PDA

Zobacz pełną wersję : Śnieg na poddaszu



kurm28
28-01-2010, 14:17
Witam

Dzisiaj sie okazało, ze mam kupkę śńiegu pod okienkiem na poddaszu.
Nie dużą, ale jednak.
Domek dopiero się wykańcza, więc to pierwsza taka zima, a okienko od strpony, gdzie naprawdę mocno wieje.

Telefon do cieśli, co dach robił i referuję mu problem
Na to "fachowiec' mi wmawia, ze to tak moze być, jak wiatr mocno wieje i snieg nawiewa pod dachówke i wtedy on wpada obok okna.
Ale on przyjedzie i to sprawdzi.
No kurde - specem nie jestem, ale cos mi mówi, ze da się tak wszystko poukładać (zwłaszcza folię), zeby jednak nic do środka nie wpadało (nawet woda, ze o śniegu nie wspomnę).

Musze się jakoś do tego spotkania przygotować, więc prosze o Wasze opinie.
Jak to po kolei wokół okna ma być, zeby sie do środka kurde nie lało i nie sypało śniegu.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

pzdr
k

Mice
28-01-2010, 14:29
Witam

Dzisiaj sie okazało, ze mam kupkę śńiegu pod okienkiem na poddaszu.
Nie dużą, ale jednak.
Domek dopiero się wykańcza, więc to pierwsza taka zima, a okienko od strpony, gdzie naprawdę mocno wieje.

Telefon do cieśli, co dach robił i referuję mu problem
Na to "fachowiec' mi wmawia, ze to tak moze być, jak wiatr mocno wieje i snieg nawiewa pod dachówke i wtedy on wpada obok okna.
Ale on przyjedzie i to sprawdzi.
No kurde - specem nie jestem, ale cos mi mówi, ze da się tak wszystko poukładać (zwłaszcza folię), zeby jednak nic do środka nie wpadało (nawet woda, ze o śniegu nie wspomnę).

Musze się jakoś do tego spotkania przygotować, więc prosze o Wasze opinie.
Jak to po kolei wokół okna ma być, zeby sie do środka kurde nie lało i nie sypało śniegu.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

pzdr
k
fachowcem od dachów nie jestem ale jak może wpadać obok okna :o
membrana ma być szczelnie połączona z oknem, jak jest membrana przecięta/rozdarta w narożniku albo coś innego to potem takie efekty są.
Poza tym wokół okna są np. dachówki pod które wkłada się gąbkę uszczelniającą, do tego kołnierz samego okna itp.

Tuatj jest łopatologicznie :
http://www.velux.pl/veluxcommon/resources/cache/f42f6c5b-61d8-4745-9a4e-b3ea92d5b1e9_ggl.pdf

zbigmor
28-01-2010, 14:33
Tu nie trzeba być fachowcem. Śnieg pod dachówką jest do przyjęcia, ale nie w środku. Po to daje się membranę lub deski i papę, żeby śnieg nie przedostawał się do ocieplenia i wnętrza domu.

edde
28-01-2010, 15:05
....... da się tak wszystko poukładać (zwłaszcza folię), zeby jednak nic do środka nie wpadało (nawet woda, ze o śniegu nie wspomnę).


oj, może się zdziwisz, ale sypki, lekki śnieg w połączeniu z silnym, wirującym czasem wiatrem potrafią znacznie więcej niż zwykła woda kapiąca czy lejąca sie z góry do dołu...

edde
28-01-2010, 16:18
:D. To ci news, ale jaja

do mnie?

tqlis
28-01-2010, 16:30
Powiem, tak:
Montowalem sam okna wg filmu + instrukcje:
http://www.youtube.com/watch?v=mpEXKuifWus

Zrobilem dokladnie tak samo z naciskiem na oblozenie okna welna naokolo ramy i z naciskiem na oblozenie paroizolacja i na ta smieszna rynienke (przynajmniej wiekszosc fachowcow tak twierdzi)
Nic nie cieknie, bo nawet jak nawieje, to splynie poza okno.

Zapraszam do lektury.

kurm28
30-01-2010, 06:58
Witam

Dziękuję za opinie i materiały.
Poczytam, uzbroję się w wiedzę i będę WALCZYŁ!! :) :D

pzdr
k

Krzych Warsaw
03-02-2010, 12:59
Jezel wszystko jest praiwdłowo zamontowane to nie powinno nawiewać do pomiedzczenia. Może oblachowanie okna jest uszkodzone znaczy odkształcone i nawiewa do środka.

78mysz
03-02-2010, 13:04
u mnie jest tak z koszami.Co prawda śnieg nie wchodzi do domu, ale mimo obróbki kosza jakoś woda przełazi i membrana jest wilgotna :(
Tez umawialiśmy sie dzisiaj z fachowcem, ale sądze, ze bedzie próbował wciskać kity, ze wszystko jest dobrze i to moja wina ze na dachu leży snieg i lód

synkopa
03-02-2010, 14:26
Jak macie połączone kolejne warstwy membrany na skosach? Ja się wnerwiłem i połączyłem je ze sobą na silikon. Jak to powinno być fachowo?

edde
03-02-2010, 20:07
Jak macie połączone kolejne warstwy membrany na skosach? Ja się wnerwiłem i połączyłem je ze sobą na silikon. Jak to powinno być fachowo?

do sklejania membran są odpowiednie taśmy jedno- i dwustronne
jeśłi to nie silikon a uszczelniacz dekarski i porządnie zrobione to moze i będzie dobrze

a kosz, po tym jak w zeszłym roku wirujące wiatry napchały mi śniegu pod blachodachówkę na membranę uszczelniłem 4cm taśma rozprężną

ewajacek
05-02-2010, 10:03
Wydaje mi się, że śnieg zawsze gdzieś tam wlizie :D U mnie dachówka Euronit perła i śnieg był ale tylko po jednej stronie dachu dwuspadowego. Drobny sypiący śnieżek plus silny wiatr = snieżek pod dachówką. Wcześniej na to nie zwróciłem uwagi gdyż nie właziłem na poddasze, a dom stoi już 3 zimę.

Pozdrawiam

tygrys2000.79
05-02-2010, 15:06
żle wyłożona folia przy oknie. jeśli będzie zrobione dokładnie tak jak w instrukcji montażu okna nie będzie nawiewac.