PDA

Zobacz pełną wersję : kapie i wieje z fakro



michalsiak
28-01-2010, 09:03
Cześć

Wczoraj u nas trochę powiało i posypało drobnym śniegiem i dzisiaj rano zauważyłem że z trzech okien z narożników okien pomiędzy ościeżnicą a ramą okna kapie woda.

Tak sobie myślę że pewnie podwiało trochę drobnego śniegu i przy dzisiejszym rannym +1 uszczelka puściła i kapie do chaty.

Co z tym zrobić ? Czy reklamować?
Jak ewentualnie można to naprawić, wymienić uszczelkę na grubszą - inną ?

Dodatkowo z przynajmniej jednego okna ponadnormatywnie wieje - widać nawet nierówne szczeliny między lewą a prawą stroną okna. Czy to się reguluje ?

michalsiak

K160
28-01-2010, 10:47
Była już o tym dyskusja na forum, nawet niedawno. Konkluzja była taka , że Fakro czasami tak MA. Wynajmowałem pokój w domu z 2003 roku z 3 oknami Fakro i wszystkie były uszkodzona przez skraplającą się wodę. Ja nie kupię Fakro.

michalsiak
28-01-2010, 11:07
tyle ze to nie skrapla sie woda, ale kapie poprzez topniejący śnieg który dostał się pod kołnierz blaszany ościeżnicy.

michalsiak

daszaA
28-01-2010, 11:22
Cześć

Wczoraj u nas trochę powiało i posypało drobnym śniegiem i dzisiaj rano zauważyłem że z trzech okien z narożników okien pomiędzy ościeżnicą a ramą okna kapie woda.

Tak sobie myślę że pewnie podwiało trochę drobnego śniegu i przy dzisiejszym rannym +1 uszczelka puściła i kapie do chaty.

Co z tym zrobić ? Czy reklamować?
Jak ewentualnie można to naprawić, wymienić uszczelkę na grubszą - inną ?

Dodatkowo z przynajmniej jednego okna ponadnormatywnie wieje - widać nawet nierówne szczeliny między lewą a prawą stroną okna. Czy to się reguluje ?

michalsiak

To chyba nie wina okien a tylko obrobirnia tych okien. Wezwij fachowca od obróbki dachowej.

michalsiak
28-01-2010, 11:35
To chyba nie wina okien a tylko obrobirnia tych okien. Wezwij fachowca od obróbki dachowej.

chyba nie bo z tego co się zdążyłem zorientować to śnieg nawiewa pod opierzenie skrzydła okna nie pod obróbkę ale jeszcze przyjrzę się dokładnie

michalsiak

niktspecjalny
28-01-2010, 11:36
tyle ze to nie skrapla sie woda, ale kapie poprzez topniejący śnieg który dostał się pod kołnierz blaszany ościeżnicy.

michalsiak

Mam roto.Chciałem któregoś dnia spojrzeć na solary od syna z pokoju.Próba całkowitego otwarcia okna nie powiodła sie .Zamknąłem i teraz zauważam jak od czasu do czasu płynie cienką stróżką woda między ramą a ościeżnicą.Według mnie masz wszystko dobrze.No chyba ,że nie robiłeś tak jak ja i okna masz nie uchylane od początku zimy.

michalsiak
28-01-2010, 15:25
okna masz nie uchylane od początku zimy.

uchylałem na pewno, muszę obadać sprawę i zgłoszę usterkę w fakro, może choć przyjadą i obejrzą

A swoją drogą ciekawe kto ponosi koszty rozpierduchy przy wymianie okna połaciowego w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej?

michalsiak

tqlis
28-01-2010, 16:33
zapraszam do tematu http://forum.muratordom.pl/snieg-na-poddaszu,t179309.htm

Zalaczylem link do filmiku, po obejrzeniu ktorego, kazdy kto ma troche wyobrazni powinien zamontowac okno poprawnie.

Krzych Warsaw
03-02-2010, 13:08
Jezel wszystko jest praiwdłowo zamontowane to nie powinno nawiewać do pomieszczenia. Może oblachowanie okna jest uszkodzone znaczy odkształcone i nawiewa do środka.

Najczęstszym powodem podobnych sytuacji sa błedy montażowe i taka jest prawda.


pozdr