PDA

Zobacz pełną wersję : kalenica -problem w starostwie



Jarek9920
28-01-2010, 14:15
mam problem z położeniem kalenicy do drogi. wplanie zagospodarowania jest że ma być do dwóch dróg a jest to niemożliwe bo gdy do jednej bedzie równolegle to do drugiej prostopadle. jedna z tych drog jest dojazdowa.
co mam robić bo starostwo też nie wie i trzyma się zapisu w planie a z niego wychodzi że jakbym nie usytuował kalenicy będzie źle.

ekmir
28-01-2010, 15:12
Czy jak powstawał plan zagospodarowania to ta droga dojazdowa już była?

irek.w
28-01-2010, 16:21
Jedyne rozwiąanie dom w kształcie literki "L".A tak na poważnie to głupota urzędników nie ma granic.

Jarek9920
29-01-2010, 07:38
gdy plan powstawał to moja działka wchodziła w jedna dużą działkę którą następnie podzielono na cztery. Przy tej działce na mapce jest droga oznaczona KD zapis "planowana droga KD". Teraz nasunął mi się wniosek czy czasem po podziale tej dużej działki w wyniku której powstała moja nie powinny być dokonane zmiana w planie. Dodaję że droga KD jest drogą dojazdową do mojej posesji a ta druga droga biegnie za działkami które zjednej strony sąsiadują ze mną, w żaden sposób tą drogą nie dojadę do swojej posesji. działke zakupiłem w 2002 r a plan jest z 1999r.

ekmir
29-01-2010, 17:17
Teraz nasunął mi się wniosek czy czasem po podziale tej dużej działki w wyniku której powstała moja nie powinny być dokonane zmiana w planie.

Też tak uważam.
Jak występowałem o warunki zabudowy to kilka razy występowałem o zmianę niektórych pkt. (np. wysokość kalenicy).

W Twoim przypadku skoro tej drogi dojazdowej nie było to zapis dotyczy tej, która już była.

Barbossa
29-01-2010, 17:41
poprosiłbym o zacytowanie, a lepiej skan wz

jajmar
29-01-2010, 17:47
poprosiłbym o zacytowanie, a lepiej skan wz

i skan mapy

lukasz_p
29-01-2010, 20:22
poprosiłbym o zacytowanie, a lepiej skan wz

z tego co autor napisał dla terenu jest obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, co raczej wyklucza jednoczesne obowiązywanie warunków zabudowy (choć nie zawsze) i to ten plan jest problemem. Dodam, że dość sporym problemem, gdyż nie łatwo go zmienić, nie to co wz :-?

Barbossa
29-01-2010, 20:58
dobra, plan
jak zwał, tak zwał, kwit jest i trza to zinterpretować

Jarek9920
31-01-2010, 11:49
Dzięki za chęć pomocy. W piątek projektant mojego domu skontaktował się z pracownią projektową która wykonywała plan zagospodarowania prosząc ją o komentarz do mojej sytuacji ( na pismie). Projektant który poczuł się chyba trochę winny całego zamieszania bo przed wykonaniem projketu konsultował się ze starostwem odnośnie mojej kalenicy- zaczął działać . Powiadomię Was odnośnie dlalszych moich losów a ma to nastąpić w najbliższych dniach, ewentualnie poproszę Was o dalszą poradę.