurach pomarańczowych więc chyba jest OK , dzięki za poradę będę się bawił w ocieplenie latem.


Nie jest OK o tyle, że przykanalik powinien mieć większą średnicę, typowo daje się 160mm, szare pvc zamiast pomarańczowego to osobny (choć nie mniej ważny) temat.

J.

pierwek
27-01-2010, 10:44
no to jak już będzie owinięty kablem grzewczym (moim zdaniem wystarczy puścić na dole wzdłuż rury) to koniecznie trzeba ocieplić tą szarą pianką (albo czymś lepszym) żeby kabel nie grzał gruntu tylko rurę.